Keresés

Részletes keresés

fefefe Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39163
tekerd el mindkét szivattyú-csatlakozó hollandin azt a kis pucukát egy imbuszkulccsal, és akkor nem kell leengedned a rendszerből a vizet ;-)
Előzmény: Vikusz1977 (39161)
sjohn Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39162
Ezt a by-pass dolgot ne forszírozd , mert amiről Te írsz az a torló.
A by-pass az amikor az előremenő meg a visszatérő van összekötve és ott szabályozod a víz hőmérsékletet , de radiátoron ritkán használják!
Előzmény: cucu (39158)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39161
Köszönöm a részletes leírást! Közben összeraktam a dolgokat, vért hugyoztam a legegyszerűbb dolgok sem egyszerűek...
Nem ajánlom senkinek...Rég voltam ilyen ideges.

Viszont a keringetőszivattyú ami szárazon ment (ez a kazánon kívül van a radiátorok vizét keringeti), ki tudja mennyit -órákat vagy pár napot?- .

Sóval most hogy beüzemeltem, keringet rendesen, viszont van egy kis furcsa kerregő hangja (másiknak ami a padlófűtés vizét hajtja nincs, csak a surrogás).
Illetve melegebb is annál középső teljesítményen (ha 30 fokos vizet keringet kb 40 fokos,a másik csak 30) .
Nagy csavart leszedtem egy percre, de levegő nem jött ki.

A kérdés:
Érdemes most lekapnom és bevinni a szervízbe, mielőtt behalna? Mert gondolom ha a csapágy kezd tönkremenni, akkor szívás lehet ha berágódik, megáll és leég.
De nem értek a szivattyúk lelki világához...
Ha ezt tanácsoljátok akkor a következő a "terv":
1. áramtalanítás.
2.víz leengedése-ezt már csináltam ez megy.
3.a 220-as vezeték bekötésének lefotózása(melyik hova). eetleg le is rajzolom.
4. Kérdőjeles: A rajzon egyes és kettes számmal jelölt hollandikat kell meglazítani? Úgy lehet leszedni?
Ha igen akkor meglazít, keringető leszed.
5.szervízből visszahozva ugyanígy felszerel, a hollandikhoz tömítést kérek hozzá a szervízben).Elektromosan beköt ahogy volt.
6.Vízzel feltöltöm.

Jó-e ez így?

Vikusz
Előzmény: cucu (39158)
joevagyok68 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39160

Üdv!

Egy meglepő és számomra érthetetlen dologban kérném véleményetek:

A rendszer a következő:

 

250 literes indirekttároló-vegyessel fűtve-, sorba van kötve egy 125 literes tárolóval , melyet a cirkó fűt.( a nagyból megy az előmelegített víz a kicsibe)

 

A hidegvíz bekötése a következő:

 

elzárócsap-nyomásszabályzó(asszem 6 báros)-a tartályhoz kapott biztonsági szelep-majd jön a nagy tartály.

 

A nagy tartályhoz nincs tágulási tartály.

 

A nagy tartályból megy a víz a kicsibe:

-a kis tartályhoz kapott biztonsági szelepen keresztül  - utánna leág egy 10 literes tágulásihoz + egy 8 báros biztonsági szelephez.

 

Délután befűtöttem a vegyesbe, a nagy tartály hőmérséklete 60 fok körül volt(a kicsi kb50), és egyszer csak csobogást hallok valahonnan.

Hááát a 8 báros biztonsági szelep elengedett vagy 1 liter vizet , majd csöpögött még vagy 5 percig  !!!

 

Idáig már kétszer csináltam melegvizet a nagytárolóval, de nem csinált ilyet, még csak a biztonsági szelepek (olyan ami a boilereknél van és a víz melegedésekor csöpörésznek) sem csöpögtek.

 

Azért érthetelen számomra , mert a 6 báros biztonsági miatt a tartályokban a nyomás nem lehetett 8 bár fölött. Főleg , hogy a tartályok 0,6 Mpa-osak( 6 bár), ezért valószínű, hogy a hozzájuk kapott biztonsági is 6 báros vagy annál kisebb.

 

Valami ötlet ???

 

Köszi DJ

 

 

 

 

 

cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39159

Ha lehet, én azt javaslom mindenkinek, hogy kerülje a kombi megoldást.

Lehet, hogy 100 éves az a vízmelegítő, de az még vízmelegítő... Áramszünet esetén is lehet zuhanyozni. Ha meg valami baja adódik, akkor még a fűtés mindig működik... és fordítva.

Nekem V4-es a vízmelegítőm, tip-top az egész, igaz rendben van tartva, mondanom se kell, szóval szeretjük mert megbízható. És gyertyafénynél is működik..:)

A másik házamban kombi cirkó van, 8 év alatt kilukadt a hőcserélője és csodálkoztak a szervízben, hogy eddig bírta mert 3 évet szoktak bírni. (Beretta)

Előzmény: csocso50 (39155)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39158

Szia

Már volt róla szó, itt-ott írtunk róla.

Nekem a véleményem a légtelenítésről, hogy érdemes több lépésben és ismételve végezni. Ezalatt azt értem, hogy ha tudod szakaszold, tehát előszőr nem nyisd össze a padlófűtéssel. Amikor lelégtelenítetted a radiátorokat és az automata légtelenítők is kidolgozták a levegőt, akkor nyisd rá a padlófűtést. Az automatáknak lazának kell lenniük, különben nem jön ki a levegő.

A radiátorokon a visszatérő szelep (By-pass) leygen teljesen kinyitva. Figyeld, hogy a visszatérő ág langyosodik-e, ekkor kering ugyanis a víz. Ez mindegyik radiátoron így legyen.

Utána jöhet a padlófűtés. Azt nem tudom, hoygan kell, most nincs elöttem, de szerintem adja magát.

Aztán állítsd le vagy várd meg amíg kikapcsol a kazán. Majd amikor újból elkezd fűteni, akkor ismételd meg a légtelenítést. De ekkor már nem kell szakaszolnod.

 

Fontos, hogy a radiátorokon a by-pass szelepet a művelet végén jól álltsd be! Azt javaslom, hogy az újbóli fűtés kezdete elött -mostmár- zárd el a By-pass szelepeket -imbusz kulcs- és amikor beindul a kazán, kezd el megnyitni minden egyes radiátornál, de csak fokozatosan és akkor hagyd abba a megnyitásukat (mindig egy kicsivel jobban nyisd meg) amikor elkezd langyosodni a visszatérő ág. Ekkor jól van beállítva a by-pass, vagyis nem szalad át rajta a melegvíz, mert az nem is lenne jó, hanem a radiátort fogja melegíteni, az meg a szobát... Így illeszted az adott radiátort a rendszerhez. Ezt mindegyiknél így végezd el. A cirkuláció megindulását füllel is tudod követni, ha egy farudat hozzányomsz a radiátorhoz és a másik végére a füledet teszed. Lehet hallani, amikor megindul az áramlás. Ez a beállítás fontos, mert így lesz optimális a radiátor hőteljesítmény leadása és a kazán működése. Tehát a bemenő és a visszatérő ág között kb. 30 C fok különbségnek kell lennie.

Dióhéjban ennyi volna... üdv

Előzmény: Vikusz1977 (39147)
bemzaks Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39157
Sziasztok!
Nos a történet úgy néz ki, hogy szerettem volna a kémény mellől az ablak alá parapetesre átetetni. Akkor hívtam egy tervezőt, aki közölte, hogy hiába van itt-ott a szomszédban úgy megoldva, az még a régi rendszerből maradt úgy, eltűrik, de manapság a kéménybe kötött konvektorokat támogatják, és elment.Aztán azt gondoltam, rendben, akkor csak csere lesz, de ezek szerint azt sem lehet?Le fogom rakni a hajam :-O Ezek tényleg nem hagyják fűteni az embert?
Csocso50, ne is mond, a fürdőszobában egy ősöreg vízmelegítő várja a végét, azt se cserélhetem le? Büdösen fagyok majd meg :-) ?
Szép napot mindenkinek.BZ.
Előzmény: sjohn (39154)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39156
Ja és ezek után még csodálkoznak hogy hány ember feketén rakatja fel.
csocso50 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39155
Nekem is hasonló a gondom.
Most vettünk egy házat és szeretnénk felújítani.
Eddig a fürdőben volt egy 100 éves fég gázkazán, mi azt szeretnénk lecserélni egy komi kéményes gázkazánra, de nem igazán akarják engedni.Hozzá teszem a két készülék mint egy trabi és egy merci lenne összehasonlítva.Az ok a fürdő kb 5nm, de könyörgöm hova tegyem a szomszédba?
sjohn Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39154
A gázterveződ mit mondott?
Ő elvileg naprakész kell , hogy legyen.
Előzmény: bemzaks (39153)
bemzaks Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39153

Köszönöm!

Húsért a húsboltba,kéményseprőért a kéményseprőboltba :-)

Ezt viszont nem nagyon értem, kéménybe volt bekötve a konvektor (10000 éve), a lakótérben. Ezek szerint nem cserélhetem ki, sőt? Parapetest akartam, de azt mondta a gáztervező(ahhoz kell) hogy nem fogják engedélyezni. Kezdem elveszíteni a fonalat, ezek szerint meg kell fagynom? :-O

Mit is csinálhatok?Üdv:BZ.

Előzmény: sjohn (39148)
kacagógerle Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39152
Ha nem akarsz az elektromos szelepekre költeni,akkor van egy olcsóbb és egyszerűbb megoldás is.
Vegyél 2db Európa visszacsapószelepet(kb.2200Ft/db),építsd be mindkét keringetőszivattyú után.Ezekután nem fogja visszaszívni a másik kör vizét.
Kötsd be úgy a kazán tápellátását egy relével,hogy csak akkor induljon el ha megy valamelyik keringetőszivattyú.Így ha el is indul a gravitációs cirkuláció,nem fogja melegíteni a kazán a vizet,és nem lesz túlfűtés.
Előzmény: Amaranthus61 (39142)
smnl Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39151
a szivattyú működik, azt néztük.

szivattyú után vagy 40cm-re van a mérő.
Előzmény: HegyenVolgyon (39149)
Infomaker Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39150
Hasonló kérdésem van:

12 kör, ebből 6 "megtekerve" a visszatérő a kő alatt (nappali, folyosó), a másik 6 pedig szobákban van, ahol a parketta alatt természetesen nincs megtekerve.

A gond:

"Túl jól" tartja a meleget a kő, és ezért a nappaliban lévő termosztát soká kapcsol újra be, akkorra már lehűltek a parkettás szobák.

Megoldás?

Vegyem még lejjebb a kövezett helyiségek radiátorait?

na persze nagyon nincs vészes különbség, kb 1-1.5 fok.

A ház új, 38+5cm fal, műa. ablakok, Baxi kondenzációs kazán, ja és 55 fok előremenővel fűtök.
A radiátorok kicsit túlméretezettek a kondenzációs alacson előremenő miatt.
A padló nem meleg, csak épp nem hideg ahogy kell lennie.
Előzmény: halaloszto (39130)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39149
És azt kizártad már, hogy a padlókör szivattyúja ragadt be, és a kazáné meg nem bírja el magában? A rendszer melyik pontján történik a hőmérséklet mérése?
Előzmény: smnl (39143)
sjohn Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39148
A kéményseprő szakvéleményt akár hiszed akár nem , de a kéményseprők adják , nem is ingyen , itt nálunk 27.000-ért , akár pozitív , akár negatív.
Lakótérbe hivatalosan nem lehet kéményes készüléket kötni , csak svarcba , ha találsz olyan szerelőt aki megcsinálja.
Ha nem lakótérbe lesz akkor a szerelő lebélyegzi a garis papírt , persze kéményseprő akkor is kell.
Előzmény: bemzaks (39144)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39147
Ja, és azt nem tudom még hogy a padlófűtés körét megnyissam-e a légtelenítés közben, magyarán beengedjem-e a levegőt a padlófűtés vezetékeibe, vagy azt a kört zárjam amíg a többi rész légmentes lesz és utána nyissam csak ki.
Ennek eredménye viszont hogy az a szivattyú vízben forogna, de hajtani nem tudná azt-gondolom ez se jó enki.
Ha ez így van akkor talán a padlófűtésnél megnyitok cak egy kört és akkor keringetni is tud, de legalább a többi körbe nem kerül levegő.

Vagy tök mindegy , legyen minden padlófűtéskör, radiátor nyitva, aztán a padlófűtés osztóján lévő automata légtelenítőn kijön majd a levegő, nem kell fosni tőle hogy a bekerül oda.

Vikusz
Előzmény: Vikusz1977 (39145)
fischnek Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39146
Üdv Kedves Fórumozók,

Több kérdésem is lenne a meglevő fűtésrendszerünkkel kapcsolatban, teljesen laikus lévén kérlek fogadjátok megértéssel a kérdéseket.

A kiinduló probléma az, hogy a gyerekszobában (ami legmesszebb van a kazántól) a radiátor alsó fele gyakorlatilag hideg.

A kazán egy saunier duval turbós kazán, alatta van az elosztó és onnan összesen 10 radiátorhoz külön-külön megy és tér vissza cső.

Szerepel a rendszeren még egy fatüzelésű kandalló is, de ezt nem haszánlüm épp, szóval a gázüzem a lényeg.

Úgy gondolom hogy a jelenség legfőbb oka az lehet hogy ebben az ágban kellene a legtöbb vizet keringetni, mert ez van legmesszebb. A nagy kérdés a szabályozás maga.

A radiátorokon általában van egy hőfokszabályozó, illetve a képen is látható módon vannak bekötve. Látszik hogy csavarhúzóval két szabályozót is lehetne tekergetni, ezek egy negyed fordulatot tekerhetők, aztán tovább nem.

A beszabályozás módja, hogy a rendesen melegedő radiátoroknál ezeket az alsó bekötéseket folytom le? És melyiket kell zárni a kettő közül?

Mit lehet még tudni a beszabályozásról?

Köszönöm a segítséget.

 

alsó bekötés
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39145
Cucu, Amaranthus kösz a véleményt a szivattyúról. Remélem ha baja van akkor javítható... Azt írják a csapágyak kenését a víz oldja meg, hát ez most nem volt kenve. De hogy mennyit ment nem tudom lehet hogy egy órát, lehet hogy napokat...60 fokra melegedett fel... Középállásban volt a teljesítményszabályozója.

Tudna valaki segíteni abban hogyan kell feltölteni a rendszert?
Egy vaillant kombicirko, van egy radiátoros kör illetve egy padlófűtéses.

Vannak automata légtelenítőszelepek(ezek hogyan működnek? van rajtuk egy kis kilazítható "csavar-kupak", elég ezt meglazítani és magától működik? Vagy azt le lehet csavarni etljesen?
Meg ugye a radiátoton a kis légtelenítők.
Tehát hogyan.

Én így gondoltam, nem tudom jó-e.
Áram lezárva(szivattyúk állnak). Lassan engedem bele a vizet. Amikor nyomás elér 1 .5 bart elzárom. Kinyitom a az automata légtelenítők kupakját(esetleg azt már előtte meg kell tenni?).
szivattyúkat kis fokozatra állítom (erre azért gondoltam hogy kevesebbet járjanak a levegős környezetben.)
Járatom kicsit, elzárom az áramot, radiátotoknál levegőt kiengedek, utánatöltök vizet, és ezt folytatom .

De kérlek írja le valaki hogy is kell ezt csinálni, vagy mik a "buktatók".

Kösz
bemzaks Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39144

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne a szakikhoz. Gázkonvektort cserélnék, kéménybe kötöttet. Úgy tudom, hogy kell hozzá kéményseprői szakvélemény (ezt honnan szerezhetem be?), mivel konvektort konvektorra cserélek, gázterv nem kell(?). Beszereltetem a szerelőve, aztán kihívom a gázműveket, hogy vegyék át, és pecsetéljék be a garanciát a készülékbe? Esteleg valami speciális dolog amit még ezeken felül el kell intézni hozzá, hogy nyugodtan hátradőlhessek?

Üdv:bemzaks

smnl Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39143
igen , az előremenő nem megy 30 fölé. Most reggel langyos volt a kő (nem egész éjszaka ment a fűtés). mindenesetre jövőhéten átmossák a rendszert, utána meglátom mi lesz. 5 éves a rendszer, és még az üzembe helyezés óta nem volt átmosva...soha. Azt se tudom, milyen gyakran kell ezt mosatni. A házba ahol bejön a víz, van egy szűrő, azt már cseréltem, mert tönkrement (jó kis debreceni víz), de vízlágyítót nem alkalmazok.
Amit írtál kipróbálom, köszi.
Előzmény: zlala (39139)
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39142
Köszi a hozzászólást.
Az nekem is megfordult a fejemben, hogy ha az egyik szívattyú megy, a másik meg nem, akkor az éppen nem pörgő körben elindul egy visszafelé áramlás. Nézegettem is visszacsapó szelepeket erre a célra, de mivel 1500 és 20000 közötti árban láttam őket, nem tudtam eldönteni, melyiket szeressem. Így a legegyszerúbb,-mint kiderült, rossz változatnál maradtam. Az elektromos szelep sem olcsó mulatság, bár az is lehet, hogy többet bukok a gázszámlán egy kedvezőtlen megoldással, mint amennyi az alkatrész lenne :-)
Hogy szoktak a szakemberek bekötni egy kétszintes, kétlakásos, egykazános rendszert?
Előzmény: kacagógerle (39137)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39141
aha. valamiert nekem nem esett le, hogy nem most kellene eloszor mukodnie.

vajk
Előzmény: HegyenVolgyon (39131)
kozármiska Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39140
Van egy kérdésem a tisztelt hozzáértő fórumozókhoz.
Többször előkerült a fűtési rendszer átmosása, ami a lerakódó szennyezőanyagok eltávolítását célozza.
Konkrétan hogyan történik az átmosás? Erről homályosítson fel valaki, mi kell hozzá, szakember nélkül házilag magam is elvégezhetem?

zlala Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39139
A padlófűtés előre menő víz hőfoka nem megy 30C fölé ?
Azt próbáltad(tátok) , hogy a radiátor kört lezárni, termo szelepet fullra kinyitni, szivattyú III. fokozat , hogy csak a padlófűtés menjen ?
Nálam is nehezen indult a rendszer (először is kifingott a kazán...) ,majd ment vagy fél napig a kazán , de a padló az istennek sem melegedett. Aztán a fenti módszerrel helyrejött .
Bár nekem igazából az előremenő víz simán megvolt 40 fok , csak a visszatérő csövek voltak jéghidegek.
Előzmény: smnl (39133)
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39138
Csak egy tapasztalat, szintén Grundfos szívattyúval:
Eliszapolódott rendszer miatt nyáron beállt, a fűtési szezon kezdetétől a nagyobb hidegekig csak gravitációsan működött a rendszer, akkor lett gyanús, hogy nem fordul meg elég gyorsan a víz.

A szívattyú tisztitás után szemrebbenés nélkül ment tovább és évek óta ma is megy.

Szerintem, ha a száraz üzem után elindult, mérj egy teljesítményfelvételt, ha nem számottevően nagyobb a katalógusadatnál, akkor semmi baja a szívattyúdnak. Sok történetet hallottam már, a többségük arról szólt, hogy hihetetlenül szívós jószágok ezek :-)
Előzmény: Vikusz1977 (39135)
kacagógerle Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39137
Szerintem egy kicsit túlbonyolítottad.
Én a fenti termosztátot rákötném a hozzá tartpzó keringetőre,plusz beépítenék egy elektronikus elzárószelepet,hogy ne keringjen a víz gravitációsan ha kikapcsolja a termosztát a keringetőt.Tehát ha kapcsol a termosztát,nyitja a szelepet és elindítja a szivattyút.A lentivel ugyanezt tenném.

A szelep másik lényeg,hogy ha az egyik szivattyú dolgozik,akkor ne szívjon a másik szivattyú irányából hanem csak a kazán felől.

Előzmény: Amaranthus61 (39134)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39136

Úgy tudom, hogy még kipróbálni sem javasolt szárazon.

Talán szerencséd van. De ha megsült és menetzárlatos lett a tekercselése, akkor nem tudja leadni a teljesítményt és a menetzárlat mennyiségétől függően akár el sem indul.

Töltsd fel rendesen a rendszert és járasd. Ha nem melegszik, csak langyos a szivattyú, akkor szerencséd volt.

Előzmény: Vikusz1977 (39135)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39135
Lehet megszívtam kissé... Részletekkel nem untatom a nagyérdeműt:), de a lényeg:
A radiátorok vizét keringető grundfos UPS 25-60 szivattyú szárazon ment .
Hogy mennyit nem tudom, nem kizárt hogy 3 napot.
Mikor észrevettem kb 60-70 fokos volt (normál menetben kb 30-40 ), hangja nem volt furcsa.
Kérdés: honnan tudom majd hogy károsodott-e?
Ha bedöglött akkor nem keringeti a vizet, vagy a hangja lesz "érdekes".
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 39134
A manóba, ez a Chrome böngésző nem szereti a fórumot, lemaradt a kép

Előzmény: Amaranthus61 (39132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!