Keresés

Részletes keresés

Losicica Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38739
Sziasztok!

Minap hasznos tanácsot kaptam egy Renova Starral kapcsolatban ami nem tölti fel a keringető rendszerét. Sajnos szét kellett szednem, most már a csaprész ami eddig nem nyílt ki tökéletes. De hiába szerelem össze és pattintom vissza a helyére, ha ráengedem a nyomást ereszt :( Próbáljam meg telfonszalaggal ha találok? Csak olyan furcsa az egész környéke, meg ez a bepattintós módszer is. Mi a baj a jó öreg csavarokkal, amikkel remekül meg lehetett oldani az ilyen problémát :(

Előre is köszi a segítséget!

Losi
Pompiere Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38738
Egy cserépkályháról volt szó, ami nem hiszem, hogy befűtene egy egész házat, kivéve, ha egy légtér az egész. Az is szinte biztos, hogy nem csak egy helyiségnek van fűtési igénye, (igaz azok szükséges hőmennyisége azért kérdéses) hacsak nem egy sorház teljesen délre tájolva, egymás utáni helyiség beosztással. Egyébként én sem foglalkoznék vele. Ennél egyszerűbb a termosztátos radiátorszelep megoldás. Igaz, ha azokból is túl sok van egyszerre zárt állapotban, akkor "megfojtja" a kazánt.
Előzmény: halaloszto (38730)
sjohn Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38737
Ha a palástban lévő azbesztszerű anyagra gondolsz , az Kőbányán a Porcelán utca végé lévő boltban árulnak , mindenféle vastagságban , 1/2 négyzetméteres táblában.
Előzmény: NRZ (38733)
sjohn Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38736
Bocsi , de milyen kerámia szerű anyag van a tűztérben?
Láttam már néhányat de akkor ezek selejtesek lehettek , mert egyikben sem volt semmi kerámia.
Előzmény: NRZ (38733)
NRZ Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38735
Köszi!
Megpróbálom.
Előzmény: cucu (38734)
cucu Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38734

404 00 8öt a XVI. kerületben van. Kérdezd meg.

Előzmény: NRZ (38733)
NRZ Creative Commons License 2009.10.03 0 0 38733
Ha már alkatrész...lehet valahol kapni FÉG C40 tűzterében található kerámiaszerű anyagot, mert szét van törve és hiányoznak belőle darabok?
Manóúr Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38732

Jó estét!

 

Tudna nekem valaki segíteni Renova Star C készülék alkatrész ügyben?Hydroblokkra lenne szükségem de nem találok.2004-es a készülék,és tegnap este elfáradt a műanyag..

Köszi!

gyattila Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38731
Nekem ilyen kazánom van, sőt a társasházban ahol lakom még van vagy 18 db ilyen. Nálunk van karos csaptelep és hagyományos tekergetős is, egyikkel sem csinál ilyen jelenséget, akármennyire gyorsan nyitom ki. Szomszédoktól sem hallottam még erről a  problémáról.
Előzmény: mrjohndoe (38721)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38730
muszaj ezt rendszerkent kezelni, nem komponensekrol szol.

csak egy pelda: mit csinalsz, ha egyedul a furdoszobai termosztat ker futest?
(a furdoszobaban van kb 8m2 padlofutes osszesen, az eletben nem ad le 1.5kW-nal tobbet, a kazan meg nem bir 4-5kW-nal kevesebbel futeni.)

vajk
Előzmény: Pompiere (38729)
Pompiere Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38729
Mint ahogyan halaloszto írta, nem igazán jellemző a szobánkénti vezérlés. Viszont nem megoldhatatlan. A Giacomininak vannak olyan osztószelepre helyezhető motorjai, amelyek összeköthetők a termosztáttal. Azért egy épületgépész tényleg nem ártana.

Itt megnézheted.
Előzmény: domosi (38703)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38728
Nem a beállítás mint művelet okozza a problémát, hanem a gyakorlat hiánya szokta. Mert azt kell tudni hozzá, hogy mi az adott esetben a jó beállítás. Ha ezzel nem vagyunk tisztában, akkor kísérletezhetünk amíg rá nem jövünk, hogy melyek a helyes értékek. De ez hetekig is eltarthat. Persze, a sajátunk esetében ez nem nagy probléma, főleg, ha szeretünk rájönni a megoldás titkára.
Előzmény: prokop (38720)
B-road Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38727

Az a baj, hogy túl hirtelen nyílik ki a csap? Míg a tekerősnél meg kell egy kis idő hogy 3x körbeforgasd?

 

Akkor elegendő az is, ha az egykaros csapot "lassan" nyitja ki. Nem?

Előzmény: cucu (38726)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38726

Akkor meg is van a megoldás a problémára.

Mindenhol egykaros van? Mert ha volna egy hagyományos csapteleped, akkor azzal meg tudnál győződni az okról. (Gondolom mindenhová olyat tettél fel.)

Próbáld finomabban megnyitni, vagy cseréld le hagyományosra. A készülékek gyártói amúgy a csaptelep milyenségére is szoktak utalást tenni.

Jó, hogy nem ugrik le a falról....:)

Előzmény: mrjohndoe (38725)
mrjohndoe Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38725
Egykaros... én arra gondolok, hogy ezekben az esetekben túl későn gyújt be, addigra már több gáz van bent, ezért nagyobbat lobban. Persze ez csak egy laikus gondolat.
Előzmény: cucu (38724)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38724

Nem volna szabad ilyennek lennie.

Milyen a vízcsapotok? Tekerős, hideg-meleg külön, vagy egykarú? Mert az utóbbiak nem előnyösek a kazánok számára. Nem véletlen, hogy  tekerősek még mindig divatban vannak.

Előzmény: mrjohndoe (38723)
mrjohndoe Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38723

Új kazán, 1-2 hónapja használjuk még csak, elejétől fogva ilyen volt.

 

Előzmény: cucu (38722)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38722

Mióta ilyen?

Mindig ilyen volt, vagy csak az utóbbi időben?

Karbantartás mikor volt?

 

Előzmény: mrjohndoe (38721)
mrjohndoe Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38721

Sziasztok,

Beretta Smart CSI kazánnál tapasztalom, hogy bizonyos esetekben a begyújtáskor a belobbanás nagyon hangos, szinte berobban (melegvízhasználat). Ez jellemzően olyankor van, ha hideg a kazán és hirtelen nagy nyomással akarok melegvízet engedni.

 

Ez normális jelenség? Akinek ilyen kazánja van tapasztalt ilyet?

 

prokop Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38720
Gondolom en is, hogy nem bonyolult az ilyen allitgatas, foleg mert e modellnel ehhez nem is kell a muszerfalat leszerelni, lehajtani, - amit amugy leragasztott badog elolap miatt nem is tudnek megtenni, csak a jotallas-vesztes terhe mellett - szoval az itteni kezikonyv http://www.saunierduval.hu/kezelesik/Themaclassic25KezHu.pdf 31ik oldalan a "hozzaferes a kazan muszaki adataihoz, kizarolag a szervizesek reszere" emlit par beallitasi lehetoseget, azonban 1ikben sem ismertem ra arra, ami esetleg nekem kellhet. Azt hiszem a legjobb, ha minel tobb hasonlo tipusu kazanostol is erdeklodom es ha 10bol 10nel ez igy mukodik, akkor 1xruen nem keresem a bajt ott, ahol az nincs is:)
Előzmény: cucu (38719)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38719

Nincs mit.

A beállítás menürendszere olyan mint egy mobiltelefoné. Rátalálsz, módosítod, aztán ha nem felel meg, akkor visszaállítod...

(Én nem a te konkrét típusodról írok, mert azt nem ismerem, hanem általánosságban. De mindegyik így épül fel.)

Előzmény: prokop (38716)
prokop Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38718
koszonom.
Előzmény: cucu (38717)
cucu Creative Commons License 2009.10.02 0 0 38717

Van előnye. Egyrészt az állandó hőmérséklet kedvezőbb a kazán élettartamára nézve, mint a lehülés-felmelegítés periódikus váltogatása. Másrészt éppen emiatt elegendő kisebb hőmérsékletre állítani a rendszert, tehát ha arra gondolsz, hogy többet fog fogyasztani, ezt azzal cáfolnám, hogy ellenben alacsonyabb hőmérséklet is elegendő ilyen beállítás mellett.

 

A hiszterézis módosítását házilag is el tudod végezni. Benne kell, hogy legyen a kezelési utasításba, csak nem ezen a néven. Állítása nem korlátlan, hanem kb. 0,3 C fokonként és összesen talán 2 C fok amit átfog a beállítás. Ez a gyakorlatban bőven jó.

Előzmény: prokop (38716)
prokop Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38716
ertem, akkor valoszinuleg ezen meg lehetne allitgatni.
Jelenleg, mint irtam, a folyo melegviz homerseklete piszokul konstansnak tunik. A sok apro ki-be kapcsolas ennek az ara. Nem tudom, hogy ezen csak programozasbol lehetne e alitagani, vagy szukseges szakembert hivni, hogy belematasson a dobozba.
Amugy ha a mostani - normal kifolyo viz mennyiseg mellett - percenkenti 5-6 ki-be kapcsolast lecsokkenti 2-3 ra, az is eleg surunek tunik, bar lehet a modernebb kazanoknal ez meg se kottyan.
Eleg nonsensz megoldas, hoyg ha kell, ha nem, engedjem szinte maximalisan a melegvizet, hogy ne alljon folyton le a kazan... akkor inkabb maradjon a jelenlegi suru langlobbanasosdi es amig tart a garancia, addig vagy beadja az unalmasat, vagy sem. Persze elobb valasztok egy szakszeru beallitast, mint varni, hogy tonkreverje magat.
Alabb emlitettek, hogy egy mas modell eseteben is letezzik e jelenseg. Lehet felepites-fuggo kazan-viselkedessel allunk szemben, ami onmagaban nem art semmit?
Előzmény: cucu (38715)
cucu Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38715

nem időre megy, hanem hőmérsékletre.

Ha túl kicsi a hiszterézise, akkor sűrün kapcsolgat ki-be, viszont így egyformán tartja a hőmérsékletet. Ha meg nagy a hiszterézis, akkor tovább engedi lehülni, éppen ezért ritkábban kapcsol be. Ez általában programozható. A szobathermosztátunkon is van ilyen állítási lehetőség. (Honeywell)

Előzmény: prokop (38714)
prokop Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38714
"szaki az alabb emliett jelensegre valo panaszkodasom miatt allitgatott valamit, de valtozast nem eszleltem."
azt hiszem pont ezen mesterkedett. de en szemmel lathato valtozast nem eszleltem, lehet, ha stopperrel mernem, lehet egy pici idobeli novekedest eszlelnek a ket visszakapcsolas kozt, de igy...
Előzmény: cucu (38713)
cucu Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38713

Túl kicsi a hiszterézise, ezen kéne állítanod. Talán most 2 C fok a ki és bekapcsolás közötti hőmérsékleti különbség, ezen kéne növelned, mondjuk 3 vagy 4 C fokra és akkor nem fog sűrün kapcsolgatni.

Előzmény: prokop (38707)
prokop Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38712
HegyenVolgyon es Blue_Sky_007, koszonom a valaszaitokat.
sajnos az elolapot nem tudom lehajtogatni, mert a szerviz ceg ontapival "pecsetelte" az oldalat, ennek felbontasa a jotallasi blabla elveszteset jelentene. Amugy a hokozpont hivatalos atvetelekor, a szaki az alabb emliett jelensegre valo panaszkodasom miatt allitgatott valamit, de valtozast nem eszleltem.
Remelem a hasonlo tipusu SD-al rendelkezok beirnak ide es megnyugtatnak, h. e tipusnal ez nem aggodalomra okot ado viselkedes, hanem ennek igy kell mukodnie.
Vagy csak panikoljam tovabb magam, ne remeljek ilyen megnyugtatast?:)
Előzmény: HegyenVolgyon (38711)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38711
Bocsánat valóban. Nekem Ecosy-m van, és a melegvizet nem átfolyósan, hanem tartályból nyerem. Azt gondoltam, hogy az átfolyósoknál, vagy átfolyós üzemben (nem igazán tudom, mi a különbség) állítható a hmv. hőfok.
Akkor egyértelműen azért van, mert kevés az átfolyó víz mennyisége olyankor, és hamar túlmelegíti a vizet.
Előzmény: Blue_Sky_007 (38710)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 38710

Nekem Renova star (sanyi (saunier) szintén) van, és a melegvíznél nekem is csinálja. Ha nem nyitom ki eléggé, akkor ki-ba kapcsolgat. Ha rendesen megengedem a vízcsapot, akkor rendben egyenletesen megy.

 

A teljesítmény poti nálam nincs hatással a HMV készítésre, csak a fűtési teljesítményt szabályozza (tudtommal és tapasztalatom szerint)

Előzmény: prokop (38707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!