Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32629
Igen láttam. :)

Mikrómban is ilyen infra van, meg van egy alul/felül infrás melegszendvics sütőm.
Nem vagyok tőlük elájulva. Inkább csak égetik a kaját nem sütik.

Viszont van egy ősrégi asszem NDK-s, aluminium házas sima fűtőszálas szendvics sütőm is!
Na abban nagyon faszán megsülnek a csirkecombok. :D
Előzmény: ZE (32628)
ZE Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32628
Az első kérdére a válasz az, hogy aki a reklámot kiagyalta, az nem ért hozzá. Gondolom, láttál már grillsütőt... Ott sem a benne lévő levegő melege, hanem a fűtőszál által kisugárzott hő az, ami a belerakott dolgot megsüti -- na az infrapaneles bigyó is ezen az elven működik.
Előzmény: enginer (32627)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32627
Értrem én, csak azt nem, hogy minek reklámozzák, lakás fűtésnek is.

Abban tényleg nem hazudnak, hogy egy csoda szerkezet, mert annak ellenére, hogy igen szépen tekeri a villanyórát (1,5-2kW) pont meglehet fagyni a szobában. :)

Előzmény: ZE (32626)
ZE Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32626
Nem szobafűtésre való, ezek az eszközök akár kültéren(!) is alkalmasak arra, hogy a hőérzetet javítsák. Nem fűtésre, hanem a besugárzott felület melegítésére alkalmasak.
Előzmény: enginer (32625)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32625
Nemtom.

Próbáltam ezt a panelt, de szerintem szart sem ért, mint szobafűtés.
Mi értelme van annak, hogy a panel elött baromi meleg van (leégeti a ruhádat), de tőle távolabb meg meglehet fagyni?
Azt még eltudom képzelni, hogy egy újságos bódéban, amit képtelenség kifűteni, oda rakja a lábához, hogy legyen helyi melege, de egy lakásban tök hülyeség.

Nagyanyámnak volt olyan hősugárzója ami úgy nézett ki, mint egy parabola antenna, és pont ezt csinálta. :D

Előzmény: ZE (32621)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32624
Jahjah. Vicc az egész. Vagyis már nem is vicc, durva átb@szás.
Előzmény: enginer (32623)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32623
"Viszont gravitációs keringetése van,"

:D
30 évvel ezelött fűtöttem sima fűtőszálas villanyradiátorral és annak is gravitációs keringtetése volt, de akkor ezt még nem reklámozták, mint valami csodát. :D
Ne menjük messzire, de a sima mezei radiátornak milyen keringtetése van? :))
Előzmény: Jesu (32620)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32622
Nem kellene ezen az 5W-on lovagolni.
Szerintem a gyártó sem úgy gondolja, hogy mindíg csak 5W-ot fogyaszt.
Ez csak akkor van, amikor teljesen zárnak a szelepek és csak erőlködne a szivattyú.
Szerintem ezt a 80%-os megtakaritást is a 100W-os szivattyúhoz képest szomolják (itt írta valaki, hogy az ALPHA szivattyú is tud annyit fogyasztani) és akkor olyan ~20W-os átlagfogyasztása van az alpha szivattyúnak.

Előzmény: Jesu (32617)
ZE Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32621
Az infra paneles hősugárzók nem a levegő hőmérsékletét emelik, hanem a hőérzetedet azzal, hogy infravörös tartományban sugároznak, mint állat.
Előzmény: enginer (32618)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32620
Még csak az sem. Vmi kerámiabevonatos fém akármit ír. Gondolom a kerámia azért, hogy tuningolja kicsit a kisugárzást. Viszont gravitációs keringetése van, szóval nem is értem mit akartak. :D Ez még az infra panelnél is xarabb lehet szerintem. Egyszer egy fórumtag írta vhol hogy lakott ilyen infrás lakásban és a gatyája ráment. Mi lehet egy ilyen passzív eszköznél, amikor már a hőtárolós kályhák is kihalnak? :-O
Előzmény: enginer (32618)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32619
Nézted a #(32611) HSZ-t? :D
Előzmény: MZ/Y (32616)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32618
Ebben a NOBOban is infra fűtőszál van, mint a grillezős mikrókban?

Volt szerencsém próbálni ilyen INFRA paneles hősugárzót.
A panel elött tényleg süt, mint az állat, de a magas fogyasztása ellenére a paneltól távolabb pont meglehetett fagyni.
Ugyan ekkora teljesitményű ventillátoros fűtőszálas hősugárzó viszont pillanatok alatt befűtötte a szobát.
Előzmény: Jesu (32612)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32617
Megint csak igazat kell adnom, mindig a magam példájából indulok ki és ez nem helyes.

- A padlóm vagy megy, vagy nem. Elzárni semmit sem szoktam, 1 nagy helyiséget temperál csak, nincs értelme a szabályozásnak.
- A falkörök közül egy mindig nyitva (elsőbbségi: fürdő) így ha a másik kettő kört zárom is, akkor sincs erőlködés, max kicsi túlfűtés, ami ott hasznos. Itt ennél a helyzetnél tényleg nálam is lenne értelme, mert ha 3-ból 2 zárva, akkor gondolom visszavenne. Kérdés meddig. Mire elég 5W? Mert szerintem 1db radiátorra sem (ha minden más zárva)

Ezt kéne valakinek kipróbálni. Meg megmérni, hogy egy sima szipkához (28W nálam) képest mennyivel kevesebbel csinálja meg ugyanazt a térfogatáramot.

Nem teljesen értem ezt az auto-adaptot pl. Elmagyarázhatná vki.
Előzmény: enginer (32613)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32616
Ezért lenne legelső pont a termofejek beszerzése. A 26 és 23 fokot már meg is oldod vele. A többi ezután jönne. Amíg termofej nincs, semmi nincs. :o)

Lépek, csak röviden:
A termosztát a leggyorsabban hűlő helyiségbe. A többi szobában termofej. Mivel a termosztátos szobában jön előbb a lehűlés, ezért mielőtt a többiben hideg lenne, a termosztát már indít. A többi szobában a termofej megakadályozza a túlfűtést, a lehűlést meg az, hogy a termosztát bőven időben indul. A buta termosztát a saját szobájában 1-2 tizedes pontossággal tartja a beállított hőmérsékletet és a fentiek miatt a többiben sem ingadozik jobban.

Persze ehhez kell, hogy legyen egyáltalán jó helye a termosztátnak a házban, simán lehet, hogy egyik helyiség sem alkalmas erre a "feladatra".

Legfontosabb meg a termofej. :o)
Előzmény: iNTi (32615)
iNTi Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32615
Ezt tettem én is, abban a szobában letekertem a radiátort, így nagyjából kiegyenlítődött a dolog, de még így is közel sem tökéletes. Éjjel pl. amikor most kint -1 fok volt a kazán mint a hülye ment (nagy gázszámla), az egyik szobában 26 fok volt, abban a szobában meg 23, és ez szinte kiütött. A termos szobában jó volt a beszabályozás, node itt meg a gond, hogy a gázszámlám az egekben lesz így. Aztán a helyzet meg akkor fordul amikor programot vált a termosztát (nálam pont fordított a helyzet, éjszaka félfokkal melegebb van és nappal hűvösebb), akkor meg majdnem az egész délelőtt képes alig fűteni a rendszer, mert annyira lassan hűl az a szoba. Így a többi szobában hiába nyit a termoszelep, hiszen maga a rendszer nem indul így azok is jócskán lehűlnek.

A programozható termoszelep egyelőre nekem nem is lenne életszükséglet. Vagyis úgy vagyok vele, hogy először az alap rendszer legyen normális, később a sima nem programozható termoszelepet úgyis lecserélhetem. Minden szobába meg úgysem raknék ilyet, mert nálunk igazából csak a nappali és a hálókban lehet érdekes a programozás, a többi szobában nem zavarna ha egyenletes a hőmérséklet. :)
Előzmény: MZ/Y (32543)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32614
Amúgy meg könnyű a norvégoknak ilyesmit használni. Átalányban kapják a villanyt bagóért, azért fűtenek azzal szinte mindent. No de nálunk mibe kerülne? Nagyon drága az áram.

"Nem kell tartania az egyre magasabb gázszámlától"
Rotfl! :D Persze mert a villany mindent űberel majd! Bár így nem is támadható, hiszen a gázszámla magassága max 1db A4-es lap. ;)
Előzmény: Jesu (32612)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32613
"Ha nekem nincs szükségem a keringtetésre, akkor lekapcsolom, nem lecsökkentem 5W-ra."

Azért egy fűtési rendszer kicsit másképpen működik. :D
Nem csak megy - nemmegy variáció van.
Pl. a termofejek miatt állandóan változnak az áramlási viszonyok a rendszerben.
Amikor zárnak a fejek (nem teljesen!!!), akkor a szivattyú feleslegesen erőlködik.
Nem parasztvakitás ez és valóban lehet vele spórolni, és ha azt nézem, hogy csak egy tizessel kerül többe, mint egy hagyományos szivattyú.
Előzmény: Jesu (32610)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32612
Nem szabad csak padlófűtést. Nagyon rugalmatlan. Igaz, hogy a szabályozással nem kell majd foglalkoznod, de pont ezért lesz, hogy túlfűt/nem fűt időben. Legjobb, ha fűtöd folyamatosan aztán (betonvastagságtól függően) 4-6 óra múlva elkezdi leadni. A legjobb, ha padlótemperálás van, hogy elkerüld a durva túlfűtést és mellé valami más is. (pl. légfűtés, mert az bazi gyors és ellensúlyozza a padló lomhaságát).

Megnéztem ezt a Nobot. Amit olvastam róla az teli van hazugsággal: "összehasonlítva az izzószálas fűtőtestekkel, háromszor akkora hatásfokkal működik". MIVAN???

Tudtommal minden villany-> hő átalakítást illik 100%-osnak venni. Ugyanmár. 3*os hatásfok? Mi ez hőszipka? :D

Ha már ilyesmin gondolkodsz, akkor inkább be kell tenni 1-2 fain-coilt. Az ellátja az egész házat ilyen szempontból. Lehet integrálni a szellőzésbe is.
Előzmény: Törölt nick (32607)
iNTi Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32611
Köszi! Néztem ezt én is, és tetszik, csak egy bajom van vele, hogy 45eft és nem tudom ez megoldaná-e önmagában a lakás egyenletes fűtését. Nekem is hasonló a problémám, hogy gyakorlatilag a legmelegebb szobában van a termosztát, ezért gyakorlatilag a többi kihűlt.
Előzmény: Djapor96 (32541)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32610
Ezért érzem azt, hogy ez csupán parasztvakítás. Ha nekem nincs szükségem a keringtetésre, akkor lekapcsolom, nem lecsökkentem 5W-ra. :D Ez a 80% megtakarítás jól hangzik, de jó lenne tudni, a gyakorlatban mit tud egy ilyen. Maga a motor biztos jobb, állandó mágneses, takarékosabb. Egyszer ha sok pénzem lesz... (sokára)
Előzmény: fefefe (32604)
enginer Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32609
Ez a fajta már nem ilyen olcsó, ahogy látom:

heimeier_arlista_2008
Előzmény: Jesu (32606)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32608
off
Általában úgy szoktak törölni, hogy ha egy hsz repül, repülnek a válszok is.

Nem a ti vitátok alapján, arról fogalmam sincs, Drukkerkocsmai tapasztalat.
on
Előzmény: enginer (32600)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32607
A hőveszteség valszeg kevés lesz a KSZ házban mindenfelé 10cm nikecell-el, alap felé is.

Nem igazán a spórólás volt a kérdés, hanem hogy érdemes-e csak padlófűtést? És jó ötlet-e Nobo-val rásegíteni.
Előzmény: monyesz (32549)
Jesu Creative Commons License 2008.11.23 0 0 32606
Igazad van. Pont ezt néztem, de azt hittem olyan ez is, hogy a szonda maga van külön és a fej+tekerő egyben. Nem néztem meg jól a képet.

Ez a Herz, amit írtál ilyen? Az hány méteres volt? Mi a pontos típusa? Hol sikerült ennyiért?
Gyakorlatilag ez lenne most a leggyorsabb megoldása a dolognak, ha nem akarom külön szabályozni időben a hőmérsékleteket.
Előzmény: enginer (32605)
enginer Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32605
Előzmény: enginer (32603)
fefefe Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32604
nekem ugyan nem alpha, hanem magna van, de végül is a lényeg ugyanaz. az 5w úgy van, ahogy irod: nem ennyit zabál folyamatosan, csak ennyire le tud menni, ha épp nincs szükség rá. amikor megy rendesen, ő is megeszik 100+ wattot.
Előzmény: Jesu (32601)
enginer Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32603
"Marad a termosztatikus szelep távérzékelővel. (mivel osztóra raknám)"
Tudom, hogy én vagyok az ügyeletes hülye, de azért bátorkodom megkérdezni, hogy esetedben nem é lenne jobb egy termosztátfej távállítással?
Előzmény: Jesu (32601)
enginer Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32602
"kapillárist találtam 0-28C-ig, 20E-ért, 5m-est, van ennél jobb áron?"

Csak nem megint valami honeywell csoda ennyiért? :)

Amennyire nekem rémlik a HERZ 0-60C kapillárist (távérzékelős) vettem 8e-ért.
Előzmény: Jesu (32601)
Jesu Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32601
Ehh. MI van itt? Le kéne már zárni, nem?

Körülnéztem szelepmozgatók ügyében. Qva drága az arányos motor. Elfeldve.

Viszont a megfizethető Nyit/Zár meg max. időbeli szabályozást tud csak egy okosabb háttérrel.

Marad a termosztatikus szelep távérzékelővel. (mivel osztóra raknám) Itt ugye a távolság az osztótól kötött (kapillárist találtam 0-28C-ig, 20E-ért, 5m-est, van ennél jobb áron?), ez arányosan szabályozna, de csak a fix beállítottra. Elég gond az, ha csökkenteni akarnám a szoba hőmérsékletét, akkor szaladgáljak az osztóhoz tekergetni. Nincs valami félvér megoldás olcsón arányos tekergetésre?

De lehet túllihegem. Házvezérlésbe befér majd az időosztásos szabályozás:
- OPEN/CLOSE szelep motorral bezár-> vár X percet, megnyit-> X perc és megint zár.

Tapasztalati úton belőhető, hőmérővel visszacsatolható és olcsóbb is üzemeltetés szempontjából.

Amúgy ez az ALPHA2 szerintem kicsit vakítás. Jónak tűnik, amit leírnak, főleg egy ilyen szétszabályozott rendszernél sokat hozhat, de ez a szemkiszúrós 5W fogyi nagyon "marketing". Max. éjszakai üzem, minimál keringetés, hogy ne poshadjon be a víz szvsz. De ha valaki dolgozott már vele, örülnék a tapasztalatoknak.
Előzmény: enginer (32600)
enginer Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32600
"Azt a hsz-t moderálták, amivel a tiedre reagáltam, de nem azért amire itt célozgatsz, hanem azért, hogy ne lógjon a levegőbe. :)"

Hiszek neked, bár kétlem, mert az én HSZemből is csak az urbancsok.hu-ra sértő megjegyzéseket törölték.
Nem tudom elképzelni, hogy tőled is jött volna ilyen HSZ. :D
Visszaolvasva, kivételesen korrekt volt a moderáció!
Nem szokásukhoz híven (mindent törlök, mert én vagyok a moderátor) hagyományt követték, hanem meghagyták a lényeget. :D

"Kiszámoltad közben, hogy 18886-nak mennyi a 80-90%-a ? Hogy ki is kezdett itt személyeskedni, nem is tudom ! De mintha te lettél volna..."

Ebbe inkább ne menjél bele szerintem!
De mintha nem én lettem volna. :D
Előzmény: monyesz (32599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!