Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32496
Nem értelek.

Van egy külön hőcserélős PF köröd szivattyúval.

Hőcserélő helyett beraksz egy saját gyártmányú váltót (eleve így kellett volna kezdeni) amibe belógatod a kazán érzékelőjét, így van egy állandó hőmérsékletü hőforrásod, ami nem kapcsolgat és egyenletesebb a hőmérsékleted.
H.váltóval másképpen működik a kazán.

Előzmény: MZ/Y (32490)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32495
Az egészben az a baj, hogy cserélnek ablakot ész nélkül ! Az ablakos meg nem mondja/mondja de nem hallgatják meg, hogy ez így nem lesz jó.
Előzmény: enginer (32492)
csabeeszka Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32494
Persze, hogy nem játék!! Tisztában vagyok vele én is.

De ez a kéménybélelősdi dolog viszonylag nem túl rég óta megy....( pár éve?)
Gondoljunk bele, az enyémen kívül hány ezer ilyen pesti lakás van még?????
Kb. 30-35 éves maga a ház, OK a készülék nem ilyen régi, de jó 10-15 éves azért megvan... Ha régen mehetett, azóta beszabályozták, akkor mért nem foglalkoznak vele rendesen?! 4 emeletes ház 3. emeletén lakom. CSAK annyi lenne, hogy összebeszélnénk a másik 3 lakással, és megcsináltatnánk, de hallani sem akarnak róla.... egymagamnak meg túl nagy falat lenne!!!

Azért köszi a segítséget.....
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32492
Volt olyan is, hogy kéménye sem volt a készüléknek.
Azt mondta nekik a "szerelő", hogy felesleges a kémény, ha látják, hogy valami nem stimmel zuhanyozás közben, akkor szaladjanak ki a lakásból.
Észrevették, hogy összeesett a zuhanyzóban, de már ők is csak az ajtóig jutottak el.
4 halott.
Előzmény: monyesz (32487)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32491
Ide zárt égésterű készüléket rakhatsz szabályosan, ami kéménybéleléssel vagy oldalfali (parapetes) kivezetéssel oldható meg.
Az Aereconak nem tudom van-e falba szerelhető szabáylozott légbeejtője, ha van, akkor az használható talán a jelenlegi készülék mellett.
Előzmény: csabeeszka (32482)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32490
Most igen, de ez így nem tetszik, változtatni akarok. Csak a fránya anyagiak...

(Nálam van az, hogy ha csak a padló menne külön, mert a radiátor éppen nem kér meleget, akkor a kazán minimuma a padlóhoz is túl sok, azt is csak kapcsolgatással tudná a kazán kiszolgálni. Ezért most amikor megy a radiátor, akkor megy a padló is, a padló termoszelepével nagyjából belőve, hogy amennyit a radiátorok mennek, annyi kb. elég legyen a padlónak is. Ami általában jól működik, de természetesen nem mindig.)
Előzmény: enginer (32489)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32489
Hőcserélős?
Előzmény: MZ/Y (32486)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32488
"Keveredés: olyan vagyok, mint az elefánt, könnyen felejtek, így lehet, rosszul emlékszem"

:D :D
Előzmény: MZ/Y (32486)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32487
Sok mindent mondhatsz, de ha hülyeséget csinálsz akkor megpusztulhatsz ! Vazze, hogy lehet ilyennel játszani ! :(
Ilyen helyre eredetileg sem lehetett volna ilyen rendszerű vízmelegítőt rakni.
Előzmény: csabeeszka (32482)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32486
Izé:
Kezdem a végével: külön tágulási és biztonsági szelep adott a padló körön most is.
Előzmény: MZ/Y (32484)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32485
"egy termora egyébként rá lehet párhuzamosan akasztani két szelepet?"

Mivan?
Előzmény: fefefe (32483)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32484
Kezdem a végével: külön tágulási és biztonsági szelep adott a radiátor körön most is.

Keveredés: olyan vagyok, mint az elefánt, könnyen felejtek, így lehet, rosszul emlékszem, de mintha a nem od-mentes padlófűtés-csöveknél lenne gond ez. Elvileg nekem od-mentes a csövem, de mondjuk a nyakam nem tenném rá, hogy a kiszámlázott és beépített anyag ugyanaz. Tehát igazából csak óvatosságból választanám szét.

A nagyobb puffer meg azért lenne szimpatikus, hogy a min. 12 kW-os kazánom fűtse fel, aztán pihenjen, ne kapcsolgasson.

Viszont az ár - egy igen súlyos ellenpont.
Előzmény: enginer (32476)
fefefe Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32483

így van, minden az anyegin múlik :-)

egy termora egyébként rá lehet párhuzamosan akasztani két szelepet?

Előzmény: enginer (32481)
csabeeszka Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32482
Sziasztok!

S.O.S.!! Segítségét kérném minden hozzáértőnek!

Problémám röviden és tömören:

Adott egy társasházi lakás fürdőszobája ahol nincs ablak. A melegvizet egy átfolyós rendszerű gázmelegítő adja (kéményes, és "jó szokás szerint még nincs bélelve a kémény").
A helyzet az, hogy a készülék tönkrement (kilyukadt, kormol, meleg víz ugyan még van de már az sem forró). Ha kicserélném akkor elvileg ugye engedélyeztetni kellene, de az engedélyt nem kapom meg, hiszen a kémény nincs bélelve.
Megnézte már egy szerelő is, és ő azt mondta, hogy kicseréli nekem a készülék elromlott "felső részét", a többi marad, így hogyha jönnének is ellenőrizni, akkor nem látszana, hogy ez egy félig régi félig új készülék. DEEEE!!!! Mivel műanyag nyílászáróink vannak, ezért nem megfelelő a szellőzés, így ő addig nem is csinálja meg, amíg nem csinálok vmi szellőzőt, mondván, hogy "nem elég huzatos a lakás", így ha a külső légköri nyomás nem "olyan" akkor visszaáramlik a szén-monoxid.

Kérdésem: - mit lehet tenni???
- teljesen új készülék ki van zárva??
- ha tényleg szellőző kell, akkor egyáltalán milyenek vannak?? ha nem
muszáj nem szeretném még az utcát is fűteni...:-)
- vagy egyszerűen csak mondjam azt, hogy így vettem a lakást (kb.2éve)

Előre is köszönöm a segítséget!!
Üdv.!
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32481
értem.
csak azt mondtam, hogy az 5-7 ezres "motoros"-hoz (ki-be kapcsolós) felesleges az 50ezres vezérlés, simán elég neki egy szobatermosztát/db.
Amelyikhez értelme van (arányos) az meg nem 5-7ezer.
Előzmény: fefefe (32475)
fefefe Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32480

hát attól függ, mit is nevezünk vezérlésnek...

 

http://www.rehau.hu/epitoipar/epueletgepeszet/felueletfutes.-hutes/rehau.futes.hutes.szabalyozo.rendszer..shtml  ---> 2. letöltések fül ----> RAUMATIC M

 

erre rá vannak kötve a szelepek, meg a termosztátok, aztán azokat nyitogatja/csukogatja. egy termosztáthoz több szelep is tartozhat (ha több körből áll pl. egy helyiség) lehet rádugni idő modult - ezzel be lehet előre programozni, hol mikor hány fok legyen (alantabb felmerült problémára pl. megoldás lenne, persze nem olcsóért), meg szivattyú modul is dugható rá - amig valahol van hőigény, addig működik a keringtető szivattyú, amikor már nincs, akkor egy idő után leáll.

 

 

Előzmény: Béla222 (32467)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32479
Teljesen egyetértünk ! :)
Előzmény: enginer (32474)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32478
Persze, vizet kevernek a gázba, hogy lefagyjanak a szabályzók/mérők és rohangálhassanak a szerelők cserélgetni.
A levegő bekeverésről meg annyit, hogy aki ilyet mond, az próbálja ki ! De olyan 3% körül ez az elegy önrobbanásra képes, úgyhogy csak óvatosan !
:O))
Előzmény: MZ/Y (32472)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32477
A termofej szerintem is ma már "alapkövetelmény", akármi is vezérli/szabályozza a radiátoros fűtést. Szerintem max. 2 szezon alatt visszajön az ára.
Előzmény: enginer (32474)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32476
"Így lenne egy több 10 l-es pufferem, aminek a vize nem keveredik a radiátorokéval.

Szólj, ha marhaság. :o) Akár műszakilag, akár ára miatt."

Ára miatt mindenféleképpen.
Indirekt tároló sacc/kb 100ezer-től, míg egy h.váltó gyári kivitelben is 40e csak, de házilag elkészitve szerintem egy tizesből bőven megvan.
Azt meg megint nem értem, hogy miért gond, ha keveredik a radiátorokéval?
Ha nem keveredik (indirekt), akkor eleve kell külön tágulási, biztonságiszelep, stb, stb.
Ha nincs vegyestüzelésű kazánod, csak gáz, akkor teljesen felesleges a több tizliteres puffer használata, sőt még lomhább is lehet tőle a rendszered.

Előzmény: MZ/Y (32471)
fefefe Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32475
csak a saját példámat említettem. ...-tól-ig -ot csak nem mondhatok ;-)
Előzmény: enginer (32473)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32474
Maradjunk annyiba, hogy ahova 20 termofej kell oda már az 1db (programozható)termosztát is kevés.
(Nekem 100nm-re van asszem 6db termofej.)

Azt meg már kitárgyaltuk régebben, hogy akármilyen prütty-prütty termosztátod is van, akkor sem árt a nem termosztátos helyiségekbe termofejeket felszerelni, mert hatékonyan képes megakadályozni a túlfűtéseket.
Előzmény: monyesz (32470)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32473
"motoros szelep kb 5-7ezer/db, a vezérlő hozzájuk 30és 50 között. "

"Motoros szelep" ami 5-7 ezer, ahoz elég egy sima termosztát is, mint "vezérlés".
Arányosan szabályozó motoros szelep az meg már nem 5-7 ezer és azokhoz kell a drága vezérlés.
Előzmény: fefefe (32432)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32472
Monyesz, neked máshol van dolgod, most a Homáron keverik a vizet meg a levegőt a gázba. :o)

Az mennyire igaz, hogy minden gáz drágább, mint a földgáz (kivéve persze levegő)? Ha igen, akkor a víz, levegő mellett az egyéb gázok is kilőve, mint keverőanyag.
Előzmény: monyesz (32470)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32471
Gyakorlatilag egy sima puffer/hidraulikus váltó helyére, a melegvíz adó csatlakozója a padló előremenője, a hidegvíz vételi csatlakozó (ahol a hideget venné normál felhasználásnál) a padló visszatérője. Így lenne egy több 10 l-es pufferem, aminek a vize nem keveredik a radiátorokéval.

A vezérlést persze meg kellene oldani, hogy viszonylag folyamatosan menjen, ne szakaszosan fűtsön, de ez ugyanígy van sima puffernél is.

Szólj, ha marhaság. :o) Akár műszakilag, akár ára miatt.
Előzmény: enginer (32469)
monyesz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32470
Drágának nem drága, de ha kell belőle tizen-huszon, az már igen.
Meg a termofejek nem teljesen függetlenek a termoszelepektől, és ha azt is cserélni kell...
Előzmény: enginer (32450)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32469
Hogy gondolod ezt az indirekt tárolós dolgot?
Előzmény: MZ/Y (32465)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32468
A kép alapján sacc/kb lemértem.
3cm-el hosszab (7/10) és 2cm-el szélesebb (5/7), mint a HERZ hagyományos termofej.

Én inkább attól félek, hogy a programozhatósága miatt ez már nem szabályoz, mint a hagyományos fej, hanem kapcsolgatja a radiátort.
Előzmény: enginer (32466)
Béla222 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32467
Tudnál erről motorosszelep vezérlőről valami konkrétat (típus) mondani, én 30-50e között én nem találtam ami vezérelni is tud, csak 80e körül
Előzmény: fefefe (32432)
enginer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 32466
Nemtom.
Szerintem max. 2cm-el nagyobb, mint egy sima termofej.
Holnap nem, de talán pénteken megint megyek arra és megprobálom kb-ra lemérni. (üveg vitrinben van.)
Előzmény: ZE (32464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!