Keresés

Részletes keresés

Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31013

Ebből az NC az a "Not Coupled" nincs kapcsolat, vagyis nincs bekötve, nem kell.

L=Fekete

N=Kék

NO=zöldsárga

COM=Fekete

 

Jól látod, a fekete 2x van említve.

Addig nem vállalok érte felelősséget, amíg nem ismerem a termosztát pontos

típusát...

Előzmény: dynax (31011)
Fickóó Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31012

Bocs hogy így berontok, olyan hosszú idő után, de a segítségtekre, illetve a véleményetekre lenne szükségem.

ma bekötöttem egy plussz úl radiátort a  régihez, de nem működik valami jól.

majd egy órába telik míg átmelegszik. Keringtetőszivatyús gázkazánal fűtök, ezért nem egésszen értem holl lehet a hiba.

A radiátor kivezetésénél imbuszkulcsal nitható szelep van, míg felülre egy termós csapot szereltem, gondolván, majd ezen vissza lehet venni ha nagyon meleg volna, de az edígi próbák szerint azt hagyhatom teljessen nyitva.

dynax Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31011

Köszi a gyors választ , de sajna elég keveset értettem belőle :(

 

A mostani termosztáton van egy kék egy sárga-zöld és egy fekete kábel .

Alapban a feketén jelez a fázis kereső , ha bekapcsol a termosztát akkor a feketén és a sárga zöldön . A kéken soha nem jelez a ceruza.

 

ennek fényében az uj termosztáton van 5 dugo . az elso az "N" gondolom erre megy a 230 talán a fekete . Van egy "L" erre megy a föld de ezt csak gondolom hogy a kék kábel . És marad egy NO , COM és egy NC dugo na ebbol melyikbe dugjam a sárga zöldet ?

Ja és a kinyirás itt mit takar ? :)

Szoval ha a kábeleim szinkodját mondanád az L, N , NO , COM , NC dugokra akkor én is betalálnék ! Bocs de ebben analfabéta vagyok és egy szerelo ezért nem jön ki ide messze a várostol :(

Előzmény: sjohn (31008)
Spárgatökmag Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31010
Ja, sejteni vélem én, hogy csak "berozsdásodott", de a neten lelt 13.500.- Ft-os ajánlat kissé mellbevágott.
Előzmény: monyesz (30999)
Csavarhúzós Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31009
Sorosan, átkötőcsöves rendszerbe vannak kötve a radiátorok ez esetben, azaz van egy átkötőág, ami nagyobb ellenállású, mint a nyitott radiátor (ennek ellenére nyitott termoszelepnél is folyik arra valamennyi), de ha a szelep lezár, akkor az átkötőn megy a víz. Mondjuk három radiátoronként van egy ilyen soros kör, a körök pedig párhuzamosan, majd a visszatérőik egyesítés után mennek a pufferbe, onnan tovább a kazán visszatérőjébe.

Így valamennyi hő még hideg radiátorok esetén is közvetlenül a pufferbe jut, de ez szerintem nem akkora probléma. Ha van puffer, nem szokott annyira áthűlni a lakás, hogy a mielőbbi felfűtés létszükséglet legyen.


Előzmény: Athes (31001)
sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31008
A Te 3 vezetékedből a két fázist kösd a No és a Com kapocsra , a nullát nyírd ki!
A másik két kapocsra köss 230-at!
Előzmény: dynax (31007)
dynax Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31007

Hali

 

Vettem egy rádios thermosztátot , gondoltam nem tul nehéz kicserélni a régit .

De a régibe 3 vezeték megy az uj leirásában pedig 4 vezetéket ir. Ez normális ? A 220 két vezetékét megtaláltam csak azt nem tudom hogy a 3. vezetéket a NO , COM vagy NC-be kössem , a leirás szerint az NO és COM ba kellene de sajna egy vezetéket nem tudok kettőbe kötni :(

Ha van valkainek ötlete szívesen veszem ! :)

Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31006

Szia!

 

Ugyanígy jártam, kicsit visszább megtalálod a megoldást.

Ha nem a cső dugult el, akkor a membrán lyukadt ki a nyomáskapcsolóban.

Előzmény: wolfi69 (30997)
sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31005
A főlángra írja , hogy kicsi , annak meg lehet kb. 8 oka.
Előzmény: monyesz (30998)
sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31004
De előtte még nézd meg , hogy van-e elég víz a rendszerben , nincs-e elzárva néhány radiátor , nem levegős-e stb.!
Előzmény: Törölt nick (31002)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31003
OFF

aki mostanság vegyessel tüzel. Megraktam a kazánt a szokásos módon, maradt egy kevés denaturált szesz az egy hetes gyújtogatás után, kb 1 evőkanálnyi lötyögött az alján. Mondom rálöttyintem a már kicsit égő tűzre, aztán eltüzelem a flakont is. Nem is ez volt a baj, egy evőkanálnyi lófütty, meg sem látszott a lángon... De az üres flakon tele volt a denszesz gázával, és úgy kilőtte a kezemből a flakont (még löttyintés közben, hátrafelé, mint a rakétát), hogy majdnem eltörte az ujjamat, ezután az üres pet palack (!) kitörte a dupla üvegezésű garázsablakot és még repült vagy 5 métert... Csak az erő miatt...

Figyeljetek oda, a kezemről leégett az összes szőr.

ON
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31002
szeva!


1.) gyujtás!

a gázkeveréknek van egy alsó és egy felső robbanási koncentrációs értéke, (egyszerüen fogalmazva)  ha a szikra gázban dús, (levegőben szegény) környezetben ugrik át gyujtáskor akkor nem fog begyúladni. tehát a szikrát messzebről az őrláng gáz-levegő sugarától távolabbról kell indítani, igy áthúzáskor találni fog olyan koncentrációt, ami sikeressé teszi a gyujtást.

ez olyan mint : benzinben hirtelen el lehet oltani egy cigaretta parazsát, de a benzigőzt, ami levegővel elegyet képez már berobbantja.

2 lángnagyság:

az a "tengely" szerű valami amit a gyujtáskor megnyomsz, hogy legyen gázszállítás az őrláng kialakulásához az egy recézett anyával van ellátva a tengely mentén . ez az anya elmozdult, ha kifele tekered akkor nő a láng ha befelé akkor csökken a láng nagysága. az hogy ég a lángod a készülékben, az egyébként nem sokat jelent- mert mint az autóknál-, a gáz-levegő arány a meghatározó a hatásfok szempontjából, csak műszerrel mérve állítható be pontosan.


off!

ha a válóper ezen múlik akkor jobb ha beadod most, én 2x válltam :-)))))
Előzmény: wolfi69 (30997)
Athes Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31001
Értem félig, csak nem. :) Azt szeretném elérni, hogy felfűtésnél ne fűtsem a puffert, mert akkor nagyon sokára lesz meleg a radiátor. Viszont ha már meleg a radiátor, akkor elkezdheti a kazán táplálni a puffert IS, miközben pótolja a hőt a radiátoros körbe is.

A visszatérőset nem értettem, mert ha elzérnak a termoszelepek, akkor nem fog áramolni a víz, akazán meg felforr. Ha egy kört nyitva hagyok, akkor meg a szoba lakói :)
Előzmény: Csavarhúzós (31000)
Csavarhúzós Creative Commons License 2008.09.23 0 0 31000
Szerintem úgy is működne a dolog, hogy a visszatérő ágba teszed a puffert. A radiátorokon meg termoszelep. Amíg hideg van, addig a meleg víz megy a radiátorokba, ha a termoszelepek zárnak, akkor meg a pufferbe. Ha a kazán kihűlt az időközben felmelegedett puffer veszi át a szerepét.

A padlófűtés 3 járatú szelep az nem a szobák hőfokát érzékeli, csak a vízhőfokot, így annyit lehet vele elérni, hogy amíg hideg a visszatérő víz, addig ne menjen a pufferba, hanme rögtön a kazánba, de ennek meg nem sok értelme van.
Előzmény: Athes (30976)
monyesz Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30999
Szerintem itt is fúvóka gond lesz. A szerelők ilyenkor baromira el vannak havazva...
Előzmény: Spárgatökmag (30996)
monyesz Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30998
Ki kell pucolni a fúvókát !
Előzmény: wolfi69 (30997)
wolfi69 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30997

 

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Remélem nem zavarok, de az eddig szolgálatot teljesítő Fégtherm ZC 18 cirkónk rakoncátlankodik, gázszerelő nem ér rá, az asszony meg leüvölti a fejemet, hogy már megint az utolsó pillanatera hagyok mindent (megjegyzem, van egy vegyestüzeléses kazán is, úgyhogy nem fázunk).  Megpróbálom leírni mi is a probléma: szóval, már tavaly is az történt, hogy a saját szikrájával az istenért sem sikerült begyújtanom a készüléket, úgyhogy az elejét lebontottam, előlapot felhajlítottam és láss csodát, begyulladt. Na, mondom, meg is volnánk, visszacsavaroztam, kikapcsoltam, újra próba, megint nem gyullad... Eleje leszed - meggyullad. Ezt még párszor eljátszotta, aztán az első enyhe infarktus után letörtem az elektróda tetejét és akkor megnyugodtam. Fogtam egy öngyujtót, meggyújtottam, majd összeraktam és az idén a fűtési szezon végén lekapcsoltam. Igen ám, de időközben sikerült szert tegyek egy bontott elektródára, és a kisördög nem hagyott nyugodni, úgyhogy tegnap gondoltam, belerakom. Ha nem működik, maximum öngyullasztó, mint tavaly. Hát nem működött... tehát őrláng öngyújtóval begyújt, összerak, fűtés elindít...nem történik semmi. Azaz, hogy valami mégis:  a szelep (vagy valami) hallhatóan kapcsol, de maximum pár centis láng képződik az égőtérben, ami igen kevés a fűtéshez. Szóval itt tartok - szaharabb lett mint volt, ami egyébként nem csoda, 86-os gyártású a készülék, 6 éve vettük a házat, azóta szerelő még nem látta. Ha esetleg lenne valakinek ötlete, hogy mit nézhetnék meg még a válóper előtt, kérem segítsen...

 

 

Üdv

 

 

-wolfi-

Spárgatökmag Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30996

Sziasztok,

 

 

kicsit visszaolvasgattam, és látom, hogy nem igazán ez a topic fő csapásiránya, de azért megkérdezem: tudna ajánlani nekem valaki egy megbízható gázszerelőt? Akár privátban: koktak-kukac-hdsnet-pont-hu.

 

A problémám triviális: egy ősrégi konvektort kellene megberhelni a XIII. kerületben, szikrát ad, de nem tudom begyújtani.

 

Nagyra értékelném, ha ötszámjegyűnél alacsonyabb összegbe kerülne:)

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30995

Nekem lakótérben van a cirkóm.

Akkor az én készülékem hatásfoka jobb? :-)

Előzmény: halaloszto (30994)
halaloszto Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30994
Ami nem a futovizben van, es nem az egestermekben, az a kazanhazat melegiti.

Egyreszt lehet azt is hasznosnak venni, masreszt az atlag mai kazan burkolata meg langyos sem, ugyhogy nem lehet sok ami errefele megy.

vajk
Előzmény: monyesz (30990)
Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30993

Esetleg a ventillátorra tudok gondolni, annak is a csapágyára elsősorban.

PC-ben is előfordul, hogy először hangja van míg nem fordul egy párat a venti.

 

Ezekben a kazánokban szokott lenni egy "lángkép" érzékelő.

Begyújtás után a ventillátor fordulatával játszva állítja be a láng képét.

Tehát elképzelhető, hogy begyújtás után közvetlenül a magas fordulat miatt van

hangja a ventinek, utána meg leveszi, ezért nem hallatszik már.

Minden esetre ez is ventillátor csapágyhibára utal.

Esetleg az indítókondival van valami. Nehéz ezt így kép nélkül...

Előzmény: ozntia (30992)
ozntia Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30992

Induláskor adja ki azt a fura hangot. De érdekes módon nem minden induláskor.

 

Ha beindul a fűtés, a led kigyullad, hogy a gáz ég és utána kb 5-10 mp után kezd "tutulni", ami kb 5-15 mp-ig tart.

Rövid időnek tünik így leírva, hallgatva többnek tűnik.

 

Fütéskor észleltem eddig. Most majd megfigyelem, hogy HMV-készítéskor is ezt teszi-e.

Előzmény: Who111 (30874)
ozntia Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30991

Teljes mértékben igazad van, értem mire gondolsz. Hasonlót éreztem ki a gázszerelő hangjából aki beüzemelte a kazánt tavaly. Intelligens srác de a laikusokat szeretné minél távolabb tartani a kazántól.

 

A gmail.com-os címemre írtál? Nem találom a levelet. (a spam-ek közt sem)

Írtam egyet a címedre ha arra válaszolsz akkor talán megkapom.

 

Előzmény: halaloszto (30982)
monyesz Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30990

Én arra gondoltam, hogy a kazánból a fűtővíznek átadott hő nem 90%, tehát a hőcserélőn nem hasznosul minden. Vagy nem értem mit hol mértek...

Előzmény: halaloszto (30981)
monyesz Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30989
Az baromi jó vagy nagyon elszámoltál valamit !
Előzmény: Pitylogós (30988)
Pitylogós Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30988

Mire számíthatok, ha a számítás szerint az épületem éves hőigénye 10.500kWh, és mire, ha 7.500?

 

Ez jó-rossz-átlagos? No. 50nm pince, 100nm fszt, 80nm tt.

sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30987
Sőt a konvektorok , kazánok gyújtóláng csövét is alumíniumból csinálják már jó néhány éve.
Előzmény: sjohn (30985)
_derola_ Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30986
ööö azt nem tudom, hogy a boltban meddig lehetett a polcon, de a megvásárlástól számítva az első légtelenítésig biztos nem telt el több 2 óránál :) (és ezek szerint már akkor sem működött jól)
Előzmény: halaloszto (30984)
sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30985
A gáz megeszi a rézcsövet és apro fekete morzsával lesz tele.
A 70-80-as években az ipari gáztűzhelyek , sütők csöveit is abból csinálták , aztán nagyon gyorsan áttértek az alumíniumra.
Előzmény: Who111 (30966)
halaloszto Creative Commons License 2008.09.23 0 0 30984
be tud szorulni/ragadni ha sokaig nincs semmi dolga.

vajk
Előzmény: _derola_ (30983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!