Keresés

Részletes keresés

kissp80 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28903

Sziasztok!

 

Van egy vadonatúj, rendszerbe még be nem kötött TERMOMAX kazánom. Álló 22kw-os 3v típusú gázkazán. Neten néztem uj ára 132.000Ft, akit esetleg érdekel 85.000-ért ELADÓ! 06-20-2567657 Peti

Matrix2006 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28902
Aki azt mondta, hogy légteleníteni kell nagyon érthet a dolgokhoz :)
A vízhálózat levegő általában csőtörés vagy szerelés után kerül. Ez használattól függően néhány pillanat alatt távozik a rendszerből. Ha levegős lenne a rendszer, akkor a kifolyó víz nem folymatos és nagyokat köp. Ez nem azonos egy fűtési rendszer levegős állapotával. A kerámia betétes csaptelepek gyakran zajosak,még a drága márkás típusok is, a konstrukcióból adódóan (nagy a folytás a kerámia betétek foratain).
Előzmény: iqbéla (28900)
bist1 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28901

Szia Béla.

A csaptelep előtt levő szelepet zárd annyira, hogy éppen eléglegyen az a viz menyiség ami átfolyik rajta. Így sok zaj megszünik.

A másik betét csere.

Előzmény: iqbéla (28900)
iqbéla Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28900

Szép jó napot,

 

nemrég új csaptelepekre cseréltük a lakás elhasználódottabb darabjait, saját kezűleg raktuk fel. Szép és jó, éppcsak olyan disznó hangos bizonyos nyitottsági állapotok mellett, hogy nem lehet aludni tőle még a szomszédban sem. Valami gomolygós karcolós hangja van. Ez most így nem túl értelmes leírás, lényeg, hogy nagyon hangos a víz benne. A többiben nem, a többi csöndes, ahogy kell.

 

Mi lehet velük a baj?

 

Az egyik OBI áruházban azt súgta valaki, hogy valószínűleg levegős lett. Hogy lehet légteleníteni? Vagy hogyan kell felrakni? Nem csak pusztán rászerelni, és kész?

 

Köszönet a segítségért előre is.

TIHEMER Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28899

Mert ha jól emlékszem rá minimum 35 fokon tartja a melegvízet amit nem lehet lejjebb venni, csak ECO módban feljebb, a beállított érték -5 fok.

Előzmény: hifitibi (28895)
yam23 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28898
Sziasztok, ha le akarom cserélni a régi konvektoromat újra (a készüléket én megveszem), szerintetek mennyi a reális munkadíj?
Köszi
peterch Creative Commons License 2008.05.11 0 0 28897
Szia !

Az en kazanom is csinalja. A keringetoszivattyut kapcsolja, hogy be ne alljon. Ebben az esetben mas funkciot nem kapcsol, tehat a gazt sem.

Udv , Peter.
Előzmény: hifitibi (28895)
Villmer Creative Commons License 2008.05.10 0 0 28896
Köszi.
Ez a tágulási tartályos dolog elgondolkodtatott. Most már csak azt kell kitalálnom, hogy hova lehetne elrejteni a tartályt. Ugyanis a bojler a fürdőszobában van és hát látni mellette ..... Kb. mekkora egy ilyen tartály pl. a 120lityis bojlerhez képest? Az mindegy, hogy hogy van beépítve a tágulási? Mármint állítva, döntve, "fejjel lefelé", lógatva?
Előzmény: rferi (28891)
hifitibi Creative Commons License 2008.05.10 0 0 28895
INKA 24K-val kapcsolatban van kérdésem.

Amióta átváltottam a tragacsot nyári üzemmódra, időnként (naponta többször) bekapcsol olyan 8-10 mp-re.

A kottája szerint van egy olyan üzemmódja, hogy melegen tartja magát a minél komfortosabb melegvíz előállítás érdekében. Ezt az eco/comfort gombbal kehet ki- bekapcsolni. Ez az üzemmód ki van kapcsolva.

Akkor miért kapcsolgat? Tudja valaki?

Köszi: Tibor
afuchs007 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 28894
Sziasztok!

Kinéztem egy D-ÉG EURO CONDENS 25 F kazánt!
Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a kazánnal kapcsolatban, vagy tud esetleg ajánlani hasonló tudásut?

Köszönöm!
gefin Creative Commons License 2008.05.09 0 0 28893

na, újra hátha most valaki tud segíteni.......

 

Sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni a leendő házam melegvízellátási és fűtési rendszerének kidolgozásához.

130+30m2(tetőtér)-es Ytong 37,5 lesz a ház, padlófűtés és radiátoros fűtéssel vegyesen. Szeretnék napkollektoros HMV rásegítést is, tehát egy HMV tároló mindenképpen kell. A kérdésem az volna, hogy van-e értelme a cserépkályhába is csőkígyót betenni, ami szintén tudná fűteni a HMV tárolót, vagy csináljak inkább még egy puffertartályt a fűtővíz részére és abba vezessem bele a cserépkályhával termelt melegvizet? Kazánnak milyet lenne érdemes betenni? Van értelme egy jól szigetelt házban radiátor-padlófűtés esetén a kondenzációs kazánnak, vagy inkább egy jól moduláló "sima" gázkazán lenne jobb? Mik jöhetnek most szóba a piacon? Milyen puffertárolókat lehet kapni?

Aki tud tanácsot adni a tervezés előtt, azt megköszönném.

BodeCRX Creative Commons License 2008.05.09 0 0 28892
Sziasztok!

Új vagyok itt és nem tudom volt-e már téma, hogy az őrláng sokat fogyaszt. Nekem kb. 0,8m3/nap. Egy Radiant kombicirkó, Honeywell V4600C gázcuccal. Lehet ennek az őrláng méretét szabályozni?

Másoknak esetleg fogyasztási tapasztalat?

Köszi!

Üdv, Csaba
rferi Creative Commons License 2008.05.09 0 0 28891

Ja!

És én két helyen is megcsináltam ilyen bojlervisszacsapónál, hogy ne csöpögjön azt, hogy a bojler és a szelep közé betettem egy T-t, aminek a leágazásán ott fityeg egy 2 literes tágulási tartály.

Kattogás megszűnt, és a csöpögés is, emrt a táguló víz a tartályba tágul, majd az első csapnyitáskor onnan kiürül.

Mindig elfelejtettük a spájzban a vödröt, és állandóan úsztunk, ezért alkalmaztam először a módszert.

A tágulási tartálynak szigorúan ivóvizesnek kell lennie, a fűtési nem jó, mert azok kisebb nyomásra vannak, és lehet a ballonjukban mérgező anyag is.

Előzmény: Villmer (28889)
rferi Creative Commons License 2008.05.09 0 0 28890

Na, ha nem csöpögött, akkor az a szelep fel van akadva!

Valszeg MMG AM szelep, az időnként felakad, és akkor a táguló víz visszafelé kimegy a csőbe.

Azt ott nézd át.

De ha majd jó lesz az a szelep, annak ott akkor is kattognia kell, mikor lezár.

Előzmény: Villmer (28889)
Villmer Creative Commons License 2008.05.08 0 0 28889
Most, hogy mondod valóban abban az irányban van egy 1 éves Hajdú bojler. Ehhez gyárilag adtak egy visszacsapóval egybeépített biztonságiszelep félét (ami még sosem csöpögött) menúgy mint a régi háznál ahol három nap alatt egy vödörnyi. Akkor lehet, hogy ott van a döglött eb ....
Na ezt megnézem. Köszi.
Előzmény: rferi (28888)
rferi Creative Commons License 2008.05.08 0 0 28888

Az akkor gyanus!

(mondjuk nekem már az egykaros csaptelepzárástól való kalapácseffekt is furcsa volt, ilyen van itthon 9 éve, és soha ilyet nem tapasztaltam)

Nem lehet, hogy ott valami szelep, vagy egyéb cucc van, ami belül már kissé kikopott, és oda-vissza csapkodja a víz?

Honnan hallod? Bojler felől? Azokon szokott lenni bemeneten egy visszacsapószelep, az kattoghat, de annak azt kell is.

Előzmény: Villmer (28885)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.08 0 0 28887
arakat neztel mar?

inkabb hasznalj otretegu (henco, alupex??) csovet.

vajk
Előzmény: Agur (28886)
Agur Creative Commons License 2008.05.08 0 0 28886
Sziasztok!

A szakértő uraktól kérnék egy kis segítséget.
Bővitettem a lakást és így a zártrendszerü fűtést is bővítenem kell.
A csöveket a falba és az ajzatbetonba sülyesztve szeretném vezetni.
A kérdésem az, hogy milyen fajta csövet használjak, félkemény vagy lágy rézcsövet?
18-as és 15-ös lágy rézcsőre gondoltam, azért mert akkor csak a radiátornál és a fűtési kör kezdeténél kell csak forrasztanom és igy a beton alá nem kerülne toldás.
Szerintetek ez így jó megoldás lesz?

Agur
Villmer Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28885
Kipróbálni max. akkor ha megveszem. Na de megvegyem ???
Az számít valamit, hogy a lüktető hangon nem annál a csapnál lehet hallani amelyiket éppen elzárom, hanem 1 bizonyos helyen és mindig csak onnan.
Előzmény: rferi (28882)
rferi Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28884

Ez azért ennyire nem egyszerű - szerintem.

Mert a víz összenyomhatatlansága miatt a kalapácseffektus kialakul az elzárási ponton.

Onnan egy lökéshullámfront indul meg visszafelé a csőben.

Ez a hullámfront a baj okozója.

Ha a kialakulástól több méterre visszafelé teszed fel a tágulási zónát, akkor legalább addig el fog jutni, és rombol-hat.

Ráadásul ez a lökéshullám alapból is csillapodik a csőben, tehát ha egy jó vékony cső végén keletkezik (12-es mondjuk, mosdócsapnál), akkor az onnan akár 10-15 méterre is levő tartály már nem sokat fog csillapítani.Én a kerti műanyagcsövön észlelve mondom ezt: le van fektetve 50 méter KPE, 25mm-es.Elzárom a csapot, a csapnál a legnagyobb a rugás, a cső végén, a csaptól 20 méterre viszont nulla.

Amikor szétment a vascsövem, akkor is végig nagyon szar volt már, mivel 35 éve volt a földben.Ahogy szedtem ki, szakadt szét végig.

De mégsem a csaptól távolabb, hanem hozzá legközelebbi részén ment szét.

 

De hangsúlyozom,  ezek csak személyes tapasztalataim, és véleményem.LEhet, hogy hibásan gondolkodom.

Előzmény: micimacho (28883)
micimacho Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28883
Minthogy a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, tökmindegy hova teszed. A lényeg, hogy legyen hely az elnyelődésre a hálózatban. Ezért szokták a rendszer legelejére tenni. Egy darabot, és ugye a méret .. 1,6l úgy kb.

mm.
Előzmény: rferi (28879)
rferi Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28882

Hát, ha ezt erre hirdetik, akkor biztosan jó oda.Nemtom.

Én eddig csak kerti locsolóberendezés kapcsán kellett alkalmazzam, de oda több literes kellett.Az is igaz, hogy ott azért a csőben sokkal nagyobb tömegű és sebességű a víz.

Biztosan ezt is méretezni kéne, de nem értek ezen részéhez.

Viszont szerintem egy ilyen kicsi tartály egy csaptól mondjuk két csőméterrel arrébb nem sokat érhet.

Kipróbálni nem tudod?

 

Előzmény: Villmer (28881)
Villmer Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28881
Igen pontosan annyi. A Meg...m szakáruházban hirdetik, direkt ere a célra.
Akkor szerinted minden csaphoz, mosógéphez, WC tartályhoz be kellene építeni egyet. A kád- és zuhanycsaptelepnél nem is tudnám megoldani a közvetlen fali csatlakozás miatt.
Vagy 1 db nagyobb kb. 1-2L-es megoldaná a problémát? Legszívesebben a mosógéphez raknám. Ott ráadásul nem is látszik :)
Előzmény: rferi (28879)
zsolaketto Creative Commons License 2008.05.07 0 0 28880
Köszönöm, holnap (vagyis ma) felhívom őket.
Zs.
Előzmény: tere (28874)
rferi Creative Commons License 2008.05.06 0 0 28879

0,16liter? Egy egész hat tized deci?

Nem lesz az túl nagy oda?  :)))))))))))))

Amúgy kalapácsilag ott volna jó, ahol a kalapács keletkezik, azaz a legközelebb a csaphoz, amit éppen elzársz.Amúgy elég veszélyes történet ez a vízkalapács, nekem a régi, földben levő vascsövet egy ilyen szitu hasította fel két méter hosszan. Dolgozhattam vele rendesen, mert félig a ház alatt volt a hiba.

Előzmény: Villmer (28878)
Villmer Creative Commons License 2008.05.06 0 0 28878
Sziasztok!

Régebben olvastam itt a topikban a vízkalapács effektusról ami most többször hallatszik a vezetékek felől amikor elzárom az egykarú csaptelepet. Ennek csönkkentésére (megszüntetésére) találtam egy 0,16L-es tágulási tartályt.
Az egyik kérdésem hogy hova érdemes ezt beépíteni a rendszerbe ? Bárhova lehet pl. mosógép kiállásához (ez a vízhálózat kb. felénél van), vagy minél közelebb a főcsaphoz, vagy valami más helyre kell beépíteni ?? Egyáltalán elég ekkora ??
Másik kérdésem: többször hallottam a vezetékek felöl ugyanazt a "lüktető" hangot akkor is amikor semmilyen csap nem volt működésbe. Olyan mintha a vízhálózati nyomás ingadozna. Lehetséges ez ?? Lehet ez ellen tenni valami egyebet mint ez a kicsi tágulási tartály ?

Előre is köszönöm.
sjohn Creative Commons License 2008.05.06 0 0 28877
Tudod.
10-14mV általában.
Az.
Előzmény: GyusziP20 (28873)
sylvanus67 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 28876

Üdv!

 

Létezik olyan, hogy jó minőségű visszacsapószelep?  (Márka???)

 

Már évek óta cserélgetem őket, de mindig átengednek. Egyáltalán, le lehet őket "tesztelni" a boltban megvétel előtt?

m-a-x Creative Commons License 2008.05.05 0 0 28875
Üdv! Valakit esetleg érdekel falfűtéshez/hűtéshez 6 mm-es wirsbo cső? Megmaradt. Köszi, elnézést ha off.
tere Creative Commons License 2008.05.05 0 0 28874
Diametrus kft., próbáld meg őket.
Előzmény: zsolaketto (28869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!