Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28813
Szagértők vannak itt dögivel (villanyszerelő topikból), csak a szakértők vannak itt ritkán. :D
Előzmény: NRZ (28811)
kuzo2 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28812

Igazából most mélyedek bele jobban, és még rafináltabb ez a szerkezet, mint gondoltam, szerintem kurva nagy fantázia van a vadegér-féle eredeti elképzelésben.
 
Mi történik itt?
- induljunk ki abból, hogy minden tök hideg (ilyen van pl. amikor hazajövünk nyaralásból). A tartály 20 C. Megnyitom a csapot, igaz meg kell várni, amíg az alsó ágon odaér a víz, de utána 70 C-os víz az alsó ágból, 20 C-os a fölsőből, összekeveredik, és a 45 fokos víz már használható is, anélkül, hogy a tartályból ki kéne engedni minden hideg vizet, vagy akár csak villannyal felfűteni lassan és drágán. Mialatt használjuk a vizet, a cirkó pedig feltölti a tartályt.
- induljunk ki abból, hogy minden meleg (ez akkor van, ha az előbb elzártuk a csapot). A tartály tele van 70 C-os vízzel. Negyed óra múlva megint fogyasztunk vizet, akkor újra rátölt, és nem kapcsolt be a villanyfűtés. Ekkor még a cirkulációnak sem kellett elindulnia.
- ha nem használjuk fél óráig, akkor a cső lehül 55C-ig, és beindul a cirkuláció. Bekeringeti a csőbe a 70 C-os vizet a tartályból. A cirkónak nem kell bekapcsolnia. Ha utána használunk melegvizet, a cirkó megint újratölti.
- ha nem használunk HMV-t, hanem 1-2 órán át várunk, akkor megint lehül a cső, ekkor megforgatja a 70C-os vizet. Közben a tartályba visszafolyik az 55C-os, így ott lesz kb. 60C. Lassan ez is lehül, ekkor beindul a villanyfűtés, és szintentartja. Közben kihül újra a cső. Megint megforgatja, de már csak 55C-osan. Viszont ezt stabilan tartja a csőben is meg a tartályban is minimális villamos energiával.
- még egy érdekesség: ha csak gyengén nyitjuk a csapot, és nem indul be a cirkó, akkor sem hideg víz csurog, hanem az alsó csövön jön csak a hideg (10C-os), a fölsőn a tartályból jön 55-70C-os. A kettő összekeveredik, így már 32-40C-os, ami szintén jól használható még meleg víz gyanánt. Ha 5l a tartály, akkor 10l-t tudnánk így kinyerni belőle az alsó hideggel keverten. Ennél több egyszerre igen ritkán kell ha amúgy is csak lassan csurgatjuk. Viszont utána innen is teljesen hideg víz folyik mint sima kombicirkós HMV-nél.
- ekkor vagy kell még több melegvíz, és megnyitjuk jobban, beindul a cirkó. Fél perc mulva alul jön a 70C, fölül 10C (együtt 40C)
- ha kiürítettünk mindent, és úgy hagyjuk, akkor a tartályt visszafűti a villany, de ez csak 5l, amit villannyal fűt fel, és amúgy is csak ritkán ürül ki anélkül, hogy a cirkó bekapcsolna.


Persze biztos van mit finomítani a szisztémán.

Előzmény: vadeger (28718)
NRZ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28811
Ez azért van, mert a szagértők nem nagyon tűnnek fel és mindenki saját logikája szerint próbál valamit kisütni. Közösen talán hamarabb célhoz lehet érni. Igaz, így nagy hibákat is el lehet követni.
Előzmény: enginer (28806)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28810
EZ vadeger "találmánya" :D
Szerinted működne, ha már régóta gyártják is??

HA vissza olvasol itt a topikban, akkor gyorsan rájössz, hogy pont nem én vagyok az aki ragszkodik a protokollhoz, meg amit a telefonba mondanak a marketinges mérnökök, prospektusok. :)
Előzmény: kuzo2 (28809)
kuzo2 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28809
Enginerbe meg annakidején az egyetemen biztos jól beleverték, hogy ami eltér a protokolltól, az boszorkányság, és tűzzel meg fokhagymával kell üldözni. Nekem tetszik vadegér "találmánya". Még ha nem működik, akkor is :) Tényleg, amúgy működne?
Előzmény: enginer (28806)
kuzo2 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28808
Reméljük így lesz, mert ha már robban, akkor robbanhat bármi. Hiszen általában a kazán is meg a tároló is zárt rendszer, amiben a forráspont a nyomás függvénye. Semmi akadálya annak, hogy a tartályban legyen alacsonyabb a forráspont.
 
Bizony nagy testvérünknél annó az ilyen traktorszerelőt küldték volna a tajgára (persze csak ha a "tsz"-ben űzi áldásos tevékenységét). :]
Előzmény: NRZ (28805)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28807
Közben bevettem a GYÓGYSZEREMET. :D
Előzmény: NRZ (28805)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28806
"szokott en block lehülyézni mindenkit. :)"

Ez a csoprtos dolog akkor van amikor összejönnek a szagértők és tudományosan hülyitik az ártatlan kérdezőt!

Itt van pl. vadeger cirkulációs kérdése.
Ennyi baromságot régen olvastam, és ezek a szagértők már az atomfizikát is belekombinálják az 5l-es "tárolóba", de hogy a szivattyú rossz ágban van az nem annyira fontos, mint hogy szűkiteni a csövet, ide csap, oda csak, szembe a szivattyúnak, hátulról a szivattyúnak, minek is ez neked?

Ilyenkor kiverik nálam a biztositékot. :D
Előzmény: NRZ (28805)
NRZ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28805
Nyugi, enginernek rossz napja volt, ilyenkor szokott en block lehülyézni mindenkit. :)
Majd megnyugszik és akkor okos tanácsaival fog segíteni bennünket. :))
Előzmény: kuzo2 (28803)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28804
Maximum robbantott tejbegrízt! :D


"Egy felforrás lehetséges következményeit pedig még elgondolni is rémisztő.

Nem tudom biztosan, hogy az adott tartálynál mi a helyzet, de nem intézhető el annyival, hogy a tejbegrízt is alulról melegítjük, mert a fazék nem zárt rendszer, így nála nincs (a robbanásnak az a kockázata(.bár mint tudjuk épp az áramlásviszonyok miatt a tejbegríz is fel tud azért robbanni"



Maradjunk annyiban, hogy elöbb robban(hatna) a kazán, mint az indirekt tároló, mert max a kazánban tudna felforrni a viz, de a tárolóban biztos nem!
Nem kell hülyeségekkel rémisztgetni!
Előzmény: kuzo2 (28803)
kuzo2 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28803
Lehet, hogy ha egy kicsit figyelmesebben olvasol, akkor nem vonnál le olyan következtetéseket, amiket én nem írtam. Ki mondta, hogy a 90C-os kazánvíz forralja fel a tárolót? Én biztos nem, pedig nekem úgy tűnik, ezt adod a számba.
Előzmény: enginer (28800)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28802
#28789-on a rajz?
Előzmény: vadeger (28801)
vadeger Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28801
Jó, most ezzel nem jutottam előbbre, mert nem derül ki annak, aki amúgy nem tudja, hogy melyik és micsoda a marhaság. Most akkor a szivattyú bírja vagy nem, ha hátulról megnyomja a hálózati nyomás? Szerinted?
Előzmény: enginer (28799)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28800
Az utóbbiak közül eddíg a #28772 hsz a csúcs!!, de volt itt több ilyenn szinvonalú hsz.

A max. 90C-os kazánviz felforralja az indirekt tárolóban a vizet és robbanás veszélyes!!
Mega LOL! :D :D és mindenki bólogat rá!

A tárolóra a tágulás miatt amúgy is kell biztonsági szelep, vagy és tágulási tartály, de ha gebasz van, akkor is elöbb a kazánnak kellene durrannia nem a tárolónak, de tudományosan magyarázza a fordítva bekötött ellen áramú hőcserélőket meg megváltozott áramlásviszonyok, rétegződés meg mindent. :D
Anyám borogass!!! :)
Előzmény: enginer (28799)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28799
Ha rám hallgatsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz.
én csak a szivattyút seggbetolós részt kivántam javitani, mert már nem birtam nézni az itteni okoskodást.
(Azért jó ide járni mert csak itt lehet ekkora baromságokat olvasni, de tudományosan elmagyarázva. :D)
Előzmény: vadeger (28798)
vadeger Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28798
Bocs, felületesen fogalmazok. Szóval cirkulációkor mielőtt elhül a víz a csőben, beindítja a termosztát a keringést. Erre migindul a cirkó is, a kisbojlerből pedig közben forró víz folyik a csövekbe, hiszen az hőszigetelt és kis felületű emiatt lassabban hül, mint a cső. Amikor a cső megtelik a forró vízzel, leáll a cirkuláció. Ennek szerintem az lesz a következménye, hogy negyed óránként bekapcsol fél percre a cirkó, és mint arra valaki korábban felhívta a figyelmemet, az naponta 100 bekapcsolás.
 
Ugyanez volt a probléma kistartály nélkül is (ha ebből a rendszerből: #28790 kihagyjuk a tartályt).
Előzmény: enginer (28796)
vadeger Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28797
Aha. Viszont így a cirkó nem megint fél percig fog csak üzemelni?
Előzmény: enginer (28790)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28796
Értem.

Én a #28790 épiteném meg több okból is:

Gázzal olcsóbb melegíteni, mint villannyal.
Amikor kinyitod a csapot, akkor a turbós cirko (milyen is a cirkód?) elöbb szellőztet, begyújt és "lassan" felmelegszik. Közben az 5les tárolóból kihül a viz. Kezdeti melegviz után jön egy hideg periódus, utána megint meleg.
Aztán lehet, hogy tévedek és elég az 5l is. Ki kell próbálni.
Az viszont biztos, hogy a rajz szerint, ha a csapnál a termosztáton beállitott érték alá hűl a viz, akkor a szivattyú beindul és melegvizet kever vissza a cirkó bemenetére. :)
A nagytárolós rajztól eltérően (#27659) itt már a cirkó folyamatosan előfűti a "tárolóba" bekerülő vizet (átfolyós).
Így tulajdonképpen kiküszöbölhető az átfolyós cirkók elpazarolt hidegvize és a hiedelmekkel ellentétben cirkuláltatható is. :)
Arra figyelj, hogyha nem villannyal, hanem gázzal akarod fűteni a bojlert, akkor ne cirkulációs szivattyút vegyél, mert az nem fogja beinditani a kazánt (szerintem), hanem rendes kerigtető szivattyút (olcsóbb is asszem).
Előzmény: vadeger (28795)
vadeger Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28795
Ez nagyon jó ez a link a #27659-esben. Itt viszont nagy tartály kéne, mert a vízhasználat kizárólag a tartályból történne. Nekem nem nagyon fér el sehol egy nagy tároló. Fürödni viszont egy 5-10-20 l-esben nem lehetne, sajnos.
Előzmény: enginer (28788)
vadeger Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28794

HMV cirkulációt szeretnék. Mert messze van egymástól a konyha és a fürdő. Viszont nagyméretű tartálynak meg nincs hely rendesen. Ez a kicsi beférne a konyhaszekrény alá.

 

A kistartály azért lett kitalálva hozzá, hogy ne a cirkó tartsa melegen a vizet azzal, hogy 20 percenként bekapcsol 30 másodpercre.

Előzmény: rferi (28789)
NRZ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28793
látjató=látható
Előzmény: NRZ (28792)
NRZ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28792
Úgy emlékszem, hogy a villanybojler megmaradna hagyományos üzemmódban, ezért nem hűlne ki. Alacsonyabb hőfokra van beállítva, mint a kazán HMW, ha sokáig keringetve lehűl, akkor bekapcsol és felfűti azt az 5 litert a képen látjató 55 fokra.
Előzmény: enginer (28788)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28791
Gondolom EZT akarja megoldani házilag. :)

Kicsit konfortosabb tud lenni a sima átfolyósnál, de szerintem az 5l az kevés lesz hozzá.
A cirkó felmelegedési lassúsága miatt inkább min. 10-20l-es tároló kellene.
Előzmény: rferi (28789)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28790
Ha tőltés alatt a bojler felfűtését érted, akkor nem fogja.

Talán inkább így kellene megpróbálni:

Előzmény: vadeger (28784)
rferi Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28789
Igazából miért is kell neked ez a kisbojler?
Előzmény: vadeger (28784)
enginer Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28788
Szerintem butaságokon agyaltok:



de ettől még, ha "sokáig" nincs viz elvétel, akkor kifog hűlni az az 5l-es tároló és csak a langyos vizet fogja keringetni.

Érdemes meglesni EZT a képet is!
Előzmény: kuzo2 (28786)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28787
megnyugodhatsz , ki van próbálva

kekec
Előzmény: kuzo2 (28786)
kuzo2 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 28786
Ötletem a következő: az alsó (visszatérő) csövet lényegesen vékonyabbra lehet csinálni, esetleg még egy csapot is tenni rá, ezzel leszabályozható annyira, hogy használatkor elegendő menyiségű víz menjen a tartályba.
 
De azt isten bizony nem tudom, hogy a szivattyú bírja-e ha a víz csak úgy átfolydogál rajta.
Előzmény: Lacivill (28785)
Lacivill Creative Commons License 2008.04.25 0 0 28785

Szerintem a viz a könnyebbik utat fogja választani, és nem megy bele a tartályba.

Cirkóval szerintem nem lehet tárolós/keringetős rendszert kiépiteni.

Előzmény: vadeger (28784)
vadeger Creative Commons License 2008.04.25 0 0 28784

Ha ezt a cirkulációt így építem meg, akkor után fogja tölteni a tartályt a kazán?

 

 

Előzmény: vadeger (28718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!