Keresés

Részletes keresés

sirara Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25325
Tényleg, Enginer nem foglalkozol más szemetének a rendberakásával? Vagy nem tudnál ajánlani vkit Bp. környékén?
Előzmény: MZ/Y (25323)
sirara Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25324

Ugyanez a problémám nekem is, 140 nm, csak éppen 1 szinten, napi 25-30 m3 fogyasztás, ház jól szigetelt, és állandóan csak 19-20 fokra van beállítva. Ez egyáltalán nem reális, a mi 24 kw-os kazánunk ki-be kapcsolgat 2-3 percenként (padlófűtés radiátorokkal kiegészítve).

 

Már sajnos elég sok kört futottam a kazánunk szakszervizénél, a kivitelezőnél is, eddig senki nem akarta beismerni, hogy valami rosszul van itt beállítva. Én is azt hiszem, hogy egy független szerelő kéne, nem az, aki tervezte, kivitelezte, beüzemelte, mert ők csak a saját igazukat hajtogatják.

 

Csak találni kéne egy ilyet:(

Előzmény: rauljn (25319)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25323
A szigeteléstől függ, jó-e. Nekem 115 m2-es Ytong 37,5-es házban október 28-tól máig 630 m3 ment el, igaz, nappal 20,5-21 fok van, éjjel 20.
Ha rosszul (sehogy se) szigetelt házról van szó, akkor lehet ennyi a ház igénye. Ha rendesen szigetelt, akkor - szerintem! - bőven lehetne javítani a fogyasztáson, csak keresned kell egy szakembert, aki átnézi az egészet és jól beállít mindent. Ez nem lesz olcsó - szintén szerintem! -, de simán megtakarítható a gászámlán.

Én simán ajánlanám Enginer-t (ha hiszi, ha nem :o)), csak kérdés, foglalkozik-e más szemetének rendberakásával.
Előzmény: rauljn (25319)
pborisz Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25322

Jó reggelt :)

Ezt azért gondoltam, nem volt véletlen a mosoly :)

Ettől függetlenül kösz az infót, legközelebb már tudni fogom, hogyan csináljam. Egyébként nem tudom volt-e már ez itt téma. Mióta én olvasgatok azóta nem emléxem ilyenre, úgyhogy végülis nem volt rossz, hogy szóbakerült.

 

Előzmény: Lacivill (25321)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25321
Nem én csináltam, csak itthon foglalkozom vizzel...........
Előzmény: pborisz (25310)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25320
Ha a saját példámból indulok ki (nettó 50 nm, okt. 10 - jan. 10. cirka 500 ccm), akkor reálisnak tűnik. Nálam éjjelre le van véve 20 fokra és munkaidőben se fullon megy, ez is sokat számít. Igaz, ez használt lakás, de hőszigetelt ablakokkal.

OFF Elég "kreatív" a helyesírásod :-)

Előzmény: rauljn (25319)
rauljn Creative Commons License 2008.01.15 0 0 25319
üdv.mindenkinek.tanacsot szeretnek kérni,hogy nyáron vásárolt 140m2-es,2szintes lakásom,november1-töl-január8ig számlazott,az-az 68napi gázszámlám 1820m3volt.Ez az ősszeg ireális?A hőfok szabályzo az also szinten van,amelynek a szigetelese nem a legjobb.Állando 22 fokra van beállitva.
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25318
Lehet, hogy e-mail formájában jobb lenne, hogy ne szaporítsuk itt a hsz-eket fölöslegesen.
Előzmény: enginer (25316)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25317

Asszongya hogy :D

Már jó soxor leírtam, de azért leírom mégegyszer, hogy tudatosuljon. Falfűtést csinálok :)

Az előremenő szabályzást ugye már puhatolózom, csak ugye gőzöm sincs minek mi a pontos megnevezése.

A helyiségenkénti szabályozásról gyakorlatilag kezdek lemondani, mert úgy tűnik, hogy ahhoz kissé több pénzre lenne szükség (bár az a pár százezer amit eddig megspóroltam kifutná:) ). Másrészt ahogy haladok előre a vakolással és végre elhelyeztem a termosztátom a végleges helyére, valamint sikerült némiképp beszabályozni a köröket, úgy tűnik, hogy a méretezésem nem sikerült rosszul, mert úgy alakulnak a különböző helyiségek hőmérsékletei, ahogy terveztem.

Amúgy meg már lövésem sincs mivel lehetne valóban szabályozni, nem kapcsolgatni a köröket, mert ugye a folytás egy idő után rossz eredményeket produkál.

Végül ott a puffer kérdés, ami lehetne akár egy kiszuperált villanybojler is, de a bratyóm rozsdamentes bizniszben kezdeget :) utazni, így gondoltam csinálhatna nekem egyet :) Csak kérdés, melyik csonk hová kerüljön, mert amit eddig a neten találtam az mind indirekt, én meg nem olyat akarok. Persze az a baj, hogy napi 10-12 óra munka, 2 gyerek, és folyamatos házfelújítás mellett már kezdek belefáradni a folyamatos keresgélésbe. Gyakorlatilag már annak is örülök, hogy ennyire sikerült összeraknom és így is sokkal jobban működik, mint ahogy itt látom egyesekét.

Hűűű de hosszúra sikerült :D

Előzmény: enginer (25316)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25316
Nem akarok segíteni?
Kérdezz valami konkrétat, azt majd összerakjuk. :D
Előzmény: pborisz (25315)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25315

Jut eszembe ez a fűtésszabályozós téma nem akar előrébb haladni :) Miért nem érdekel ez senkit? Mindenkinél jól működik? Akkor legalább azt elmondhatnák.

Ha már Te nem akarsz segíteni :D

Előzmény: enginer (25313)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25314

Ezt én is tudom :)

Csak éppen nem volt kéznél kompresszorom :)

Több rendszert meg nem óhajtok szerelni :)

Bár ha jobban megnézem, hogy elsőre minden szakmai gyakorlat nélkül egy egész pofás kis rendszert csináltam? Hmmm...

Az itt látottak alapján lehet, hogy szakmát kellene változtatnom :D

Előzmény: enginer (25313)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25313
Elmesélem én hogyan csinálom: :D

Hideg meleg összeköt.
Rendszer levegővel (nem vizzel) felnyom, az üzemi nyomás 1,5-2X-re.
Feszmérő 24 óra múlva megnéz.

Nyomáspróba vizzel, nem az igazi.
Előzmény: pborisz (25312)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25312

ÁÁÁ értem. Elmesélem én hogyan csináltam :D

A hideg vizet is osztóról vezetem a csaptelepekhez. Minden kör beszerel, ledugóz, majd próba körönként. Minden szuper én meg örülök, mint majom a farkának :D

Utolsó kör a kazáné. Kazán felszerel (éjjel 12 óra körül), elővesz használati útmutató. Első lépés nyissa meg a hidegvíz csapot. Erre spriccel a víz, mint az istencsapása én meg nézek nagyokat, hogy honnan a fenéből :DDD

Hát persze hogy a melegvíz a zuhanynál. Nem volt rendesen meghúzva a dugó. Persze először úgy tűnt a sugár alapján, mintha a hideg lenne, de azt meg nem élrtettem, hiszen ellőte miért nem engedett :D

Szóval így kellett volna :D

Hát mindig tanul az ember.

Persze azóta minden jó :)

Előzmény: enginer (25311)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25311
Nyomáspróbát általában a vezetékek bevakolása elött érdemes csinálni.
Ilyenkor még nem szokott fent lenni a bojler, készülék, meg a csaptelep sem.
Éppen ezért a hideget össze kell kötni a meleggel, hogy a meleg ágba is juthasson viz, vagy levegő, amivel megnyomják a rendszert.
Egyszerűbb összekötni a kettőt és egyben megnyomni, mint külön-külön. :)

Általában az szokott szerelvényezni aki az alapokat is csinálja és az azért tudja, hogy az átkötést le illik venni, de ha valami amatőr szerelvényez, akkor vannak ilyen hideg-meleg keveredések. :D
Előzmény: pborisz (25310)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25310

Bocsi, ezt nem tudtam. Remélem nem Te csináltad én meg itt barmozok :))

De nem értem miért nem elég ledugózni? A nyomáspróbát nem a hálózati nyomáson végzik? És azt esetleg nem bírja a dugó?

Persze ha ez így is van akkor sem illett volna rajta hagyni :)

 

Előzmény: Lacivill (25300)
L.Sissy Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25309
Köszi :) Akkor elgondolkozunk ezen a lehetőségen is (mármint a bojleren). És mégegyszer a kérdés mindenkinek: hol érdemes ilyen készülékeket venni (bojlert, vagy az átfolyóst)????
Előzmény: enginer (25303)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25308
Belekötés meg a kijavitás között azért van különbség szerintem.
Pont te irtál ma pontositásról vagy mi azt irtál olyanokat, hogy jajjjj.
Nem kellett volna ebbe belemenned, főleg nem egy usert széditeni ilyenekkel.
Szerintem.

Ha már okositani akarsz valakit aki nem ért hozzá, akkor legalább jót irj neki, vagy inkább semmit.
Előzmény: Lacivill (25307)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25307
Szerintem te már mindent láttál, sőt az ellenkezőjét is, hobbid, hogy beleköss minden hozzászólásba!
Előzmény: enginer (25304)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25306
Remélem, hogy nem! :D :D

Parapetes FÉG.
Zárt égésterű (nem túrbós) átfolyós vizmelegitő készülék.
Asszem ZV vagy mi.
Előzmény: Fido Dido (25305)
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25305

Paranoia? :P

;)

Előzmény: enginer (25303)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25304
"a hidegviz belekeveredik a melegvízbe mert a zuhanykiállás nem lett ledugózva... :-)"

Jah, hogy ez azt jelenti?? :)) Azt hittem, hogy át volt kötve!?
Olyat már láttam, hogy levolt dugózva (nem átkötve), azt még is belekeveredett a hideg a melegbe.
Előzmény: Lacivill (25300)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25303
Az a paraizé pont az ami most van neked: D

Bojler sokkal jobb, mint az átfolyós és a mérettől meg a bennelévő víz hőmérsékletétől is függ, hogy mennyire elég.
Előzmény: L.Sissy (25299)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25302
"Akkor enginernek is igaza volt :D"

Ugyan már! Nekem mindíg igazam van. :D :D

Olyan meg nincs, hogy a zuhany kiállás nincs ledugozva és nem veszik észre, hogy ömlik a víz a falból, főleg nem az, hogy a miatt keveredik a hideg a meleggel!! :)

Inkább arra tippelnék, hogy valami beépitett panel volt ott, ledugózva.




Előzmény: pborisz (25298)
L.Sissy Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25301
Köszi Dínó, én is a csere mellett szavaznék. Most már legalább mondhatom, hogy más is ezt tanácsolta :) Majd elkezdek keresgélni ilyen készülékeket. Ha van ötletetek egyébként, hogy hol érdemes, az is jól jönne.
Előzmény: Dínó (25294)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25300
Nyomáspróbánál valahol össze kell kötni a hideget, és a meleget!
Előzmény: pborisz (25298)
L.Sissy Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25299
Utánaérdeklődtem, nincs kéménybe kötve, hanem állítólag a falon át van kivezetve, úgy, mint egy konvektor (az a paraizé nem tom mit jelent, bocs). A sima bojlertől két dolog miatt is félek, az egyik az, hogy kifogyhat belőle a melegvíz, mert tulajdonképpen 2 háztartás fog majd működni ebben a házban, a másik pedig, hogy túl sok helyet foglal. Ezért szimpatizálok inkább az átfolyós megoldással.
A kazánról sajnos semmit nem tudtam meg eddig, de majd holnap talánkiderítem miért nem azzal csinálják a melegvizet.
Én még arra is gondoltam, hogy a felső szintre külön vennénk egy bojlert, csak azt akkor a tetőtérbe tudnánk csak rakni, ami nem hiszem, hogy jól van szigetelve :( De gondolom erre is van megoldás.
Köszi, hogy ilyen segítőkészek vagytok :)
Előzmény: enginer (25293)
pborisz Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25298

Az eszem megáll :)))

Ezt úgy értsem, hogy volt valami barom, aki összekötötte egy csővel a két kiállást?

Akkor enginernek is igaza volt :D

Persze azt nem értem, hogy miért csak holnap lesz melegvíz? Nem volt kéznél két dugó? :D

Komolyan mondom inkább görcsölök mindennap a házon valamit, minthogy ilyen idiótákat engedjek a házba :D

 

Előzmény: Hajkorona (25291)
enginer Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25297
Szívod a véremet ezzel a rajzolással! :D :D

Amúgy én is kiváncsi leszek!

Nem kis próbatétel lesz neki az már biztos. (aztán ki tudja)

300-400nm az alapterület belmagasság 4 méter fölött van, 50-60as tömörtéglás falakkal, ebben a szezonban még nem volt fűtve (és ebből van 4 szint.) :), de ez csak a magasföldszintet fogja fűteni, de se az alatta, se a fölötte lévő szinten nem megy a fűtés.
Előzmény: r0226 (25296)
r0226 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 25296
Várjuk a beszámolót de agy rajzal is feldobhatnád.:-))))))
Előzmény: enginer (25292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!