Keresés

Részletes keresés

tündérlala Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23691

Mindenhol két csoportban sorolják fel a kazánokat (kondenzációsokon kívül), hogy "kéménybe köthető" és "zárt égésterű".

 

A "zárt égésterű"-ek égéstermékét nem lehet egy lakás meglévő 130-as kéményébe vezetni??

NRZ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23690
"...a készülék alkatrészeit "megeszi"."

Az ősszel alakítottam a kivezetést, mert szarul csinálták meg és a készülékbe folyt.
Már a zárt égéstér alján ette a fémet.
Előzmény: enginer (23688)
pborisz Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23689
Nekem sima turbós van :) és a tetőn át van kivezetve a dupla cső. Viszont mivel a használati útmutatójában le vagyon írva, hogy 1 m toldás felett ajánlott kondenzgyűjtő beszerelése, ezért én tettem is olyat. De esküszöm, hogy eddig még egy csepp vizet nem láttam rajta lefolyni, pedig azért elég hideg van mostanában. Eddig a 3-as fokozaton üzemelt a kazán (60 fok) most, hogy itthon voltam végre egy kicsit, játszadoztam :)) és visszavettem 1-esre, utána 2-esre. Semmi változást nem tapasztaltam érdekes módon még a fogyasztásban sem. (Bár persze ennyi idő kevés ahhoz, hogy bármilyen következtetést le lehessen vonni).
Előzmény: enginer (23688)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23688
Ez az alacsony hőfokon járatni nem teljesen igaz.
Nagy hőfokon is van kondenzáció, csak nem mind1, hogy hol. :D

Nem kondenzációs készüléknél túl kell fűteni, hogy a kondenzáció a kéményben jöjjön létre.
Ez nem mindíg sikerül és akkor lyukad ki 1-2 szezon alatt a hőcserélő, de kondenzációs készüléknél is jut bőven a kéménybe is.
Messze nem tökéletes még a mai csúcstechnika sajnos.

Kondenzációval, akkor van a gond, ha a készülékben jön létre, vagy a (sima)turbós készülék füstcsöve a készülék felé ejt le és a kondenzátum a készülék alkatrészeit "megeszi".


Előzmény: pborisz (23687)
pborisz Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23687
Ezt a kondenzáció dolgot még mindig nem értem teljesen :) pedig régebben már írtad nekem is, hogy azért nem jó alacsony hőfokon járatni a kazánt.
El tudnád mondani, hogy egészen pontosan hol lép fel és miért?
Előzmény: enginer (23685)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23686
még valami:

Minnél kissebb a láng (moduláció), annál nagyobb a hőátvevő/láng aránya (több hőt képes átvenni (kevesebb fut rajta keresztül hasznosulatlanul).

És mivel túrbós készülékről beszélsz! kissebb lángnál kevesebb hő távozik a füstcsövön, mivel a beáramló levegő hűti / a beáramlót meg előmelegiti.
Mikor tud több hő távozni a füstcsövön?

Ezt a gyártók is tudják, de csak külön pénzért adnak rá megoldást. :D
Előzmény: balogati (23682)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23685
Nem kell ezt túlkomplikálni.

Modulációs készülék jobb hatásfokú, mint a sima 1-2 fokozatú kapcsolgatós.
Minél jobban modulál, annál hatékonyabb (lehetne).
Az más téma, hogy a mostani sima mezei turbós készülékek nem ilyenek, de ettől még az elv igaz!
Nézzétek csak meg milyen irányba haladnak a fejlesztések. :D
(kapcsolgatós, 1-2 fokozatú, modulációs, High-MODuláció, élőkeveréses gázégő)

(élőkeveréses gázégő: Az égő állandó gáz/levegő arányt biztosít a kazán különböző teljesítménye mellett is, és ezáltal igen jó hatásfokú (közel tökéletes) égést tud biztosítani. Az égő ugyanakkor széles sávú fokozatmentes, automatikus teljesítményszabályozást (modulálást) tesz lehetővé.)

csak megjegyzem, hogy ezekben a turbós készülékekben a vetillátor nem "modulál", csak a kondenzációsokban :D, de nem azért, mert kondenzációs.

Jah, hogy a jó hatásfokú készülékhez drágább alkatrészek kellenek és amíg ezeket is el lehet adni vastag forintokért!?

Légfelesleg tényezőt a turbósokban is kötelező(lenne) állitani!
Az is igaz, hogy kőkorszaki módon van megoldva, de ennyi pénzért ez jár. :D
A gyártó is meg a szerelő is pont xarik rá, hogy mennyi a számlád.

Maradjunk annyiban, hogy a modulációs készülékek (jóval) nagyobb hatásfokuak (lehetnének), de amíg megveszik a szemetet is és elhiszik, hogy FULL lángon gazdaságosabb a készülék? :D
(Ugyan az a gyártó az ellekezőjét mondja amikor kondi készüléket akarsz tőle venni :D )

Az igazán gazdaságos modulációs készüléknek van egy nagy hátránya!
KONDENZÁCIÓ!, amihez drágább alkatrészek kellenek. :D


Előzmény: halaloszto (23683)
a7g8i Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23684
Kedves Fórumozók! Lakásfelújítás előtt állunk, és nagy problémánk, hogy Budapesten nem ismerünk megbízható, kedvező áron dolgozó fűtésszerelőt. Gáz-cirkóra gondoltunk, esetleg padlófűtéssel kombinálva... 120 nm lakás. Tudnátok, kérlek ajánlani valakit, akivel nagyon meg voltatok elégedve? Bp, 11.ker előnyben. Nagyon köszi előre is!! lakas2008@freemail.hu Üdv, ági
Előzmény: Dínó (22338)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23683
Szerintem nagyon maskepp viselkedik a ventillatoros es a gravitacios elvezetes.

Ventisnel ertelemszeruen a venti is kell lassitson, igy nem lesz legfelesleg csak ami muszaj.

Gravitacios meg ha jol van meretezve akkor onszabalyozo. Hidegebb fustgaz eseten hidegebb a kemeny, kisebb a huzat, kevesebb a levego.

vajk
Előzmény: balogati (23682)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23682

Megelőztél:)

Igazad van neked is! Én csak azt írtam le, amit a saját kazánomnál tapasztaltam. Már 12-15% telj.csökkenésnél nálam is visszaesik a füstgáz hőmérséklet(rendesen:)

 

,,Es azert logikusan hangzik, hogy kevesebb gazbol kevesebb fustgaz keletkezik., Igaz, de részben távozik az egyre melegebb levegő is. Állítólag az így fellépő légtőbblet égéskor hűti a lángot, stb:)

Előzmény: halaloszto (23681)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23681
Azert a kemenyen eltavozo ho nem csak a fustgaz homersekletevel, hanem a mennyisegevel is aranyos :-) !!

Azt is kellene merni. Es azert logikusan hangzik, hogy kevesebb gazbol kevesebb fustgaz keletkezik. Es kevesebb 100 fokos fust az kevesebb ho.

vajk
Előzmény: balogati (23679)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23680
Kazán előremenő vízhőmérséklet szabályzása KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET KOMPENZÁLÁSSAL. Azaz, a fűtési kör előremenő vízfokát egy külső hőm.szonda segítségével a kazánba épített elektronika szabályozza úgy, hogy modulálva üzemelteteti a gázszelepet/égőt.
Előzmény: gyattila (23676)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23679

Bezony ám!!!:) Igaz, a leírt állapot a 100%-os teljesítmény méréséhez képest egy pár percel (3-4) később következik be.

 

A teljesítmény csökkentés pillanatában természetesen visszaesett a füstgáz hőmérséklet kb 97C-ra. Fontos azonban, hogy a teljesítmény csökkenés hatását hosszabb időtávon figyeljük meg, és mindjárt más lesz a helyzet!

 

Gondolj bele. Továbbra is pumpálod a rendszerbe az energiát(igaz, időegység alatt kevesebbett). Az amúgy is meleg kazántest/fűtővíz/belső környezeti hőmérséklet (égőtálcás hazánoknál érdekes) egyre magasabb lesz, miközben kint a hőm. constans. Adódik a válasz, hogy ,,több/vagy azonos mennyiségű,, hő távozik csökkentett teljesítményen is a kéményen át a szabadba. Nagy valószínűséggel turbós készülékeknél is hasonló a helyzet, pláne, ha nincs jól beállítva a venti modulációja.

Előzmény: halaloszto (23677)
asdf_ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23678
Letezik az, hogy egy kombicirko, mely iden februarban (majd' 2 eves koraban) lett vizkotlenitve most ismet vizkoves? Csavartam volna feljebb a futesi viz homersekletet, erre elkezdett odabenn bugyogni. :(
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23677
ati!

azt merted, hogy 90%-on ugyannyi fokos a fustgaz?

vajk
Előzmény: balogati (23675)
gyattila Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23676
És akkor mi is az a KHK?
Előzmény: balogati (23675)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23675

Pedig igaza van Urbancsoknak!!!

 

Én méréssel igazoltam magamnak, hogy visszavett kazánteljesítménynél csökken a hőhasznosítás. Mérés lényege, megmértem a fütgáz hőmérsékletet max teljesítményen: 100C. Kb 90%-os teljesítményen 99-100C. Azaz lassabb felfűtési idő alatt időegységenként ugyanannyi hőt tolsz ki a kéményen több ideig, ezáltal nagyobb a veszteséged.

 

 Helyette, sokkal ésszerűbb volt nálam a KHK vízhőfok szabályzás miatt, annak optimális beállítása. Lényeg: fűtés maxon (16kWh) 45C-ig, utána moduláció. Jelenlegi beállítás K=1, hőm.eltolás=10C. Jelenleg -6C kinti hőm mellett csak a fűtési ciklus végén 53-54C vízzel fűtöm a házat.

 

A problémát felvető kollégának nagyon nagy valőszínűséggel rosszúl van beállítva a KHK vezérlése (ha van).

Előzmény: MZ/Y (23648)
rferi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23674

Akkor esetleg azt is meg lehet gyanusítani. :)))

Ha jön a szaki, erre is kérdezz rá!

Előzmény: meri (23672)
rferi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23673

Bizony a földgázban!

Előzmény: sjohn (23665)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23672
Szia, a nyomáscsökkentő kültérben van, műanyag szekrényben (nem hőszigetelt :) ). A sárga színezés a lángban szerintem is valószínűleg valami "idegen" anyag, de az mindenesetre tuti, hogy a tökéletlen égést jelzi. Lehet, hogy víz, de ha tudnám pontosan, akkor nem érdeklődtem volna...
Előzmény: rferi (23664)
firemanus75 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23671
Boldog karácsonyt mindenkinek!!!!

Nemrég vásároltam egy 86 nm-s hasznos alapterületü családi házat, amiben egy 14 éves FÉG C18 falicirkó gondoskodik a fűtésről, kisebb nagyobb hibákkal. Egyik baj, hogy Leálláskor kicsit hangos, csattan nagyokat de ettől még jól müködik. A termosztát egy régi mechanikus MMG, ami nem a legszuperebb, gondolkodok s cseréjéről. A másik baj, hogy a kör végén található szoba 2 fokkal hidegebb nem lehet felfűteni normálisan. A házban aluminium radiátorok vannak, kivétel a fürdő ott acél laprdiátor van. Maga a rendszer nyitott, kiegyenlitőtartályos!!
Szerintetek is elavult ez a kázán, érdemes újban gondolkodni és a termosztát?

NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23670
Valamit akartam Tőled kérdezni, csak nem voltál az utóbbi időben, közben meg elfelejtettem, hogy mit :)
Előzmény: enginer (23668)
NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23669
Remélem a szmájlit nem értetted félre.
Előzmény: enginer (23668)
enginer Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23668
Nem kell megijedni, csak benéztem. :D
Előzmény: NRZ (23667)
NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23667
Neked is viszont !

Már hiányoztál. :)
Előzmény: enginer (23666)
enginer Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23666
Kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek!


(kb. 1 hónapja nem jártam erre, azt most látom, hogy én vagyok a téma :D)
sjohn Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23665
Földgázban?
Előzmény: rferi (23664)
rferi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23664

Hol van a nyomáscsökkentőd?

Kint a kertben?

A nővéreméknek olyan volt, rendszeresen elfagyott, mert a vizes gázból a víz abban csapódott le, majd a hidegben szépen szétnyomta a nyomáscsökkentőt.

Hasonló menetek voltak ott is.

A sárga láng talán valami szennyezőt jelent a gázban.Nem lehet, hogy a vizet?

Előzmény: meri (23663)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23663
Köszi szépen az információt! Az imént ismét próbálkoztam, és - miután pihentetve volt a rendszer egész nap - beindult. Érdekes módon, lángra lobbanás után néhány mp-ig a pulzálás még hallatszott, azután normálisra váltott, a láng színe kék.

Mindegy, valami tutira nem stimmel, meg fogom kérdezni a szakit akkor is, ha esetleg most jó lenne huzamosabb ideig.
Előzmény: pborisz (23662)
pborisz Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23662
Szia!

Nem értek hozzá, de találtam egy ilyen cikket:

"Vizsgálódtak, majd szabályozót cseréltek Szentesen
Sárga lánggal égett a gáz a szentesi Balogh László otthonában. A fogyasztó elégedetlen volt a hőmérséklettel, alacsony fűtőértékre gyanakodott. A Dégáz szakemberei vizsgálódtak, majd lecserélték a nyomásszabályozót..."

Előzmény: meri (23660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!