Keresés

Részletes keresés

pborisz Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23689
Nekem sima turbós van :) és a tetőn át van kivezetve a dupla cső. Viszont mivel a használati útmutatójában le vagyon írva, hogy 1 m toldás felett ajánlott kondenzgyűjtő beszerelése, ezért én tettem is olyat. De esküszöm, hogy eddig még egy csepp vizet nem láttam rajta lefolyni, pedig azért elég hideg van mostanában. Eddig a 3-as fokozaton üzemelt a kazán (60 fok) most, hogy itthon voltam végre egy kicsit, játszadoztam :)) és visszavettem 1-esre, utána 2-esre. Semmi változást nem tapasztaltam érdekes módon még a fogyasztásban sem. (Bár persze ennyi idő kevés ahhoz, hogy bármilyen következtetést le lehessen vonni).
Előzmény: enginer (23688)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23688
Ez az alacsony hőfokon járatni nem teljesen igaz.
Nagy hőfokon is van kondenzáció, csak nem mind1, hogy hol. :D

Nem kondenzációs készüléknél túl kell fűteni, hogy a kondenzáció a kéményben jöjjön létre.
Ez nem mindíg sikerül és akkor lyukad ki 1-2 szezon alatt a hőcserélő, de kondenzációs készüléknél is jut bőven a kéménybe is.
Messze nem tökéletes még a mai csúcstechnika sajnos.

Kondenzációval, akkor van a gond, ha a készülékben jön létre, vagy a (sima)turbós készülék füstcsöve a készülék felé ejt le és a kondenzátum a készülék alkatrészeit "megeszi".


Előzmény: pborisz (23687)
pborisz Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23687
Ezt a kondenzáció dolgot még mindig nem értem teljesen :) pedig régebben már írtad nekem is, hogy azért nem jó alacsony hőfokon járatni a kazánt.
El tudnád mondani, hogy egészen pontosan hol lép fel és miért?
Előzmény: enginer (23685)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23686
még valami:

Minnél kissebb a láng (moduláció), annál nagyobb a hőátvevő/láng aránya (több hőt képes átvenni (kevesebb fut rajta keresztül hasznosulatlanul).

És mivel túrbós készülékről beszélsz! kissebb lángnál kevesebb hő távozik a füstcsövön, mivel a beáramló levegő hűti / a beáramlót meg előmelegiti.
Mikor tud több hő távozni a füstcsövön?

Ezt a gyártók is tudják, de csak külön pénzért adnak rá megoldást. :D
Előzmény: balogati (23682)
enginer Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23685
Nem kell ezt túlkomplikálni.

Modulációs készülék jobb hatásfokú, mint a sima 1-2 fokozatú kapcsolgatós.
Minél jobban modulál, annál hatékonyabb (lehetne).
Az más téma, hogy a mostani sima mezei turbós készülékek nem ilyenek, de ettől még az elv igaz!
Nézzétek csak meg milyen irányba haladnak a fejlesztések. :D
(kapcsolgatós, 1-2 fokozatú, modulációs, High-MODuláció, élőkeveréses gázégő)

(élőkeveréses gázégő: Az égő állandó gáz/levegő arányt biztosít a kazán különböző teljesítménye mellett is, és ezáltal igen jó hatásfokú (közel tökéletes) égést tud biztosítani. Az égő ugyanakkor széles sávú fokozatmentes, automatikus teljesítményszabályozást (modulálást) tesz lehetővé.)

csak megjegyzem, hogy ezekben a turbós készülékekben a vetillátor nem "modulál", csak a kondenzációsokban :D, de nem azért, mert kondenzációs.

Jah, hogy a jó hatásfokú készülékhez drágább alkatrészek kellenek és amíg ezeket is el lehet adni vastag forintokért!?

Légfelesleg tényezőt a turbósokban is kötelező(lenne) állitani!
Az is igaz, hogy kőkorszaki módon van megoldva, de ennyi pénzért ez jár. :D
A gyártó is meg a szerelő is pont xarik rá, hogy mennyi a számlád.

Maradjunk annyiban, hogy a modulációs készülékek (jóval) nagyobb hatásfokuak (lehetnének), de amíg megveszik a szemetet is és elhiszik, hogy FULL lángon gazdaságosabb a készülék? :D
(Ugyan az a gyártó az ellekezőjét mondja amikor kondi készüléket akarsz tőle venni :D )

Az igazán gazdaságos modulációs készüléknek van egy nagy hátránya!
KONDENZÁCIÓ!, amihez drágább alkatrészek kellenek. :D


Előzmény: halaloszto (23683)
a7g8i Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23684
Kedves Fórumozók! Lakásfelújítás előtt állunk, és nagy problémánk, hogy Budapesten nem ismerünk megbízható, kedvező áron dolgozó fűtésszerelőt. Gáz-cirkóra gondoltunk, esetleg padlófűtéssel kombinálva... 120 nm lakás. Tudnátok, kérlek ajánlani valakit, akivel nagyon meg voltatok elégedve? Bp, 11.ker előnyben. Nagyon köszi előre is!! lakas2008@freemail.hu Üdv, ági
Előzmény: Dínó (22338)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23683
Szerintem nagyon maskepp viselkedik a ventillatoros es a gravitacios elvezetes.

Ventisnel ertelemszeruen a venti is kell lassitson, igy nem lesz legfelesleg csak ami muszaj.

Gravitacios meg ha jol van meretezve akkor onszabalyozo. Hidegebb fustgaz eseten hidegebb a kemeny, kisebb a huzat, kevesebb a levego.

vajk
Előzmény: balogati (23682)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23682

Megelőztél:)

Igazad van neked is! Én csak azt írtam le, amit a saját kazánomnál tapasztaltam. Már 12-15% telj.csökkenésnél nálam is visszaesik a füstgáz hőmérséklet(rendesen:)

 

,,Es azert logikusan hangzik, hogy kevesebb gazbol kevesebb fustgaz keletkezik., Igaz, de részben távozik az egyre melegebb levegő is. Állítólag az így fellépő légtőbblet égéskor hűti a lángot, stb:)

Előzmény: halaloszto (23681)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23681
Azert a kemenyen eltavozo ho nem csak a fustgaz homersekletevel, hanem a mennyisegevel is aranyos :-) !!

Azt is kellene merni. Es azert logikusan hangzik, hogy kevesebb gazbol kevesebb fustgaz keletkezik. Es kevesebb 100 fokos fust az kevesebb ho.

vajk
Előzmény: balogati (23679)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23680
Kazán előremenő vízhőmérséklet szabályzása KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET KOMPENZÁLÁSSAL. Azaz, a fűtési kör előremenő vízfokát egy külső hőm.szonda segítségével a kazánba épített elektronika szabályozza úgy, hogy modulálva üzemelteteti a gázszelepet/égőt.
Előzmény: gyattila (23676)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23679

Bezony ám!!!:) Igaz, a leírt állapot a 100%-os teljesítmény méréséhez képest egy pár percel (3-4) később következik be.

 

A teljesítmény csökkentés pillanatában természetesen visszaesett a füstgáz hőmérséklet kb 97C-ra. Fontos azonban, hogy a teljesítmény csökkenés hatását hosszabb időtávon figyeljük meg, és mindjárt más lesz a helyzet!

 

Gondolj bele. Továbbra is pumpálod a rendszerbe az energiát(igaz, időegység alatt kevesebbett). Az amúgy is meleg kazántest/fűtővíz/belső környezeti hőmérséklet (égőtálcás hazánoknál érdekes) egyre magasabb lesz, miközben kint a hőm. constans. Adódik a válasz, hogy ,,több/vagy azonos mennyiségű,, hő távozik csökkentett teljesítményen is a kéményen át a szabadba. Nagy valószínűséggel turbós készülékeknél is hasonló a helyzet, pláne, ha nincs jól beállítva a venti modulációja.

Előzmény: halaloszto (23677)
asdf_ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23678
Letezik az, hogy egy kombicirko, mely iden februarban (majd' 2 eves koraban) lett vizkotlenitve most ismet vizkoves? Csavartam volna feljebb a futesi viz homersekletet, erre elkezdett odabenn bugyogni. :(
halaloszto Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23677
ati!

azt merted, hogy 90%-on ugyannyi fokos a fustgaz?

vajk
Előzmény: balogati (23675)
gyattila Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23676
És akkor mi is az a KHK?
Előzmény: balogati (23675)
balogati Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23675

Pedig igaza van Urbancsoknak!!!

 

Én méréssel igazoltam magamnak, hogy visszavett kazánteljesítménynél csökken a hőhasznosítás. Mérés lényege, megmértem a fütgáz hőmérsékletet max teljesítményen: 100C. Kb 90%-os teljesítményen 99-100C. Azaz lassabb felfűtési idő alatt időegységenként ugyanannyi hőt tolsz ki a kéményen több ideig, ezáltal nagyobb a veszteséged.

 

 Helyette, sokkal ésszerűbb volt nálam a KHK vízhőfok szabályzás miatt, annak optimális beállítása. Lényeg: fűtés maxon (16kWh) 45C-ig, utána moduláció. Jelenlegi beállítás K=1, hőm.eltolás=10C. Jelenleg -6C kinti hőm mellett csak a fűtési ciklus végén 53-54C vízzel fűtöm a házat.

 

A problémát felvető kollégának nagyon nagy valőszínűséggel rosszúl van beállítva a KHK vezérlése (ha van).

Előzmény: MZ/Y (23648)
rferi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23674

Akkor esetleg azt is meg lehet gyanusítani. :)))

Ha jön a szaki, erre is kérdezz rá!

Előzmény: meri (23672)
rferi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23673

Bizony a földgázban!

Előzmény: sjohn (23665)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23672
Szia, a nyomáscsökkentő kültérben van, műanyag szekrényben (nem hőszigetelt :) ). A sárga színezés a lángban szerintem is valószínűleg valami "idegen" anyag, de az mindenesetre tuti, hogy a tökéletlen égést jelzi. Lehet, hogy víz, de ha tudnám pontosan, akkor nem érdeklődtem volna...
Előzmény: rferi (23664)
firemanus75 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23671
Boldog karácsonyt mindenkinek!!!!

Nemrég vásároltam egy 86 nm-s hasznos alapterületü családi házat, amiben egy 14 éves FÉG C18 falicirkó gondoskodik a fűtésről, kisebb nagyobb hibákkal. Egyik baj, hogy Leálláskor kicsit hangos, csattan nagyokat de ettől még jól müködik. A termosztát egy régi mechanikus MMG, ami nem a legszuperebb, gondolkodok s cseréjéről. A másik baj, hogy a kör végén található szoba 2 fokkal hidegebb nem lehet felfűteni normálisan. A házban aluminium radiátorok vannak, kivétel a fürdő ott acél laprdiátor van. Maga a rendszer nyitott, kiegyenlitőtartályos!!
Szerintetek is elavult ez a kázán, érdemes újban gondolkodni és a termosztát?

NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23670
Valamit akartam Tőled kérdezni, csak nem voltál az utóbbi időben, közben meg elfelejtettem, hogy mit :)
Előzmény: enginer (23668)
NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23669
Remélem a szmájlit nem értetted félre.
Előzmény: enginer (23668)
enginer Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23668
Nem kell megijedni, csak benéztem. :D
Előzmény: NRZ (23667)
NRZ Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23667
Neked is viszont !

Már hiányoztál. :)
Előzmény: enginer (23666)
enginer Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23666
Kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek!


(kb. 1 hónapja nem jártam erre, azt most látom, hogy én vagyok a téma :D)
sjohn Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23665
Földgázban?
Előzmény: rferi (23664)
rferi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23664

Hol van a nyomáscsökkentőd?

Kint a kertben?

A nővéreméknek olyan volt, rendszeresen elfagyott, mert a vizes gázból a víz abban csapódott le, majd a hidegben szépen szétnyomta a nyomáscsökkentőt.

Hasonló menetek voltak ott is.

A sárga láng talán valami szennyezőt jelent a gázban.Nem lehet, hogy a vizet?

Előzmény: meri (23663)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23663
Köszi szépen az információt! Az imént ismét próbálkoztam, és - miután pihentetve volt a rendszer egész nap - beindult. Érdekes módon, lángra lobbanás után néhány mp-ig a pulzálás még hallatszott, azután normálisra váltott, a láng színe kék.

Mindegy, valami tutira nem stimmel, meg fogom kérdezni a szakit akkor is, ha esetleg most jó lenne huzamosabb ideig.
Előzmény: pborisz (23662)
pborisz Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23662
Szia!

Nem értek hozzá, de találtam egy ilyen cikket:

"Vizsgálódtak, majd szabályozót cseréltek Szentesen
Sárga lánggal égett a gáz a szentesi Balogh László otthonában. A fogyasztó elégedetlen volt a hőmérséklettel, alacsony fűtőértékre gyanakodott. A Dégáz szakemberei vizsgálódtak, majd lecserélték a nyomásszabályozót..."

Előzmény: meri (23660)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23661
Még annyi infó, hogy a készülék burkolata (ideiglenesen) nincs fent; a levegő be- és a a füst kivezetése pedig nem oldalra, hanem a tető felé lett megvalósítva (régebben parapetes volt).
Előzmény: meri (23660)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23660
Sziasztok! Gondom van a kazánommal. Fég-Unical QONPAC 24 kW-os, néhány hónap állás után a múlt héten lett újra beüzemelve, előtte kb. 5 évig működött hibátlanul. Jelen beüzemelés is rendben ment.

Ma reggel leállva találtam. A házat csak falszárítás (vakolás, betonozás) miatt fűtöttem, nem lakunk benne; 10 fokra volt beállítva a termosztát. A hibajelenség: reset után elkezdi adni a gázt, majd szikrát; be is gyullad, az összes égő ég, de a gázkiáramlás hangja ritmikus, pulzáló, akár a szívverés, és az égőfej szélein mintha a láng nagysága is ebben az ütemben változna egy kicsit. A láng sárgás (régebben úgy emlékszem, teljesen kék volt). Néhány másodperc után lekapcsol, és kigyullad a piros LED (áthúzott láng szimbólum).

Próbáltam a melegítő melletti gázcsappal kissé (nem teljesen) elzárni a gáz útját, ekkor a pulzálás megszűnik, de továbbra is leáll a kazán hibajelzéssel. A gázrendszert néhány hete adták át, a nyomáscsökkentőt is csak a múlt hlten kaptuk meg. Nekem úgy tűnik az elzárt szelep okozta tünetről (megszűnik a pulzálás), hogy talán túl nagy a nyomás (?), persze ezernyi más baj is lehet, nem értek hozzá. Azért érdeklődöm itt, mert holnapig tutira nem fog kijönni szerelő (próbáltam néhányat hívni, de ünnepelnek - nem vették fel). Mindez Szegeden...

Van valakinek valami ötlete, mit kéne ellenőrizni? Persze holnap (csütörtök) próbálok hívni valakit, kérdés, hogy így az Ünnepek alaatt ez mennyire lehetséges. Nagy gond nincs, bár nem szeretnéám, ha befagynának a csövek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!