Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23043
Sok jót én sem nézek ki belőle.
Ma viszont elkezdtek fűteni, csak azt nem tudom, ki fogja az ablakot kinyitogatni időnként, hogy a pára ki tudjon menni.
Előzmény: monyesz (23042)
monyesz Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23042
Lesz ott gond a penészedésen kívül más is ! A ki nem száradt falak még mozognak, a fáról már nem is beszélve...
Az ilyen miért nem épít könnyűszerkezetes házat ?
Előzmény: MZ/Y (23038)
monyesz Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23041

Nem értem...

Az akril keretre milyen anyaggal akarsz ragasztani ? Mert sima (és nem sima) csemperagasztó nem fog megtapadni szerintem.

A kád szélére meg úgy állítani valamit hogy arra támaszkodjon, nem szerencsés. Akril kádaknál, zuhanytálcáknál meg tilos is (hagyni kell rést és azt kinyomni szilóval).

Előzmény: luxusaszketa (23037)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23040
Azért beszéltek le, mert több gond van vele:
Sokan nem szigetelve rakják le. Így ott túl meleg.
A másik, hogy Te szigetelve egy kis részen raktad (mert hogy máshogy menjen a cső:o)). Ha az egész nappaliban letekered, nagyon lehűl a víz a végére, a nagyon hideg visszatérőt meg a nem kondenzációs kazán nem igazán szereti.

Nagyon alaposan ki kellene számítani, hogy ez biztosan jól működjön minden elemét figyelembe véve.
Előzmény: puntooo (23039)
puntooo Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23039
Sziasztok!

Annak idején többen nagyon lebeszéltetek arról, hogy a radiátorhoz menő csövet körbetekertessem a padlóban. Eddigi tapasztalataim szerint nem biztos, hogy igazatok volt! A rendszerem úgy néz ki, hogy a hidegburkolatos helyiségek, pld. a nappali padlófűtéses (de mindenhol van kiegészítő radiátor is), a hálók pedig csak radiátorosak. A nappaliban egymás mellett fut 5 pár, radiátorhoz vezető szigetelt cső. Tapasztalatom szerint ezen a területen egyátalán nem túl meleg a padló, viszont ezen a területen érezhetően melegebb a szoba, tehát a hőátadás padlófűtésként is pontosan jó. A hálószobákban viszont nem igazán kellemes a hőeloszlás, a hideg padló miatt 2-3 fokkal melegebbre kell állítani a termosztátot a padlófűtéses helyiségekhez képest, (ami igencsak egészségtelen a gázszámlánkra nézve) és még ehhez jön a rendkívül kellemetlen hőingás. Ezek alapján szerintem az egyébként is több métert az aljzatbetonban futó szigetelt radiátor-cső körbetekeréséből csak előny származna, legközelebb valszínűleg így csináltatnám!

puntooo
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23038
Sajnos itt-ott nekünk is előjött a penész az Ytong házban, mert el lett cseszve a koszorú szigetelése. De hogy ezen rontana a külső szigetelés, az vicc. A rosszabbik fajtából. :o)

Viszont amit szemben művelnek, az valami katasztrófa. Nekiálltak novemberben házat építeni. Mondta valamelyik szomszéd, hogy decemberben költöznének. Na, mondom, ez vicc.
Alapásás. Betonozás. 2 nap múlva lábazat zsalutégla, betonozás. 3-4 nap múlva föld be, szerelőbeton. Fal fel, Porotherm áthidalók, betonotás. Közben eső, fal szarrá ázik. Tetőt összerakják, eső. Eláll az eső, felrakják a fóliát és a léceket. (Hadd tudjon jól szellőzni a födém...) Berakják az ablakokat. 1 hétig munkaszünet, megjön az eső, lécek is szétáznak. Eláll az eső, felrakják a cserepet. Mostmár a léc is jól szárad...
Bent vakolnak, ablakok 1x bukóra nyitva...
Hét elején nekiálltak *cell-t felrakni, ott kezdték, ahol az egész fal úgy, ahogy van, merő víz. (Kb. jövő őszre száradna ki *cell nélkül is, mert nem éri a nap, majd jövő tavasszal, nyáron valamelyest.) Hét közben meg az ablakon beöntötték az aljzatbetont. Ablakok azóta is zárva.

Ha ebben a házban nem lesz szauna, akkor semmiben.
Előzmény: r0226 (23032)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23037
Adott egy akril zuhanytálca (120x80), amit 3 oldalról fal vesz körül a 4. oldalon üvegajtó lesz. (120x200 közepe elhúzható szélei fixek)Az üvegajtó egy akrill keretbe foglalt füstüveg. Ez a keret 5-8 cm Úgy építem be, hogy a zuhanytálcára állítom. A zuhanytálca széléig kiviszem az akrill keretet és ott rögzítem. Tehát a keret, a fal két oldalára lesz tiplizve és a tálca szélére lesz állítva. Szeretném búrkolni a tálca oldalát kivűlről és azt a 5-8 cm-es akrill keretet, ami a tálcán áll. Tehát a tálca 15cm-es magassága és a keret alsó oldala, aminek a szélessége. 5 cm. Megtehetem ezt? Mivel rögzítsem a csempét a tálca oldalához és a keret oldalához? Mire figyeljek még, ami eszembe se jut? A falhoz rögzített föggőleges keret részt is burkolnám kivűlről. Ötletek is jöhetnek.
r0226 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 23036
Gondolom azért mert így azt tudja mondani ne költsél 1millát én megoldom neked 100ezerért.:-))
Holott ha jól akarja akkor 1.1millát költ rá és "tökéletes" lesz és nem fűti annyira az utcát mert az aereco amit használ sosem zár be teljesen.
Amit leír az egy marketing szöveg semmi egyéb. Nem lesz penész de meleg sem vagy pedig a fűtésszámlád lesz sok.:-))
Előzmény: Törölt nick (23035)
r0226 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23034
Igen itt a penészesedés fő okának a levegő cserélésének hiányát állapítja meg ami nem csoda egy légbeőmlőket forgalmazó és szerelő cégtől.:-))))
Azért ez egy összetettebb probléma.:-))
Előzmény: smith (23033)
smith Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23033
Nagyjából a relatív és abszolút páratartalom, meg a harmatpont fogalma maradt ki (sok mással együtt) a szagértőf fizikatudásából. :-)
Előzmény: r0226 (23032)
r0226 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23032
Még egy kis sületlenség az ajánlott linkről. Felelős körültekintő szakember ilyen kijelentést nem tesz.

"Most szeretnénk szigetelni Ytongból épült házunkat.Abban is tudnak segíteni,tanácsot adni,hogy hogyan?A tetőtér még nincs készen nincsen szigetelve sem.Szinte minden helyiség penészes/főleg a sarkokon/a fürdőszobáról nem is beszélve.Előre is köszönöm válaszát.Felkeltette érdeklődésemet.Sikeres munkát kívánok!Táboriné Zsuzsa

Kedves Zsuzsa!

A lakóházak szigetelése, nagyon fontos dolog, a fűtési költségek csökkentése miatt. Ugyanakkor tudnia kell, hogy ha a házuk most is penészedik, akkor a szigetelés után sokkal több lesz a páralecsapódás, és ennek nyomán a penészedés. A lakás levegőjének páratartalma magasabb lesz mint a mostani, mert a szigeteléssel csökkenteni fogják a hőhidak és a belső levegő hőmérsékletének különbségét. Azt tudom javasolni, hogy ha csak a penészedés miatt szigeteltetnének, mert egyébként a fűtési költségeik nem magasak, akkor kérjenek időpontot tőlünk egy ingyenes felmérésre, és a szigetelés árának töredékéért megszüntetjük a penészedést. Vagy ha a fűtési költségeken is csökkenteni szeretnének, akkor kalkulálják még bele a szellőző rendszer kialakításának díját is, hogy ez a probléma a későbbiekben ne okozzon gondot. Az, hogy milyen szigetelési eljárást alkalmaznak, a penészedés szempontjából teljesen lényegtelen, mivel minden szigetelés gyakorlatilag légmentesen zár. Az un. "szellőző vakolatok" is csak addig szellőznek, amíg a levegőben található szennyeződések szemcséi el nem tömítik a pórusokat. Mivel nem az Andokban élünk 4-5000 méterrel a tengerszint felett, a levegő szennyezettsége miatt maximum egy szezon alatt végbemegy ez a folyamat. Köszönöm érdeklődését, remélem válaszom segítségével megtalálja a megfelelő megoldást. "
r0226 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23031
A penész a falon topikból.
Előzmény: r0226 (23030)
r0226 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23030
Ide is beteszem hamár ide is írtál.
Nem kell hanyatt esni az oldaltól sok a csúsztatás.

"Írnak benne elég valótlan dolgot vagyis inkább nem megfelelő dolgot.
pl.
" A külső szigetelés valóban lecsökkenti a hőhíd és a lakás levegője közötti hőmérséklet különbséget, ezzel viszont azt érjük el, hogy sokkal több, de kisebb hőmérséklet különbségű felület válik hőhíddá. A külső szigetelés miatt teljesen megszűnik a falak légzése, még több pára marad bent, és így az eddig átlagos mondjuk 65-70%-os rel. páratartalom 85-90%-ra fog emelkedni a lakásban. Az eddigi akár 15°C-os különbség a hőhíd és a lakás levegője között néhány fokra csökken, és a néhány fokos különbség magasabb belső páratartalmat eredményez. "

3% a falon keresztűl távozó pára. Ez tény, de itt 30% növekedést írnak (70%-ról 90%-ra). Jó kis marketing szöveg.:-))) Nem kell mindent be venni."
Előzmény: Who111 (23027)
monyesz Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23029
Igy első látásra egy jó anyag a témában, érdemes elolvasni.
Előzmény: Who111 (23027)
monyesz Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23028

Látható-e ?

Nézd meg ! Baumit Open a rendszer neve.

 

Az ismerősödnél a pincefödémet, padlásfödémet is hőszigetelték, a vízszigetelés rendben ? A megfelelő légcsere biztosítva van ?

Maga az ember is párát bocsát ki, miközben lélegzik és fogyasztja környezetéből az oxigént. A mai nyílászárók olyan szinten szigetelnek hogy szinte nincs filtráció, azt mesterségesen kell létrehozni, biztosítani (akár kézi, akár gépi módszerrel).

 

Szerintem nagyon sok dolognak kell még utána olvasnod, hogy az elméleti dolgokkal tisztában légy a témával kapcsolatban, és a gyakorlatban is hasznosítható ismereteid legyenek. Nem szégyen ez, nekem is sok hónapi foglalkozással sikerült valamennyire tisztába lenni a dolgokkal. Szóval ne add fel ! Az ismerősök rossz példája legyen a tanulópénz, keresd meg az ő hibáikon keresztül a jó megoldásokat. ;)

Előzmény: totya4 (23023)
Who111 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23027

Na akkor penész ügyben ezt kéretik elolvasni:

(Sok igazság van benne.)

http://amigeneracionk.shp.hu/hpc/hpc_member_3g.php?azonosito=amigeneracionk&oldalkod=1168633590

 

Lesz ott a képernyő bal oldalán egy menü is... :-))

Dínó Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23026

"de nem tudom milyen hiedelmekról beszélsz, ismerősömék falujában leszigeteltették a házat és bepenészedett"

 

Na, PONT ezekről a hiedelmekről beszélt :).

Nem azért penészedik mert szigeteltek és jó minőségű nyílászáróra cserélték a régit, hanem régen AZÉRT NEM penészedett, mert szarok voltak az ablakok. Remélem érzed a különbséget.

Előzmény: totya4 (23023)
smith Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23025
A tégla mint kiégetett agyag nyilván vízzáró,

Ha ez így volna, akkor a falazáskor nem kellene vízzáró réteket tenni a fal alá sem. :-)

Ettől függetlenül nekem is van olyan ismerősöm, aki körbeszigetelt, nyílászárót cserélt, s most penészedik.
Mert lusta szellőztetni.
A helyzetet tovább rontja, hogy régi, vályogtégla épület, alászigetelés csak nyomokban, és hát ott a kapillárisok dolgoznak rendesen.
Előzmény: totya4 (23023)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23024
Csak nyilván jobban oda kell figyelni a szellőztetésre, hiszen a "természetes" légmozgás a nyílászárók rendbetételével megszűnik...
Előzmény: Lacivill (23020)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23023
Kösz az infót, de nem tudom milyen hiedelmekról beszélsz, ismerősömék falujában leszigeteltették a házat és bepenészedett, ez nem hiedelem hanem tény.
A tégla mint kiégetett agyag nyilván vízzáró, tehát valamennyi áteresztő képessége akkor már csak a fugáknak lehet.
Nem láttam még "lyuggatott" szigetelő lapot ha az a "lyuggatás" szemmel látható.
Előzmény: monyesz (23022)
monyesz Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23022

A téglafal páradiffúziós (páraáteresztő) képessége azonos a szigetelőlapokéval, ezért nem okoz alapjában változást az épület páraáteresztő képességében.
De gyártanak olyan hőszig lapokat, amik ki vannak lyuggatva, nekem is ilyen van felrakva.

A szigetelés alapjában véve szükséges egy gazdaságos fűtési rendszerhez !

Neked a 30-as falhoz legalább 12 centit kell felrakni a falakra, a padlásfödémre sacperkábé 20-30 centit. A légbevezető természetesen kapható, és utólagosan is berakhat akár fa akár műanyag tokos nyílászárókba.

 

Alapvető fogalmakkal ismerkedj meg, mielőtt hiszel útszéli hiedelmeknek...

Előzmény: totya4 (23018)
Lacivill Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23021
Nem kizárt, hogy az elöző lakónak buherált mérője volt, ezért nem volt gond a fogyasztás/gázszámla. Most az új mérő meg annyit mér amennyi a fogyasztás.
Előzmény: totya4 (23015)
Lacivill Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23020
Önmagában a hőszigetelés, és a jól zárodó műanyag/fa ablak NEM okoz penészedést
Előzmény: totya4 (23018)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23019
Ez sajna nyilvánvaló, de az előző lakóknak megfelelt így is...
Előzmény: MZ/Y (23016)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23018
Szia.
Nem tudom mi az a hőhíd.
Plasztablakoknál van olyan ami levegőcserét biztosít automatikusan, konkrétan nem tudom hogy hívják ezt a megoldást vagy hogy mennyire megbízható, de olyat tervezünk természetesen, bár az asszony faablakot szeretne, de az hálistennek méregdrága, így az kicsukva.

Azon csodálkozom hogy új (társas)téglaház építeskor is simán a téglára eleve ráteszik a szigetelő lapokat, hogy nem okoz az nekik penészedést...
Előzmény: monyesz (23017)
monyesz Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23017

>és egyelőre nem is tervezzük mivel az igencsak növeli a penészedés esélyét

 

Persze ha a hőhidas részeket nem szigeteled le megfelelően ! Ha az ablakoknál szigetelsz, akkor megszűnik a filtráció (légcsere), akkor lesz még csak penészedés !!!

 

A 30 centis falvastagság nem nevezhető 'jó vastag'-nak. Az az 50 centis falnál kezdődik.

Előzmény: totya4 (23014)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23016
30 cm sima tégla (szigetelés nélkül) meg huzatos ablakok - bizony, nem kíméli a gázórát.
Előzmény: totya4 (23014)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23015
Szia, kösz a hosszú választ, abban egyetértek hogy nagyon sok mindentől függ a gázfogyasztás mértéke, nekem viszont csak annyi volt a gondom hogy méreőcsere után sokallottam a rajta levő változást, és kellett egy viszonyszám hogy mégis nagyjából reális-e a mérő mérése.
Előzmény: Törölt nick (22952)
totya4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23014
Sima tégla, de a fal jó vastag kb 30cm, extra szigetelés nincs és egyelőre nem is tervezzük mivel az igencsak növeli a penészedés esélyét. Az ablakok faablakok és rosszul szigetelnek szerintem, idővel cserélve lesznek.

26 óra alatt 23m3 gáz fogyott.
Előzmény: halaloszto (22949)
r0226 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 23013
Vagy jó minőségű volt a tömítőgumi és szétmálott, és azt nézted zsírnak.:-)))
Előzmény: Báró Csekonits (23010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!