Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17129
Nem. :o)
A kazánon keresztül szívja vissza. Úgy, mintha a kazánba alulról beledugnád a porszívót és bekapcsolnád.
Ami levegőt a szalgelszívó kiszív, azt valahonnan pótolni kell. Ha minden ajtó-ablak légmentesen zár, akkor a kénény felől tud szívni.
Gondolom, nem turbós a kazán?
Előzmény: zsocc (17128)
zsocc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17128
Akkor pedig tuti ez volt a probléma mert éjjel 1 ig marhapörköltet főztem, és ment a szagelszívő ami kürtős és a padlástérbe van kürtővel kivezetve....
Kb két hetes a szagelszívó, szóval tuti ez lesz mert amíg az nem volt soha nem volt baja a kazánnak.

De én ezt mégsem értem hát a szagelszívó a kajaszagot a lakásból kiszívja a padlásra ahonnan a szabadba távozik nem?
Namost a kazán pedig éget és az égésterméket kinyomja a kéményen keresztül a szabadba nem?

Akkor ezek ugyan abban az irányban küldik a szagot/égésterméket nem?
Akkor hogy szívhat vissza a a lkásba bármit a szagelszívó?
Előzmény: MZ/Y (17127)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17127
Arra gondolt a kolléga, hogy a szagelszívó visszaszívta az égésterméket és ezért tiltott le a kazán.
Ha a szagelszívó akkor ment, mikor a kazán leállt, akkor szinte biztos, hogy ez volt a baj.
Előzmény: zsocc (17125)
zsocc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17126
Azért nem írtam eddig mert ma nagy családi banzáj volt nálunk(kislányom 1 éves) ezért egész nap nem voltam a gép előtt, és hát nem jött elő a kazán baja!
A hozzászólásaitokból azt veszem ki hogy ti tudtok valami összefüggést a szagelszívó és a kombi kazán működése közt!?
Erről írna valaki bővebbet?

Előre is köszönöm!

Üdv:
Zsocc
Előzmény: krisztian98 (17120)
zsocc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17125
Sziasztok nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, hál isten élünk és semmi bajunk!
Ami érdekes hogy tegnap este valóban ment a szagelszívó a konyhában ami majdnem egy légtérben van a kazánnal, mert amerikai konyhás a házunk....
Szóval kihuztam a konnektorból, vártamvisszadugtam bekapcsoltam tegnap éjjel és azóta semmi baja látszólag, de azóta a páraelszívó sem ment....
Szóval mintha összefüggés lenne a csak nem tudom mi.
Sajnos nincs meg a használatim mivel azóta nem csinálj aegyenlőre nem hívtam senki, ha mégegyszer előfordul akkor kihívok valaki szerelőt....
TIHEMER Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17124
Szeretném kérdezni a Termomax Inka 24K tulajokat, hogy melegvíz vételkor a csap megnyitása után mennyi idő telik el a beállított hőfok eléréséig közvetlen a kazán alatt mérve, nem a csapnál. /fűtési időszakban illetve nyáron amikor nem kell váltani/ A dokumentumokból ez nem derül ki egyértelműen, lehet, hogy titkolják. Vagy hány liter víz folyik ki még eléri a beállított hőmérsékletet pl. 40 fokot, szintén a kazán közvetlen közelében. /fűtés illetve nyári időszakban/
Luigano Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17123

A Balaton mellet lakunk, de sikerült megoldani a cserét.

Azért volt 5 vezeték mert a termosztát áramellátását is igy oldották meg. 

Köszi üdv Luigano

 

Előzmény: krisztian98 (17039)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17122
Vagy már az egész háza felrobbant gáz szivárgás miatt. De tán csak nem. Remélem melegben vannak most már.
Teaway Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17121
Vagy lehet, hogy közben az áram is elment, így netje sincs...
Előzmény: krisztian98 (17120)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17120
Én az elszívókat kizártam, mivelt ki az, aki éjfél körül szagelszívózik, bár fene tudja. Szerintem mególdódott a problémájuk, különben már írtak volna, hogy ez + az a tanács se működött. A másik lehetőség, hogy megfagytak, de azért egy köszike jól eset volna.
Előzmény: Törölt nick (17118)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17119
Gondolok én konyha wc stb stb ...
Előzmény: Törölt nick (17118)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17118
Szagelszívó egylégtérben ? Működött ?
Előzmény: zsocc (17112)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17117

Sejtem mit jelent a jelölés: kazánból a füstgáz visszaáramlást jelez. 2 dolog jöhet szóba: odakint nagy a szél és a szél ez égésterméket visszafújja a házba. megoldás nyissál ki ablakot, hogy jobb legyen a kéményed húzatja. 2-ik hibás a kazán szondája, ezzel te nem tudsz mit kezdeni. Jó lenne, ha jeleznél, hogy mi a helyzet nálad.

Előzmény: zsocc (17112)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17116

Őket hívd fel: http://www.muszakidepo.hu/ elég sok demrad készülékkel foglakoznak. Hátha tudnak segíteni.

Előzmény: zsocc (17112)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17115

Szevasz! Örüljetek neki, hogy odakint nem -20C van. Amit tenni tudsz az, hogy a kazánnak előkeresed a gépkönyvét abban benne van, hogy mit jelent. Próbáld meg lefényképezni a jelet, hátha tudja valaki, hogy mit jelent. Ezeket próbáld ki:

1) Ha konektorba van dugva, akkor nem-e lett kihúzva és fordítva bedugva, mert fázis érzékeny is lehet.

 

2) Fűtővízköri víznyomás megvan-e? Ha nincs tölsd fel. Majd reset gomb megynyomás.

 

3) nincs-e eldugolva a füst-gáz csöved.

 

4) kapcsold ki-majd vissza, mert egyes hibákat csak be-ki kapcsolással lehet törölni, de amíg nincs elhárítva a hiba, addig nem tudsz mit tenni.

 

Most ennyi azt a kazánt nem ismerem. Ezek a dolgok miatt nem szabad olcsó kazánt venni, de nem is a legdrágábbat kell megvenni, de kinek mire futja. Mert a nagy kazángyártóknak minden termékének fent van a gépkönyve is a neten.

Előzmény: zsocc (17112)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17114
Valaki itt a topikban mozgásérzékelővel kombinálta: akkor cirukulál, ha mozgás van a házban. Gondolom, ezen felül még lehet programozás is, hogy ne menjen állandóan.
Előzmény: Franky-01 (17102)
TIHEMER Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17113

Én úgy tudom,hogy legalább  6 méterenek kell lenni a szomszéd faltól. Nálunk 6.5 m.  Jobban örülnék, ha több lenne, de ez van. Egy diófa lombja eltakarja, de a növényzet sem lehet túl közel a csőhöz.  

Azért nem annyira komoly a dolog mert a szomszéd sem és én sem vagyok pereskedő típus. A klíma sem zavar csak megjegyeztem. Ha mégis probléma lesz ebből, elvezetem más felé. Kéménybe is bedughatnám, kicsit hosszabb lenne, de az is engedélyköteles és az időszakos ellenőrzés /nálunk május hó/ során kiderülne a szabálytalanság /engedélyeztetés, nyomáspróba, évenkénti ellenőrzés drágábban stb./.

 

Előzmény: Marcesz (17101)
zsocc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17112
Sziasztok!

Gyoesan kellene segítség! Van egy kémenyes Demrad Solaris cirkó, kb fél órája megállt és villog rajrta egy piros led a piktogramja úgy néz ki hogy egy kis téglalapból megy felfelé egyensen egy vastag nyíl! Fogalmam sincs mit jelent, de most se fűtés se melegvíz. Aki tud légysz segítsen.

Köszi
Zsocc
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17111
Látam már olyat, hogy 3 percig járatja a szívatyút, majd 15 perc szünet. Lehet programozni, hogy mikorstól pl:reggel 8-tól este 8-ig így ketyegjen ebben a ciklusban
Előzmény: Lacivill (17110)
Lacivill Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17110

3-5000 ft között van digitális konektorba dugható.

Azért jó a heti, mert hétvégére más időpontokat tudsz beállitani.

Előzmény: Franky-01 (17105)
Droopy Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17109
Hat, vegulis eccerubb atprogramozni mint egy PLC-t... Aztan  menet kozben ugyis kiderul hogy lehet-e ritkitani a cirku-t, mert meg nem hult annyira vissza a csoben levo viz, satobbi...
Előzmény: Franky-01 (17108)
Franky-01 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17108
Van 1 olyanom de azt hiszem az negyedórás ciklusok vannak ! Végül is ez jónak tünik :)
Előzmény: Droopy (17107)
Droopy Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17107
A legeccerubb megoldas egy idokapcsolos konnektor az a gagyi tuskes ...es beallitod a legfobb vizhasznalati idopontok elottre. ha szerencsed van akkor tudsz venni suru-tuskeset ami 5 perces cirkulaciot tenne lehetove. nalunk pl 3 perc alatt megfordul annal sokkal tobb felesleges
Előzmény: Franky-01 (17102)
Franky-01 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17106
igen azt szeretném, ha megnyitom a csapot ne kelljen várni a melegvizre. Ausztriába több helyen voltam ahol igy múködött :), de azt sem szertém hogy nostop menjen a szivattyu !
Előzmény: Teaway (17104)
Franky-01 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17105
tehát egy programozható konektorra gondolsz ?
Előzmény: Lacivill (17103)
Teaway Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17104
Arra gondolsz, hogy ha pl. kinyitod a melegvíz-csapot, akkor induljon a szivattyú? Szerintem ugyanúgy hideg folyna először.
Mindenképp már a csapnyitás előtt kéne vhogy elindulnia.
Előzmény: Franky-01 (17102)
Lacivill Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17103

Szerintem ha akkor indulna el, amikor megnyitod a csapot akkor késő!

Én egy heti programmozású kapcsolóórát javasolnék.

Ismered saját vízvételi szokásaidat, és be tudod állitani mikor van szükség, hogy legyen meleg víz................

Előzmény: Franky-01 (17102)
Franky-01 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17102

Hali ! Tanácsot szeretnék kérni hozzáértőtöl, amit előre is megköszönök !

 

Lassan a költözés előtt állok és az a kérdés, hogy a melegviz cirkulációs szivattyut mi inditja el ? Állítólag létezik valami áramlás érzékelő ami kapcsolhatná, de a szerelőm villanykapcsolóra akar rábeszélni ami nem tünik jó ötletnek, hisz nappal nem kapcsol villanyt az ember ? Ilyen áramlásérzékelő van egyáltalán ? és ha igen ez a jó megoldás ????

 

 

Marcesz Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17101

"Mos majd beszívja a klímái a füstöt."

 

Csak ezzel az a probléma, hogy a klíma beszerelése miatt legfeljebb polgári jogi úton támadhatnád (zajszint stb.), a füstgázcső szabálytalan kivezetése viszont "magasabb" kategória, csak bejelenti, és hátradől a karosszékében. Szerintem nézz utána a vonatkozó szabványok között, hogy lehet-e ilyet (ha van a közelben bélelhető kémény, tudtommal nem nagyon). Vagy ültess elé egy rakétatuját, hogy ne lássák...

Előzmény: TIHEMER (17097)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 17100

Szevasz! Majd ha az inka-t veszed, akkor nézd meg a 16982 ott van egy kis módosítás, amit végre kell hajtani a középső képen. Van hozzá külön olyan kialakiítás, amivel lehet 2 körös radiátos + padlófűtéses kört is kialakítani. Anno valamikor a csomagban benne volt a külső hőmérsékleti szonda. ami egy sima 10kohm-s ntk ill ntc (most nem nézem meg már elfelejtettem) szonda, ami a boltba csak 500ft, de külön egy 10es. Azért javasolnám hozzá a külön a padlófűtéses csomagot, mert így a kazán egyből tudná, hogy hány fokos víz menjen a padlóba. Így gazdaságosabb lenne. Mert a padlófűtéses kör esetében elég lenne 40C-os előremenő vízel dolgoznia. A másik megoldás, ami nem biztos, hogy leggjobb, de a leggazdaságosabb, az , hogy a radiátórból visszatérő vízet a padlóba vezeted be. Mivel teljesen modulációs a szívattyú is így be tudsz állítani 30C-os hőmérsékletkülönbséget is pl:60-30C-os hőmérsékletpáros. Kombi részén meg 34KW, amivel igencsak bír melegvízet előállítani.

 

De ha már kész a rendszered, akkor szerintem nem fogod és ne is vadd meg hozzá a padlófűtéses csomagot. A beüzemelési dokumentumot el tudom neked küldeni, ezzel fogod tudni állítani az összes hőmérsékletet. pl: előremenő melegvíz hőmérsékleti görbe ill a hideg-meleg víz hőmérsékletkülönbségét.

Előzmény: TIHEMER (17099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!