Keresés

Részletes keresés

frekivalto Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16742

Pellegrin.

 

Neked kondenzációs kazánod van?

monyesz Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16741

Komolyabb termosztátok telefonról is vezérelhetők, minek ehhez puffer ?

Előzmény: Patriotnn (16735)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16740
Jóvanna, mánmeg a külső vezérlést felejtettem el, azaz nálad ritkán (vagy sose) lesz 65 fokos az előremenőd. Úgy meg tényleg nem lesz túl meleg a visszatérő.
De hüle napom van. :o)
Előzmény: Pellegrin (16739)
Pellegrin Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16739
Szerintem a lényeg az, hogy a fűtési időszak nagyobb részében (ősszel-tavasszal, illetve tekintve az idei telet szinte végig) kondenzációs üzemben menjen a kazán. Ha bizonyos százalékban nem így van/lesz, az nem lehet akkora gond.
Előzmény: MZ/Y (16738)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16738
Nem, éppen azért kérdeztem, mert ha mennek külön-külön is, akkor - szerintem - fennáll a túl meleg visszatérő veszélye.

Igazából így sem tudom, hogy mi történik, ha valamelyik köröd (padló vagy radiátor) azt mondja, már nem kér meleget, miközben a termosztát még hajtja a kazánt? Ha jól láttam a hidraulikus váltó szerepét, akkor ilyen esetben az előremenő egy része rögtön visszamegy a kazánba. Így hogy tartható az állandó alacsony visszatérő?
Előzmény: Pellegrin (16737)
Pellegrin Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16737

Egyszerre fog menni.

Miért nem elég egy termosztát?

Előzmény: MZ/Y (16736)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16736
Még 1 kérdésem volt: hány termosztát lesz? Azaz egyszerre megy a radiátoros és a padlófűtés, vagy külön?
Előzmény: Pellegrin (16732)
Patriotnn Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16735
Azért kellene a puffertartály elektromos ráfűtéssel, mert hetente 1, de van hogy két napot nem tartózkodom otthon, s nem szeretném hogy lehüljön a lakás. Ugyanakkor gyakran van olyan is, amikor fél napra nem vagyok itthon, s nem szeretném ha este hazaérek és hideg várjon. Egyedül lakom s nincs más aki fűtene!
halaloszto Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16734
A puffert foleg ahhoz kell meretezni, hogy mekkora idot akarsz vele athidalni!
Miert kell puffer?

Ha pl azert, mert egy nap egyszer akarsz a vegyeskazanbva befuteni, es utanna a puffer kell futson, akkor ha mondjuk 10kw 12 ora futest kell tudjon, az 120kwh energia, az 432MJ. Ha a vizet 80fokra futod, es 40 fokig hutod hasznalatkor, akkor 1l viz 40*4.2kJ=168kJ energiat tarol. Ebbol az jon ki, hogy 2.6m3 vizre van szukseged. Ez nem szamolt a vesztesegekkel, es tisztan kozepiskolai fizika ismereteken alapul. Ez a 2.6m3 nyilvan baromsag, ugyhogy muszaj igenybe venni egy szakertot. :-)

vajk
Előzmény: Patriotnn (16728)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16733
Kérdés visszavonva :o), rájöttem, csak a kazánba szerelt by-pass -t mindig elfelejtem (ami ugye elvileg biztosítja a melegebb visszatérőt).
Előzmény: MZ/Y (16731)
Pellegrin Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16732
A rendszerben van egy hidraulikus váltó. Ha ez beépítik mindenféle kazánra jó a fűtési rendszere. A hőfoklépcsőt az automatika állítja be a külső hőmérséklet figyelembevételével.
Bármilyen rendszerre építhet kondenzációs kazánt.
Előzmény: MZ/Y (16731)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16731
Ha csak a visszatérő számít, akkor nem szóltam. De nekem akkor is az alacsony előremenő is rémlik. :o)
Viszont megmaradt a kérdésem: ha semmit sem változtattok (padló, radiátor előremenő) és ez pont jó a kondenzációs kazánnak, akkor ez hogy is lett volna jó a nem-kondenzációsnak, amire eredetileg tervezett???

Hopp, egy kérdés: mivel lesz leválasztva a padlófűtés vize? Hőcserélő? Hány termosztát lesz?
Előzmény: Pellegrin (16729)
Droopy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16730
Nekunk nem kondenzacios kazan van, de tutira 40 fok alatti a visszatero futesi ciklus elso felorajaban... Ha meg alacsonyabb holepcsovel lesz uzemeltetve akkor 10 fokonkent 10% radiator teljesitmenyleadas szamolhato, vagy 10% radiatornoveles...
Előzmény: MZ/Y (16727)
Pellegrin Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16729

De csak a visszatérőnek kell alacsonynak lennie (<52°C) nem?

Az pedig a padlófűtés visszatérője miatt biztosított lenne...

Előzmény: MZ/Y (16727)
Patriotnn Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16728

Üdv mindenkinek!

 

Meg tudja valaki mondani, hogy egy 22kw-os kazán és 16kw-os radiárorrendszerhez mekkora, hány literes puffertartályt érdemes venni, beszerelni? Mi az optimális? Elekrtomos rásegítőssel?

 

MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16727
Na de a kondenzációsat nem alacsony hőmérséklettel érdemes hajtani?
A másik gond: ha ez így pont jó kondenzációs kazánhoz, akkor meg pont nem jó simához - amihez eredetileg tervezett...
Előzmény: Droopy (16726)
Droopy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16726
A tervezo egy szot nem szolt az alacsonyabb eloremeno radiatorkorrol. Csak azt mondta, hogy a kazan 75 fokos radiator eloremeno es 35? fokos padlofutes eloremeno eseten kb 45 fokos visszaterot fog kapni... 
Előzmény: MZ/Y (16722)
janijani Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16725

A 10 ezer Ft-os kacatokról:

Egyik ismerősöm tavaly említette hogy néha mintha gázszagot éreznének a házukban. Kihívtak egy szerelőt karbantartás címszóval, karbantartotta mind a hat konvektorukat meg a gázbojlert és a gáztűzhelyet. De csak maradt a gázszaggyanú. Rábeszéltem hogy vegyen egy http://www.drgaz.hu/os/php/wtermresz.php?tid=5  Monox 2000 riasztót mert nekem is ilyen van és jó mert már 2x riasztott monoxidra nagyobb sütés-főzésnél.

Megvette, felszerelte és éjjel beriasztott neki gázra.

Aztán a segítségével kiszűrték hogy melyik konvektor a hibás és ezután meg is találta a szerelő hogy miért ereszt. Valami el volt repedve benne és ott szivárgott kismértékben a gáz.

Előzmény: Fido Dido (16688)
monyesz Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16724

Elővettem az érvényes 2006.dec-ben jóváhagyott üzletszabáylzatot, ennek egyik melléklete a számítási metódus leírása ugyebár. Szó szerint ez szerepel benne.

Ebben kifejezetten a határozatlan időtartamra jóváhagyja kitétel szerepel (így vastagon szedve), nem a tudomásul vétel.
A mellékletek és az egész üzletszabályzat elérhető a fogyasztók részére, ha befáradnak személyesen olvashatják.

 

Lécci legközelebb úgy cáfoljál meg valamit, hogy utána nézel előtte. Én megtettem...

Előzmény: Törölt nick (16670)
krisztian98 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16723
Egy nem annyira komfortos, de leggazdaságosabb megoldás kondenzációs kazán esetében: A radiátórból visszatérő vízet egy hőcserélőn keresztül érdemes-e a padló felé cirkuálni? Várom az ötleteiteket.
Előzmény: Pellegrin (16721)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16722
Érdekes...
Ha alacsonyabb hőmérsékletű vízzel fűtessz, nyilván nagyobb radiátor kell, hogy egy jó kis szellőztetés után ugyanolyan gyorsan melegedjen fel a szoba (radiátorosról van szó).
Ami érdekesebb, hogy gyakorlatilag azt írta, hogy mindig kondenzációs tartományban üzemel a rendszer. Ez szép és jó, de ez igaz az eredeti tervre is. Azaz a nem-kondenzációs kazán is ugyanúgy működött volna, ami annak nem tesz jót.

Más kérdés, hogy a mai korszerű építőanyagokkal/szigeteléssel nem is nagyon lehet máshogy tervezni...
Előzmény: Pellegrin (16721)
Pellegrin Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16721

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Épülő családi házunkhoz megterveztettük a fűtést (padlófűtés+radiátorok). Viszont nem kondenzációs kazánra készültek a számítások, hanem "simára", 70/55-ös hőfoklépcsővel. Amikor jeleztük hogy kondenzációs kazánt szeretnénk, akkor azt a választ kaptuk a tervezőtől, hogy a számítások (radiátorméretek) így is jók, mivel:

 

Kondenzációs tartományban a készülék akkor van ha a visszatérő hőmérséklete 52-55 C körül van. A hőfoklépcső a méretezési hőmérsékletre vonatkozik. Tehát csak akkor 70/55 ill. 60/45, ha a külső hőmérséklet -14C. Minden más esetben ettől kisebb. Mivel önöknek lelentős felületű padlófűtésük van ami 35/30 C-on üzemel, és a két viz keveredik így a kazánjuk mindig a kondenzációs tartományban fog üzemelni még a magasabb hőfoklépcsőn is. Nem számoltam ki, de elképzelhető, hogy a két víz összekeveredése után a kazánba visszatérő a 45 C körüli értéken vagy még alatta is van.

 

A kereskedő - akitől a kazánt fogjuk venni - nincs ezen a véleményen, illetve a kivitelezőnk is kevesli a radiátorok méreteit...

 

Szerintetek?

Niklaus Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16720

Vannak mérnök és technikus kivitelezők is és a felelősség jobb ha egy kézben van.

Egyébként  az érveid meggyőzőek,csak van olyan,amikor (ha nem jól működik) a tervező és kivitelező egymásra mutogat.

Előzmény: halaloszto (16715)
halaloszto Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16719
Az meg kulon 50. En is azt hittem, hogy a meretezes plusz vazlat az meg egy huszas lesz vagy hasonlo.

vajk
Előzmény: Fido Dido (16717)
balogati Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16718

Frekivalto!

Köszi a képeket, infókat.

 

Más: Nem tudjátok hogy működik egy 2fokozatú pl Vaillant/Termomax kazán gázégője. (Csökkentett fokozatban néhány égő kikapcsol vagy mindegyik égő kisebb lánggal ég?) Milyen logika szerint kapcsol az 1 vagy 2 fokozatra?

Előzmény: frekivalto (16709)
Fido Dido Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16717
Ha ebben benne van a gáz (engedélyezéssel) + fűtés + melegvíz terv, akkor reális.
Előzmény: halaloszto (16712)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.13 0 0 16716
Nálam ment így néhány hónapig és működött a dolog. Ha csak a hőcserélő felé ment volna a víz, nem melegedtek volna a radiátorok, pedig de.
Ha nem megy a padló szivattyúja, akkor x idő után a meleg víz eléri a termofej érzékelőjét és lezárja a padló kört. A lentebbi leírásból nekem az jött le, hogy a padló szivattyúja nem állandóan menne, hanem csak akkor, ha a padló termosztátja meleget kér.

Abban nincs vita, hogy jobb, ha a padló felé is van mágneskapcsoló, de nem elengedhetetlen - tapasztalatom alapján.
Előzmény: enginer (16706)
halaloszto Creative Commons License 2007.02.12 0 0 16715
Sajna nem talalkoztam meg olyan szerelovel, aki ne pont olyanra akarta volna csinalni, mint amilyenre az elozo tizet csinalta. Ha eleteben nem szerelt meg mondjuk kondenzacios kazant, akkor tuti nem fog azt ajanlani. Ha az elmult 15 evben rezcsovel szerelt, akkor el fogja magyarazni hogy az az igazi, es ha jot akarok fizessek tobb mint ezer ft-ot metereert a parszaz forintos otretegu helyett, stb. A komuvessel mar kiismertem ezt a temat, vagyom ra, hogy egy mernok szamitas es tudomany alapjan megmondja mennyi radiator kell az egyes helysegekbe, stb. Egy szerelo ugy kezd hozza hogy legm3*60W. Meg sem kerdezi hogy lesz-e szigetelve vagy sem, mibol van a fal, milyenek az ablakok, tajolas, arnyekok, stb. Anyamnal pl 25 eve egy nagyonjo szakember csinalta a gravitacios kozponti futest, nagyon rendes ember volt. Csak a legutolso szobaban aminek a fala is a legszarabb nem lehet telen 17 foknal melegebbet csinalni, es hogy-hogynem az egy dolgozo lenne, ahol iroasztalnal ul az ember orakat...

vajk
Előzmény: Niklaus (16714)
Niklaus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 16714
Az,hogy tervezőmérnök tervezi nem lehet hátrányos,ám egy jó fűtésszerelő szakember (és itt a szakamberen van a hangsúly és nem egyenlő a csak szakmunkással) tökéletesen megtudja csinálni tervezéssel együtt. Előfordulhat,hogy még jobban is mint a mérnök aki nem szokott kivitelezni.Szerintem keress egy jó szakembert és ne felejts el referenciát kérni.
Előzmény: halaloszto (16712)
smith Creative Commons License 2007.02.12 0 0 16713
Az eredeti kérdésben két független kör szerepelt, s bár nem derül ki, de a két szobatermosztátból sejthetően két külön szint, vagy helyiségcsoport a radiátoros és a padlófűtéses rendszer.

Az egyik radiátor+zónaszelep+szivattyú+szobatermosztát, a másik hőcserélőn át hajtott padló másik szivattyúval és szobatermosztáttal.
Ha szobatermosztát szerint felfűtött a pf, miért menjen tovább a szivattyú?

A szenzort pedig természetesen a pf előremenőn a hőcserélő közvetlen közelébe kell ehhez tenni.
Előzmény: enginer (16711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!