Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15905
Nem ertem en ezt a viszolygast. Van azon a kezelon egy kijelzo meg 4 db gomb nem?

Le kell venni a szappantartot, vagy akar annak a tetejere ragasztani egy tetszolegesen valasztott fa/muanyag/keramia/akarmi burkolatot, csak a lukakat kell a megfelelo helyre elkesziteni.

vajk
Előzmény: monyesz (15904)
monyesz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15904

Na ja, hát szappantartó alakú burkolatot spec még nem tudnak csinálni ! :)

Viccen kívül, én elhiszem amit írsz, alkalom adtán fontolóra is fogom venni a beszerzését. Csak addig egy normális fröccsöntő gépet meg dizájnert szerződtessenek már...

Előzmény: sjohn (15903)
sjohn Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15903
Ezeknek van még mit tanulniuk a Berylltől!
Előzmény: monyesz (15891)
sjohn Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15902
Berylt vegyél ,olyan mint a schaffhaussen!
Itt pár olvtársnak nem tetszik a design ,de ez tulajdonképpen nem is plazmatévé.:)))
Azonkívül készülj fel arra ,hogy a szállítási határidő 3-4 hét!
Előzmény: fiatbravasx (15888)
TIHEMER Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15901

A háromvezetékes termosztátnak pont az a szerepe, hogy pontosabban szabályozza a hőmérsékletet, persze csak ott ahol fel van szerelve. Adott esetben, ha szükséges a termosztát fűtését lehet növelni /pl. dióda-ellenállás-led soros kapcsolása a termosztátban/.  Az emeleti ingadozás más tészta, azt csak emeleten elhelyezett termosztáttal és megfelelő vezérléssel lehet elfogadhatóan megoldani. 

A 120 ezer forintot kicsit soknak tartom. Én hasonló okok miatt csináltam meg magam a helyiségenkénti hőmérsékletszabályzást 8 termosztátra, de ebből csak hatot használok. Kb. 50 ezerből jött ki. Lassan fél éve üzemel és minden helyiségben pontosan, max 0,5 fokos pontossággal szabályoz. 

  

Előzmény: fiatbravasx (15888)
farriss Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15900
Nade, kikapcsoláskor ugyanezt csinálja. elötte 1.5, lekapcsolom, 1 mp után fel, már csak 1.2. Hmmm.....
Előzmény: Jancsii (15899)
Jancsii Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15899
Mert lehült  a rendszerben a víz.
Előzmény: farriss (15897)
nemere Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15898
Nézd Én mindent elhiszek... De az nálam tény, hogy több szézezret költöttem a fűtés korszerűsítésre, szigetelésre és mégis ebben a tavasz-télben kiemelkedően sok a fogyasztásom. Azt sem mondhatom hogy hanyagolnám a kazán karbantartást, mert az éves szervízt azzal a szakemberrel végeztettem aki beüzemelte. Nálunk töltött másfél órát, beszélgettünk és közben az utolsó pókhálót, porszemet is kiszedte a kazánból.
Természetesen az számomra is elképzelhetetlen, hogy valaki azt mondja: Igen, két hónapja szar gázt kaptok, és akkor mi van, mit tudtok csinálni...
Ha nyomon követte valaki mit össze szenvedtem itt a fórumon november-december környékén az tudja, hogy szinte minden ki lett próbálva a fogyasztás csökkentésére, de nem használt. Ennyi.
Előzmény: Droopy (15882)
farriss Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15897
Sziasztok,

Egy gyors kérdés a szagértőkhöz.

Elöbb hívott nejem, hogy áramszünet volt otthon. Amikor visszajött az áram, a Monox szénmonoxid riasztónk pittyegett és villogott. Gondolom ez valami self-test lehet.

De ami az érdekesebb - és ez van mindig - : a kazán áram szünet elött a digitális kijelzőjén 1.5 bar nyomást mutat. Ha elmegy az áram, a kazán is kikapcsol, utána vissza, és a nyomás csak 1.2-t mutat....

ez mitől lehet?

a kazán egy SD Thema Classic F24E.
halaloszto Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15896
Aha, utolag olvastam en is. Ertheto. Bar lenne meg ami nem vilagos, de majd megdumalom a tervezovel.

vajk
Előzmény: MZ/Y (15892)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15895
Ebben a kis likban a kárpát-medencében. :)
Előzmény: nyakashegyi (15894)
nyakashegyi Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15894

Merrefelé?:-)

Előzmény: Fido Dido (15893)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15893
Tudom, hogy van, de én azt írtam, hogy nem nagyon használnak errefelé!
Előzmény: nyakashegyi (15875)
MZ/Y Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15892
Smith már válaszolt, de megelőzte a kérdésed, úgyhogy én is:
Motoros szelep, ami alapesetben zárt. Ha a radiátoros helyiség termosztátja indítja be a kazánt, akkor ez a szelep nyit. Ha a padlófűtés termosztátja, akkor a szelep zárt állapota miatt arra (radiátorok) felé nem tud menni a melegvíz.
Persze ezt az egészet egy kis vezérlő dobozzal oldják meg, ami tudja ezt a motoros szelep nyitást, másrészről amikor a padló termosztátja kéri a fűtést, akkor indítja a kazánt és a padlófűtés szivattyúját is.
Előzmény: halaloszto (15887)
monyesz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15891

Nemrég valaki vett Beryl-t olvass vissza kicsit !

Az öntanulók tudják legjobban a túllendülést megakadályozni, Honeywell, Siemens gyárt ilyeneket.

Előzmény: fiatbravasx (15888)
monyesz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15890

Alapvetően a rendszer a megfelelő (gáz)nyomásra és a fűtőértékre érzékeny.
Ha sokat fogyasztanak egy szabályzón belül - ami biztosítja a megfelelő nyomást és alacsony vagy magas érték esetén leáll - akkor az kis lángképben jelentkezik.

Ha a fűtőérték alacsony, akkor annak ránézésre nincs jele, csak ugye kevebb hő termelődik.

Az elszámolásnál a fogyasztók felé azzal a fűtőértékkel számolnak el a szolgáltatók, amilyen fűtőértéken a MOL- átadóin átveszik. Susmus kizárva, nálunk spec ezek az adatok elektronikusan mozognak.

A fogyasztók persze panaszkodhatnak, de meg kellene nézni a készülékeket is, esetleg kitisztítani, 2 évente ajánlják ! Szerintem 100 emberből ha egy megcsináltatja...
Amúgy a mérők közül egyre több hőkompenzátoros, tehát ez a paraméter sem befolyásolja a számlázást, ahol nem ott meg erre külön korrekciós tényező van a légnyomás-szolgáltatási nyomás viszonyában. A nyomásadatok a meteorológia állomások méréseiből jönnek, szintén elektronikus úton...

Előzmény: nemere (15878)
monyesz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15889
Nekem már kötelező volt beépíteni, átvételkor ellenőrizték.
Előzmény: nyakashegyi (15877)
fiatbravasx Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15888

Sziasztok! Van egy kérdésem  aminek megválaszolására a segítségeteket szeretném kérni.Központi /radiátoros/ fűtésem van egy Westen energy 240i típusú kombi kazánnal amit egy régi mechanikus MMG termosztát vezérel.

Ez a termosztát néha 1.5- 2 fokos túlfűtést is  megenged /gondolom hogy ez azért van mert a kazán kikapcsolása után még a radiátorok tovább ontják a meleget/

Úgy gondoltam lecserélem ezt a termosztátot egy digitális programozhatóra.

Két típusban gondolkodom Computherm 004 vagy Beryl, a jelenlegi termosztáthoz 3 vezeték csatlakozik nem tudom hogy ez számít-e valamit.

Előre is köszönöm a segítséget

halaloszto Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15887
hocserelonel hogyan? (tudom, nem itt kellene kitanulnom a szakmat)

a pf. termosztat elinditja a kazant, akkor mi akadalyozza meg hogy a radiatorok is kapjanak a melegvizbol?

vajk
Előzmény: MZ/Y (15885)
smith Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15886
A padlófűtés hőcserélővel, a radiátorkörben egy motoros szelep is, hogy a radiátorok ne fűthessenek túl.
Előzmény: halaloszto (15884)
MZ/Y Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15885
Nálam hőcserélővel van megoldva, de 3-járatúval is lehet, ha jól emlékszem a nevére.
Igen, tudnak külön-külön menni, de egyszerre is. Bármelyik kér meleget, begyújtja a kazánt is, aztán legfeljebb a másik kör is kér közben.
Előzmény: halaloszto (15884)
halaloszto Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15884
2 termosztattal hogyan csinaljak meg? Ket kulon kor van valtoszeleppel? Vagy ket szivattyu, es a kazan akkor megy ha legalabb egy kor ker hot?

vajk
Előzmény: MZ/Y (15881)
Droopy Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15883

A nettó fűtőérték: 33,4944 MJoule/Nm3, melyhez képest ± 0,4187 MJoule/Nm3

eltérés megengedett

Előzmény: Droopy (15882)
Droopy Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15882

A betáplálási ponton a földgáz alábbi paramétereinek a napi átlagos értékét rögzítik:

a) metán C1 %

b) etán C2 %

c) propán C3 %

d) bután C4 %

e) pentán C5 %

f) nitrogén N2 %

g) széndioxid CO2

h) vízharmatpont °C

i) fűtőérték kcal/Nm3

j) hőmérséklet C°

k) nyomás bar

l) sűrűség (relatív, abszolút) kg/Nm3

m) kéntartalom (H2S, merkaptán) mg/Nm3

n) mech. szennyeződés, gr/Nm3

o) Wobbe-szám

p) napi mennyiség, Nm3

r) napi összes hőmennyiség, TJoule

s) havi átlagos nyomás, bar

t) átlagos havi fűtőérték, TJoule/ezer Nm3

 

A mérőszerek ellenőrzését kéthavonta legalább egyszer ellenőrzik, az ellenőrzés eredményeit analizálják, és ez alapján határozzák meg az esetleges szükséges lépéseket.

Előzmény: nemere (15878)
MZ/Y Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15881
Vagy 2 termosztát, vagy esetleg a mostani fentre helyezése lenne a legegyszerűbb.
Előzmény: 0660_Rúl_Ez (15880)
0660_Rúl_Ez Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15880

Sziasztok!

Áprilisban költöztünk be egy 2003-ban épült házba.

70m2 (padlófűtés) 55m2 tetőtér (radiátorok,termofejek).

 

A termosztát lent van. Az emelet túlfűtését megakadályozzák a termofejek.

A túlzott lehülést viszont csak úgy tudtam megoldani, hogy beprogramoztam a termosztátot szakaszos üzembe: 1óra fűtés 1óra szünet (vagy több - időjárásfüggően persze).

 

Ezzel elkerülöm azt, hogy pl 4óra fűtés után a padló 6 órán keresztül tartja a meleget- eközben fönt kihülnek a szobák!

 

A padló egyenletesen langyos, fönt is jó a hőfok - tehát minen OK.

 

Szerintetek mi a hátránya ennek a módszernek? Gázfogyasztás,hatásfok,élettartam?

 

 

2termosztátos rendszer kb 120ezerFt - egyelőre csak gyűjtünk rá...

MZ/Y Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15879
Tudod, vannak olyan emberek, akik például ufo-kat látnak. Ha sokan mondják, akkor sem hiszem el. :o)
Van itt társunk, akinek 40 %-kal lett kevesebb a fűtése az új kazánjával. Ha közben "fele olyan jó" gázt adnának, akkor hogy csinálta, szerinted?
Annyi rémlik, hogy a mo-i gáz gyengébb, mint az oroszoktól vásárolt (ezért volt hamis azt az illúziót kelteni vagy 6 éve, hogy nem kell árat emelni, mert van olcsó magyar gáz) és mintha enyhébb időben többet kevernének a gázba a magyarból. De ez megint csak mellékes, mert a m3 mellett van egy szorzó, a korrekcióra és ebben jelentkezik, ha alacsonyabb fűtőértékű a gáz.
Előzmény: nemere (15878)
nemere Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15878
Jó másfél hónapja megpedzettem itt egy rossz gázminőségre való utalást, de nem nagyon volt hasonló panasz. Na most egymástól függetlenül legalább több emberkétől is azt hallom, hogy irreálisan magas a fogyasztása, pedig hozzá nem lett nyúlva a frankón belőtt, a tavalyi hidegben is gazdaságosan működő fűtésrendszeréhez. Más példákban a gáztűzhelyen való melegítéshez kell dupla annyi idő stb. És ezek a panaszok nem csak Balassagyarmatot érintik, hanem Rétság, Vác , Debrecen és eme városok környezetében lévő telüléseken élők panaszkodtak. Rákerestem a neten és jónéhány helyi, városi fórum foglalkozik ilyen problémával. Szóval mostmár kell lennie ebben a dologban valaminek. Az egészben egyébként az a szép, hogy Te meg Te meg Én a házben keressük a hibát, szigetelünk, állítgatunk, tízezrekért vesszük az üveggyapotot (aminek az ára véletlenül pont 01.15-én ment fel, mert ugye felment a gáz, szigetel a magyar hátha megtakarít valamit, akkor legyen drágább a szigetelő is :-), meg napokat töltünk el a kazán állítgatásával, pedig az úgy van jó ahogy múlt évben be lett állítva, csupán a helyi magyar "szolgáltató Istenek" szórakoznak velünk...
nyakashegyi Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15877

Hát iszapleválasztó sajnos nincs a visszatérő ágnál, de tavasszal beszereltetek egyet mindenképpen. Egyébként köszi a reagálást.

 

Előzmény: Szerelő1 (15876)
Szerelő1 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 15876

Ezt irtam  az elöbb én is ha nem ismétlödik meg többször a szivattyú leállás akkor nincs gond.

De ha többször megismétlődik minden képp szerelő kell.

Mivel nem igazán jó ha a kazánba túlfut  a viz hőmérséklet és a szivattyú meg nem megy. A biztonsági termosztát igaz leállítja a fűtést de közbe a víz hőmérséklete tulfuthat mivel nincs utókeringetés. És ez károsíthatja a kazánt.

Mivel rézcsővel van szerelve így kilehet zárni hogy valami kosz állította meg  a szivattyút.

De lehetett fém forgács is.

Tapasztaltam már hogy radiátorból átmosás után fémforgács távozott.

Ez okozhat problémát szivattyúban szelepekben stb....

Régebbi vas csöves szerelésnél gondot szokott okozni az iszaplerakódás.

Előzmény: nyakashegyi (15871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!