Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15629
25-35 rugo korul attol fuggoen hogy egyebkent mennyire csicsas az egyszer hasznalatos weboldaluk...
Előzmény: enginer (15628)
enginer Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15628
"Vegyük el a mágnest a folyamat végén, és lássuk, hogy változik-e ettől bármi is - ezt nem oly bonyolult megtenni :-)"

Lényegében ezt írtam én is. :))

Mennyiért árulják ezt a csodát?
Előzmény: Csavarhúzós (15621)
demoklész Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15627

szolár alatt végül is nem kell csodákra gondolni

-már a vezérlés szempontjából- elég ha tud plusz egy

kevert kört vezérelni, mert akkor bele tudom kötni a padlófűtés

szekunder körébe a hőcserélő után

 

Megnéztem újra a termomaxot, alapban szimpatikus a dolog,

csak ugye nekem nem kondenzációs kéne.

 

Mer nem akarok a kéményhez nyúlni alapból.

 

De ha mégis, akkor se jó, mert amik tudják ezt, abban mindenféle

keringetőszivattyúk, meg motoros szelepek vannak már helyből a padlóra,

ami nekem nem kell, mert minden fent van már a falon.

 

Csak egy kazán és egy vezérlés kellene, ami az egészet korrekten lekezeli.

semmi keringető a kazánban. semmi váltószelep, semmi motoros szelep.

 

ennyi

 

 

Előzmény: halaloszto (15584)
Droopy Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15626

Megegy:

 

http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/eng99/eng99199.htm

 

While this information pertains to automobiles, it should apply equally to
other combustion devices such as furnaces.  Automobile companies have
invested billions of dollars in developing expensive technologies such as
fuel injection and continuously-variable transmissions to improve fuel
economy by a few percent.
  Companies that manufacture HVAC equipment have
similarly worked hard to develop high-efficiency furnaces.  If it were as
simple as attaching a magnet to the fuel line to get comparable results, it
would have been done a long time ago.

Andrew Johnson, Ph.D., P.E.

Előzmény: Droopy (15625)
Droopy Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15625
Előzmény: Droopy (15624)
Droopy Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15624

3 problema indulaskor

1: Olah Gyorgy mint kemikus a szupersavakkal kapcsolatban kapott nobel-t

2: A metan apolaros molekula, igy hidegen hagyja a magneses ter, esetleg a foldgazban levo vizmolekulakra hathat

 

3: Az amerikai kornyezetvedelmi miniszterium a 70-es evek ota bevizsgalt vagy 100 fajta hiperszuper kutyut. A magnesgyurus is minden nagyobb aremeles kornyeken ujra es ujra felbukkan.

http://www.epa.gov/orcdizux/consumer/reports.htm

 

Pl az 1982-es PetroMizer is ilyen, olvasmanyos a bevizsgalasa...

 

Előzmény: settifusion (15613)
Csavarhúzós Creative Commons License 2007.01.10 0 0 15623
"Ha kellő erősségű és sűrűségű homogén mágneses mezőn keresztülvezetjük pl.: a földgázt, a sűrű erővonalak a hosszú szén-láncszerkezetet hosszában szétfésülik."
Ja, kémiából is egyes :-) Az egyszemű lánc még lehet logikai bravúr, de az hosszúnak nevezni már hazugság...
Csavarhúzós Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15622
>Nem ilyet árulnak vízlágyitásra is?
-Sőt rozsda ellen is jó, mert a vízből veszi ki a zokszigént :-)
Előzmény: enginer (15617)
Csavarhúzós Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15621
Hát vannak itt ellentmondások, az kétségtelen. Például ha működne, akkor nem garázscégek nyomulnának vele, hanem bármelyik kazángyártó NAGYON SOKAT fizetne a szabadalomért. Vagy ha nincs levédve, akkor használnák. A filmen meg van valami, ami meggyőző, node filmen én is csináltam már 200 fekvőtámaszt :-)
A lényeg, hogy annyi áltudományos zagyvaságot hordanak össze, hogy nem tudom őket komolyan venni.

Például a szódás kísérlet - tök nyilvánvaló, hogy a később kiengedett szóda jobban pezseg, mint a korábban kiengedett. Elővennék egy másik szódásüveget, hogy akkor most először töltsed a mágnesen keresztül, utána anélkül...

Az is vicces, hogy varrótűkkel modellezi a szén-hidrogén molekulát. Először a KOHÉZIÓ összetartja őket, utána a mágnes megszünteti ezt a kohéziót. A gravitáció tartja őket össze, mert mindegyiknek ugyanarra van lefele ugyanabból a pontból lógatva. Átvive a mágnesen felmágneseződnek, és taszítják egymást, mert a vasnak, (pontosabban sok vasatomnak együtt, és a Curie-hőfok alatt!) van egy ilyen régóta ismert, de csak kvantummechanikaileg magyarázható tulajdonsága, a ferromágnesség.
A földgázt (metán főleg) nem tartja össze kohézió, mert gáz lévén bármekkora teret betölt. Szóval aki ennek bedől, annak nincsen használható elképzelése az őt körülvevő anyagi világról, pl. hogyan kell elképzelni a gázok nyomását, keveredését, stb.

A film elején említik, hogy mindig megkérdezik, hogy kell-e valami mást is csinálni a kazánnal... Szóval a sok hókuszpók közben lehet hogy beszabályozzák a kazánt, és lehet hogy tényleg gazdaságosabb lesz, de ez ugyanúgy megmaradna a mágnes elvétele után is. Az lenne az igazán meggyőző, mert nem vagyok gázszerelő, szóval a hőmérsékleti maximumpont alacsonyabbra állítása, avgy mifene révén az már nem uyganaz a kazán, mint a mágnes előtt. Vegyük el a mágnest a folyamat végén, és lássuk, hogy változik-e ettől bármi is - ezt nem oly bonyolult megtenni :-)
Előzmény: enginer (15620)
enginer Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15620
Ez tudod, hogy lenne hiteles?

Szobahőmérsékletű rendszerről indulni.
Mágnes nélkül megnézni a percenkénti fogyasztást.

Megvárni amíg visszahűl a rendszer.
Mágnessel megnézni a percenkénti fogyasztást.

és közben nem állitgatni a kazánt.

Szerintem.
Előzmény: settifusion (15619)
settifusion Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15619
1. mérés: Normál nyomás,
2. mérés: majd a kézenfekvő megoldás a gázégő teljesítmény vissszavétele a gázmegtakarítás szempontjából,
3. mérés: mindent vissza az eredeti értékekre és akkor a mágneneses kütyüvel.
a filmen így van.
Előzmény: enginer (15617)
settifusion Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15618
Végig nézted a filmet, ahol a végén van egy teszt az elöremenő, visszatérő teszteléséről?
Előzmény: Csavarhúzós (15615)
enginer Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15617

A reklámfilmben is bevallják, hogy közben állitgatnak a kazánon, azért változik a fogyasztás. :))

 

No, de aki ilyet vett és esetleg nem csökken a gázfogyasztása, az még mindíg tudja használni szódavízhez!

Szal ez egy 2:1 "készülék"!

 

:))

 

Nem ilyet árulnak vízlágyitásra is?

Előzmény: Csavarhúzós (15615)
pepetv Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15616

Sziasztok

 

Szeretnék érdeklődni,hogy c40 kazán mellé be lehet e tenni egy kéményes átfolyos vizmelegitőt?(zv4?)A kazán a pincében van,melette egy régi villanyboyler.Ezt szeretném lecserélni gázosra.Egy kémény van levezetve (C40).Megoldhato e,hogy a két készülék 1 kéménybe menjen be?Estleg reteszelö módban?Alkalmas e valamelyik rá,hogy a másikat vezérelje?Kell e gázmü,vagy kéménysepröi engedély?

Válaszotokat köszönöm

Gábor

Csavarhúzós Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15615
Mint önjelölt szakértő, az a véleményem, hogy az erős mágnes egyedül a villanyórán hat :-) (Elvileg, gyakorlatilag azt is megoldották.) A mágneses tér nem képes megmozdítani a molekulákat szobahőmérsékleten. A metánt az elektromos se nagyon.

Nem véletlen, hogy NEM az van odaírva, hogy "a mágnes felhelyezése AZONNAL 5-20%-al megnöveli az előremenő víz hőfokát azonos gázfogyasztás mellett*" - mert ez könnyen ellenőrizhető. A fogyasztás a külső hőmérséklet, napsugárzás, ünnepnapok száma, szóval sokváltozós dolog, itt lehet susmusolni, hogy hát csökkent az, csak közben hidegebb lett, stb.

*Tudom, a korszerű gázkazánok nem csak ki- bekapcsolni tudnak, ott úgy szólna a reklám, hogy azonnal lecsökkenti a gázfogyasztást 5-20%-al változatlan előremenő hőmérséklet mellett.
Előzmény: settifusion (15611)
Marcesz Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15614

Tudtommal a keménységet mint fogalmat és annak fokát határozza meg a definíció, de lehet, hogy tévedtem, és ez is vízlágyításnak számít. Mindenesetre van különbség alacsony sótartalmú lágy víz és ioncserélt víz között, nem is kevés.

 

Bár ami azt illeti, az a vásárlói réteg, aki ilyen vízlágyítóba beruház, feltételezem, hogy nem csapvizet fog inni, tehát ebből a szempontból akkor nincs is gond az ioncserélős cuccokkal. :)

Előzmény: Csavarhúzós (15598)
settifusion Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15613
Ma kaptam hírlevelet a freeweb.hu-tól és ott volt. A filmet megnéztem és hihetőnek tűnik.
Előzmény: Davidovics P. (15612)
Davidovics P. Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15612
Te aztán tudod, hogyan kell lavinát indítani :)
Előzmény: settifusion (15611)
settifusion Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15611
Üdv. Szakértők véleményét, vagy - akiknek van ilyen - szeretném kérni erről a termékről sporoljgazt.hu
nemere Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15610
Ezt a visszavett teljesítmény-alacsony előremenő dolgot már én is végigjátszottam és hát elég bukta volt. Az alacsonyabb teljesítmény- max előremenő jött most be. Igaz ahogy többen is írtátok ilyen télen nem lehet beállítani semmit. Szerintem imostanában rajtunk kivül senki más nem várja a hideget :-)
Előzmény: MZ/Y (15359)
valakiasokközül Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15609
sziasztok...

a mesterektől kérdezném...
aki tudja, válaszoljon.. :)
Kombi kazánom le akarom szerelni és ki akarom mosni (szivattyúval vizet keringtetni benne)...A kérdés az, hogy a víz mellé mit adjak még, és mennyit, hogy lehozza a vízkövet és az egyéb szennyeződéseket a kazán hőcserélőjének belső feléről?

köszi a választ
Lacivill Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15608
Szerelő1 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15607

A vízóra után nem kell  engedélyeztetni a rendszert.

A kivitelező vagy aki "ért hozzá" kiépíti a gerincvezetéket lenyomáspróbázza és utána használhatod.

De külön nem kell senkinek igazolni semmit sehova egyenlőre

 

Előzmény: CsRob1 (15605)
MZ/Y Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15606
Nekem belül se csatorna, se víz terv nem volt. Nyomáspróba se volt így előírva.
Előzmény: CsRob1 (15605)
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15605
Az utcai közműhálózatra való csatlakozáshoz persze kell, az meg is van, a rákötés is megtörtént, szerződés is van a vízművel. De azt emlékeim szerint nem nyomáspróbázták, csak rányitották. A kérdésem a ház belső hálózatára vonatkozott a vízóra utáni elzáróig.
Előzmény: MZ/Y (15603)
Lacivill Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15604

Nagyon pongyola vagyok::)

Szóval akkor: pesten 1999-ben még biztos kellett ( szerintem most is) a házon belüli víz/csatornáról terv, sőt papiron a nyomáspróbáról jegyzökönyv, és takarni addig nem is szabad lett volna a nyomvonalat amig ki nem jön a szolgáltató embere!

MZ/Y Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15603
Szinte biztos vagyok benne, hogy mindenütt kell. Gondold el, a víz-vezetéket, csatornát nem fúrhhatod meg, csatlakozhatsz rá, ahol csak kedved van. A nyomvonalakat nyilván kell tartani.
Azt tudom elképzelni, hogy valamelyik (vagy mind2) már a telkeden van, akkor nem kell. Nálunk a csatornát behozták az utca létesítésekor, ahhoz nem kellett, de a vízhez, ami az utcán volt, igen.
Előzmény: CsRob1 (15601)
janijani Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15602

Lehet,hogy nálunk is kellett annakidején,régen volt.

Meg leginkább az asszony intézte az ügyeket.

Előzmény: Lacivill (15600)
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15601
Ezt helyi rendelet írja elő? Nálunk Fejér megyei kistelepülésen tudomásom és a tervező szerint sem kell víz-csatorna terv.
Előzmény: Lacivill (15600)
Lacivill Creative Commons License 2007.01.09 0 0 15600
Víz/csatorna terv szükséges pesten a lakhatásihoz!!!
Előzmény: janijani (15583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!