Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13382

Nem akarok vitaba szallni, de a 7/2006. (V. 24.)  TNM rendelet szerint a tervezo leul egy csendes sarokba oszt:

 

3. § (1) Épületet úgy kell tervezni, kialakítani, megépíteni, hogy annak energetikai jellemzői megfeleljenek az 1. mellékletben foglaltaknak.

(2) Az épület energetikai jellemzőjét a tervező döntése szerint

a) a 2. mellékletben meghatározott, részletes vagy egyszerűsített módszer egyikével, a 3. melléklet szerinti adatok figyelembevételével, vagy

b) az a) pontban meghatározott módszerrel egyenértékű, nemzetközi gyakorlatban elfogadott számítógépes szimulációs módszerrel

kell meghatározni.

 

Szamolgat mint a kisangyal.Energetikai szamitas nelkul nincs epitesi engedely.

Előzmény: Lacivill (13381)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13381
Nem akarok vitába keveredni erről, de a gyakorlat az, hogy családi házaknál/lakásoknál csak gázterveket, készitenek, és mást nem. Itt a kivitelező fogja kiszámolni a hőmennyiséget.
Előzmény: monyesz (13380)
monyesz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13380
A radiátorok méretezése nem a kivitelező hanem a tervező dolga és felelőssége lenne - szvsz !
Mondjuk egy 35 éves ember nem baj ha ismeri a PC-t... :))
Előzmény: Lacivill (13377)
monyesz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13379

A 16 litert deltaT=30 foknál tudja. Nem tudom mennyi a víz hőfoka mikor a kazánba ér, mi földgáznál a talajt és a tartósan benne levő gázt is 5 fokosnak vesszük.

 

De mérd le a hidegvíz hőfokát, meg a melegét, és számolj utána.

 

Kazánt lehet akár tetőtérbe (padlásra) is rakni...

 

A kondenzációs kazánról ne mondj le, az Isotwin a maga 10kw-os alsó teljesítményével neked sok lesz, és MZ/Y kartács sorsára fogsz jutni, aki most e miatt szív...

Az Ecosy F 28E AS egy indirekt fűtésű tárolóval szerintem jó megoldás lenne.

Előzmény: rptzm (13374)
trilla414 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13378
Szerintem attól függ, hogy mennyire nyit ki, hogy mennyire hűlt ki a lakás. Vagyis amikor már éppen csak a beállított hőfok alatt van, akkor már alig van nyitva. Emiattha teljesen feltekeri, elvileg hamarabb felmelegszik a lakás, viszont a különbség csak az utolsó pár foknál (tizedfoknál?) jelentkezik, így valószínűleg Lacivillnek van igaza, és a gyakorlatban nem éri meg vele foglalkozni. Szerintem.
Előzmény: Lacivill (13372)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13377

Egy aladásra készülő ikerházban futottam össze vele, ahol éppen padlófütést szerelt, kérdeztem mi alapján számolja ki a cső hosszát? Válasz: hát a négyzetméter alapján, kérdezem a falak ablakok hőszigetelése mennyire játszik a számitásban, szerinte semennyire.

A nappali ahová tekerte le a dolgokat egybenyilik a tetőtér lépcsőházával.

Tetőtérbe radiátorok kerülnek, oda is szerinte elég a köbméterből számitott mennyiség.

Megemlitettem ovatosan a neten található számitóprogit ami figyelembe veszi a külső tényezőket, hát, ő nem ért a pc-hez..........

Különben 35 év körüli szaki volt.

Szó volt, hogy a gépészetnek milyen jól megy, mennyire szerszámozottak::)

Hozott egy 6000 ft-os nagyflexet falat vágni, és egy 10.000 ft-os baumaxos vésőgépet, ami szerencsére hamar megadta magát, így nem zörgőtt a fülünkbe:)

Tegnap egy kölcsönzői roppantóval jött dolgozni, tehát még arra se telik saját.........

Előzmény: MZ/Y (13376)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13376
Mesélj. :o)
Előzmény: Lacivill (13375)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13375

A kondenzációs nem csak padlófütésre jó, viszont jó hatásfokkal rendelkezik.

Mai gázárak mellett meggondolandó, hogy 100-200 ezer forintos különbözet hamar visszajöhet. Keress jó épületgépész tervezőt, gázodat valakivel úgyis le kell terveztetned. Vagy egy KOMOLY kivitelezőt! Ne olyat akivel a napokban akadtam össze::)

Előzmény: rptzm (13374)
rptzm Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13374
Köszi az eddigi hozzászolásokat. A thema kiesik, mert a melegvízhozama biztos nem elég 2 vízelvételre, a kondenzációsnak meg nálunk nincs értelme, mert nem lesz padlófűtés. Lemértem, most 7L/perc vizet használunk fürdésnél, csak sajnos ebből nem tudom mennyi az előállított melegvíz és az milyen hőfokú. Illetve a gyártó által megadott 16L/perc az 30 fokra vonatkozik - én meg biztos nem 30 fokos vízben áztatom magam... Azért írtam, hátha van vkinek gyakorlati tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban. Isotwin jön még szóba, de az meg elég nagy készülék, és egész máshova kéne rakni - a fürdőbe nem fér el...
tgabika11 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13373

Sziasztok

Egy kérdés.

Érdemes a torlókkal játszani, ha van termofej a radiátorokon?

kösz

Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13372
Nekünk is Herz van, nem szoktuk nagyon állitgatni, szerintem ha kihül a lakás akkor 4-es fokozatban is totál kinyit.
Előzmény: bmalag (13369)
monyesz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13371
Jó lenne tudni a termoszelepek típusát és ahhoz választani Danfoss vagy Honeywell termofejet. Ugyanis nem minden termoszelephez jó minden termofej.
Neten is van katalógus, de épületgépész boltokban is kell hogy legyen (ahol nincs ott ne isvegyél...).
Előzmény: hannaharendt (13362)
monyesz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13370

400eFt-ért lehetne kapni talán egy kondenzációs kazánt...

De az eredetinél a Themafast 25 is jobb választásnak tűnik.
De miért terveznek be bazi nagy kazánokat, nem bírom megérteni ! :(

Előzmény: enginer (13356)
bmalag Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13369

sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a termofejes radiátor gyorsabban melegíti fel este a napközben kihűlt szobát ha maxra van tekerve (Herz-nél ez a 6-os fokozat) mintha csak 4-esen lenne, ami egyébként a megfelelő hőfokot biztosítja nekünk (22-23 fok).

köszi

bg

ArroW Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13368
Nem tudom jol ertem-e mire gondolsz, nekem a Thema Classic eppen ilyen, kulon hocserelo van benne a HMV-re, de nincs beepitett taroloja. A kulon hocserelo ertelmet abban latom, hogy a kazantestben csak a futokori viz fordul elo, nem hiszem hogy szamottevoen tudna vizkovesedni, mivel nincs utanpotlasa karbonatokbol, a HMV hocserelojeben viszont (hacsak oda nem tekered max-ra a HMV tarcsajat..) nincs eleg magas homerseklet a vizko kivalashoz. A kazanban levo kis futovizkor meg ad egy kis puffert a viznyomas ingadozas es az emiatti HMV homerseklet ingadozas ellen. Ez utobbi amugy nem kacsa, tenyleg jol tartja a kifolyo viz homersekletet, nyaron mikor eleve nem tul hideg viz jon be, kepes le-lekapcsolgatni a kazan egojet a HMV homersekletenek tartasa miatt. Futesi idenyben a mikrotartaly nem is hianyzik, mivel a kazanban altalaban meleg a viz, azonal ad meleg vizet, abbol a hobol. Nyaron kellemetlenebb, mivel olyankor nehany mp-el lassaban ad melegvizet, mint egy hagyomanyos atfolyos.
Előzmény: MZ/Y (13367)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13367
A kombikészülék előnyét ismerem. :o)
Azt nem tudtam, hogy minden ilyenben külön hőcserélő van. Vagy ha nincs, akkor ennek a külön hőcserélőnek az értelmét keresem.
Előzmény: enginer (13358)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13366
Az ötlet jó. Nálunk ilyet tervezett a fűtéstervező, de spórolásból elvetettük a radiátorokat... Pedig tényleg jobb lett volna, ha a padló épp' csak langyos (nemhideg) és a radiátorok adják a meleget.
Előzmény: puntooo (13363)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13365

Célszerű a kettős rendszer, egy jó vezérléssel, ez külön rendszert feltételez.

A te leirásodban ez a párhuzamos rendszer lenne.

Előzmény: puntooo (13363)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 13364
Elvileg mindeggyik szobába érdemes felrakni, kivéve ahol a termosztát van, a legolcsobbaktól talán óvakodni kéne.
Előzmény: hannaharendt (13362)
puntooo Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13363
Laikusként szeretnék kérdezni egy-két dolgot a padlófűtéssel kapcsolatban. Bár nyilván kellemes a meleg padló, de azok az érvek megfontolandóak, amelyeket a falat melegítő, illetve az egyéb sugárzásos rendszerek előnyeiként szoktak elhangzani . Viszont mi a helyzet a padlófűtés kombinálásával, ill. módosításával? Első esetben arra gondolok, hogy egy szimpla egy soros lapradiátor egészítené ki a padlófűtést. Így lenne egy sugárzó hőforrás a hideg oldal irányából, elmaradna a pf bizonyos esetekben hátrányos tehetetlensége. Ezt kétféleképpen lehet bekötni, sorosan, vagy párhuzamosan. Sorosnál a pf egy kissé hűltebb vizet kapna, ami nem hátrány, és a radiátor szelepje szabályozná a pf-t is. Vagy párhuzamosan, ahol a központi vezérlés által kapna egy állandó langyosságot a padló, az esetleges extra hőigényeket nagy hidegben a radiátor problémamentesen tudná kielégíteni. Melyik a jobb megoldás?

Második ötletként a drága szegélyfűtés kiváltására gondoltam azt, hogy a külfalak mellett sokkal sűrűbben lenne becsövezve a pf, így szegély-fűtés szerű hatást lehetne elérni. Mi a véleményetek?

Köszönettel: puntooo
hannaharendt Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13362
Köszi a segítséget.
kb 2/3-ad 1/3-ad az arány a melegebb helyiségek javára, akkor ezek szerint nem járok rosszul. Még egy kérdésem van: a termófejek között van lényegi eltérés, vagy mindegy, hogy ilyet szerelek fel? Nézegettem az előbb, de nekem nem nagyon mond egyik sem semmit, legfeljebb anniyt tudok megállapítani, hogy különböző áron kínálják őket.
És ezek szerint - gondolom én - értelemszerűen csak oda kell felszerelni, ahol melegebb van?
enginer Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13361
Úgy is változik a szobák hőigénye ezért felesleges is vacakolni a tórlókkal.
Tényleg legegyszerűbb a termófejek felszerelése , ha termószelepeket rakott fel a mester, (bár az ilyen torló tekergető mesterek nem azt szoktak).
Előzmény: hannaharendt (13357)
Droopy Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13360

A lényeg: nagyon nagyon különbség van az egyes helyiségek hőmérséklete között. A kivitelező szerint a radiátorok mérete megfelel a légtérnek. Azt mondták korábban, hogy a melegebb helyiségek radiátorait folytsam vissza, és így nagyjából egál lesz. Ezzel nem lesz nagyobb a fűtésköltségem?

 

Ket lehetoseg van azaz 3.

1 sok huvosebb helyiseg van (m2ben) mint a megcelzott hofok es keves melegebb, akkor nagyobb lesz a koltseg, mert piiizbe kerul jora hozni a huvos helyisegeket

2 forditottja az elsonek, akkor meg megtakaritas jelentkezik

3 ha kb egyforma a huvosebb es melegebb akkor meg semmi valtozas.

Előzmény: hannaharendt (13357)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13359
Ha egy radiátorszelepnél zársz, az nem jelent többlet fogyasztást, a termófejek valóban hasznos eszközök, amit magad is fel tudsz tenni, feltéve, hogy a szelepek alkalmasak a fogadására. Ha nem a megfelelő helyen van a termosztát akkor "csalhat".
Előzmény: hannaharendt (13357)
enginer Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13358
De megszakitja ez is.
Annyi előnye van a sima átfolyóshoz képest, hogy azonnal jön a készülékből a melegvíz, nem engedsz ki hidegvizet addíg amig beindul a ventillátor, szikráztat, begyúllad, felmelegszik a hőcserélő.
Előzmény: MZ/Y (13355)
hannaharendt Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13357
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, teljesen kezdőként:) Jólnevelt panelcsaládból nemrégiben váltottunk családiházas családmodellre, ahol rögtön a fűtés kicserélésével kellett kezdenünk, így most központi fűtésünk van. (Gáz/lapradiátor/programozható termosztát.) Mivel mind a kialakítás során, mind azóta folyamatosd nézeteltérésünk volt a kivitelezővel, és semmi problémánkat nem orvosolt, már nem is fordulok hozzá.

A lényeg: nagyon nagyon különbség van az egyes helyiségek hőmérséklete között. A kivitelező szerint a radiátorok mérete megfelel a légtérnek. Azt mondták korábban, hogy a melegebb helyiségek radiátorait folytsam vissza, és így nagyjából egál lesz. Ezzel nem lesz nagyobb a fűtésköltségem? Illetve javasolták, hogy szereltessek fel termofejet. Erről például azt sem tudom, hogy mire jó, mit csinál? Ezen kívül szerintem a termosztát is csal, többet mutat, mint amit a hagyományos hőmérővel mérünk.

Én tulajsonképpen anniyt szeretnék cska, hogy lege legyen, mindez ne kerüljön többe abbál, mint amenniybe muszáj, hogy kerüljön, és lehetőség szerint az egyes helyiségeket én tudjam szabályozni, és ne csak úgy alakuljanak ki egyes hőmérsékletek.

Láthatóan nagyon nem értek a témához, d enagyon szeretném, ha valaki fel tudna világosítani:)
enginer Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13356
Bocs!
Ez csak nettó ár volt.

THEMAFAST F 25 E-H-mod , Microfast tartállyal 4,1-24,9 kW 257.400Ft

ISOFAST F 35 E-H-mod , Microfast tartállyal 6-34,6 kW 399.168Ft

Előzmény: enginer (13352)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13355
Persze nem értem a Microfast-ot... De lusta vagyok. :o) Azt jelenti, hogy nem szakítja meg a fűtést HMV-készítés közben?
Előzmény: enginer (13352)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13354
Akkor van. :o)
Lusta voltam utánanézni.
A kérdező rábeszélését viszont rádbízom. :o) Szerintem k..a sok a 35 kW...
Előzmény: enginer (13352)
monyesz Creative Commons License 2006.11.29 0 0 13353
De-de azt ismerem, a tükörbe nézés után mindjárt be is szokott szólni a topicon egy-két hülyeséget ! :))
Előzmény: MZ/Y (13351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!