Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13012
Nem akarok reklamot csinalni, de van valami con*** ahol lehet mindenfele kutyuket rendelni. pl kikapcsolas idozito. kazan indul  - pf keringeto indul, kazan leall - kikapcsolas idozito meg tartja a pf keringetot 5-10-15-tetszoleges pecig, oszt lecsapja. "hideg" vizet felesleges keringetni draga villanybol...  
Előzmény: MZ/Y (12999)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13011
Én Debrecenben vettem, úgyhogy az nem biztos, hogy segít...
Azt hiszem "bimetálos" hőmérő, kerek számlappal, a hátulján homorú felület (hogy illeszkedjen a csőhöz) és egy rugó öleli körbe a csövet hátul, hogy jól rászorítsa.
Ha visszakeresel ebben a fórumban (jó sokat...), vlamikor tavaly télen tettem be képet róla.
Előzmény: Törölt nick (13008)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13010
Én a rozsdásodás megakadályozásán gondolkodnék, nem azon, hogy biztosítok neki több felületet. Több felülettel is végez egyszer...
Nem tudod a vascsövet rézre cserélni?

De jó tanácsot majd mástól kapcs. Nekem nagyon magas pl. az oxigén-diffúzió...
Előzmény: nhw (13000)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13009
Szerintem különben bármilyen fém vagy hasonló anyagú szobahőmérő is jó, az tized fokig mér akár 60 fokig is a nagyobbja, ha látható helyen lesz, válaszd a szebbik megoldást, ha nem látható helyen, én simán odadrótoznám + mögé esetleg hővezető anyag (mint pl a prociknál a hűtőborda alá).
Előzmény: Törölt nick (13008)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13008

Az nagyszerű lenne, nekem is rézcső van. Hol lehet kapni, illetve milyen néven keressem?

Köszi a segítséget.

Előzmény: MZ/Y (13007)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13007
Devon, Nhw,
én 750 pénzért vettem olyan hőmérőt, amit a csőre lehet fogatni. Max. 1-2 fok eltéréssel mér. Igaz, nekem rézcsőre van rakva, az meg kimondottan alkalmas erre. Vasra nem tudom, de műanyagra val'szeg nem jó.
Előzmény: Törölt nick (13003)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13006
Ha belegondolsz hogy nekem 150m2-t padlófűtéssel elbír a 29kw :)
Előzmény: Törölt nick (13003)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13005
Ja a kazánom 29kw, 55liter :) Szóval mi is ez? :) ennyi van az adatlapján ami értelmes.
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13004
Épp itt beszélgettünk róla az imént. Fox egy hőmérőt és rákötöd a visszatérő vízcsőre, viszonyításnak mindenképpen jó lesz, főleg ha referenciának az előremenőre is kötsz egy ugyanolyan hőmérőt, akkor a csővastagság nem fogja befolyásolni.
Előzmény: Törölt nick (13003)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13003

sziasztok,

 

Azt hogyan tudom megnézni, hogy a visszamenő víz mennyire hideg?

Van egy 24kw-os fali kombi cirko kazánom, amire eredetileg csak 4db radiátor volt kötve. 1 évvel ezelőtt rákötöttünk még 4 új radiátort, mert az előszoba és egy tároló fűtése is szükségessé vált. A víz/gázszerelő szerint a kazán bőven elbírja. De most felmerült bennem a gondolat, hogy az új radiátorok eléggé messze vannak a kazántól, talán a visszatérő víz túlzottan lehűlhet. Nem szeretném, ha szétrepedne a kazán.

Hogy lehet tesztelni, hogy van-e valami ilyen probléma?

nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13002
Bár így utánaszámolva 24hx100w 2.4 kw / nap ami azért nem kevés fogyasztás :)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13001
Te hogy ez mekkora 5let, most olvaslak újra. A szivattyút bekötöm én is direktbe a 220-ra, és a termosztát egy váltócsapot kapcsol ki- és be, ami időnként kiköti teljesen a kazánt a vízkörből. Ha meg visszaköti, akkor úgyis belobban a forgatás miatt. Hmmm. Tekintve hogy van vagy 100 literes a kiegyenlítő tartály fent a padláson szerintem nem lesz gond :)

Végül is nekem is ez a gondom, ha a termosztát kikapcs, kazán leáll, de leáll a keringetés is.
Előzmény: MZ/Y (12999)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 13000
Kérdés hogyan mérjem az előremenő víz hőmérsékletét. Mert nem fogom szétbontani a rendszert. Vagy kössek egy hőmérőt az előremenő csőre az elosztó előtt? Gondolván arra hogy a cső kb az előremenő víz hőmérsékletére melegszik fel? Nem is rossz 5let, hmm?

De érted ezt a korróziót, egységnyi víz, egységnyi hő, de a korrodálandó felület a radiátorok miatt jóval nagyobb mint a padlófűtésnél, itt csak azt a kevés vasat tudja megenni.
Előzmény: MZ/Y (12999)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12999
Akkor ketten vagyunk, akik nem értünk hozzá. :o)
Az a korrodálás nekm így is hülyén hangzik, de majd valaki megmondja a zigazat.

Padló: nekem azóta komfortos, mióta a szivattyú állandóan keringeti benne a vizet, időnként meg a kazán ráfűt.
A hőfokjaid se tetszenek egyébként. Nálunk az előremenő lett 38 fokra tervezve, a visszatérő nyilván kisebb. 60 fokos vizet - szerintem - nagyon nem javasolnak beleengedni a padlófűtés csöveibe.
Érdemes lenne max. 40 fokos vizet keringetni a padlóban, akár többlet villany árán is.
Szerintem. A hülyeség jogát fenntartom magamnak! :o)
Előzmény: nhw (12996)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12998
Reliance az az :) A régi tulaj az USAból jött haza kintről hozta, nem magyar (volt USA garipapírja is de eltüzeltem a vegyesben :)) Ez milyen minőségű kütyü? Érdemes vmi okosabbra jobbra cserélni tavasszal? 14 éves a lelkem

Ja a tulaj gondolkodására jellemző, hogy arra nem volt pénze hogy a gázbojlert (ami a használati melegvizet előállította) kéménybe kösse, a hagyományos kéménybe meg ugye nem szabad, ezért kirakta a falakon kívül a kertbe :) Képzelhetitek. Persze azóta éjszakai áramos villanybojler van, csak amikor építette a házat, ez volt.

Ha most ennyire nem volt pénze, mi a francnak építette tömör téglából dupla vastag (50 cm) falakkal a házat, meg belül dupla tetővel (statikus azt mondta ilyet még nem látott, kívül bramac betoncserép + brutális ácsolat, alaposan túltervezve, belül még egy tető (érsd jobb helyeken, ahol a padlás van), újabb brutál ácsolat, cserépfedés. Sátortető alatti sátortető :) Na leázni nem is ázik le. Jó példa rá hogy nem tetszett neki a terület lejtése, leszedetett 60 centi termőréteget, csúszásirányra feltett betongerendákat, kiszinteztette 150 kamaznyi földdel + vissza a termőréteget :) ezt azért 1000 m2 saroktelken :)

Szóval nem értem.. Jó ez a kazán, mit mondtok? Kazán egy egyáltalán vagy egy nagyranőtt gázbojler? Nekem furcsa hogy időnként magától is bekapcsol hogy tartsa bent a "készenléti?" 20-30 liter melegvizet a beállított hőmérsékleten.
Előzmény: monyesz (12995)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12997
Reliance az az :) A régi tulaj az USAból jött haza kintről hozta, nem magyar (volt USA garipapírja is de eltüzeltem a vegyesben :))
Előzmény: monyesz (12995)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12996
Naszóval mondom, egyetlen állítási lehetőség van, hőfokjelölés nélkül. A,B,C - very hot, meg valami standby vagy mi jelzés az A alatt (de itt is belobban ha megy róla kifelé víz).

A kérdés az volt, hogy mire állítsam kizárólag padlófűtésnél, két felszálló ág, összesen 70m2 nappali + étkező + konyha (1 tér, 6 kör), emeleten újabb 70 m2 pedig négy szoba, tehát eléggé nagy a rendszer.

Melyik jobb a kazánnak ha kis lángon megy folyamatosan (mondjuk 50% megy, 50% nem), vagy ha 10% megy, 90% nem.

a) eset. Folyamatosan kislángon megy, a szivattyú keringtet, szépen lassan átforgatja a rendszert, de lassan melegszik át. Ha mégis lekapcsol a termosztát, a fűtéskörökből visszajövő víz (ahogy a teljes rendszer) langyos-meleges, kb 30-35 fok lehet.

b) eset. Meleg kazán, belead 60 fokos vizet ami hamar lehűl, épp hogy a fűtéskör 1/3-áig eljut a meleg víz és már elég meleg van, a termosztát le is lövi a kazánt, "körbe sem fordul a meleg víz", azaz a termosztát lekapcsolásának pillanatában a fűtéskörökből VISSZAJÖVŐ víz simán hideg (20-22 fok?), a bemenő oldal van vagy 40 fok (több azért nem a hűlés miatt). Aztán mikor legközelebb bekapcsol a termosztát, megint forgat rajta kicsit.

Kérdés melyik a gazdaságosabb? Nem elfelejteni hogy a szivattyú is 100W-ot eszik.
Előzmény: sjohn (12990)
monyesz Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12995

Reliance talán, az akkor amit mi Quadriga néven ismerünk.

 

Nincs baj a padlófűtéssel, csak kicsi a dinamikája. Ha lehül a lakás, jó soká tart míg fefűtöd.

Előzmény: nhw (12989)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12994
Mzper: nem a műanyag korrodál te :) De én laikus vagyok. Van egységnyi vized, amit felfűtesz x fokra. Annak a víznek van egy korrozív hatása. Nem mindegy hogy ugyanannak az egységnyi víznek 10 radiátort + fűtéscsövet kell korrodálnia, mint két felszálló vezetéket meg két 1 méteres elosztócsövet meg csapokat, ne? Az előbbi esetben lassabb lesz a korrózió (értsd: belülről kifelé), nem? De mondom én hülye vagyok, azért kérdezlek benneteket.
Előzmény: MZ/Y (12992)
sjohn Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12993
Alighanem Quadriga Reliance.
A tekerentyűvel a vízhőfokot lehet állítani. Warm , Hot , Very hot.
"A szivattyú valami nagyon márkás izé, drága volt akkoriban, de csak 100 wattos. mikor megy, akkor kb 1 m-t mozgat másodpercenként a felszálló kn 3-4 centi átmérőjú csőben (innen ágaznak le a padlófűtés elemek)."
Ezt egy kicsit bővebben?
Előzmény: nhw (12989)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12992
A műanyag korrodál a vashiánytól??? Ha ez így van, megint tanultam valamit, de azért ezen nagyon csodálkoznék...
Előzmény: nhw (12989)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12991

Egy kérdés:

Egy gázcső milyen max. környezeti hőmérsékletig biztonságos? 

Nálam egy légtérben van a kandalló, és kb. 4m-re tőle a mennyezeten megy egy gázcső. Amikor bedurrantom a kandallót, akkor a mennyezetnél kicsit megreked a meleg, szerintem van vagy 40fok vagy akár több is lehet ott. A gázcső érintésre langyos. Nem fog ez így felrobbanni?

sjohn Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12990
Asszem ez egy kicsit zűrzavarosra sikeredett.
Te nem így érzed?
"a kazán hőmérséklete állítható"
Ha csak padlófűtés van és nincs se hőcserélő ,sem keverőcsap ,akkor a kazán vízhőmérsékletét állítsd cca. 43-48 fokra.
Ha elég hosszú a rendszer , akkor hamarosan a visszatérő víz alacsony hőmérséklete miatt elfogy a kazán.Ha van benne hőcserélő akkor annak méretezéséhez képest állítsd be a kazán vízhőfokát.
Ha keverőcsapod van akkor azzal állítsd be a 43-48 fokot!
"vagy brutál lángra teszem"
Na ezt aztán végképp nem értem.
A kazán adatlapján rajta van a kazán névleges teljesítménye és a hozzátartozó névleges fogyasztása is.
Mivel feltehetőleg van gázóra is a házban , a kazán névleges fogyasztását annak segítségével állítsd be!
Előzmény: nhw (12981)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12989
Nem tudtam hogy ritkaság padlófűtéssel fűteni :) Nekem nagyon bejön, mert tervezem napcellák tetőre rakását, hőszivattyú, miegymás (ezredik ötéves terv), ehhez meg padlófűtés a jó az alacsony előremenő hőmérséklet miatt.

Én gyűlölöm a radiátort, ezért is jó ez a ház :)

Na viccet félretéve a szivattyú gondolom azért van a visszatérő ágban mert ott a leghidegebb a visszajövő víz, kazán után téve a meleg vizet keringetve szerintem kipurcanna nem?

a kazán márkája valami USA-ban készített revolution vagy mi :) Nem tudok róla semmit. A lényeg egy tekerentyű mint a gázbojleren, amivel (szerintem) lángmagasságot lehet állítani (mikor ment feljebb tekertem, nagyobb lánggal kezdett égni), kb 10-14 éves lehet mint maga a ház. Szóval van rajta egy A,B, és egy C-very hot jelölés meg egy forgatható tekerentyű, ennyi. A alá véve van a minimál, az előző tulaj (melegmániás, folyamatosan 26 fokot tartott a lakásban nyáron is) B-n üzemeltette.

De neki 70e Ft volt a gázszámlája még tavaly, tehát nem mindegy mennyit megy ez az izé :)

Akkor abban maradunk hogy vegyem le a legkisebbre a kazánt ("A" mód alá állítva pl. nem is tartalékol melegvizet), és ha be kell kapcsolnia, akkor menjen sokáig de kis lángon a kazán?

A szivattyú valami nagyon márkás izé, drága volt akkoriban, de csak 100 wattos. mikor megy, akkor kb 1 m-t mozgat másodpercenként a felszálló kn 3-4 centi átmérőjú csőben (innen ágaznak le a padlófűtés elemek).

Többen mondták hogy sos csináljak radiátort de nem a fűtés miatt, hanem azért mert a padlófűtés ugye műanyag cső, kevés a vas a rendszerben, ezért pillanatok alatt szétrozsdál (korrózió rulez).

Tippek?
Előzmény: monyesz (12987)
farriss Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12988
Na, kiderült, miért áztunk be. A felsőszinten a wc alatt elreped egy viznyomó cső....
De legalább nem a kémény.

Tegnap vettem hőtükröt a Brico-ban, kiváncsi leszek, mennyit fog számítani. 5 m 1700 ft...
monyesz Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12987
Ja bocs ! Látom teljesen padlófűtéses rendszerről van szó, akkor főleg ne kapcsold ki ! Ez is ritkaság szerintem, csak padlófűtéssel fűteni...
Előzmény: nhw (12981)
monyesz Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12986

A kémény át nem melegedése azt jelzi, hogy szakaszosan megy a kazán és feltehetően elég nagy a kondenzáció a kéményben.

Jobb lenne ha a kazán folyamatosan menne, nem túl meleg lenne az előremenő, azaz a lángot visszavennéd. A padlófűtésbe a víz nem egy hőcserélőn keresztül megy ?

-10-ben nem jó a minimál láng, a lángot és a vízhőfokot is feljebb kell emelni a külső hőmérséklet csökkenésével. Legjobb lenne, ha belőnéd hogy milyen hőfok-lángmagasság mellett megy a kazán folyamatos üzemben.

 

Azt nem tudom, hogy a szivattyúd ehhez mit szól - mármint hogy folyamatosan üzemelnie kell ! Számomra furcsa a rendszered: szivattyú a visszatérő ágban...

A lángot mivel állítod, milyen kazánod van ?

 

A padlófűtést üzemeltesd szerintem az átalakítás alatt, a radiátorokat ne. Jó lenne ha a falak és ez által a lakás nem hülne ki teljesen, mert a visszafűtés akkor lassú lesz (a falak veszik majd fel a fűtés nagy részét az első időszakban).

Előzmény: nhw (12984)
monyesz Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12985

Igazad van, de attól hogy neked meg nekem nem volt (és nincs is) annyi pénzünk hogy egy igazán korszerű rendszert kiépítsünk, még létezik ilyen.

Persze előfordul hogy 60 m2-re ez a rendszer nem lesz gazdaságos, 30m2-re meg egyenesen csak konvektort szabad betenni... Akinek meg van annyi pénze, hogy ki tudjon építeni egy korszerű rendszert, az persze had tegye !

 

Tehát a pusztán műszaki jellegű kérdést válasszuk el a gazdaságosságtól és a rendelkezésre álló 'tőkétől'.

Előzmény: Törölt nick (12979)
nhw Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12984
hátha segít még hogy hogyan lehet méreteve: most minden kör megy, a termosztát kb óránként kapcsol be, szerintem 5-10 percre (csak tipp) közepes lángon. (a lángmagasság ugye állítható). Ha nagyobb hőre veszem, üresjáratban is tart vagy 60 fokot a kazán, amit egyből belezúdítani a padlófűtésbe merész :) minimál lángon pedig ha kint -10 volt, maxi 20 fokra bírt fűteni (de a kazánból kivezető kéményszakaszt már egy méter múlva is puszta kézzel meg lehetett fogni).

Mit számít hogy átmelegszik-e a kémény vagy nem?
Helem Creative Commons License 2006.11.20 0 0 12983

Azt elfelejtettem, hogy tagos lemez radiátorokat keresek.

Előzmény: Helem (12980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!