Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11863
Mint "gyakorló" iparos maximálisan egyetértek veled, csak kiterjeszteném az ismerős iparosokra is::)
Előzmény: Marcesz (11860)
Marcesz Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11862
24 kW-os a kazán?
Előzmény: MZ/Y (11861)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11861
Mindenáron rá akatál venni, hogy a kazánt folyamatos üzemben használjam (termofejekkel szabályozzam a radiátorokat és alacsony hőfokú vízzel hajtsam a padlót). Sehogy sem tudtalak meggyőzni, hogy a kazánom teljesítménye ehhez túl nagy, nincs rá mód.
Most próbállak a másik oldalról meggyőzni: a kazánom folyamatos minimális teljesítménnyel 81 e ft-ot pöfögne el 1 hónap alatt - ezzel szemben a legnagyobb hidegben lesz mondjuk 30 e a gázszámla.
Előzmény: enginer (11858)
Marcesz Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11860

Azt tudom neked is javasolni, amit én is megfogadtam, ha a jövőben valaha is ismeretlen iparost kell beengednem a lakásomba bármilyen nagyobb, előre tervezhető munkálat elvégzésére:

 

1. írásos árajánlat kérése (a beszerelésre kerülő szerelvények, berendezések felsorolásával!)

2. szerződés aláíratása: felek adatai, határidők (és kötbér!), felelősség az elvégzett munkáért és az esetlegesen okozott kárért stb. Ezek nagy része a ptk.-ban eleve szabályozott.

3. ÁFA-s számla minden körülmények között (enélkül értelmét veszti az előző kettő)

 

Így a munkás is boldog lehet, mert garantáltan megkapja a pénzét (feltéve, hogy megcsinálja rendesen a dolgát). Ha valaki nem vállalja el (fogsz találkozni jópár ilyennel), keresel másikat. Szerintem megéri az esetleges 15-25%-os pluszkiadást.

 

Sajnos botrányos állapotban van az építőipar, a benne tevékenykedők 90%-a vagy megbízhatatlan, vagy tisztességtelen, vagy nem is ért jól a szakmájához (ha egyáltalán van neki), de leginkább egyszerre mindhárom.

Előzmény: jociz (11859)
jociz Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11859
Üdv.

Új kazánunkat tegnap sikerült beüzemeltetni. Már nagyon vártuk hogy legyen fűtésük és meleg víz, lakásunkban már „jeges medvék járkáltak”. Örültünk hogy van fűtésünk. De este amikor légtelenítettem egy radiátor kezemmel éreztem hogy az alsó cső, a visszatérő ág sokkal melegebb mint a felső előre menő. Gyorsan más radiátort is megnéztem és sajnos a kazán fordítva lett rákötve. A szerelőt telefonon felhívtam (este 10kor :), szóhoz sem jutott csak hebegett ahogy mondom neki mi a probléma.
Kérdésem az hogy okozhat-e a kazánnak bármilyen károsodást esetleg meghibásodást a fordított bekötés? A kazán egy kondenzációs kompakt tárolós típus.

Döbbenve tapasztalom hogy a víz-gáz „szakemberek” milyen tájékozatlanok és a készülék dokumentációt képtelenek olvasni, nem foglalkoznak vele. Az első szakember gárda csak kárt okozott, mekkmester módjára dolgoztak, süt belőlük a tájokozatlanság és a hozzá nem értés. Sőt még megpróbáltak becsapni is.
A második brigád ígéretesebbeknek tűntek, de ők sem állnak a „szakmájuk csúcsán”. A kondenzációs technika beszerelését csak ugatják ahogy ez kiderült.
Tisztelet miden kivételnek.

Jociz

enginer Creative Commons License 2006.11.04 0 0 11858
Melyikre gondolsz?
Előzmény: MZ/Y (11846)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11857
Kösz, rákérdezek, van-e ilyen. Gyanús, hogy pont' ilyen helyre beférő nem lesz. :o(
Vagy fene tudja: vajon számítanak-e rá a gyártók, hogy ilyen pancser a szerelő? (Mindenhol le van írva, hogy a belső csatlakozásra kell mennie a bejövőnek, a szerelő meg sok év és sok radiátor után mégsem tudja...)
Előzmény: Vektor007 (11855)
Himző Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11856


Szia Droopy !

Köszi a választ , megnyugtattál .

További jó melót a Csapatnak: Himző
Előzmény: Droopy (11838)
Vektor007 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11855

Hi!

Egyik haverom dunafer radiátorát fordítva kötötték be.

Neki a fojtószelp-bejövő csonkot cserélték ki egy olyan brütyire, ami keresztbe kötötte a két csövet.

Nem egy kokánydologra kell gondolni, olyan "gyári" alkatrésznek nézett ki.

Üdv.: Veki

Előzmény: MZ/Y (11854)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11854
Van azért jó hírem is: Te legalább több helyen kaptál ajánlatot. Debrecenben (az ország 2. legnagyobb városában) 1, azaz egy helyen lehet kapni Danfoss termofejet...
Mennyiért kapod végül?

Annyira nem gáz, szerintem max. fél nap alatt kész vannak, csak a helyreállításra nem lesz pénz.
Előzmény: IKSZ (11853)
IKSZ Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11853

Hát ez gáz! Lehet bontani a fűtési szezon közepén...

 

Más: Danfossra kértem árakat és a Wolseley Mestercentrum lett a legdrágább (de ez Pécs). 25% eltérés van a legolcsóbb és a legdrágább ár között!

Előzmény: MZ/Y (11849)
Vektor007 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11852

Hi!

Egy hasonló példa.

Képzellj el egy kúpot, ami egy nyitott csőhöz közelítve egyre nagyobb keresztmetszetet zár el, ezzel csökkentve az átfolyó vízmennyiséget.

A kúpot mondjuk az a kis pöcök nyomja a csőhöz, ami a radiátorszelepen van.

És még van benne egy rugó, ami alaphelyzetben mindig teljesen visszanyomja a kúpos alkatrészt.

Nos nagyon nem mindegy, hogy a csőből kifelé folyik a víz, ami a kúpot próbállja eltolni, vagy a csőbe befelé.

Ha visszafelé folyik, akkor ha kicsit közelebb nyomod a kúpot, a lapos oldalán akkora nyomás alakulhat (a cirkó tollja) ami nagyobb a rugóállndónál, és hozzácsapja a kúpot a csőhöz.

Nem pont így működik, csak a pékda kedvéért írtam.

Üdv.: Veki

Előzmény: MZ/Y (11851)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11851
Igazán nics mit. :o)
Én még mindig nem értem, miért is gond annak a k..a víznek, merről folyik át a radiátoron, de Te érted, én meg tudom, milyen barbár munka lesz nálam a javítás...
Előzmény: Vektor007 (11850)
Vektor007 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11850

Hi!

Tényleg. Nekem az egyik radiátornál a folytószelep helyére radiátorszelepet tettek. (ez volt nálluk 90 fokos-ban). Csak ennél vettem észre én is, hogy ha benyomom kattog, sőt az egész radiátoron rendeseket lök.

Most, hogy írtad megvilágosodott, és logikus a jelenség. Az áramló víz visszacsapkodja a szeleptányért a helyére/fészekbe.

Kösz.

Előzmény: MZ/Y (11849)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11849
Meg van a hiba. A javítás necces... :o(
Tavaly, a fűtés beüzemelésekor nem melegedtek a radiátorok. Szerelők tanakodtak, majd egyiküknek eszébe jutott, hogy a kazán alatt az előremenő és visszatérő ágakat felcserélték. Megoldás: keresztbekötötték a 2 csatlakozást és minden jó lett - látszólag.

Most meg ugye kattog a radiátor záráskor. Felhívtam a Danfoss-t (minden dícséret az övék, bármikor hívtam őket, azonnal, korrekt választ adtak minden kérdésre!), kérdezem, lehet-e levegős. Mondja az úr, hogy nem, szerinte fordítva vannak bekötve a radiátorok és azért kattog a szelep-tányér (vagy mi). Mondja, alul H-idom belső (radiátor közepe felé eső) ágának kell hamarabb melegednie. Nálam természetesen a külső melegszik. (Ekkor jutott eszembe a tavalyi cserebere, tehát a kattogásból rájött mindenre.) Úgyhogy vissza kell csinálni a kazánnál a cserét.

Csakhogy: a kazánnál az előremenő cső kint van a falon kívül, leágazik belőle a padlófűtés előremenő, ott figyel a motoros szelep és a padlót záró hőmérős akármi. A visszatérő meg a falon belül, amire falon belül rácsatlakozik a padló visszatérő. A mostani állapot szerint, tehát felcserélve. Ha egyszerűen meg(vissza)cserélik a kazán alatt a két csatlakozást, akkor a padlófűtés leágazása a visszatérő ág végére kerül, ami ugye nagyon nem jó... A padló visszatérő meg a radiátor előremenőjébe... Ami még annyira sem jó... Meg rossz helyen van a padlózáró és a motoros szelep... Úgyhogy vésés, átalakítás 1000-rel...

Vagy 6 radiátor alatt kivésni a falat és megcserélni a csatlakozást...
Előzmény: MZ/Y (11842)
Vektor007 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11848

Hi!

Mikor hideg a fűtőíz, zárdd el a többi kört/radiátort, és kapcsold be a keringetőszivattyút. Ha másképp nem megy akkor a fűtéssel együtt.

Ha valahol beszorult a levegő majd így megmozgattja. Ezután légtelenítsd.

Üdv.:Veki

Előzmény: MZ/Y (11842)
agabe Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11847
nekem is soknak tünik az a 35-40 ezer, de mit lehetne vizsgálni a villanyon? Lehet hogy ennyire rosz hatásfokú az amivel füt? (nemtom miaz) Az éjszakai vezérelt áram jó ötlet, csak hát nappal is kell fütenie. Van még ötlet esetleg valami villamos fütő berendezésre ami ekkora helyet (mondjuk kb 40-45 légköbméter) olcsóbban befüt? A falak, mivel régi építésü ház, rohadt vastagok, bár az igaz, hogy az egyiken van egy ablakuk meg az ajtó, de minden más oldalról fütött lakások veszik körbe (fentről nem mert ott már padlás van). Lehet, hogy túloz a áramszámlával, de ezt nem tom ellenörizni, ezért elhiszem.
Előzmény: MZ/Y (11841)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11846
Kösz a válaszokat!

Enginer, itt vagy? Itt a válasz a tavaszi vitánkra.
Marcesz Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11845
11 kW * 3,6 MJ/kWh * 2,39 Ft/MJ (ha jól emlékszem) + 20% ÁFA * 24 h * 30 nap = nagyon sok
Előzmény: MZ/Y (11843)
Sweep Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11844
1 kWh, az 3,6 MJ
Előzmény: MZ/Y (11843)
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11843
Meg még 1 kérdés: a 11 kW-al éjjel-nappal üzemelő kazán mekkora gázszámlát jelentetne? Akár MJ-ban is jó lenne.
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11842
Már tavaly tapasztaltam, hogy ha a radiátorszelep kupakjával benyomom a szelep közepén kiálló pöcköt (amit a termofej is benyom, kienged a hőmérsékletnek megfelelően), akkor egy bizonyos ponton kattog, zörög a radiátor. Először 1-nél vettem észre, gondoltam, a szelep hibás. Aztán ezt csinálta a másik is. Eszembe is jutott, hogy ha felkerül a termofej, akkor megint ilyen gond lesz. Lett is, de mind3-nál...
Azt nem hiszem, hogy 3-ból 3 szelep rossz, inkább arra gondolok, hogy levegő van a radiátorban. Jól gondolom?
Ha igen, milyen praktikával lehetne kicsalogatni onnan. A légtelenítőjén próbáltam, de ott már csak víz jön. A légtelenítős oldala van magasabban a radiátornak, úgyhogy azzal sem lehet gond.
Valami ötlet?
MZ/Y Creative Commons License 2006.11.03 0 0 11841
Az a 35-40 e rettenetesen soknak tűnik. Ott (villany ellenőrzése) kellene kezdeni a dolgot.
Szerintem ekkora helyen nem éri meg gázzal kínlódni, még ha a gázművek engednék is, amit azért kétlek.
Előzmény: agabe (11837)
Droopy Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11838
Ha a keringetobe nincs gyarilag beepitve, akkor oda tuti, mert a standard keringeto ha nem megy, siman engedi folyni a vizet a masik iranyba.
Előzmény: Himző (11826)
agabe Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11837

üdv!

 

Egy ismerőnél 12nm-es lakás (nemtom hogy fér el, de mind1) egy régi építésü házban belvárosban. Az összes többi lakásban a házban külön cirkó van (mondjuk mindegyik nagyobb, legkisebb is 55-60 nm), csak hozzá nem tettek, mert szakemberek szerint (nemtom gázmüvek is volt-e) ilyen kis helyre nem lehet cirkót tenni. Valóban így van? Nem lehet zárt égésterüt betetni? Kicsi az alapterület, és nincs ilyenhez elég kicsi (optimális) teljesítményü cirkó, vagy lehet hogy nem lehetett sehova rakni magát a készüléket? (nemtom pontosan mi az alaprajz,de megkérdezem ha ez kellhet). Az a baja, hogy így villannyal kell fütenie, és az meg cirka 35-40 ezerre jön ki télen havonta (ebből 30-32 ezer a fütés). Milyen más megoldás lehetne?

 

agabe

monyesz Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11836

Többféle variáció is létezik, többféle szempont is játszhat a döntésben.

1. Marad a jelenlegi felállás.

2. Marad a kazán, bojler csere (semmi esetre sem átfolyósra, nekem a tárolós Quadriga  régóta nagggyon jól szuperál)

3. Kazán csere (valamilyen öntöttvas hőcserélős kazánra), bojler marad.

4. Kazán csere (öntöttvas hőcserélős külső HMV tárolós, kombi cirkó tárolóval), bojler kidob.

 

 

És így tovább...

Előzmény: vectra105 (11828)
olasz67 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11835
elképzelhető hogy víznyomást is érzékel de nemtudom hogy mekkora a víznyomás mert egy ledsor figyeli min-középső-max,
-a tágulási tartálynál hogytudom a nyomást leellenőrizni?
komolyan gondoltad a pumpát,
Előzmény: Vektor007 (11790)
olasz67 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11834
az a baj hogy nincs nyomásmérő, csak ez a led sor minimum-középső-maximum
régen amikor nem volt semmi baja akkor amikor kigyulladt a minimum jelzés engedtem vizet be a rendszerbe kigyulladt a max lámpa, kicsit engedtem a légtelenítőn és ok volt.
De most mindig világít a piros (max ) jelzés
Előzmény: Lacivill (11789)
olasz67 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11833
Szasztok!
olasz kazán ügyben tudnátok segíteni,
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.02 0 0 11832
Érdemes lenne egy modulációs kazánra.
Előzmény: vectra105 (11831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!