Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11309

Igy is lehet jó, de akkor a kandallós helyiség nem lehet a leglassabban felmelegedő, ahová ugyebár illik elvileg rakni a szobatermosztátot. Az igaz, hogy ha a körök már ki vannak alakítva, akkor ugyis ez a megoldás életképes amit írtál.

A rádiós meg csak akkor kell persze ha nem lehet kivezetékelni, mert egyébként az csak drágítja a dolgot.

Előzmény: pacseryk (11308)
pacseryk Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11308
Szerintem az ötlet jó. Rádiós termosztát kell, és a kandalló által fűtött szobákba, vagy az összesbe termosztátos szelepes radiátor. Olcsóbb mint a külön radiátor kör vezérlés. Nálam is így lesz ha meglesz a kandalló.
Előzmény: rjoe (11303)
ezoz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11307

Sziasztok!

Most pucolgattam a gázkazánomat és a hőcserélőn zöldes-kékes színű lerakódás van, egy részét sikerült letakarítani, de még maradt. Mi lehet ez? Valami hibára utal? Vagy valami természetes réz-kioldódás?

monyesz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11306

Esetleg két termosztáttal is lehetne próbálkozni.

Az egyiket a hidegebb helységbe rakni, ez indítaná a kazánt. A másik a meleg helységbe, és egy motoros szelepet vezérelni, ami le tudja választani az azon a körön levő radiátorokat (de csak elektromos kötés kérdése, hogy az is tudja indítani a kazánt). Persze ehhez két kört kell kialakítani és a radiátorokat a megfelelő körbe rakni. Nálam így működik...

Előzmény: rjoe (11303)
monyesz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11305
Érdekes, de a Baxi-ról itt is többen nyilatkoztak jókat.
Előzmény: Emi2 (11302)
Marcesz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11304
Lelkiismeretes ellenőr? :) Ha valaki kíváncsi, leírom, hogy milyen "szakemberekkel" beszéltem a gáz- ill. kéményellenőrzéses kálváriám során. Jellemző egyébként, hogy a Főkétüsz honlapján háttérképként olyan kéményeket raktak fel, amiből egy jópárra biztosan nem adnának szakvéleményt...
Előzmény: Harvester (11288)
rjoe Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11303

Sziasztok!

 

Némi segítségre lenne szükségem.

Van egy Saunier Duval thema cirkóm. Ehez szeretnék egy szobatermosztátot.

Van egy nagy nappalink ahol kandallo is lesz,egy hálószobánk,egy dolgozószoba és egy vendégszoba ahova át lehet vezetni a kandallótol is a meleglevegőt. Nem igazán tudom hova tegyem a termosztátot, mert pl ha fűt a kandalló , a termosztát érzékeli hogy meleg van és kikapcsolja a cirkót de akkor a hálóban hideg lesz.

Arra gondoltam, hogy veszek vezeték nélküli termosztátot és azt tudom különböző helyek re tenni.

Reális lehetőség ez vagy hülyeség, mi lenne a megoldás???

Emi2 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11302
Köszi!
Na most legyek okos....
A gázosom Baxi mellett van (megjegyzem a szomszéd ház gázosa is azt szereltetett fel), szerintük megbízható. Itt teljessen az ellenkezőjét olvasom. Én meg teljessen elbizonytalanodtam. Mondod, hogy Junkers jó, de új szériával lehetnek gondok. Mondjuk a Junkers 3 év garanciát ad, a Baxi 1et. Mindig tudtam, hogy a kazán kiválasztása lesz a legnehezebb...
Előzmény: Lacivill (11300)
play dead Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11301

Köszi!

Holnap beszélek velük.

Remélem van zárt égésterü is.

 

 

Előzmény: Emi2 (11298)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11300

Nem találkoztam ezzel, nekem egy régebbi készülék müködik 8 éve kifogástalanul, mondjuk nem a legolcsóbb alapkészülék volt akkor se.

Mondjuk egy tök új tipussal azért lehet rosszul dönteni::)

Előzmény: Emi2 (11296)
smicikli Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11299
Hát sajna ezekszerint nem minden szolgáltatónál mennek így a dolgok. Korábban nálunk is feltétele volt az átadásnak, de pár hónapja már nem kell.
Emi2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11298

D-ÉG Dunaferr Épületgépészeti Kft. Szekszárdon.

Ma beszéltem velük.

Előzmény: play dead (11297)
play dead Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11297

Szia Emi2!

A junkers honlapján nem találtam ezt a készüléket!

Hol mondták neked,hogy létezik és,hogy ennyibe kerül?

 

 

Junkers ZWSE 24-5NFK. Egész jó árat mondtak rá (238.000.-).

 

Köszi!!

Előzmény: Emi2 (11294)
Emi2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11296

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Junkers-rol tudsz infót adni.Esetleg evvel a tipussal találkoztál?

 

Előzmény: Lacivill (11295)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11295
Nemigazán értem mit lehet ezen vacilálni, az elsőről még jót nem hallottam!!
Előzmény: Emi2 (11294)
Emi2 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 11294
Sziasztok!
Ha jól tudom a Junkers kiadott egy új fali kombi készüléket 48 literes tárolóval.
Junkers ZWSE 24-5NFK. Egész jó árat mondtak rá (238.000.-).
Ismeri e valaki?
Baxi nuvola 2000 és a Junkers között vacilálunk.
Segítsetek!
Gpeti Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11293
Valaki meg tudná mondani, hogy egy 500 Literes alacsony hőmérsékletű fűtéshez mekkora tágulási tartály kell?
Továbbá a 300 Literes HMV tárolóhoz mekkora legyen a HMV tágulási?
monyesz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11292

Azért nem ilyen egyértelmű a helyzet, mármint műszakilag. lehet hogy van egy kötés ami most nem szivárog, de ránézésre kiszúrja az átvevő, hogy nem jó, csak ideig-óráig bírja a nyomást...

 

Most ne gondold, hogy okoskodni akarok, vannak ilyen példák az életben !

És abba is gondolj bele, hogy ha valami baj történik, akkor előveszik az átvevőt, hogy miként is végezte a dolgát, aztán minimum kirúgják, rosszabb esetben leülheti valamelyik börtönben amit érte kap (a pénz nem minden és ez ilyenkor szokott kiderülni).

Előzmény: WildFrontier (11289)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11291

Na azt a szerelők kéne hokon vágni aki ilyet mond!!!!!!!!!

Csak Hajdút szabad betenni, ahhoz a sarki villanyszerlő boltban az utolsó csavart is megkapod, az olaszhoz meg nem kapsz anyagot, azomkivül alig tartja a vízet melegen.

Előzmény: Heaven (11290)
Heaven Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11290
Villanyboiler vásárlás előtt állok.
A szerelő mondta, hogy 80l-est vegyek (2 személy részére), de ne HAJDÚ-t, mert azzal sok a gond.
Azt mondja valami külföldit szerezzek be. Ariston jó?
WildFrontier Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11289

Harveykam, akkor az az erzesem hogy nem ertettel meg teljesen !

Olvasd meg egyszer vegig hogy mit irtam, OK ?

Ha barmi nyomas szivargast tapasztalna az ellenor, nem szolnek egy arva szot sem, hogy de mar pedig nekem vegye at. Ha meg rarakja a nyomast, rajta hagyja 3 napig es ugysem szivarog akkor milyen akadalyt latsz hogy ne m jo muszakilag ?

Vagy: kijon az ellenor belenez a godorbe latja ott a cso a vedocsoben. Atveszi, masnap betemetem foldel, veletlenul belevagom az asot es repedes lesz a csovon...

Van egy olyan erzesem, hogy epitkezni sem igen epitkeztel, mert nem tudod mit jelent az hogy ne otszor ass ki egy godrot.

Azert kosz a hozzaszolasod.

Előzmény: Harvester (11288)
Harvester Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11288

OFF

Van egy előírás, valószínűleg nem véletlenül hozták, hanem hogy alkalomadtán ne halj meg te, vagy a gyereked, egy gázszivárgásból következő robbanás miatt.

 

Van egy ellenőr aki szeretné lelkiismeretesen végezni a munkáját.

 

Meg vagy te, aki meg akarod kenni :-(

 

Bízom benne, hogy még megérem, hogy ne a kiskapu meg megkenés legyen az ami először eszébe jut az emberek többségének, ha valamit kényelmetlen előírásszerűen elintézni.

 

Harvey

 

 

Előzmény: WildFrontier (11282)
monyesz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 11287

>Építési engedély meg a homlokzati égéstermék kivezetés esetén igaz hogy kell, de az átadásnak nem feltétele. Ha jól emlékszem 2 éven belül kell beszerezni azt, de ellenőrizni már a kutya se fogja...

 

Nálunk addig nem veszik át a kollégák ! :)

Előzmény: smicikli (11281)
sorah Creative Commons License 2006.10.02 0 0 11286
Modern WC oblito szelepet keresek. Egyelore a SCHELLOMAT SILENT ECO tip. neztem ki, de nem talaltam semmilyen helyet, ahol ez raktaron lenne. Sot, igazabol egyetlen helyet talaltam, ahol legalabbb tudtak mirol beszelek, de ott 3 het a szallitas.

Barmilyen otletet gyorsabb szallitassal koszonettel veszek.
WildFrontier Creative Commons License 2006.10.02 0 0 11285

Vigyazz nehogy ug yjarj mint en a gazzal :)

Na, szoval tartsd be az eloirast. Ha jol ertem epitendo, tehat me gnincs kesz. Azt kemenysepro majd at kell vegye. Eleg komolyan veszik !

Inkabb csinald azt hog ykerdezd meg magat a kemenyseproi hivatalt, aki majd atveszi, hogy mekkorat kell es ugy csinald. Meg azt is ketlem ha nem e kernek mar valami keopesitest a komuvestol aki kemenyt rakhat...Shiedel kemenyt pl. nem rakhat mezei komuves, nem mintha nagy kunszt lenne sot, de kell rola papir hog ymegfelelo kepzettsegu mester rakta.

A nagyobb nem lehet baj, a kisebb viszont igen.

Előzmény: PaLac (11284)
PaLac Creative Commons License 2006.10.02 0 0 11284

Sziasztok!

 

Mennyire kell betartani a gyártó által megadott értékeket egy vegyestüzelésű kazánhoz építendő kémény esetében.

Az eddig megkérdezett kőművesek "rutinból" raknák a kéményt, egyik kisebbet, másik nagyobbat. Az előírás 400 cm2.

Kisméretű téglából kb 51*38as kémény kisebb, nagyméretűből kb 450 cm2re jön ki.

 

Mi a jobb, ha nagyobb a méret?

 

kösz

gaga1 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 11283
sziasztok
van itt valakinek tapasztalata az infrapaneles fűtésről?
konkrétan az érdekelne,hogy 2,7 kw-os összteljesítményű nappali árammal kevesebbet fogyaszt-e mint egy 6 kw-os hőtárolós éjszakai árammal?
végül is az lenne a kérdés,hogy az infra panel mennyit megy napközben.mert ha ugyanannyit mint a hőtárolós akkor kb. egyforma a pénzbeli fogyasztás.
szerintetek?
WildFrontier Creative Commons License 2006.10.02 0 0 11282
A foldgazt most vezetnenk be ujepitesu hazba, hanem az lenne a problema hogy ezelott 3 eve mikor a vizvezeteket bevezettuk a vizaknatol a hazhozakkor a gazvezeteket is lefektetettuk (vedocsobe, 1 meterre a haz falatol, 1 meterre a vizcsotol es ket meterre a szomszed keritestol).
A baj csak az hogy be lett fedve es le is betonozva es a muszaki atadast nem akarja megcsinalni a Tigaztol a muszaki ellenor.
Keresnek valami kiskaput megis hogyan tudnam elintezni, akar penzzel akar mas modon mert hogy feltorjem a betont az remalom lenne.
Nem hiszem el hogy nem lehet nyomasprobat vegezni es megbizonyosodni hogy minden rendben van azzal a kurva csovel.
Ha nem lenne akkor nem szolnek semmit, de tudom hogy nem lehet baj es most csak azert nem akarnam feltorni az egesz jardat hogy a muszaki ellenor kukkantson bele.
Inkabb odaadom akkor neki az egesz penzt, csak azt nem tudom hogy tenyleg ennyire nem lehet vajon veluk beszelni, vsag y van valami megoldas.
Volt mar valaki hasonlo helyzetben ?
smicikli Creative Commons License 2006.10.01 0 0 11281
Hali!

Egy légbevezető is elegendő egy normál gáztűzhely esetén. Aereco és Helios termék is van erre a célra. Persze azon belöl lehet falba, illetve nyílászáróba szerelhető.
Építési engedély meg a homlokzati égéstermék kivezetés esetén igaz hogy kell, de az átadásnak nem feltétele. Ha jól emlékszem 2 éven belül kell beszerezni azt, de ellenőrizni már a kutya se fogja...
Előzmény: monyesz (11256)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.01 0 0 11280

Szerintem egy junkers euroline a feléért bőven elég

 

Előzmény: pws (11279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!