Keresés

Részletes keresés

szlr Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10445

A boltban adnak hozzá fogót amivel a kötéseket meg lehet csinálni, (de létezik villás kulcsal húzható fajta is)

 

Közben megtudtam, hogy a kulcsal húzhatót nem érdemes falba rakni, mert lehet, hogy néha utánna kell húzni :)

Előzmény: szlr (10442)
nada78 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10444
Ez már egy új gázszerelő, pont olyan, akit "ügyes és bennfentes" szomszédaink ajánlottak és állitolag közvetlen kapcsolatuk van a fővárosi gázművek főokosával, aki az engedélyeket jóváhagyja. Szóval ők tudják a tutit...
Előzmény: Marcesz (10443)
Marcesz Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10443
Lehet, hogy érdemes lenne még a munkálatok megkezdése előtt keresni egy másik gázszerelőt, akinek van kapcsolata a gázművekkel. Ez alatt nem azt értem, hogy tudja, kit és mennyivel lehet megkenni, hanem azt, hogy tudja, hogy milyen készüléket fognak elfogadni. Sokan vannak, akik ráállnak valamire (pl. turbó cirkó), és azon kívül minden másról lebeszélnek, mert neki így a legkönnyebb (és a legjövedelmezőbb). A legegyszerűbb, ha tárcsázod a gázműveket, és megkérdezed őket ezekről a kályhákról. Gyanús, hogy a gázszerelő egyik napról a másikra változtatta az álláspontját, nem szúrta ki a szemét az a sok kályha?
Előzmény: nada78 (10441)
szlr Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10442

A hidegvíz van jobb oldalt! ;))

 

Csak összedobtam egy rajzot, erre nem is figyeltem :)

 

A kpe cső nem alkalmas épületen belüli szerelésre.

 

A kpe cső csak a wc előteréig jön, innen azzal a kemény műanyag csővel (amit köpenybe kell rakni) csinálnám tovább, amivel a vízvezetékszerlők szoktak dolgozni.

A boltban adnak hozzá fogót amivel a kötéseket meg lehet csinálni, (de létezik villás kulcsal húzható fajta is) (a nevét nem tudom, valami olasz cucc)

 

A kersztmetszet több mindentől függ, pl. a vízmelegítő tipusától.

 

A vízmelegítő Junkers WR11B

Előzmény: kr0650 (10438)
nada78 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10441

Köszi a választ, igen ez igy van, node valami azért bántja az jogérzékemet...

 

Nem arról van szó, hogy az adott cserépkályhák veszélyes állapotban vannak, és ha ez kiderül egy ellenőrzéskor, akkor bármikor kiiktathatják őket, mert ezt még megérteném.

 

A helyzet az, hogy a környék lakásai tele vannak régi tipusú Héra-készülékekkel. Ezek fennmaradhatnak, amig működnek, mert különben kitörne a népfelkelés. Újat viszont nem lehet beállitani, mert nem EU-kompatibel. Idáig rendben.

 

Az viszont, hogy egy bármilyen új egyszerű gázkészülék beállitása maga után vonjon egy minimum 1,5 millió forintos komplett fűtésrendszerátalakitást még akkor is, ha az új készüléknek fizikailag semmi köze nincs a régiekhez, no ez már sehogy sem áll össze jogilag...

 

Mindegy akkor marad a villanyboyler...

Előzmény: kr0650 (10439)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10440
Gratulálok ! Szereztél egy új szakmát.
Csak hogy tudd: a vizvezetékszerelő szakma csúcsa a kelyhes olomcső forrasztás.
Lámpád már van !
Előzmény: Törölt nick (10436)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10439
Ez azért van igy, mert ha egy terv bemegy a gázműhöz, akkor azon szerepeltettni kell a meglévő állapotot, és annak szabályosnak kell lennie.
Valószinűleg a cserépkályhát nem okésak.
Semmiképpen nem jó ez a hozzáállás mert a fekete, engedély nélkűli szereléseket indikálja, ami veszélyesebb mintha a szolgálltató maximálisan rugalmas lenne.
Előzmény: nada78 (10437)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10438
A hidegvíz van jobb oldalt! ;))
A kpe cső nem alkalmas épületen belüli szerelésre.
Házilagos kivitelezésre, még mindig az osztós ötrétegű cső a legmegbízhatóbb, de tapasztalt szerelő ekkora fürdőben nem alkalmazná.
A kersztmetszet több mindentől függ, pl. a vízmelegítő tipusától.
Azt javaslom, legalább egy vázlatos tervet, és anyagkigyüjtést csináltass hozzáértővel
Előzmény: szlr (10428)
nada78 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10437
Hello,

egy félig jogi kérdést szeretnék feltenni:

a fürdőszobánkat szeretnénk felujitani (régi 5szobás pesti bérházlakásban lakunk, Héra cserépkályhák, gázos vizmelegitő, minden kb a hetvenes években készült).

Eredetileg csak a gázos vizmelegitőt akartuk kicserélni, de hamar kiderült hogy nem olyan egyszerű az... Mivel egy kéménybe van bekötve a szomszéd szoba cskályhájával és több bekötést egy ilyen kéményre újabban nem engedélyeznek, ezt már semmiképp nem tudjuk megcsinálni.

Marad a kombi cirko, amivel megoldanánk a szoba fűtését + a vizmelegitést + a jövőben akár tovább lehetne vezetni a többi szobába. Ok, belenyugodtunk.

Erre tegnap közli a gázszerelő, hogy ez sem fog menni. Őszerinte az összes szoba összes elavult cserépkályháját (van 5 szoba!!!) meg kell szüntetni, és radiátorokat végigvezetni, mert csak igy engedélyezi a gázművek az átadást.

 

E szerint a logika szerint tehát ha valakinek mondjuk elromlik a konyhai tűzhelye, akkor adott esetben a komplett elavult fűtésrendszerét át kell alakitani, ha engedélyt szeretne kérni a gázművektől vagy pedig áttérhet villanyfőzésre, és akkor minden mardhat a régiben…?

 

Ez szerintetek tényleg lehetséges, vagy csak a gázszerelő szeretne minél nagyobb megrendelést szakitani?

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10436

Köszi mindenkinek a segítséget a megfúrt fűtéscsővel kapcsolatban, igazi magyar megoldás született :-(

Kihívtam egy mestert, aki végre az egy cső megforrasztására nem mondta azt, hogy most nem ér rá. Horribilis pénzért megcsinálta, másnap már folyt... Úgy döntöttem nem vitázok, ez lesz a tanulópénz. Elmentem, a mester árának tört részéért vettem egy gázlámpát, rendesen megpucoltam a csövet, levágtam deformált véget, megforrasztottam és most jó. Nem vagyok meglepve.

KBI_01 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10435

Lacivill: :D

Már szerintem is. Rajta vagyok.

Lacivill Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10434

Ha már egyszer kifizeted a hozzájárulást legyen főmérő.

Mi van ha nem fizeti be a nagyi, vagy aki utána ott fog lakni a számlát, és kikötik a gázóráját...........

Előzmény: Attis_ (10431)
Lacivill Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10433
Lehet, hogy gyakorlatilag ment tönkre::)
Előzmény: KBI_01 (10432)
KBI_01 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10432

Üdv!

 

A bojler biztonsági szelepe (MMG) elkezdett folyni, szabályosan folyik belőle a víz, nem csak csöpög.

A szelep nem is régi, max 1 éves, elvileg nem lenne szabad tönkremennie.

Van valakinek valami ötlete?

Nem hinném hogy vízköves lenne, vagy elkoszolódott volna, próbáltam átmosatni párszor, de az sem segített rajta.

 

Attis_ Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10431

Sziasztok!

 

Ha egy telken csak a "gázcsonk" van bevezetve, és két különálló házat szeretnék építeni rajta

akkor elég egy almérőt felszereltetni a méretlen vezetékre, és úgy kétfele osztani??

Természetesen a közműhozzájárulás megfizetésével!!

 

 

 

 

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

A.

 

 

fefefe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10430
a cgb-11-nek mi az ára?
Előzmény: urbancsok (10429)
urbancsok Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10429
Esetleg ezt javaslom. Külső tárolóval megfelelő HMV komfortot tud biztosítani. A vezérlése alapból tudja a két független kör szabályzását. Természetesen távirányítóval és a külső hőmérséklet függvényében.    
Előzmény: Gpeti (10416)
szlr Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10428

Sziasztok!

 

Külön nem találtam vízszerelési topic-ot, ezért itt érdeklődnék.

A fürdő+wc-ben kellene a vizet bevezetnem, és ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem:

 

A wc előterébe jön be a víz 3/4-es kpe csövön, úgy szeretném megcsinálni, hogy teljesen le lehessen engedni a vizet, ezért nem osztót raknák fel és a padlóban húzgálnám a csöveket, hanem a kpe csőtől folyamatosan leágazásokkal (T idomokkal) csinálnám a leállásokat. (és az egészet egy picit meglejtetem)

Hogyan kell méretezni a műanyag csövet? Egy vastagabb "gerincet" húzzak ki és arról a leállásokat vékonyabbal, vagy mehet az egész egy vastagságúval?

A boltban 16, 18, 20-as méretűeket tartanak, melyiket ajánljátok?

 

A fürdő így néz ki:

kr0650 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 10427
Egy csapon merülhet fel a lopás gyanúja, az a gázóra előtti csap.
A gázszolgáltatónak le kellett volna cserélni az egyik csavart lukas fejüre, és azt plombálni.
Ha a csavar sérült akkor akkor nehéz megmagyarázni miért az.
Ha nem igy volt akkor fordulj jogászhoz, és békén hagynak.
Egyálltalán ki cserélte a csapot, csak uj szereléskor nyúlhat hozzá szerelő, akkor meg ujat illik betenni.
Ha a gázmű cserélte, akkor meg megint jogász.

Azt, hogy mennyit működött a készülék, korrektül nem lehet megállapitani.
Van persze több készülék ami üzemórát számol, de gondolom a Tied nem ilyen.
Azt lehet megállapítani, hogy a készülék új, csak néhány órát ment, vagy azt, hogy nagyon használt rengeteget ment, de ezek mind becslések, a bíróság nem hiszem , hogy elfogadná.
Inkább becsülik a fogyasztást: mióta laksz benne, kb mekkora a hőigény, mennyi melegvizet használtál stb.
Előzmény: mtibi123 (10422)
Gpeti Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10426
Akkor feltaláltam a hidrováltót!
Én egy kicsit nagyobbra gondoltam, párszáz Liter víz azért legyen benne. A belinkelt képet elnézegetve max 50 Literes lehet.

Miért nem illik kond. kazánt rákötni? A kond. kazán mondjuk 40 foknál kapcsolna be, 50-nél meg ki. A padlófűtés meg ebből veszi ki a max 30 fokos vizét. 50 foknál még a kond. üzem is biztosított. Mi ezzel a baj? Vagy valami más miatt nem illik?

Ha lesz hőtárolóm, akkor az is alacsony hőmérsékletű lesz, hátha egyszer lesz még hőszivattyúm vagy napkollektoros rásegítésem.
A legjobban az tetszene, ha lenne külön egy HMV puffer és egy fűtési puffer. A kazánból két külső hőcserélő lenne sorbakötve. A kazánnak csak annyi dolga lenne, hogy 50 fokos vizet állítson elő. Ha HMV igény van, akkor indul a kazán a termosztát kontaktusán keresztül, és indul a hőcserélő szekunder szivattyúja is.
Ha fűtési igény van, akkor a másik hőcserélő szivattyúja indul, és felfűti a fűtési puffert.
A legbutább, kisteljesítményű kazán is elegendő lenne. Pl Sanier Duval Renova Mini 100ezerért.
Csak az a rengeteg szivattyú, amit az elfogyaszt vill. energiában...

Előzmény: enginer (10424)
enginer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10425
Hülyeséget írtam!
Kombi cirkóhoz is illeszthető és használhatod az átfolyós HMV-t, ha akarod.
Bocs
Előzmény: enginer (10424)
enginer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10424
Mint már írtam semmi extra sincs benne!
Olyan 40ezer körül van azért az ára.
Sima zártszelvény, üres belsővel, és 4 ráheggesztett karmantyúval. :))

Ezen a képen a baloldali felső csonkon bemegy az előremenő a kazánból, majd baloldalon alul vissza a kazánba.
Jobb oldalon a felső csonkból szivják a szivattyúk az előremenőjüket, alul meg vissza.
Ennél a megoldásnál ki van zárva az átfolyós HMV.

Röviden talán annyi értelme van az egésznek, hogy mindenféle rendszert össze tudsz így illeszteni, csak mindegyiknek külön szivattyú kell.
Sokkal komolyabb, gazdaságosabb rendszereket lehet így kiépiteni, hogy a kazán állandóan szolgáltatja a melegvizet és nem csak akkor amikor a nappali már lehült.


Előzmény: monazzo (10423)
monazzo Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10423
Bocs hogy ennyire lama vagyok, csak erdekel :) Mi a negy csonk?
input: 1. tartalybol melegviz + 2. hidegviz
output: 3. HMV melegviz + 4. futes melegviz
???

Meg van egy par dolog amit nem ertek: :)
- a kazan hoerzekeloje miert a valtoba van bedugva, es miert nem a tartalyba?
- a valto honnan tudja, milyen aranyban kell a vizet kell kevernie (hofokok)? fixen be kell allitani kulon-kulon a ket kimenetre?

Tetszik ez a tarolos megoldas, mert
- ugymond fuggetleniti a futesi rendszert, vezerlest stb a kazantol (meg eldonthetem hogy foldgaz, PB gaz, faelgazosito stb kazant teszek be)
- a kazan optimalis hatasfokon uzemeltetheto, es emiatt olcsobb kazan veheto,
- amellett a HMV komfort sokkal nagyobb tartalybol, mint direkt HMV eloallitas eseten.

Persze dragabb.
Előzmény: enginer (10421)
mtibi123 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10422
Az lenne akérdésem,hogy a féges golyóscsaprol meg lehet-e állapitani,mikor volt szétszedve?
Nem a menetnél hanem a négy csavarnál.
Mert a szerelő használt csapot rakott be és a gázosok azthiszik,hogy csoreltuk a gázt.
Ja és a csvar megvan sértve.Lenne -e ollya vizsgálat amivel meglehet állapitani mikor volt utoljára széeszedve.
Még annyi lenne ,meg lehet-e állapitani egy kaznról,hogy hány üzemórat müködött.

Előre is köszi,ha valaki tud segiteni.
enginer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10421
1db hydro váltó van az egész rendszerhez.
A kazán hőérzékelője ebbe van bedugva.
Tulajdonképpen egy nagyobb zártzszelvény 4db ki-be meneti csonkkal. :))

Előzmény: monazzo (10420)
monazzo Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10420
Ha jol ertem, arrol van szo, hogy nemcsak a HMV-nek, de futesnek is puffertartalyt tesznek. Ez esetben gondolom eleg a legszerenyebb gazkazan, amely ki tud kapcsolni :)

A kerdes az, hogy hogyan meretezik a futesi puffereket? Gondolom, fugg a kazan teljesitmenyetol, es a futokorben levo melegviz mennyisegetol is. (??)
Előzmény: enginer (10419)
enginer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10419

Ezt a hőtárolós megoldást hydróváltónak nevezik.

Lehet kész szigetelt megoldásokat is kapni, de Te is megtudod csinálni. Lehet benne 80 fokos víz is, mert a padlófűtés úgyis mindig csak annyit vesz ki belőle amennyi neki éppen kell, és a visszatérőjével keverve lehűti.

 

1 baja viszont van! Kondenzációs készülékhez nem illik használni hydróváltót. 

Előzmény: Gpeti (10418)
Gpeti Creative Commons License 2006.07.30 0 0 10418
Az extrém alacsony alatt nem a -3 fokos előremenőt értem :-)
Úgy számolgattam, hogy kemény hidegben akár 28 fokig is fel kell emelnem az előremenőt. Azért ez nem egy szokványos érték.
Egy hőtárolóval meg lehetne oldani. A nagy teljesítményű kazán minden bonyolítás nélkül fűtené fel a tárolót azzal a teljesítménnyel, ami neki a legjobb. A tárolóból meg egy keverőszeleppel tudnék kivenni akárhány fokos vizet. Ez esetben egy külön időjáráskövető szabályzót használnék. De ha nem muszály, nem akarok hőtárolót. Félek, hogy annak a vesztesége miatt elbukom, amit nyernék.
Előzmény: enginer (10417)
enginer Creative Commons License 2006.07.29 0 0 10417
HMV-t hagyjuk inkább ki!
Ezek a 11l/m átfolyósok miatt kell a 24kW, pedig tárolósnál elég lenne a 2kW is.


Hmmm.
Ahova 5kW kell ott nembiztos, hogy megtérül a kondenzációs készülék.
Nem pontosan értem, hogy Te mit értesz "Extrém alacsony hőmérsékletű padlófűtéssel", de minden megoldható, ha magának gondolkodik az ember és nem csak eladni akarja a rendszert.


Előzmény: Gpeti (10416)
Gpeti Creative Commons License 2006.07.29 0 0 10416
Szia enginer,

Abszolút egyetértek a kazánok teljesítményét illetően.
Nekem is hasonló problémám van: Kisteljesítményű kondenzációs kazánt keresek.
A hőigényem nagyon kevés (<5 kW), a HMV miatt sem kellene több. Extrém alacsony hőmérsékletű padlófűtéssel akarom megoldani a házam fűtését.
Ehhez szeretnék egy megfelelő kazánt, amihez inteligens folyamatosan szabályzó termosztát és külső hőmérsékletérzékelő köthető.
Tudsz a piacon ilyen jellegű kazánt? Ki gyárt és kitől lehetne beszerezni ilyent?
Előzmény: enginer (10412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!