Keresés

Részletes keresés

Marcesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10065
Önkormányzati (magyarul jó eséllyel ex-tanácsi) alkalmazottak, én azon lepődnék meg, ha nem ezt csinálnák. :) Ha mondjuk tervet adsz be, azt iktatni kell, munkával jár, ahhoz fel kell állni, kinyitni a szekrényt, fénymásolni, abbahagyni a passziánszt, lerakni a telefont stb. Sokkal egyszerűbb ugye a fotelben ülve lebeszélni róla.
Előzmény: monyesz (10043)
Taperecorder Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10064
Üdvözletem

3 hete szereltettem fel egy IMMERGAS EOLO STAR 23kW tipusú vizátfolyós cirkót

a fütés vele tökéletes
de
a fürdés az nem
jön a forró adok hozzá kis hideget
elkezdem a fürdést
és kihül a viz
2-3 percen át csak a hideg folyik
aztán nagynehezen ujra a meleg
aztán ujra hideg
más napon viszont végig tökéletes
jótállásos szerelő már 3 szor volt
folyatja a vizet vagy negyed órán át a csatornába
majd mindent jónak talál
és távozik

mit tegyek, hogy végre élvezhető legyen a zuhanyzás ??

nagyon várom mielőbb a tanácsokat

Tape
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10063

A gázhoz közműfejlesztési hozzájárulást kell fizetni, ha még nem fizettetek. Alapból a szolgáltatóhoz kell fordulni.

Az építkezés előtt kell gondolom küzműnyilatkozat, hogy a tervezett épület nem esik valamilyen közmű védőtávolságába, esetleg a vezetékre magára... Ezt a nyilatkozatot az építési engedély kérelemhez kell csatolni. A szolgáltatónál adnak ki ilyet, tervet vigyél be hozzá !

A gáztervet az érvényes építési engedély után kellene csináltatni. De az 1:50-es rajzokat már odaadhatod a tervezőnek, ha nincs a tervben csont (gondolom nincs).

A tervbeadáshoz a közműfejlesztési hozzájárulást rendezni kell, az önkormányzathoz nem kell semmit benyújtani, hacsak nem külső falon lesz kivezetve a kazán (parapetes kivezetés építési engedély köteles).

 

Ha csak 50nm az egész, akkor egy fali zárt égésterű cirkót kellene feltenni, azzal a melegvíz ellátás is meg lenne oldva, a Saunier Duval Thema Classic-ját ajánlotta asszem nemsokkal ezelőtt Kr0650 valakinek, szvsz az neked is jó lenne.

Előzmény: GBR_8 (10058)
d_janos Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10062
Köszi, akkor várok türelmesen, csak nyugtalanít, hogy nem tudom a levegő vagy valami más miatt csörög a melegvíztároló.
Előzmény: monyesz (10061)
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10061

3. Több napig is eltart míg teljesen kidolgozza magából a rendszer a levegőt, ne légy türelmetlen

Előzmény: d_janos (10060)
d_janos Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10060

Sziasztok!

 

Néhány kérdésem lenne hozzátok:

 

1.

Adott 160l melegvíztároló + 35 KW kazán,  fűtési keringető szivattyú Grundfos 25-50.   A melegvíz tároló töltő szivattyúnak ugyanilyet kell berakni vagy kissebbet, esetleg a sebesség fokozattal érdemes beállítani?

 

 

2.

A visszacsapó szelepet fordítva is fel lehet tenni? Amennyiben elindítom a fűtési keringető szivattyút, /a melegvíztároló töltő szivattyút a "mester" kifelejtette/ "kattog-morog" a melegvíztároló, és  időnként fémes hangja is van. Esetleg még mindig levegős a rendszer? /Automata légtelenítők vannak + 1 a tárolónál/

 

3.

Vízfeltöltés: van valamilyen aranyszabály? Vásároltam 300l ionizált vizet amit majd ha minden rendben van beletöltök a rendszerbe. Most városi vizzel töltöttem fel, nyomás alatt, alulról /kazántöltő-ürítő/, és mégis tiszta levegős lett a rendszer. Esetleg több órán keresztül járatni a szivattyúkat és majd csak "kidolgozza" a levegőt? Esetleg a szelepes osztóknál érdemes feltölteni, minden osztónál van automata légtelenítő és töltő ürítő csap.

 

4.

Padlófűtés zárt tágulási tartály nyomás beállítása ugyanaz mint a radiátor tartályánál?

Radiátornál: tágulási tartály és a rendszer legmagasabb pontja közti magasságkülönbség / 10 = bar

pl. nálam 7 m tehát 0,7bar de valahol olvastam, hogy az előfeszítéshez egy tizedet hozzá kell adni. Tehát 7m = 0,8bar

Viszont a padlófűtés csak 3m van, akkor jó a 0,4bar?

 

5.

Próbanyomás: 1,5 bar a fűtési rendszerben, ez elég, vagy nagyobbal érdemes kipróbálni. /természetesen a tágulási tartályokat leszereltem a próbanyomás idejére/

2.5 bar -os biztonsági szelepet nem szedtem ki.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GBR_8 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10059

És szerintetek a gáz bekötése, gázcsövestül mennyibe kerülhet? Meg persze a hozzá való kazán. Kb 50 nm befűtéséhez kell.

Köszi!!

GBR_8 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10058

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.

 

Házat - pontosabban nyaralót - bővítünk, ez egy szoba hozzáépítést jelent.

Amikor a tervző kész lett a tervvel, azt mondta, mielőtt az építési engedély kérelmét beadjuk az önkormányzathoz, közműnyilatkozatot kell kérnünk mind a három közműtől. A gáz viszont még nincs bevezetve, én úgy tudom, azt külön is lehet kérni. Igaz ez? Illetve a gáztervet kinek és mikor kell megcsinálnia? Mitől függ az engedély? A gázkérelmet is be kell nyújtani az önkormányzathoz?

Eddig hárman háromfélét mondtak, ha tud valaki, kérem segítsen!

Köszi előre!

GBR

enginer Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10057
A kondenzációs készülék a korszerűbb hőátvevő (hőcserélő) felülete miatt eleve kazdaságosabb még kondenzáció nélkül is, mint a hagyományos készülékek.
Sajnos messze nem annyival, mint amennyivel többe kerül.

1. Kondenzációhoz 50akárhányfok alatti hőmérséklet szükséges (egyébb tényezőktől is függ). Ha eleve kevesebb az előremenő is, akkor nagyobb az esély a kicsapodásra a radiátorok felületétől függetlenül.

2. Padló(falfűtésnek) a nagy hőtehetetlenség miatt állandóan illene mennie, de 50-60 fokon megfőnének a lakásban, ha állandóan megy, ezért a szobahőmérséklet+hőveszteség-en kell(ene) járatni.

És ebből sokan az kombinálják ki, hogy a kondenzációs kazán csak padlófűtéshez jó!
Pedig nem.

Radiátorok meg a kazánok is sajnos úgy vannak méretezve, hogy a termosztát vezérlése miatt "pillnat"okon belül képesek legyenek felfűteni a lakást.
Pedig a mostani radiátor méretezésekkel 30-40 fokos előremenővel is tökéletesen lehetne fűteni, csak ahoz állandóan kellene mennie a kazánnak.
30-40 fokos előremenőnél van akkora hőveszteség a radiátoron, hogy a visszatérő max. 1-2 fokkal magasabb, mint a szoba hőmérséklete és az már bőven jó a kondenzációhoz.
"Szabványosan" méretezett 600-as radiátoroknál, ha folyamatosan kapja a 60 fokos előremenőt, akkor általában a felső 5 centije meleg csak a radiátornak.
Minusz 10-nél akár a felső 10centi is képes átmelegedni de a visszatérő szobahőmérsékletü csak.
Mennyire is vannak túlméretezve? :))
Abban igazad van, hogy általában a gazdaságosabb készülékeket is képesek beilleszteni egy olyan rendszerbe, hogy sz@rt sem ér az egész.
Előzmény: monyesz (10033)
enginer Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10056

Ha a 95W/h fogyasztást minimálisnak nevezhetjük (2,3kW/nap), akkor igazat mondtak.

Amúgy a szivattyúnak tényleg jobb, ha folyamatosan megy, bár akkor meg csak többet kopik.

A sűrű ki-be kapcsolgatás viszont tényleg árt a szivattyúnak meg többet is fogyaszthat.

Előzmény: pacseryk (10055)
pacseryk Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10055
Akkor már csak ez a kérdésem maradt:  Nekem azt monták, hogy olyan minimális a padlófűtés szivattyú fogyasztása és olyan hosszú az élettartalm, hogy nem érdemes lekapcsolgatni a fűtési szezonban termosztáttal. Igaz lehet ez?
Előzmény: enginer (10026)
naki6 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10054
Köszi! Akkor várok még egy kicsit...
Előzmény: monyesz (10051)
garabonciás Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10053

A gázosokat nem akartam kikerülni, csak azt hittem, hogy oda is kell az építési engedély.

 

A kéményseprők szükségtelenségének viszont örülök.

 

Köszi a tanácsokat!

Előzmény: monyesz (10052)
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10052

Állj ! Én építési hatóságról beszéltem !

De negem itt már többször úgy tájékoztattak, hogy ilyen gyári szerelt kémény esetén nem kell kéményseprős papír a gázosoknak - de ezt a kiviteleződ jobban tudja, kérdezz rá ! A gázműveket ne kerüld meg, mert kikapcsolhatnak a szolgáltatásból, ha tiszta munkát végeznek nálad, akkor nincs mitől félni (az építési hatósági jóváhagyást tudtommal nem kérik, mert minek) - és legyen tiszta munka, aludjatok (és ne el örökre) nyugodtan.

Előzmény: garabonciás (10050)
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10051
Vannak itt kivitelező mesterek (kr0650 pl.) talán mondanak még okosat neked...
Előzmény: naki6 (10048)
garabonciás Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10050

Hát valszeg nem adnák írásba :-)

 

Azt mondod tegyek rá. Ok.

 

A gázműveket is meg kellene kerülnöm? Nem ők veszik át a kazánt? Meg a garanciajegy is csak akkor érvényes ha jól tudom.

 

És vajon a gázművek mit mond, ha kihagyom a kéményseprőket?

Előzmény: monyesz (10043)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10049
Van egy egy evig hasznalt dunaferr radiátorom olcson eladom ha kell valakinek.
naki6 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10048

Nincs rálátásom a dologra. Ha másnak nem tűnik soknak, akkor akár még reális is lehet.

Akkor egy kicsit még tárgyalok vele, lefixálom hogy mit fog csinálni, aztán hajrá.

Előzmény: monyesz (10046)
SoToS Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10047
Sziasztok! Keresem a kapcsolatot olyan emberekkel akiknek a házában légfűtés üzemel, illetve tud olyan céget, aki Baranyában csinál családi házban is légfűtést, vagy bármilyen információval rendelkezik ezen a területen. Nemsokára kezdek építkezni és szeretném megoldani a ház teljes fűtését, szellőztetését ilyen módon. Sajnos még nem nyithatok új topikot, de ha valaki megtenné hogy nyit egy "Légfűtés" nevüt azt megköszönném. SoToS
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10046

Akkor én nem sokallom, persze nem nekem kell kifizetni !

De egy radiátor felrakása ahogy tavaly láttam nem egyemberes dolog, mérni, fúrni, csavarozni, felrakni bekötni...

Előzmény: naki6 (10045)
naki6 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10045
10db radiátorról van szó, és csak munkadíj.
Előzmény: monyesz (10044)
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10044

Nehéz így megbecsülni, hiszen a radiátorok számától is függ a dolog, meg a bekötéshez használandó anyagok szerepelnek-e az árban (vagy a termoszelepek pl) vagy ez színtiszta munkadíj. Egy gépészeti terv 30-tól indul mondjuk, illetve a gépészeti beruházás %-ban szokás meghatározni (2-5%) ha jól tudom.

Előzmény: naki6 (10042)
monyesz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10043

A külső parapetes kivezetés miatt kell terv, de nem épületgépészeti hanem építésztől származó ! Ha nem utcafrontra történik a kivezetés, akkor én xarnék erre tervre (meg az engedélyre) és megcsináltatnám, ha egyébként gépészetileg szabályos a dolog (védőtávolságok megvannak).

Hülyeség amit mondtak, se a vakolatot nem fogja ledobni se kormos (ha koszos lesz maj lemosod vagy átfested, na bumm - de ez nekik ne legyen gondjuk !) nem lesz a falad.

A kazán típusa és teljesítménye minek kellene nekik ?

 

Ha ilyen bátran nyilatkoznak hogy nem kell terv, akkor meg adják írásba, hogy később az orruk alá dörgölhesd !

Előzmény: garabonciás (10041)
naki6 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10042

Kicsit én is kupálódtam. Kondenzációs kazánnál annál nagyobb a megtakarítás, minél hidegebb a visszatérő víz hőmérséklete. Ahol nincsen padlófűtés, falfűtés, ott felejtős szvsz.

 

Lenne egy kérdésem.

Fűtés és vízszerelés munkadíjára 280 000Ft-os árajánlatot kaptam, amit egy kicsit sokallok.

Ami benne lenne az a gáz bekötése a csonktól a kazánig. Gépészeti terv elkészítése. A fűtés csövezése megvan, a kiállásokat kéne megcsinálni, vízcsöveknél úgyszintén. Radiátorok felszerelése, nyomáspróba. Garázsban egy mosdó és egy radiátor kialakítása (falvésés, csövezés ~5m). Csatorna bekötése. Egyik fürdőben egy kád és egy mosdó, másikban egy tusoló és egy mosdó beszerelése, konyhában egy mosogató + csap.

 

Reális az ár? Szerintem nem.

garabonciás Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10041

Helló!

 

A következőproblémában kérném a segítségeteket.

 

Kis házamban a gázkonvektoros fűtést és a villanybojlert szeretném lecserélni egy HMV-s gázkazánra.

 

Felkerestem egy gázszerelőt aki ajánlott egy tervezőt (épületgépész mérnök).

 

Atervező három hét alatt készített egy "valamit", és azt mondta, hogy adjuk be az önkormányzatnak engedélyeztetésre.

 

A terve szerint egy turbós kazán kerülne a fürdőszobába a külső falra merőleges egyik falra. A kivezetés a falon menne (kb 1,5 méter) és egyenesen kimenne a külsőfalon.

 

Elvittem a tervet az önkoriba ahol elhajtottak a következő indokokkal:

 

Erre nem kell és nem is érdemes engedélyt kérni, mert ilyen baromságra nem adnák ki.

 

Ha lenne függőleges kémény is akkor kéne engedély, de akkor is csak a kéményseprőktől.

 

A kazán tipusa, teljesítménye sincs feltüntetve.

 

Egyébként is összekoszolná a falat és ledobná a vakolatot.

 

Építésznek és nem gépésznek kellett volna terveznie.

 

Ezek után nem értem miért kellene fizetnem a tervezőnek és miért kellene megbíznom a kivitelezőben. Vagy még életükben nem szereltek engedélyezett kazánt?

 

Most kinek lehet igaza?

 

És még egy kis kérdés:

 

Nem tudtok Szigethalom környékén megbízható, hozzáértő kivitelezőt ajánlani?

 

 

RodrigeZZ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10040

Hát képem az nemnicsen, de az sd honlapján mintha láttam volna rajzot. A beépítés előtt rá kell szerkeszteni a tágulási tartály szelepére egy hosszabbítót. Hasonlót ahhoz, amit a teherautók hátsó dupla kerekénél alkalmaznak. Filléres cucc lehet.

Az is lehet, hogy már változtattak a kiépítésen, és simán hozzáférhető ez a szelep.

Előzmény: domi_nick (10038)
wagonozo Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10039
Ajánlanám mindenki figyelmébe a Biasi kazánokat. Ez a márka nem tudom mért, nem nagyon reklámozott. Nekünk bevált.
Előzmény: kr0650 (10036)
domi_nick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10038

Tudnál erről képet mellékelni vagy az én szintemen is elmagyarázni?

Két hét múlva építik be...

Előzmény: RodrigeZZ (10037)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10037

Történet azoknak, akik még nem építettek be álló kazánt:

 

A kazán egy KLZ30 Saniuer Duvall kombi álló öntöttvas szerkezet. 3 éve gond nélkül megyen, csak az éves tisztítással "bajlódtunk".

Node.

Tennap az nyomásmérője alapján arra a következtetésre jutottam (egyébként helyesen), hogy a kiegyenlítőtartályban nincs elég nyomás.

Hát akkor fújjunk bele. Pumpa van, időm van, gondoltam 2-3 perc. Kicsit több. És rengeteg káromkodás.

Merthogy eléggé meggondolatlanul annak idején a kazánt nem a pince közepére raktam, hanem a falhoz. Ezen kívül mögötte megy az összes cső is, ami kell nekije. Igenám, de a kiegyenlítő tartály az hátul van, be van burkolva, valamint a burkolattal, ami oly méretű, hogy nem lehet kibuktatni a kazán és a fal közötti résen. Igaz, ha kiférne, akkor is le kéne kötni a gázt, mert a csatlakozó átmegy ezen a dög lemezen. Hát most már nem megy rajta át. Úgy vágtam szanaszéjjel a lemezollóval, hogy csak na. Csak kicsit vérzett a kezem a végére. Ezután már könnyen tudtam pumpálni.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a burkolaton van egy lyuk, amin keresztül egy kb 15 cm-es egyenes szelephosszabítóval megoldható lenne a pumpálás, de ilyenem éppen nem volt otthon;-) Látni persze ilyenkor sem lehet, csak tapogatni.

Hülye franciák!

 

Ezt csak azért írtam, hogy ha valaki még beépítés előtt áll, nézze meg, hogy jövöre, hogy fog hozzáférni ehez a kis szelephez, Ne akkor kelljen szétbarmolni mindent, vagy szerelőt hívni.

 

kr0650 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10036
Kerüld a Saunier Duval Renovát. Viszont egy Thema classic igen jó választás.
Ha sok melegvíz kell: Isotwin.
Előzmény: Keela (10030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!