Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93098

Például barmelyik amelyik forgalomban van mert ugye nem forgalmazható.

 

http://fegkazan.hu/termekek/kazanok/turbos-kazanok/zc-24he1

 

Legyen mondjuk ez és kijelentem semmiféle kapcsolatom nincs a gyarral és sem szerelő sem forgalmazó nem vagyok.

Előzmény: Kapocska (93092)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93097

Csak a vadonatúj igények, és nem minden esetben. Ja igen a szolgáltatói oldali kötelezettségekre vonatkozik, a saját részre nem.

Előzmény: Kapocska (93091)
nixon70 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93096

Passz.

A szolgáltatót kell megkérdezni, amelyik nem fogadja el.

Előzmény: sylvanus67 (93090)
nagykunsági Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93095

Néhány típusra én is kíváncsi lennék.

 

De mi bajod van a kondenzációs készülékekkel?

Előzmény: Mutual Friend (93088)
lala1961 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93094

Üdv ! Amelyiket az a cég árul ,akivel épp konzultált olvtársunk !:DDD

Előzmény: Kapocska (93092)
Kapocska Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93093

d

Előzmény: Kapocska (93092)
Kapocska Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93092

de azt megugorja több nemkondenzációs készülék is

 

Hát akkor ne hagy abba!!! Pl.  :

Előzmény: Mutual Friend (93088)
Kapocska Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93091
Előzmény: Mutual Friend (93089)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93090

Kösz

És az nem lehet, hogy a talajvíz miatti szetfagyas miatt nem ajánlják?

Előzmény: nixon70 (93075)
Mutual Friend Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93089

Sziasztok!

 

Tud-e valaki vagy halott-e valaki olyan kormányrendeletről hogy ingyen lesz a gázcsonk 2018-tól ?

Mutual Friend Creative Commons License 2017.07.09 0 0 93088

Miert is csak kondenzációs jöhet szóba ?

 

Egy gyártói roadsón beszélgettem egy gyartó emberével és és is feltettem neki ezt a kérdést. Semmi ilyen kikötés nincs a törvényben. A hatásfokra igen de azt megugorja több nemkondenzációs készülék is.

Előzmény: Sony Black (93085)
morgen66 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93087

Pufferes megoldáshoz már két szivattyú kell.

A falfűtés csöveknek azért nagyobb az ellenállása mint a padlófűtésnek,szerintem érdemes kiszámoltatni,hogy a kazánban lévő szivattyú elég lesz-e neki.

De majd az olvtárs. eldönti mit akar.

 

Találtam egy rajzot a pufis megoldáshoz,elviekben jó lehet.

 

Előzmény: nagykunsági (93083)
BJaca Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93086

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=h%C3%A9v%C3%ADz%20v%C3%ADzmeleg%C3%ADt%C5%91

 

Vegyél egy másik ugyanolyat, és cseréld le. A kutya nem szólhat érte. De nézesd meg független szakértővel is a jelenlegi készüléket. Gondolom a kéményseprők akarnak szivatni, mert a katasztrófavédelem kapásból leverte volna a falról.

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
Sony Black Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93085

Már csak kondenzációs kazán jöhet szóba pl: Bosch Condens 2500 W WBC28-1 DCE

Ha már Bosch-t írtál... A kéménynél csak egyedi jöhet szóba. Általában az átfolyós vízmelegítők gyűjtő kéménybe mennek Pesten, de ez nem törvényszerű. Mindenféleképpen béleltetni kell a kéményt, még a béleltet is újra fogják csinálni, mert a kondenzációs kazánnak másfajta bélelés kell. Kézenfekvő lenne az átfolyós helyére tenni az új kazánt mert akkor a víz bekötéssel sem kell annyit mókolni, és ha megfelelő a mérete a kéménynek nincs is miről beszélni... Ezek B tip fogyasztók, áthelyezésre nincs lehetőség hivatalosan. Ahogy többen írták egy új kiépítés nem olcsó mulatság. 1 millával számolhatsz, de pontosat csak felmérés után. Nekem van kéményesem, tervezőm, villanyszerelőm az EPH-ra is... szeptember környékére van szabad helyem addig tele vagyok.

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
t.zsolti Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93084

16 os csobol ne csinalj 100m es kort

Előzmény: Bobby911 (93069)
nagykunsági Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93083

Kazán termel 24 kw-ot, Ha 3 szivattyúval szállítod el, akkor sem termel többet. 

Hidrováltónak minimális a tárolókapacitása, vagy teszel, egy kisebb puffert. 

Előzmény: morgen66 (93081)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.07.07 0 0 93082

" Ez azért gáz, mert megpróbáltuk má bebéleltetni, de nem tudták beledugni a csövet amit hoztak, és miután szétverték mindenhol a falat levonultak..... Ezt is le akarják szerelni!"

 

Mi annak idején kb 10 éve a Waillant kombi cirkóhoz FURÁN csővel béleltettük a kéményt, ami egy hőre keményedő műgyantával átitatott tűzoltó tömlőhöz hasonló cső volt, amit belógattak a kéménybe.

A végét leszűkítve egy csappal látják el és alulról, - egy kis gázkazánnal termelt - forró gőzt vezetnek be a csőbe. A gőztől kör keresztmetszetet vesz fel és kikeményedik a tömlő, amit már csak hűteni kell és az idomokon, amin átvezették a csatlakozó furatokat kell kivágni.

Persze a kondenzációs kazánoknál már nem biztos, hogy ez működni  fog.

 

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
morgen66 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93081

Igazad lehet a keverőszeleppel kapcsolatosan,ha ugyan olyan hőfok kell mindenhova.

 

A szivattyúra nem mernék megesküdni, hogy elég ami a kazánba van, érdemes lenne utánaszámolni.

Előzmény: nagykunsági (93080)
nagykunsági Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93080

Ha mindhárom féle fűtésed, ugyanolyan hőfokon megy, akkor nem kell keverőszelep. 

 

Nem látom értelmét a + 3 szivattyúnak, van a gázkazánban szivattyú, modulációs. Zónaszelepek kellenek. 

Előzmény: oksim (93073)
BJaca Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93079

Szia!
Ha jól tudom, minden készülék termel CO-t, az a lényeg, a kémény kivigye. Ha túl magas a CO, akkor az égéshez kevés az oxigén, tehát jobb szellőzés kell. Nyáron, ha melegebb van kint, erősen romlik a kéményhatás. Ha van páraelszívó, és az kifelé tolja a párát, nem szabad, hogy egyszerre működjön a gázkészülékkel. Első körben megnézetném egy normális szakival a gázkészüléket, lehet, túl nagy a láng. De tényleg fura, hogy nem zárták el azonnal. Valahogy vérzik a sztori.
Az, hogy szétverték a faladat és nem tudták berakni a béléscsövet, ott minimum az eredeti állapotot vissza kellett volna hogy állítsák, akár a békéltető testülethez is lehetne vele fordulni. Hogy mérték fel a terepet a munka megkezdése előtt?

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
morgen66 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93078

Azért ez nem olyan egyszerű,mint a gravitációs fűtés, hogy nem kell bele semmi extra.

 

A három szivattyú meg a keverőszelepek szerintem kellenek,és még egy komoly vezérlés  , ami nem csőtermosztát.

 

Nem tudom keverő  szelepek nélkül is működhet –e a dolog, a kazán tudja –e szabályozni a 3 szivattyút?

Ezt a kazán gépkönyvébe benne van.

Előzmény: oksim (93073)
morgen66 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93077

Már csak Kondenzációs kazánt lehet felszerelni hivatalosan, gázterv ,gázmeó,Eph, kéményszerelés stb. Kb. egy milka.

 

A kombicirkó ha máshova kerül mint a régi készülék akkor még a fűtést is át kell csövezni, plusz pénz.

 

Amennyiben kombicirkó van felszerelve , nem érdemes villany boylerben gondolkodni( ha erre gondoltál)

 

Most érdemes elkezdeni az egész procedúrát , hogy szeptember végére minden meglegyen.

 

Gáztervező az első lépés,tudok ajánlani, kivitelezőt is de azonnal nem tud kezdeni. 

 

Küldj egy emailt.

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93076

 Nem fog menni. Azok a készülékek már elavultak.

 Az eljárás : gáztervező gáz- és vízszerelő, kémény bélelő, kéményseprő  + egyéb szakik. Kell hozzá kb.  500 - 800 eft... ha a vizes rész használható.

 

 

 "idén először azt mondták szénmonoxidot termel, javíttassam meg, vizsgáltassam be vagy leszerelik." 

 

Ettől függetlenül nem ártana tudni, hogy ki mondta ezt ? Mire alapozta ?

  Mert csak úgy nem szerelnek le semmilyen készüléket,  max a gázszolgáltatást  szüntetik meg.

 Meg van  Co vagy nincs . Ha van, akkor nem fenyegetőznek , hanem azonnal lezárják.

 

 Különben gondatlan veszélyeztetést bűncselekményét valósítják meg.  Ez olyan  'fekete' emberes stílus.

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
nixon70 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93075

http://www.terrametal.hu/termekek/vizora-akna-muanyag

 

Elvileg védett felúszás ellen............

Előzmény: sylvanus67 (93071)
nixon70 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93074

Milyen házban laksz?

Nem akarlak elkeseríteni, de már csak kondenzációs kazánt lehet legálisan felszerelni.

 

"Lehetne-e az is opció hogy a régi cirkót áttetetni a HÉVÍZ helyére, és a meleg víznek vennék egy 80 literes Hajdú hőtárolós bojlert?"

 

Ezt meg lehetne kérdezni egy gáztervezőtől.

Előzmény: Wowbagger2 (93072)
oksim Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93073

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni fűtési kazán köröm kigondolásában.

 

A jelenlegi állapotot leírnám ami már kész van:

Csak alacsony hőmérsékletű körök, három osztón:

 

1. földszint padló  2. földszint mennyezet  3. Tetőtér padló +fal

Ariston genius evo system kazán + 160 l-es indirekt tároló

 

A körök 16-os 5 rétegű csövekkel vannak letekerve, a fal 14-essel .  Idáig nagyjából saját kezűleg mentek a dolgok. A körök a ház hőveszteségéhez képest 1,5 szeresével túl lettek méretezve, tudjam esetleg hűtésre is használni. A kazánkört szeretném megterveztetni, úgy hogy nem túl nagy átalakítással hőszivattyú is kiválthassa a gázkazánt.

 

Egy elvi rajzom van: kazán, hidraulikus váltó, utána egy hármas nagyosztó 3 alpha 2-vel.

Nem tudom keverő  szelepek nélkül is működhet –e a dolog, a kazán tudja –e szabályozni a 3 szivattyút?

Én szeretem az egyszerű dolgokat, ha működne keverőszelepek nélkül az lenne az igazi.

 

Tetőtéri termosztát, földszinti termosztát, igény esetén indulnak  a szivattyúk, ha egyik termosztátnál megvan az előírt hőmérséklet az a szivattyú leáll, ha a másik, harmadik is akkor a kazán is leáll.

Egyszerűnek ez egyszerű, nem tudom így működhet-e? Fölösleges gépészeti elemeket nem erőltetném , kell egyáltalán 3 szivattyú,  vagy megoldható máshogy?

Wowbagger2 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93072

Kedves Szakemberek!

 

Kérlek szépen segítsetek tanácsaitokkal! 

 

A rendszeresen szervizelt, de több mint 30 éves vízmelegítőnkre (bebéleltettük a kéményt!!) idén először azt mondták szénmonoxidot termel, javíttassam meg, vizsgáltassam be vagy leszerelik.

Ugyanakkor be kellenebéleltetük a másik kéményt amibe a még öregebb cirkó (az is pöpecül, állandóan szervizelve!) van bekötve. Ez azért gáz, mert megpróbáltuk má bebéleltetni, de nem tudták beledugni a csövet amit hoztak, és miután szétverték mindenhol a falat levonultak..... Ezt is le akarják szerelni!

 

Arra gondoltam és kérdezem Tőletek hogy lehetne-e a régi HÉVÍZ vízmelegítő helyére Bosch Gaz 4000 W ZWA 24-2 KE 23 kombi cirkót szerelni? Vagy tudtok ennél olcsóbbat és jobbat?

 

Rohadtul hitelt kell felvennem az egészre, és keresem a lehető legolcsóbb megoldást.... Nem az én szégyenem hogy két diplomával és közszolgaként a nyomor küszöbén tengődöm!

Ha lehetne megúsznám a kéménybélelést!

 

Lehetne-e az is opció hogy a régi cirkót áttetetni a HÉVÍZ helyére, és a meleg víznek vennék egy 80 literes Hajdú hőtárolós bojlert? Elférne a másik falon!

 

Könnyűipari mérnök vagyok, baromira nem értek a Ti szakterületekhez! Kérek szépen tanácsokat, bajban vagyok!!!!

Köszi előre is!!!

 

Végül pedig kérlek mondjatok egy szakembert aki megfizethető áron megcsinálná mindezt Budapesten!

 

 

sylvanus67 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 93071

Talajvizes területen bölcs dolog műanyag vízóraaknában gondolkozni?

Előzmény: MZ/Y (3178)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.05 0 0 93070

nem árt azért a hagyományos módszert követni. helyiség hőigény számítás, majd abból kiszámolni hogy milyen sűrűn kell csövezni. aztán a falmellett, ablaknál sűrűbben, stb. ebből lesz egy csőhossz, utánna lehet agyalni a körök kiosztásán.

Előzmény: Bobby911 (93069)
Bobby911 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 93069

99 métert számoltam 10 cm eltolással csak szobára 

Ami még egy picit homàly, hogy 16-os 5rétegűvel terveztem de elég sokan a 20-as mellett állnak

Elméletileg megoldható hogy közép ponton legyen az osztó is

Előzmény: halaloszto (93068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!