Keresés

Részletes keresés

vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90735

Sajnos nincs címkéje! A gyári pecsételés ami rajta van abból nem derül ki a watt szám, sajnos! A herz szelep végén lévő hőmérőszondát az előremenő padló ágra tegyem?

Előzmény: buga1 (90729)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90734

Bocsi, hogy bele Vau, de szerintem alapvetően rossz a rendszer. 

 

Az a hőcserélő meg Herz szelep sokkal többe van és nyűgösebben működik, mint egy keverőszelep. 

Előzmény: vadász07 (90727)
nixon70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90733

Meg a tömegáramtól.

Előzmény: Törölt nick (90730)
nixon70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90732

Jól van kötve.

Ha leveszed a fejet, akkor sem jó?

Tényleg tedd át a kapilláris érzékelőt az előrére.

Előzmény: vadász07 (90728)
erga45 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90731

A jó öreg csavarlazító segített, sikerült megmozdítanom a csavart, és érzékenyebbé tennem a készüléket. Most már kicsit alacsonyabb nyomásesésre is nyit a gázszelep, szóval elégedett vagyok, és köszönöm a segítséget.

 

Egyetlen apróság: most, hogy hozzányúltam a csavarhoz, kicsit csöpög ott a víz. Úgy látom, egyre lassabban, tehát lehet, hogy el fog múlni, de ha nem, akkor mit tudok tenni?

 

Előzmény: Kapocska (90699)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90730

hőlépcsőtől függ!

Előzmény: buga1 (90729)
buga1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90729

Jól van kötve.20 lemezes az mennyi watt? Címkére mi van írva (már ha van)?

A kapilláris szelep az a Herz-es. Szóval annak a "végét" tedd át az előremenőre.

Előzmény: vadász07 (90728)
vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90728

Az a szelep le volt véve, megmozgatva, úgy tünik rendben! A hőcserélő 20 lemezes!

Akkor a hőcserélő jól van kötve?

Előzmény: nixon70 (90720)
vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90727

Bocsi, de írtam,hogy laikus vagyok! Az utóbbi időben már annyit költöttem a rendszerre, hogy már jó néhány dolgot megtanultam! Melyik a kapilláris szelep? A szivattyú csak akkor megy amikor a padlófűtés megy! Azt a rézhuzalos körbetekerést sajnos nem értem. Akkor ha jól értem a padló előremenő és a visszatérő hőmérséklete között csak 8 c fok különbség volna a jó?

Előzmény: smith (90725)
buga1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90726

Egyetértek!

Már ha beleszólhatok...

Előzmény: smith (90725)
smith Creative Commons License 2017.02.08 0 1 90725

A kapillárist elsőre át kellene tenni a padló előremenőre, mert annak úgy van értelme. Másrészt némiképpen javítani közte és a cső közt a termikus kontaktot, pl csupasz rézhuzallal szorosan körbetekerni a csővel, az optimális egy merülőhüvely lenne. Kívülről pedig hőszigetelni, mert így köszönőviszonyban nincs a valósággal.

A szivattyúnak nem feltétlenül kell a legnagyobb fokozaton mennie, tartós hőbevitel mellett 5-8°C hőlépcső legyen a cél a padló előre és visszatérő közt.

Egyáltalán, mennyit megy a szivattyú? Mert ha csak annyit, amennyit a radiátoros köré, akkor nem is meglepő a 20°C hőlépcső...

 

Előzmény: vadász07 (90718)
garaz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90724

Sziasztok! Ismét segítséget kérnék, westen quasar 24f kazán hibával kapcsolatba.
Mégpedig, hogy azt csinálja elindítom a fűtést akkor szikráztat belobban elalszik, szikráztat belobban elalszi,k ezt 5-6 szor megcsinálja és átunna már ég rendesen és fűt is. Észrevettem hogy a próbálkozásoknál elég rövid ideig szikráztat és az utolsónál amikor már ég rendesen akkor is szikráztat 1-2 mp-ig Viszont a melegvizet nyitom ki akkor egyből begyullad. valami tippetek van? Hálózati kábel forgattam ide oda de semmi.

Kapocska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90723

Lehet,hogy zavaróak az elnevezések,de ellenáram (irányok).

Előzmény: peterch (90721)
nixon70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90722

Igen.

Képzeld el a víz útját.

Előzmény: peterch (90721)
peterch Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90721

Szia !

 

Bocsi a belekotyogasert! Ha mindket eloremeno ugyanazon az oldalon van akkor az elleniranyu bekotes?

 

Udv , Peter.

Előzmény: nixon70 (90720)
nixon70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90720

Ott volt a  :-).

A kapilláris termofejet nézted már?

Le kellene szedni, a tüskét megnézni a szeleptesten, hogy mozog-e.

A hőcserélő ellenáramban van kötve, viszont azt kérdezném, hogy hány kW-os?

Előzmény: vadász07 (90719)
vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90719

                                                                    Helló Nixon 70! 

 

 Bocsi,  a képeket pótoltam, az előbb lecsúsztak!

Előzmény: nixon70 (90717)
vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90718

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

 

Nagyon sokan kértek már segítséget fűtési problémára, és talán a sok hozzászólás okán a laikus számára nem mindig könnyen értelmezhetőek az írások! Olyan problémában szeretnék útbaigazítást kérni, hogy a fotókon látható hőcserélő, / megjelölve-odaírva a bekötések /jól van-e bekötve? Mindenütt azt olvasom , hogy ellenáramoltatásba kell kötni! Nem tudom az enyém így van-e? A kazán ha csak a radiátoros fűtés megy akkor 

70 c fokos vizet küld a hőcserélőbe, és a radiátoros fűtés megfelelően működik! Azonban ha a padlófűtés is megy 

akkor a kazán csak 60 c fokos vizet küld előre és a radiátoros fűtés sem olyan intenzív!A padlófűtés előre menőjét sajnos nem tudom mérni, hogy hány fokos, de kényelmesen állja a kezem! Szerintem olyan 40 c fok!

 A padlófűtés visszatérője sohasem megy 20 c fok fölé! A mérőóra a visszatérőn van!A teljes rendszer /padló-radiátoros/ át lett mosatva, a hőcserélő 2 napja lett kicserélve zsír újra!A szerelések után a szivattyú így lett visszatéve, ahogyan a fotón megjelöltem!Nem tudom, hogy így , a padlófűtés előremenő ágban, ezzel a folyásiránnyal jól van-e?  A szivattyú legnagyobbra van állítva! 

Még annyit ,hogy mielőtt a rendszer ki lett mosatva ill. a hőcserélő kicserélve, napi 24-30 köbméter gáz ment el!

Úgy gondolom nem elég intenzíven dolgozik a rendszer, főleg ha a két féle fűtés egyszerre megy!

A fotókon próbáltam  egyszerűen, érthetően, jól megjelölni a dolgokat, hogy könnyebb legyen véleményt mondani!

További kérdés ha felmerülne, írjatok!

 

                                                         Előre is köszönöm a segítséget 

nixon70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90717

Egy kérdésem lenne:

képek? :-)

Előzmény: vadász07 (90716)
vadász07 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90716

                                                 Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

 

Nagyon sokan kértek már segítséget fűtési problémára, és talán a sok hozzászólás okán a laikus számára nem mindig könnyen értelmezhetőek az írások! Olyan problémában szeretnék útbaigazítást kérni, hogy a fotókon látható hőcserélő, / megjelölve-odaírva a bekötések /jól van-e bekötve? Mindenütt azt olvasom , hogy ellenáramoltatásba kell kötni! Nem tudom az enyém így van-e? A kazán ha csak a radiátoros fűtés megy akkor 

70 c fokos vizet küld a hőcserélőbe, és a radiátoros fűtés megfelelően működik! Azonban ha a padlófűtés is megy 

akkor a kazán csak 60 c fokos vizet küld előre és a radiátoros fűtés sem olyan intenzív!A padlófűtés előre menőjét sajnos nem tudom mérni, hogy hány fokos, de kényelmesen állja a kezem! Szerintem olyan 40 c fok!

 A padlófűtés visszatérője sohasem megy 20 c fok fölé! A mérőóra a visszatérőn van!A teljes rendszer /padló-radiátoros/ át lett mosatva, a hőcserélő 2 napja lett kicserélve zsír újra!A szerelések után a szivattyú így lett visszatéve, ahogyan a fotón megjelöltem!Nem tudom, hogy így , a padlófűtés előremenő ágban, ezzel a folyásiránnyal jól van-e?  A szivattyú legnagyobbra van állítva! 

Még annyit ,hogy mielőtt a rendszer ki lett mosatva ill. a hőcserélő kicserélve, napi 24-30 köbméter gáz ment el!

Úgy gondolom nem elég intenzíven dolgozik a rendszer, főleg ha a két féle fűtés egyszerre megy!

A fotókon próbáltam  egyszerűen, érthetően, jól megjelölni a dolgokat, hogy könnyebb legyen véleményt mondani!

További kérdés ha felmerülne, írjatok!

 

                                                         Előre is köszönöm a segítséget 

kigyokrisz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90715

Köszi Kapocska, a következő vízkőtelenítésnél megpróbálom.

Előzmény: Kapocska (90714)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90714

Előzmény: Kapocska (90713)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90713

Esetleg,ha rövid belül a meleg víz cső akkor meg kellene toldani.

A hőfokszabályzót kicserélni rövidebbre v. ezt kijjebb húzni.

Előzmény: kigyokrisz (90712)
kigyokrisz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90712

 

Igen, ezt a 'deflátort' cserélték a korábbi bojleren, de nem használt.

 

Aztán arra gondoltak, hogy a meleg víz cső lyukas a bojlerben és egy bizonyos réteg felett/alatt áthűti a bojlerben a vizet.

 

Cserélték a bojlert, de az új is ilyen :-)

 

Azt olvasom egyébként a neten a vélemények között, hogy ez egy ilyen típus. eleve sz***r.

 

Úgyhogy csere lesz azt hiszem...

Előzmény: Kapocska (90711)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90711

Ugye a lényeg az,hogy a meleg víz helyére mindig a hálózati hideg jön.

Na ez nem mindegy hogyan, mert,ha nincs megfelelő energiatörő

a bojlerben akkor a rétegződést megbontja és lehűti a meleg vizet.

A bojlerben a hideg víz belépő csonkjára olyan energiatörő szerkezet

kellene ami eloszlatja  (lukacsos harang,íves furulya …)nagy felületre a beáramló hideget alul.

Előzmény: kigyokrisz (90710)
kigyokrisz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90710

Sziasztok!

 

Egy új Ariston pro r120 bojlerrel kapcsolatban kérek segítséget.

 

Az a "hibajelenség", hogy gyorsan kiürül a meleg víz. Nem jön le a kb 100 liter víz ami benne lehet. Egy gyors zuhanyzás és egy állótálcás mosogatás után üres.

 

Vízkőtelenítettem, fél vödör vízkő jött ki belőle.

Újan felszerelt bojler. 6 hónap használat után a garanciális szervíz először a (deflátrort?) cserélte, ez nem oldotta meg a gondot, azután hoztak egy új bojlert.

Ez is ugyan úgy viselkedik. Vezérelt áramra van kötve, ami fel is fűti a bojlert, de utána szerintem csak kb 50 liter meleg vizet tudok kivenni.

 

Mi lehet a gond?

 

A bojler a tetőtérben van, de nyáron is ezt a "hibát" produkálta, így a "kihűlés" nem jöhet szóba.

Este megnézve a mutatót fullon van, és egy kis használat után 0-ra fekszik a mutató.

 

Köszi, ha van ötletetek.

Kapocska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90709

Golyós csappal zárd ki a légtelenítőket és a nyomást

lehet alacsonyabbra vinni a korábbiak szerint.

Előzmény: halmoore (90708)
halmoore Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90708

Bocsánat a kép lemaradt!

Előzmény: halmoore (90707)
halmoore Creative Commons License 2017.02.08 0 0 90707

Nagy vonalakban ilyesmi a rendszer, persze a többi radiátor nincs rajta csak a levegősödő és a bekötési magassága valamint a szivattyúk bekötése és helyzete (vízszintes, függőleges) és a két légtelenítő. A többi a radiátor végeken. A méretek cm-ben vannak megadva.

buga1 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 90706

Említetted, hogy az utóbbi időben... Azelőtt minden gond nélkül működött?

Nyomásszabályozó nincs, mert már eleve "csökkentett nyomás" érkezik az órádra.

Előzmény: Csontikka2 (90679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!