Keresés

Részletes keresés

garret74 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 90521

Sürgős segítségre lenne szükségem. Westen 24i boiler gázkazánomban 2 óránként úgy leesik a nyomás, hogy kikapcsol. Elég macerás egész éjjel 2 óránként feltölteni, hogy legyen fűtés. A rendszer látható módon sehol sem engedi a vizet. A tágulási tartály nyomása jó. Egy vödörbe vezettem a biztonsági szelep kifolyóját, abban egyszer sem volt víz. A köröket egyesével elzártam, teljesen minden melyik megy, a nyomás mindig eltűnik. Légtelenítés megvolt. A hőcserélőn sem láttam víz nyomait. Egyik kicsit már kivan a család....-20-ban nem lenne jó fűtés nélkül maradni. Most mint az őskorban valaki mindig otthon van, hogy őrizze a tüzet. A szerelő csak széttárta a kezét. Valakinek valami ötlet?   

sjohn Creative Commons License 2017.01.30 0 0 90520

...hu b+!..

Előzmény: Dunit (90519)
Dunit Creative Commons License 2017.01.30 0 0 90519

Ezért elengedhetetlen egy pótfűtés !!

dénes42 Creative Commons License 2017.01.29 0 1 90518

Az Ariston Thermo Hungária céget szeretném értékelni egy picit. Ilyen elmeroggyant, paraszt csapattal még nem találkoztam. Egy nap 3 telefonbeszélgetést kezdeményeztem velük egy konkrét megrendeléssel kapcsolatban. Ezalatt a 3 telefonálás alatt minimum 6 gázos emberrel beszéltem úgy, hogy közülük 2 még egy másik hobbittal egyeztetett. Csupán annyi érdekelt volna, hogy az általam több mint egy hete rendelt alkatrészt most gyártják, náluk van már, vagy talán már elküldték. Ilyen ködösítéseket mondtak: majd visszahívjuk..., múlt héten volt több, most elfogyott..., megrendeltük, jövő héten megérkezik...

Mindezt onnan tudom hogy kamu volt az egész, hogy aznap este jött a szerelő a cuccal, és beszerelte, azt ami elvileg még meg sem érkezett. Egy hölgy például azzal kábított, hogy kapcsol egy melléket, ott talán segítenek, de zongorázott egy kicsit a telefonon, és persze letette. Eszébe sem volt senkit sem kapcsolni, max. a vibrátorán egy fokozatot. Téli hónapokban igencsak rossz fűtetlen lakásban lakni (2 kis gyerekkel)

Kapocska Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90517

90511?

3db 10cm-es 3/4-es csődarab,kettő laposvassal a végén (cső "r")

távolságában összehegesztve a harmadikat nyomhatja a satu.

 

Előzmény: Csuklósbusz (90516)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90516

Satu nem fogja széttörni a csövet, vagy bírja a KPE a kiképzést? Sose csináltunk még ilyet, de várunk vele amíg pluszba megy a hőmérséklet. 

A ház jópár éve lakatlan, most pont a -20 miatt lett rátéve falemez meg raklap de lenyúlták tüzelni.

Előzmény: Kapocska (90515)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90515

Ja,látszik is,hogy tegnap vitték el a tetőt.:-)

Előzmény: Csuklósbusz (90514)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90514

Ja a kép lemaradt... 

Előzmény: Csuklósbusz (90513)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90513

Levinnénk a satut az aknába, azzal elszorítanánk a csövet.  Tehát tüdőgyulladás elvileg nem lesz. :-)
Aztán gondolom kitekerni úgysem lehet a fém csapot a műanyagból, meg a műanyagot sem, szóval vasfűrésszel levágnánk a végét aztán pont úgy mint a videóban teljesen új szerelvényt kapna:


Csak le ne durranjon. Tuti tippet tud rá valaki mondani hogy ne eresszen?

 

Lakatlan ház, vízóraaknatetőt ellopták azért fagyott szét. Cserélhető belsejűvel semmire nem megyek ha a külső van szétrepedve.

Előzmény: gepesz (90510)
C20NE Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90512

Kellene Nektek egy ilyet kölcsönkérni:

 

Előzmény: Csuklósbusz (90509)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90511

Szivattyúzás közben a lemezhengerítő elvén működő

szerkezettel v. hasonló módon szorítsátok el a KPE csövet,ha az van.

Előzmény: Csuklósbusz (90509)
gepesz Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90510

Mindent lehet.

Ez érdekes. Nyomás alatt csapot cserélni. Nem épp arra való az idő. Egy tüdőgyulladás, megfagyás benne van.

Cserélhető belsejű gömbcsap?

 

Előzmény: Csuklósbusz (90509)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.01.29 0 0 90509

Szétfagyott a betápvíz vezetéke ismerősnek. Vízóra nincs, fogyasztás sem, de a víz folyik, sok pénzt ezért fizetni sem akar kiszállást stb a javításért.

Plomba nincs rajta, házilag valahogy kilehet cserélni azt a csapot? 

Fagyosnapok Creative Commons License 2017.01.29 -1 1 90508

 Hát igen van akit csak a zöldülő szelepek és a tekerő gombok érdekelnek.

 De hát ilyen hidegben csak elkalandozunk a pénzvilág felé is.

 

 Semmi kérdés, ez csak egy megállapítás ! 

Józanul és bölcsen Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 90507

Egy szóval sem mondtam, hogy nem vehetünk fel többször is 400 000-et egy nap.

 

 

Csak az a nem mindegy, hogy hányszor fizeted ki a kp felvét költségét SB! Ezért ajánlott az egyszerre nagyobb összeget kifizető automatát választani. Millióknál többezer forint lehet a veszteség, ha nem figyel oda az ember! A bankoknál általános ma már az a gyakorlat, amit leírtam, csak legfeljebb mások az értékhatárok. Én úgy tudom, hogy az ügyfél limit változtatási lehetősége sincs letiltva a legtöbb bank számlacsomag kínálatában.

 

De a lényeg, hogy ez egy nagyon jó lehetőség az egyösszegű, bankon belüli kp felvétel kikerülésére, mert ott hatalmas a költség.

 

 

Előzmény: Sony Black (90504)
simon53 Creative Commons License 2017.01.29 0 2 90506

Nem kéne már ezt a kp felvétes témát offolni, nem ide tartozik.

Józanul és bölcsen Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 90505

A napi limitet bármikor meg lehet változtatni és díjmentes. A CIB-nél telefonon, mobilbankon keresztül és otthonról a számítógépedről is lehet. Nekem is 100 000 volt beállítva, most növeltem meg a kellő összegig, hogy ki tudjam fizetni a szakimat. Majd utána visszaállítom. Persze világos, hogy azért ennek is vannak korlátai, alapvetően nem erre találták ki az automatás pénzfelvételt. Valamit valamiért. Az a másik fele, hogy egy ingatlan vásárláskor a fizetés módját is részletesen bele lehet venni a szerződésbe. Ezért fizet az ember az ügyvédnek. Persze utólag már könnyű mondani.

 

Az még érdekesebb, mikor kilépsz a bankból és kikapják a pénzzel teli táskát a kezedből. :) 25 db 20 ezres, vagy 50 db 10 ezres. A kívülállók számára nem fog feltűnni, hogy nagyobb összeget vettél ki a szokásosnál. Én úgy tudom, egyáltalán nem gyakori az automatánál a pénzkikapkodás Magyarországon. Jóval nagyobb arra az esély, hogy megbuherálják az automatát és nem tudja az ember kivenni a pénzét. Csakhogy ezek az automaták jobban megfigyelt helyen vannak éppen ezért.

 

Egyébként nagyon arrafelé haladunk, hogy a kézpénzforgalmat felszámolják és csak elektronikus fizetési eszközöket lehessen használni.

 

 

Előzmény: eekeili (90503)
Sony Black Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 90504

Az ATM bármennyi pénzt kiad. Itt az a kérdés neked mennyi összeg van beállítva a számlacsomagodhoz napi limitnek.

Van olyan bank ahol fix nem is lehet állítani, és van olyan is ahol beállíthatod hogy mennyi legyen a limit.

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90502)
eekeili Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 90503

 Valószinű neked is igazad van. De nálam a napi limit akkor 100 eft volt.   Így  havi 3 millát tudtam volna felvenni .... több mint 3 hónapig tartott volna a móka.

 

 Viszont most majd utána nézek mennyi a napi limit  . a bankomnál.

 

 Mondjuk az is érdekes , hogyha  felveszek pl. 500 ezret és kikapják a kezemből.

 Amúgy az ótómatákat nem használom. Van kp.- s és van átutalásos bevételem is. De nem tiz millás nagyságrendben.

 

 Volt egyébként a napokban egy rádiósműsor , hogy a svédek milyen okosok, mivel náluk nincs kp  .. és mire a végére értek a műsornak,  kiderült,   hogy nem igaz.

 

 

 Egy olyan bankos hazudta ezt, aki annak örülne ha mindenki bankkártyával fizetne  és ők kaszálnák a 1,5 %-os bevételt minden tranzakció után,

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90502)
Bölcsesség and Józanság Creative Commons License 2017.01.28 -1 0 90502

Ez így nem pontosan igaz, mert van erre egy kiskapu is. Ugyanis vannak olyan bankjegykiadó automaták a fővárosban, amelyek egyszerre többszázezer forintot is kiadnak. Ha jól emlékszem a CIB-nél most 4-, vagy 500 000 Ft a felső összeghatár. Az egyszeri kézpénzfelvétel díja ötszázakárhány forint, most nem emlékszem pontosan.

 

Másrészt azért kérdeztem rá, mert a nagy összegű kp felvétel díja a bankfiókban ugyanennél a banknál 1.3% az ECO csomagban. Vagy pl. az OTP-nél Klasszikus számlacsomagban 199 Ft + 1,49%. Szóval bankfiókban felvéve a pénzt a Zöldár olvtárs által megadott érték "picit" kevésnek tűnik nekem 10 millió feletti összegre.

 

Van még egy lehetőség is, hogy olyan számlája van, amin ez a díjtétel nagyon minimális, de most a lakossági számlacsomagoknál kb. ezek a százalékértékek vannak - mindet persze nem ismerhetem.

 

Ha valakinek újdonság volt és ezzel segíthettem, örültem neki.

Előzmény: eekeili (90501)
eekeili Creative Commons License 2017.01.28 -1 0 90501

 Nagyobb összegű pénzfelvétel csak bank fiókban lehetséges, min. egy nappal előtte jelezni kell írásban a felvételt !

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90499)
sjohn Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90500

...szerintem rossz nicket választottál!...

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90499)
Bölcsesség and Józanság Creative Commons License 2017.01.28 -1 0 90499

12 000 Ft? Hogyan, automatából?

Előzmény: Zöldár (90495)
C20NE Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90498

Ja, el is felejtettem, egy 250literes tárolót 60 fokos előremenővel 45 fokra fél óra alatt felfűt!

Előzmény: C20NE (90497)
C20NE Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90497

Eredetileg azért vettem 2 hőcserélős indirektet mert majd egyszer lesz napkollektor, ami aztán nem lett így sorba kötöttem a 2db. 1m^2-es spirált. Ég és föld a különbség! A kazán hamar melegíti és a visszatérő mindig olyan, hogy folyamatosan tud a kazán kondenzálni. Tehát ha nincs különbség az előremenő és a visszatérő között akkor vagy próbáld az áramlást fojtani, hogy lassabban szaladjon át a víz rajta vagy tegyél bele nagyobb hőcserélőt, persze a tömegáramot egy beszabályzó szeleppel ekkor is beállítanám.

Előzmény: kormi07 (90491)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90496

a bena gyari indirekt tarolokban 1m2 a hocserelo, a jobbakban 1.4m2.

 

szamold ki, a tied mennyi. sajnos keves lesz. egy gyariban a tartaly fele tele van a jo nagy atmeroju spirallal, ami meg bordazott csobol is van.

Előzmény: kormi07 (90491)
Zöldár Creative Commons License 2017.01.28 0 1 90495

 Jártam én lakás vételnél is úgy , hogy kp. -ben kérte az eladó az egész összeget. Ez ok. Csak az nem, hogy ez majdnem a végén derült ki.

 Tiz milla felett  kb. 12 eft a felvételi költség.

Előzmény: Kapocska (90490)
Zöldár Creative Commons License 2017.01.28 0 1 90494

Igen megállapodás kérdése.

 

 

  De azért a szerelőnek szakinak illett volna előre jelezni hogy mi az a munka ami már nem az ő területe !!

 

 Mint ahogy az is ha pl. egy gáztűzhely csere van akkor vajon kiszereli le a tűzhelyt. Mert megrendelem  az üzembehelyezőt, nos akkor a leszerelés kinek a feladata ? Az ügyfél nyilván  a

 gázhoz nem nyúlhat. Jöjjön egy másik szerelő is ?

 Velem megtörtént.  Megrendelve az új korszerű tűzhely az előszobába lerakva, sőt kicsomagolva.

 

 Megrendelem az üzembe helyezőt : Kérdi miért nincs a helyén tűzhely ?

 Erre vajon mit lehet válaszolni ???

 

 Mint ahogy ez is megállapodás kérdése, de  ezt illik előre jelezni  !

Előzmény: Sony Black (90486)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90493

Szerintem kicsi a hő átadó felület ehhez a gravitációs hő átadáshoz.

A rézcsövek között kevés hely van így a felület „csökken”.

3720Wh kb. a víz (80l) hőm. tartalma

1perc  működés alatt kb. 144W hasznosul.

Ezzel a szerkezettel én úgy csinálnám,hogy azt a bojler hőcserélőt

bevenném a rendes fűtőkörbe egész napra (v. programozva fél napra)

ha szükséges szabályozható átkötő szakasszal.

Szerintem így a bojler külvilág felé való hő leadásából adódó veszteség

(ami nem is veszteség mert a helyiséget melegíti,hacsak nem a szuterénban van)

sokkal kisebb lenne mint a mostani kazánveszteség.

Előzmény: kormi07 (90491)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90492

Ha vennel majd az olasz termekeket ne eroltesd, inkabb oventrop, herz, ...  es azokbol is a kis ellenallasu.

Előzmény: simon53 (90488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!