Keresés

Részletes keresés

krisztian987 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89784

Szia Péter,

 

1000 éve nem olvastam tőled semmit.

 

Üdv.:

K

Előzmény: peterch (89782)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89783

a szivattyú elején rajta van a forgásirány , és többnyire jól van felíratozva.

 ha a padló szelepét magasabb hőfokra állítanád?  én keverő szelepet használtam volna.

Előzmény: gábor 321 (89777)
peterch Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89782

Szia !

 

Ha hulyeseget irok, akkor elore is elnezest kerek mindenkitol! Ha jol sejtem a kazanbol a hocserelore jonnek a csovek es ott gondolom ket szintre oszlik a rendszer. Ha igy van, az a kerdesem, hogy a hocserelo eleg nagy -e, teljesitmenyileg. Valamint a kazan oldalon latok szerintem egy keveroszelepet az eloremeno es a visszatero kozott. Ha az az, akkor miert nem probalod azon keresztul novelni ( elzarni a keverest)az eloremeno homersekletet a hocserelo fele. Valamint egy kerdes, milyen holepcsovel mukodik a hocserelod. 

 

Udv , Peter.

Előzmény: gábor 321 (89777)
krisztian98 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89781

Sziasztok,

Motor Groundfos UPS 25-60-as, 3-as fokozatú állító tárcsával

A csatolt kép alapján van a szivattyú működése.
Ha a kapcsoló:
1-es fokozatban van, akkor a 2-es és 4-es láb van összekötve.
2-es fokozatban van, akkor a 2-es láb az 5-6-os lábbal van összekötve.
3-as fokozatban van, akkor a 2-es láb az 7-es lábbal van összekötve

Az a kérdésem, hogy 1-es fokozatból mehetek-e 2-es fokozatba, úgy, hogy nem bontom a 2-es 4-es kontaktust? A szabályzó tárcsa bontja.

Úgy szeretném megcsinálni, hogy:
1-es fokozat indul, ha a kazán védőszelep utáni vízhőmérséklettől a kazántest melegebb pl: 8C-nál. (Ewelly EW-801)
Indul a 2-es fokozat 75C-nál.
3-as fokozat 80C-nál. Viszont + reléket nem szeretnék berakni az előző fokozatok bontásához. Az eszköz rá egy willhi WH7016J-lesz (Nem REX vagy seatos).
+ lenne egy riasztós-rész ami 90C-nál a motor 2-es lábára kapcsolja a fázist. (stc-2000-es)

Csinálhatom azt, hogy a fázist rakom a 4-es lábra, 5-6, és 2-es lábra (úgy hogy nem bontom a lentebbi fokozatot? Ebben az estben a gyári csatlakozó helyre nem is kell beraknom a fázist?

 

Meg tudom csinálni, hogy válság esetén az 1-es és 2-es lábat bontom és a 2-esbe direktbe fázist kötök? (ekkor igaz a szabályzó tárcsát felülbírálja.)


Sajnos a motorokhoz nem értek.

Köszi:K

t.zsolti Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89780

egy idő után nem fér a tartályba több víz, hol ereszti el?  a biztonsági szelep elfolyó csöve látható helyen van , nézd meg ha hidegről felfűt és előtte feltöltötted ereszt esetleg a lefúvatási nyomáson? nert akkor a tartálya hibás, a legközelebbi lehetősségre fel kell szerelni egy hasonló űrtartalmút és .

Előzmény: Zolika83 (89765)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89779

az én véleményem- rozsdamentes legyen a hőcserélő, nagy modulációs tartományal bírjon, a márka?? sok gari legyen megkötések nélkül ha lehet.

a feláras dolgok / időjárás követő szab, nem feltétlen kell mert némelyik márka elég erős felárral honorálja , a másikhoz megveszed annyiért mint egy közepes szobatermosztát ára.

arra számolj , hogy ha a kazán max 450 , ezzel nincs vége mert még sok minden kell hozzá 200-400e körüli értékben.

Előzmény: dddstudio (89759)
sjohn Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89778

Pillanatnyilag a keringetőszivattyú az óramutató járásával ellentétes irányba forog.

 

...miért, eddig merre forgott?...

Előzmény: gábor 321 (89777)
gábor 321 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89777

Sziasztok.

Ismét itt vagyok egy kis információért.

Mint írtam a kazánszerelő itt volt és megoldotta a fűtés problémát, viszont egy kérdésre nem vagyok benne biztos, hogy kielégítő választ adott, ezért kérdezném Tőletek is.

Az alap problémám az, hogy a fűtés kezdete óta, ( cirka 16 év) soha nem éreztem olyan intenzívnek a padló melegségét, mint másoknál. Tudom sok tényezőtől függ, viszont a szerelőnek említettem, végignézte a rendszert és azt mondta, hogy a padlófűtés keringető szivattyúja fordított irányba megy. Azt mondta fordítsam meg a szivattyút, így akár 30 %-kal is intenzívebb meleg vizet tud a padlófűtésbe engedni.

Ma megfordítottam, de kérdezném, hogy valóban jó-e így?Pillanatnyilag a keringetőszivattyú az óramutató járásával ellentétes irányba forog.

A válaszokat előre is köszönöm.

morgen66 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89776

Lehet hogy nem pontos a hőmérőd,egy pár fok lehet a beállított és a kikapcsolási érték között.

 

A kazánon állítod a hőmérsékletet, hova van állítva a termosztát?

 

A lakásban hány fok van? 

Előzmény: kozovasut (89772)
morgen66 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89775

Nem tudom milyen a kazánod ,de valószinű ha lebontod az elejét , alul felül foghatja csavar,akkor a kazánba találsz egy tágulási tartályt,ha megnyomod a szelepet és víz folyik belőle akkor lukas a tágulási. Megoldás a kazánban lévő tágulási kicserélése, vagy ha ez nagyon drága lenne,akkor a fűtési rendszerbe valahova egy tágulási beépítése.

 

Nézd át a fűtési rendszert nem-e észlelsz valahol folyást.

 

Honnan jön a víz a kazánból?

Előzmény: Zolika83 (89771)
80huszar Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89774

Üdv Mindekinek!

 

Problémám a következő: bekapcsolás után iszonyúan sípol a lemezes(pp-s) gázkonvektorom. Van rá esély,hogy ez a jelenség elmúljon? 

Köszönettel:Laci

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89773

nekem a legtetején van egy autó szelep. hozza ferhetö. ott kell felpumpálni.

Előzmény: Zolika83 (89770)
kozovasut Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89772

dv 

Segítséget kérnék hátha van itt hozzáértő. 

Van egy Saniuer Dúval F25e falikazánom. Olyan jelenséget csinál, hogy nem áll le. Fűtököri hőmérsékletník beállítok pl 70 fokot és nem megy fel annyira a vízhőmérséklet hogy lekapcsoljon. Sőt eléri a 72 fokot, ott még nem kapcsolna le és elkezd visszaesni a hőmérséklet. De ha beállítom mondjuk 76 fokra akkor felmegy 77 ig és ugyanezt csinálja. Menüben próbáltam állítgatni amit a használati ír de semmi eredménye. 

Valakinek valami ötlet?

Zolika83 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89771

Azt hol tudom megbezni?Nehez lebontani az elejet?Most is 0van a nyomas pedig fel volt toltve de par ora alatt elmegy belole,viz egy keves valahonnan jon tettunk ala egy kis edenyt abba csopog,csopogott.  Az is fura hogy a kazan nem kapcsol be amikor a szobai termoszatatot bekapcsolom akattanasi hang sem hallatszik amit elotte szoktam hallani. 

Előzmény: morgen66 (89768)
Zolika83 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89770

Van alul egy kis lavor abba csopog egy minimalis viz miutan fel van toltve kb 1-2dcl menyiseg. Hol lehet azt megnezni?Nehez lebontani a boritast rola?

Előzmény: Törölt nick (89767)
halmoore Creative Commons License 2017.01.08 0 0 89769

Persze, természetesen. A radiátor keresztbe van bekötve, mind a két helyre a csomagolásában adott dugó van berakva. A felsőbe az van amelyikkel légteleníteni is lehet!!

Előzmény: cucu (89730)
morgen66 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89768

Meg kellene nézni, hogy a tágulási szelepén jőn -e víz, ha igen akkor tágulási tartály kilukadt.

 

A rendszerben a nyomást 1,5 bárra állítani , és indítania kazánt.

Előzmény: Zolika83 (89765)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89767

Nekem egyszer fent a szelep engedett a tartály tetején...2 szer volt kint a szakszervíz...de nem találták meg a hibát..

Előzmény: Zolika83 (89765)
ZSOXMTD Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89766

Köszi, megpróbálom!

Előzmény: morgen66 (89761)
Zolika83 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89765

Sziasztok. Segitsegeteket kerem aki tudo irjon. Koszonom. Van egy Veissmann falikazanunk. A problema a kovetkezo volt. Kb 1-2 honapja rendszeresen visszaesett a nyomas hivtunk szerelot aki egy pumpaval felpumpalta.Mukodott minden ideaig jol aztan kb 1hete megint elmegy a nyomas 0-ra,mindig ujra toltottuk majd tegnap a szobatermosztattal nem tudtuk bekapcsolni a futest hiaba allitottuk be 25 fokra a kazan nem indult elnerdekes modon melegviz meg jon. Mi lehet az ok ki tudna ebben segiteni?Tartaly csere megoldja mind ket problemat vagy mas baj is van?Kb osszeg?Kellemetlenul erint most igy -25 fok erkezeskor :(

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89764

Sziasztok

 

A kazánom tud 40 liter készenléti melegvizet  tárolni.

 

de a multkor vacakolt, nem akart meleg lenni a víz.

 

azt vettem észre, hogy olyan mintha ki be kapcsolgatna, plus párszor küldött meleget a fűtés előremenőbe is.

gondolom ez nem noormális..

hanem valami vész megoldás, hogy ne melegedjen túl, 

tavaly kapott tiszta( savazozot hőcserélőt)

 

de mintha a meleget nem tudná átadni a víznek...nem ? vagy a 3 utas szelep szaraxik megint?

 

 egyéb 5let?

morgen66 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89763

Én a Viessmann-t javasolnám,a Remeha is jó , szereltünk fel több Viessmannt nem tudok róla, hogy lenne gond vele.

 

A konyhába a piros x-hez tudod tenni a kazánt,ha bele lehet tenni a kondis kazán kéményét, ha másik lakónak is van benne füstelvezetés akkor abba nem teheted.

 

Most hol van a cirkó? (gondolom azzal fűtenek)

 

Esetleg a zöld x-hez is lehet,ha abba a kis beugrásba bele tudják tenni a kipufogó csövet,a friss levegőt pedig kintről megoldják.(szétválasztott rendszer) 

Előzmény: dddstudio (89755)
lustice Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89762

Érdekes rajz. Ez a mostani állapot ? vagy egy jövőbeli terv?  Számomra érdekes az 5 db kifelé nyíló ablak? a konyhába való bejárat ? és valahogy  az egész..a zöld x az a WC ben van?

Előzmény: dddstudio (89760)
morgen66 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89761

Próbáld meg itt megkérdezni, igaz a tied nem ez a tipus de hátha adnak egy darabot külön.

 

A méretére figyelni kell , lehet hogy nem egyforma.

 

http://www.csollak.hu/padlofutes-oszto-gyujto

 

Régi tipusát nem tudod?

Előzmény: ZSOXMTD (89756)
dddstudio Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89760

 

Kb ez lenne a terv: KATT

A piros jelek jelölik az általam egyenlőre ismert kémény nyílásokat. A zold helyre tenném a kazánt legszívesebben, de még nem tudom, hogy ott van-e kémény. Kedden fog talán kiderülni. Az alsó piros iksz a konyha/étkező. Talán itt lehetne elhelyezni majd valahogy. De ez esetben jó lenne minél kisebbet és halkabbat választani.

Előzmény: lustice (89758)
dddstudio Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89759

Hmmm... ebbe még nem is igazán gondoltam bele. De az egyszerűség kedvéért legyen mondjuk csak a kazán. Szeretném ha valami megbízható/minőségibb darab lenne.

Előzmény: t.zsolti (89757)
lustice Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89758

Nem volna hülyeség legalább egy sematikus -- vagy igazi -- alaprajz.

Előzmény: dddstudio (89755)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89757

az említett összeg csak a kazánra ,vagy a kazán és tartozékai felszerelve.?

Előzmény: dddstudio (89755)
ZSOXMTD Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89756

Sziasztok! Tudna valaki segíteni hogy hol tudok ilyen átfolyásmérőt külön venni? 

 

dddstudio Creative Commons License 2017.01.07 0 0 89755

 

Sziasztok!

 

Teljes lakásfelújítás előtt állok, melynek része lenne egy kombi kondenzációs kazán beépítése is. Sajnos úgy néz ki, hogy kémény hozzáférések csak ott vannak kialakítva, ahol a kazán nagyon szem és fül előtt lenne... a csövet meg kívül ferdén vezetgetni nem szeretném a fél lakáson keresztül esztétikai okok miatt. Tudnátok esetleg ajánlani olyan típust ami a lehető leghalkabb és nem is túl csúnya? (bár ez utóbbi nyilván szubjektív)

A lakás 100 m2, 3.8 m belmagassággal. Alul, felül van szomszéd és nem vagyok fázós :) Nyílászárók újra lesznek cserélve és valószínűleg radiátoros fűtés lesz kialakítva (drágább/vastagabb parkettát szeretnék lerakni, ami nem lenne a legideálisabb padlófűtéshez sem hatékonyság, sem pedig parketta élettartam szempontjából).

A kazánra max 450e forintot szánnék. Próbáltam utánaolvasgatni, de túl sok a lehetőség és szokás szerint mindenki a magáét mondja a legjobbnak. Még a zajról is mindenki mást és mást mond.  

 

Egyenlőre ezeket néztem komolyabban, de szívesen veszek bármi egyéb ötletet is:

  • Remeha Tzerra Plus 24C
  • Viessmann Vitodens 100-W

Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni a döntésben. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!