Keresés

Részletes keresés

magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86944

De a másik a melegvíztároló.

Előzmény: joevagyok68 (86937)
topikolos Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86943

Köszi.

Közben megrendeltem már pár dolgot. A szivattyú a korábban írt alpha 2 L lesz. Osztónak Watts nevűt, remélem nem nyúltam nagyon mellé.(HKV2013A-55MS). 25 literes tágulási. Keverőszelepnek egy ESBE VTA 322 1'-os 20-43 C-ig lett rendelve. Több helyen írják, hogy kisebb rendszerekhez ez is bevállt.

 

A padlófűtés akkor zárt rendszerű lesz, de a kazán körét még mindig nem tudom. Milyen plussz költségekre gondolsz nyitottnál?

30 éves kazánt nem tudom mennyire szerencsés nyomás alá helyezni, ha eddig nyitott rendszeren volt. Majd megnézem az adattábláját mit írnak.

Előzmény: morgen66 (86940)
topikolos Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86942

Nem hiszem, hogy ennyire egyszerű... :)

Nekem egy régi kazánom van, amivel nem akarok közvetlenül fűteni, mert állandóan kapcsolgatna. Felfűtöm vele a tartályt, aztán onnan kiveszem a meleget. De közben kell ugye a tartály vizéből és a visszatérő ágból megfelelő hőmérsékletet kikeverni.

Amit linkeltél, az biztos jó, de egyrészt már megvan a szivattyú, másrészt engem mindig elriaszt, ha egy oldalon nem írnak árakat. Nézegettem ezt az oldalt is, de ha nincs ár, alapból azt feltételezem, hogy nagyon drága, azért...

Előzmény: morgen66 (86938)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86941

Nem kell kazánt cserélni,csak a meglévőt kell a szigetelt ház hőszükségletéhez igazítani.

 

Kapcsolgatást egy hidraulikus váltó beiktatásával tudod megszüntetni,vagy csőtermosztáttal oldod meg a vezérlést(de ebbe nem vagyok biztos)

Előzmény: magic2 (86935)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86940

Előzményekhez.

 

Mindegy milyen márka, réz is jó meg az acél is ,de szerintem ötvözve van úgyhogy jó mind a kettő.(van műanyag is) :-)

 

Vedd meg azt amit belinkeltem és nincsenek fölösleges kérdések,háromutú,egyutú stb.

 

Kiszámoltad akkor jó a tíz liter, különben ököl szabály 10 %.

 

Nyitott rendszert felejtsd el padlófűtésnél,én zárt rendszert javaslok. 

 

A nyitott rendszert ha megakarod hagyni akkor számolj plusz költségekkel,de ez már más téma.

Előzmény: topikolos (86919)
sjohn Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86939

...esetleg próbáld meg a kazán teljesítményét mondjuk a névleges 75%-ra visszavenni...a szivattyút ha olyan, akkor magasabb fokozatra tekerni!...a kazántermosztátot 60-65 fokra állítani!...

Előzmény: magic2 (86935)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86938

Ezzel mi a gond,rácsatlakozol az előremenővel meg a visszatérővel a kazánról és kész.

 

http://www.csollak.hu/padlofutes-oszto-gyujtok/bs-300-padlofutes-oszto-gyujto

 

 

 

Előzmény: topikolos (86919)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86937

most szigeteltettem le a házat is

 

És még ez IS ! :-) 

Szerintem békélj meg vele, hogy kapcsolgat !

 

Most közeleg a fűtési szezon, ezért szeretném a problémát megoldani, 

Úgy érzem nem igazán (akarod) megérteni, hogy mi a baj !

NYAGY a kazán !

Egyfokozatú a gázégő, nem tud modulálni !

Most, hogy hőszigeteltél, még "nagyobb" lett mint eddig..

Ezen semmilyen termosztát sem segít !

max egy puffer !

 

Amúgy biztos 2 ilyen kazánod van ?? Azt írtad...

Az egyik nem indirekt tároló ?

Előzmény: magic2 (86935)
Dunit Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86936

  Majdnem eltaláltad !

 

 "Lehet baj, hogy 2 radiátort lekapcsoltam a rendszerről? Értem ezalatt, hogy mondjátok, hogy nagyobb a rendszer teljesítménye, mint amit ki kellene fűtenie?"

 

 Ha még többet kapcsolsz le még sűrűbben fog kapcsolgatni !!

Előzmény: magic2 (86935)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86935

Van a hőmérséklet jelző alatt egy tekerentyű, kicsit több, mint a fléig vastagodik a vonal, majd ugye "elfogy", s utána már a piros tartomány jön. Én a "normális" tartomány felső quartilisébe hagytam, efelé nem akartam tekerni. Ugyan két radiátort kikapcsoltam, de gyakorlatilag a pinceszintet, földszintet és az emeletet is fűti. Lehet baj, hogy 2 radiátort lekapcsoltam a rendszerről? Értem ezalatt, hogy mondjátok, hogy nagyobb a rendszer teljesítménye, mint amit ki kellene fűtenie?

Most közeleg a fűtési szezon, ezért szeretném a problémát megoldani, de nem feltétlenül szeretnék kazánt cserélni, bár nyilván idővel majd kell az is. Viszotna sűrű kapcsolgatást meg szeretném szünetetni.

Előzmény: joevagyok68 (86929)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86934

Igazából nem tudom hol a baj, gondoltam egy termosztát csere amúgy is megérett, hátha ott a baj. De akkor nem. Ráadásul most szigeteltettem le a házat is, tehát ha ezek után is feleslegese menne, akkor az tényleg nagy pénzkidobás lenne. Ezért is vagyok itt, hogy tanácsot kérjek, mi lenne a legcélravezetőbb megoldás.

Előzmény: Ofenbau (86931)
Kapocska Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86933

Állítsd  a kazán termosztátját a maximum közelébe és remélhetőleg a szoba

termó kapcsol.

Előzmény: magic2 (86927)
Ofenbau Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86932

Korábban amikor még nem voltak ezek a modulálló kazánok, mindig a lehető legnagyobb teljesítményűt választották ( habár sok választás nem volt  vagy 12 vagy 24 kW néha a 35, de az már csak 'palotáknál' ). Aztán tetézték a hibát a kicsire "méretezett"  radiátorokkal  és csodálkoznak  a sűrű  mint írták 2 -3 percenkénti kapcsolgatáson.

 

 Pedig csak a fizika törvényeit követi  a  'rendszer'. Eléri a beállított védő hőfokot és kikapcsol az égő. Nekem is  nagy  modulálni képtelen kazánom van. Mondjuk duplája a számított hőigénynél, mégsem kapcsolgat.... olyan sűrűn. Sajnos azért kapcsolgat  főleg enyhe időben. Közép hidegben,  hidegben gyakorlatilag  nem kapcsolgat, mert ... mert egyensúlyba kerül a  kazán termelt hője a radiátorok  hőleadásával, a víz hőmérséklet nem tud tovább emelkedni. Nálam az egyensúly úgy 62 -63 fokon van,  a védő hőmérséklet meg úgy  70  fok.. Nem éri el.

 

 

 Jó  másfél   - kettő óránként azért csak leáll.  Eléri a beállított,   a másik beállított hőfokot, a helyiség  hőmérsékletét  és jön parancs a termosztáttól, hogy megállni. De nem 2 -3 perc hanem  mint írtam 1,5  2 óra.

 Ilyen egyszerű a fizika !

 

 

 Majd ha modern kazánom lesz az  modulálni fog, de most ez van.

Ofenbau Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86931

Ráfogod a termosztátra a hibát  !

 

 Pedig máshol kell keresni.

 

 

 

 "bár jók az ablakok, nyilván nem szükik el 3 perc alatt a hő - a kazán 2-3 percenként beindul. Gondoltam a termosztátnak is köze van ehhez a problémához  (a gázsszerelő sajnos semmi érdemit nem tudott vele tenni), így szeretnék egy olyan termosztátot,"

 

 

 Hát az tényleg nem szökik el ilyen gyorsan.

 Vajon miért kapcsolgat ilyen sűrűn egy kazán ? Mert mint írták

 

 "...hisz a kazán nem tud modulálni, nagy a teljesítménye és csak a gázégő ki-be kapcsolgatásával tudja előállítani az általatok elvárt/beállított (neki alacsony) hőfokú (50-60 fok) vizet !"

 

 Egy kazán akkor kapcsol ki ha a termosztát érzékeli a fűtendő tér beállított hőmérsékletét, vagy akkor ha a fűtő-víz hőmérséklete a beállított un. védelmi hőmérséklet felett van. Nagy a kazán  teljesítménye   a hőleadó felülethez viszonyítva. Az a kicsik a radiátorok az adott kazán teljesítményhez.

 Modulációs kazánt beszerelni nem olcsó  viszont a radiátor felületeket megnövelni csak csak megoldható.

  Egy kísérlet ? Tártd ki az ablakokat  és azt tapasztalod a kazán ugyan úgy ki - be kapcsolgat.

Előzmény: magic2 (86920)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86930

Ezen amúgy egy digitális termosztát SE sokat segítene.

Max akkor ha a jelenleginek "sokkal" nagyobb a hiszterézise mint az újnak !

Ha mondjuk a mostani +-1 fokra kapcsol, akkor ha az újat beállítanád +-0,2 vagy +-0,1 fokra, akkor talán nem kapcsolgatna annyit a kazán, hisz minden induláskor hideg(ebb) víz menne vissza bele.

Viszont lehet hamarabb tönkremenne a hőcserélője, mert jobban/többet kondenzálódna, mint ÍGY most !

szerintem

Előzmény: magic2 (86928)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86929

Van egy "belső" termosztátja IS a kazánnak !

Azzal állítod be az előremenő víz hőfokát !

csak hát a túl nagy teljesítménye miatt csak úgy tudja tartani azt, hogy a gázlángot le, majd visszakapcsolja, ha "érzi" hül a víz !

 

(Csak zárójelbe..mi 2 hasonló őrlángos cuccot cseréltünk le egy kondenz kazánra, és -30-35%-al kevesebb gáz fogy mint előtte !

A "kapcsolgatás" nem igazán növeli a hatásfokot.....viszont legalább ront rajta !)

Előzmény: magic2 (86927)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86928

Nekem is ezt ajánlották, annyi 5-6000 Ft

Előzmény: Lmr (86925)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86927

Így van, a gázégő beindulására gondolok. Lenn vagyok a kazánházban, s 2-3 percenként indul be. S nem lévén szakmabéli, de józan paraszti ész talán van, gondolom, hogy akkor kell beindulnia, ha hömérséklet csökkenésre vonatkozó jelzést kap a jeladótól, azaz fűtenie kell, hogy a beállított főfokot tartsa. De ha jó a szigetelés, nem nyitom ki az ablakot, akkor 2-3 perc alatt nyilván nem eshet annyit a hőmérséklet (akár 0,1 fokot sem), ami indokolja, hogy kvázi majdnem folyamatosan menjen a fűtés, mert a 2-3 percenkénti bekapcsolás majdnem annyit jelent.

Előzmény: joevagyok68 (86926)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86926

A "beindul" az pontosan mit is jelent nálad ???

 

Szerintem a gázégő ki-be kapcsolására gondolsz (egy termosztát be-ki intervallum alatt többször IS)

Ez "természetes"...hisz a kazán nem tud modulálni, nagy a teljesítménye és csak a gázégő ki-be kapcsolgatásával tudja előállítani az általatok elvárt/beállított (neki alacsony) hőfokú (50-60 fok) vizet !

 

Nálunk is így volt..

 

Előzmény: magic2 (86924)
Lmr Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86925

Computherm Q7et vettem a vezetékest... olyan 5500-6000 körül kapható

 

nekem is pont ilyen termosztát volt fent, és a 230V tápfeszt kapcsolta a kazánnál meg a szivattyúnál is

 

a Q7-tel is működik, és látom hány fok van mikor megy a kazán és mikor nem... és programozható

 

olcsóbb a nem progizható asszem a Q3, de 1-2.000ft a difi összesen...

Előzmény: magic2 (86924)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86924

emlékeim szerint úgy 50-60 fokon szokott menni. Van egy hasonló kazán, az a melegvizet adja. MIndenesetre biztos hogy azzal nem teszek rosszat ha egy új termosztátot veszek, lehetséges, hogy ez sem tökéletesen adja ki az utasításokat... Én nem igazán értek hozzá, egy digitális, új beszerzése biztos nem hátrány.

Előzmény: sjohn (86922)
csiriz Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86923

Van egy eladó FÉG V21 vagy MV21 gázos átfolyós vízmelegítő. A gyártási évnél 05 szerepel, de csak néhány hónapot volt használva. 40ezerért árulom, hátha valakit érdekel.

 

 

sjohn Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86922

...milyen fűtésrendszer?...hány fokon megy a kazán..?

Előzmény: magic2 (86921)
magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86921

Vmiért nem mentek át a képek

magic2 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86920

Üdv, van egy kb 13 éves termomax kazánom, mely gáztüzelésű (kép csatolva - ilyen az enyém is, ez egy internetről leszedett kép). Van egy szobatermosztátom, ami szintén jó régi (kép csatolva - saját), s sajnos télen - bár jók az ablakok, nyilván nem szükik el 3 perc alatt a hő - a kazán 2-3 percenként beindul. Gondoltam a termosztátnak is köze van ehhez a problémához  (a gázsszerelő sajnos semmi érdemit nem tudot vele tenni), így szeretnék egy olyan termosztátot, ami pontosabb, modernebb, ujabb. Kompatibilitást is figyelembe véve, milyen szobatermosztátot kell/érdemes venni, hogy a rendszer jobban működjön?

topikolos Creative Commons License 2016.09.30 0 0 86919

Minél többet keresek, annál jobban el vagyok veszve...

Az osztónál hogy érdemes kialakítani a szerelvények kapcsolását? 

Találok olyat, hogy az előremenőben van a szivattyú, van ahol a visszatérőben és van ahol a kettő közötti ágon.  Mi a legegyszerűbb megoldás a víz megfelelő hőmérsékletre keverésére? Azt hittem kell egy szivattyú meg egy keverőszelep és működik, de ennél bonyolultabb ábrákat/képeket látok.

 

Esetleg az előzményben lévő kérdésekre is ránézhetne valaki, ha van ideje...

Köszi.

Előzmény: topikolos (86878)
topikolos Creative Commons License 2016.09.29 0 0 86918

Köszi, de gázkazánhoz kellene. Találtam olyan termosztátot, aminek 8-10 fok a hiszterézise, az lehet jó lenne...

Előzmény: morgen66 (86915)
Lmr Creative Commons License 2016.09.29 0 0 86917

miért van az, hogy légtelenítem a radiátorokat, aztán néhány óra múlva hallom a levegő cicergést...

és pár nap múlva már megint érezni, hogy nem fűt végig...

 

nem zárnak jól a légtelenítők a végén?

vagy alacsony a nyomás?

Lmr Creative Commons License 2016.09.29 0 0 86916

erre akartam célozni...

 

de nem feltétlenül a legolcsóbb a legmegfelelőbb, mert én is jártam már úgy hogy el kellett zavarni valakit a nem megfelelő minőségű munka miatt...

Előzmény: robba (86912)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 86915

Nem írtad hogy milyen kazánhoz kell íme a vegyeshez a vezérlés

 

http://www.celsiusplussz.hu/Euroster.11Z

Előzmény: topikolos (86913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!