Keresés

Részletes keresés

varadyz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86715

Az áramlásmérős nem feltétlenül fontos de biztosan jobb bögyörészni.... illetve azonnal látod hogy a többi kör hogy változik ahogy állítasz valamit így előre lehet jósolni hogy mi lesz hidegebb melegebb. Nekem megért 31-et az 5 körös áramlásmérős szelepes csapos tartós végzárós osztó. Ezt szerelve nagyon akciósan tudtam volna 25-27-be összerakni. Szinte semmi a különbség.

Előzmény: varadyz (86714)
varadyz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86714

Most szereljük össze a padlófűtést. Nekem profik mondták hogy áramlásmérős + öntanuló termosztátot érdemes rátenni. 

Áramlásmérősből fixtrend-et vettem ez kb annyiba kerül mint egy darabokban összerakható osztó + termoszból CM907-es öntanulót vettem. Jofogásról. Korrekt fószer volt full gyári jött belőle bontatlan dobozban.

Aszondják azért fontos az öntanulás mert nagy a hő tehetetlenség és mire bekapcsol a termosztát onnan még kell 1,5 óra mire eléri megint a beállított értéket. Ezeket regisztrálja a termosztát és úgy fog kapcsolni legközelebb hogy ne legyen 1,5 óra.

Azt most ez vagy igaz vagy nem :)

Előzmény: topikolos (86705)
varadyz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86713

Vegyestüzelés, zárt rendszer, mivel töltsem fel a rendszert? Puffer is van így 1600 literről van szó. Használjak esővizet ha tudok ha nem akkor van még kútvíz vagy vezetékes. Vigyem be beméretni egy akvarisztikai boltba és válasszam a kevésbé kemény vizet? Csak a keménység befolyásolja? Klór? 5 rétegű, réz és horganyzott anyagokból áll + acél radiátor acél puffer és acél lemez kazán.

pockond Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86712

Szerintem az áramlásmérő akkor kell, ha a rendszer olyan szinten meg van tervezve, hogy ismert melyik körbe milyen mennyiségű víz kell percenként. Ha ilyen nincs, akkor ha van áramlásmérő, ha nincs, úgyis próbálgatni fogsz.

Előzmény: topikolos (86705)
topikolos Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86711

Így van. Azért fogok egy tartályt fűteni, és nem közvetlenül a padlóba küldöm a melegvizet.

Előzmény: t.zsolti (86708)
csiriz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86710

Még nem tudom milyen típust kellene venni.

Előzmény: t.zsolti (86709)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86709

mond a tipust

 

Előzmény: csiriz (86707)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86708

annak a fég kazánnak van egy javasolt minimális előremenő hőfoka mert a hideg kazánon kondenzálódik az égéstermékből a vízpára ( könyv mit ír? ) szerintem 60fok, a visszatérő ilyenkor kb 45-50 ( normáliséknál )

 

Előzmény: topikolos (86705)
csiriz Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86707

Sziasztok!

 

A "vaillant" fürdőszobai átfolyós vízmelegítő durrant egyet, majd kigyulladt, utána elaludt.

Most kellene venni másik típusút, olyat amin nincs őrláng.

De azt mondja egy szerelő, hogy más típus nagy procedúra.

A készülék árán és a szerelési díjon kívül milyen költségek lehetnek?

Házfalon kívüli alu cső kéményes.

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86706

"Viszont az "irány" az kötött !"

A tömítő feltekerési irányára gondoltam ! Ne "visszafelé", menetiránnyal szembe , mert letekeredik, ha betekered az idomot.....volt már rá példa valakinél..., csak azért írom !  :-)

Elvileg loctitéval lehet visszafelé IS tekerni..

 

"rücőzés?"

Amikor fémfűrész lappal vagy fogóval "megnyomorgatod" a menetek tetejét !

Ez pl. "gyárilag" olyan

http://csovek-idomok.hu/shop-image/product/rez-fitting/rez-kozcsavar.jpg

 

"amúgy fél colos csőre megy 1/2-3/4 Z idom)"

vagyis a csövön lévő 1/2"-os karmantyúBA !  :-)

Előzmény: SilverFlash (86704)
topikolos Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86705

Sziasztok!

 

Padlófűtést csinálok. Meg van a csövezés, 6 kör lett letekerve. Egy régi FÉG kazánom van, amit nem szeretnék cserélni egyelőre, közbe lesz iktatva egy indirekt tartály, amit felfűtök vele, és onnan veszem a melegvizet.

Kell majd egy keverőszelep, osztó, szivattyú, tágulási tartály. Nagyjából fejben meg van, de nem vagyok mindennel tisztában.

Az osztót kérdeztem 2 boltban is, de nem szeretném, hogy valami gagyit rám sózzanak, vagy a másik véglet, hogy olyan plusz dolgokért fizessek, amit úgy sem fogok/tudok kihasználni.

Szóval mi az ami feltétlenül kell és mi az ami felesleges egy osztónál? Pl. áramlásmérő hasznos, ha van minden ágon? Kell egyáltalán? Eddig úgy képzeltem, hogy elindítom a rendszert, aztán időnként állítok rajta, és mondjuk hetek alatt beállítgatom az összes helységnek, amit kér, utána már elég a keverőszelepet állítgatni, ha nagyon változik az idő. Vagyis nem nézegetem a mérőt. Vagy...?

 

Köszi.

 

SilverFlash Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86704

Köszönöm a tanácsokat.

 

Szóval a szint és távoság beállításnál ne tekerjem viszafele az idomot. Remélem sikerül.

 

joevagyok68: mi az a rücőzés?  (amúgy fél colos csőre megy 1/2-3/4 Z idom)

pockond Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86703

Nem olvastál vissza :), a többiek üdvéért nem írom le újra, de nem sokat kell visszatekerni. 

 

Nem mondtam, hogy jobb a padlófűtés cső, csak azt kérdeztem, hogy nagyon elítélendő-e azt használni. Ugyanis az van itthon, és a csatlakozói is enyhén jobb árúak, mint a kulcsos henco like cuccok. Vagy csak náluk rosszak a boltok.

 

De ha már bejöttél a csőbe (és visszaolvasol, 86631-nél kezdődik, de utána nem mind az): nálam az osztón és a gyűjtőn is van légtelenítő szelep, gondolom annak idején egyben hőmérővel, leeresztővel egyben így volt egyszerűbb. A gyűjtő van lentebb, így az ha jól sejtem amúgy fölösleges. Igaz? Van amúgy egy másik kis ág is, az két fürdőszobai radiátort hajt, azon viszont nincs légtelenítő. A kazánban persze közös lesz a vízkör, de elvileg nem kellene oda is? Sőt, nem a radiátorok tetején kellene légteleníteni, mint legmagasabb pont?

 

Előzmény: Sony Black (86699)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86702

"Van erre vmi elfogadott , hogy hányszor kell körbetekerni?"

Csőmérettől függ..

Viszont az "irány" az kötött ! Arra figyelj ! Meg ha nincs gyárilag, akkor a "rücőzésre" IS !

 

"Van vmi praktika úgy leszedni Z idomot, hogy a csővezeték ne sérüljön?"

Esetleg melegíteni gázégővel és úgy..

 

"mosdó csaptelep"

Esetleg próbáld meg magát a csapot tekerni és úgy meglazítani/megindítani !

Előzmény: SilverFlash (86698)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86701

A kóc a mai napig az egyik legjobb és legolcsóbb tömítő anyag a vizes szerelvényeknél. Vehetsz menet tömítő zsinórt (Loctite) de ez egy egyszeri Z idom cseréhez drága dolog. Ha ezt veszed kb 8x tekered a menetre, de fontos hogy ne a menetvályúba hanem össze-vissza a menetrészen. Teflon szalagot hanyagold, az semmire nem jó!

A csap anyát a legtöbb esetben egy vízpumpa fogóval meg tudod fogni.

Előzmény: SilverFlash (86698)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.09.20 -1 0 86700

 A  kóc és a teflon is  egy jó tömítő anyag.

Vannak azért finom trükkök,   amit gyakorolni kell.  Pl. a teflonnál  finomabban be lehet állítani, de   , de ügyelni kell arra ,hogy visszafélé semmit se forgassunk, mert akkor nem tömít.  A kóc egy univerzális tömítő  a maga helyén.

 

 

 Aztán gáznál van az un.  műanyag kóc. Na de kezdő ehhez ne nyúljon  !!

Előzmény: SilverFlash (86698)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86699

Ezt nem nagyon értem... Minek az átépítéséhez? Mi az a meglévő elem? Mit akarsz áthidalni, milyen cső az eredeti?

Azt se értem miért jobb a padlófűtés cső mint az 5 rétegű? Mellesleg már a padlós is a legtöbb esetben 5 rétegű... tehát abszolút nem világos mit akarsz :)

Előzmény: pockond (86695)
SilverFlash Creative Commons License 2016.09.19 0 0 86698

Helló!

Bénáztam kicsit a csaptelepek cseréjével, vagyis inkább nem cseréjével. :)

Lenne pár egyszerű/alap (nekem nem az) kérdésem:

- fali mosogató csaptelepet cserélném,

    egy videón láttam, hogy Z idom menetes részét többször körbetekerik teflon szalaggal (vagy valami ilyesmivel), gondolom tömítés miatt,   kóc helyett. Van erre vmi elfogadott , hogy hányszor kell körbetekerni?

    régi Z idomot le kell szednem (de mindenképp állítani kell, mert új csaptelep nem olyan széles mint a régi) Ezen még "kócos" tömítés van, jó esetben 15 éves, rosszabb esetben több. Van vmi praktika úgy leszedni Z idomot, hogy a csővezeték ne sérüljön?

 

-mosdó csaptelep: nincs csapanya-kulcsom, van vmi házi eszköz, amivel le lehet szedni azt a 30-32-es műanyag anyát? Villáskulccsal nem igazán férek hozzá. Állíthatóval sem.

pockond Creative Commons License 2016.09.19 0 0 86697

A 20-as padlófűtés csőnek

Előzmény: Kapocska (86696)
Kapocska Creative Commons License 2016.09.19 0 0 86696

16mm a belső átmérő

 

 A belseje az idomnak?

Előzmény: pockond (86695)
pockond Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86695

Az átépítésnél szükségem van 10-20 cm közötti távolságok áthidalására a meglévő elemekhez. Nagyon unortodox és elítélendő megoldás, ha nem szenvedek se rézcső forrasztással, se nem veszek 5 rétegű csövet drága kulcsos idomokkal, hanem padlófűtés csővel hidalom át? Igaz, hogy csak 16mm a belső átmérő (mondjuk egy 20-as 5-rétegűnek sem több), de rövid a szakasz és nem túl nagy a térfogatáram sem.

pockond Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86694

legpraktikusabban

Előzmény: pockond (86693)
pockond Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86693

Kösz mindhármótoknak. A legmagasabb hely, ahova amúgy a légtelenítőt is legpraktikusabba tudnám  tenni, nem vég lesz (átalakítás peremfeltételekkel), épp ezért kérdeztem, hogy baj-e, ha "átfolyik" rajta, pontosabban alatta a víz.

 

Előzmény: t.zsolti (86691)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86692

Szerelt osztónál a végbe lehet beszerelni a légtelenítőt,ilyen a végzáró elem kiképzése.

Egy kis emelkedés a végpont felé,és könnyebben sikerül a padlófűtés légtelenítése.

 

Van más megoldás is de ne bonyolítsuk.:-) 

Előzmény: pockond (86689)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86691

a legmagasabb végre célszerű

Előzmény: pockond (86689)
nixon70 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86690

Simán.

Előzmény: pockond (86689)
pockond Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86689

Kösz. Még egy kérdés, az automata légtelenítőt csak az osztó végére lehet szerelni, vagy lehet menet közben is, tehát folyhat-e alatta a víz?

Előzmény: morgen66 (86688)
morgen66 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86688

Fűtésnél a visszatérő ágat szabályozzuk,vagyis az előremenőbe szokás golyós csapot szerelni a visszatérőbe pedig szabályzó szelepet.

 

http://portal.d-eg.hu/d-eg-oszto-gyujto-rendszer-tervezese/

 

 

 

Előzmény: pockond (86684)
t.zsolti Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86687

Nem csak a furokeszlet ami kellhet, maga a gep is jo aru 

Előzmény: spee981 (86683)
stevemegane Creative Commons License 2016.09.18 0 0 86686

Jó nagy marha vagyok. Erre eddig nem is gondoltam. :)

 

Tényleg tök fölösleges a zártcellás, mivel úgyis harmatpont felett kell tartanom a vízhőmérsékletet.

Előzmény: Wattocsak (86682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!