Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84458

A vízművek honlapján én 7200 Ft-otolvastam, bár nem jelentős az eltérés.

Egyébként meg a királyunk azt ígérte, ingyenes lesz a mérőcsere :-) (sajnos nincs meg a hangfelvétel róla)

A többi (áram gáz, fővízmérő) meg azelőtt is ingyenes volt, akkor mit is kaptunk?

Előzmény: lapar (84457)
lapar Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84457

Köszi a választ! Elsőre tetszett volna ez a saját kivitelezés, de úgy tünik igazad van, megtakarítást nem nagyon éek el vele, csk élvezetből meg nem szerelget a zember.

A bosszantó, hogy egy lakásban van 4 db, az már együtt húzósabb.

Ja, tényleg, a meleg vizes mérő, az drágább?

Előzmény: Sony Black (84455)
murray Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84456

kondikazán kémény van? 

Előzmény: murray (84454)
Sony Black Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84455

8400 ft-ért csak plombálnak... a viz órát meg külön megveszi kb 4000Ft és szerelgetheti. Ráadásul azt sem mindegy miylen orát vesz mert nem mindegyiket fogadják el. (a legtöbbet igen)

Most akkor nem ugyan ott van ha kihívja a szerződéses vállalkozót, aki elintéz mindent és papíroz is? Mert pénzben szerintem ugyan annyi. 1-1,5 hetet ugye arra érted mire kijön plombálni a vízmű?! Mert az adminisztráció és hogy újra diktálni tudjon, valamint hogy az új óra ismét számlázásba kerüljön az 2-3 hónap.

Előzmény: morgen66 (84445)
murray Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84454

nálunk (III. ker) is 15-20e ft egy viz kiállás számla nélkül. 

 

csőveken rengeteget lehet spórolni a mester tuti tréfa nélkül hozza a 2-300méter csövet meg minden szerelvényt  és bevasalja az áfát. 

 

sztem egy kazán felrakás kb 50 rongy egy ház becsövezés kb két ember 1-2hét olyan 500nál nem lehet több.  csatornához nem értek,  azt magam ástam. 

Előzmény: salviasp (84453)
salviasp Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84453

Ez még csak az első ajánlat volt, majd persze összevetem a többivel is.

Igazából a munkadíjra voltam kíváncsi, hogy reális-e. Régebben úgy rémlik, hogy kiállásonként számoltak 15-20eft + szerelvényezés + a gázszerelés külön.

Az anyagon, pl. csöveken kis guglizás után látom, hogy a bruttóra került még egyszer az áfa. :)

 

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (84451)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84452

Kérjen másikat  /    de szerintem kérjél egy másikat is, /

 

 Na de kitől ?

 ha egy vállalkozóhoz elmegy,   az ha nincs terv, akkor is fog adni egyet /nyilván fejben felépíti a munkát azaz megtervezi / egy más vállalkozó pedig szintén így tesz, de teljesen más rendszerben.

 Az 1 milla feletti munkánál illik tervet készíttetni.

 és azt meg kell fizetni !!

Előzmény: morgen66 (84450)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84451

 Egy ilyen árajánlat állhat 68 tételből, vagy 10 -zel többől. Hogy reális e vagy sem az nem megmondható.

 Itt ilyen volumenű munkánál már illik tervet is készíteni.

 Tehát egy vagy több terv / a gázra eleve kell és az más mint a többi /, a tervalapján egy un. költségvetés kiírás - nevezik árazatlan költségvetésnek is vagy anyagspecifikációnak  / A lényege, hogy minden anyag és munka mennyiségileg és minőségileg benne van  /

 

 Ezt be lehet árazni, így lesz az árazott költségvetés, ami csak egy irányösszegnek tekinthető.

 Aztán az árazatlan ki lehet adni vállalkozóknak ajánlattételre.

 Úgy hogy az árazottról semmit se tudjanak, az nem az ő asztaluk.

 na most ha  a két árazott dolog nagyon eltér egymástól akkor lehet vizsgálni miért is.

 ha pl. a 22 . tétel az egyiknél a másik duplája akkor elemezni kell, hogy miért.

Előzmény: salviasp (84448)
morgen66 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 84450

Így nehéz megmondani de szerintem kérjél egy másikat is, és összetudod hasonlítani.

Én sokkalom a 2,7 milkát. ( az anyagon szerintem tudnál spórolni okosba,ha érdekel írj privátba)

Előzmény: salviasp (84448)
cucu Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84449

Nagyon is.

Előzmény: salviasp (84448)
salviasp Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84448

Sziasztok.

Tetőteres családi házat építünk Bp-en, most kaptam meg az első gépész árajánlatot.

Fűtésszerelés: kond. kazán 11 radiátorral

Vízszerelés: kazánnal együtt 10 vízkiállás

Teljes gázszerelés + MEO (terv nélkül)

+ 10-10m-ről víz, csatorna, gáz behozása (földmunka nélkül)

Ez 900eFt + ÁFA munkadíj.

Az anyag 1.2mFt + ÁFA, 210eFt-os kazánnal, DÉG radiátorokkal, szaniterek és csapok nélkül.

Szerintetek ez reális lehet?

 

kbmm Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84447

en mar nehany napja guglizom a budikat, de nem volt teljesen vilagos :))

de azt hiszem most mar kezd tisztazodni, koszi a segitseget! :)

 

akkor ha jol ertelmezem falban tartaly eseten rogzitem a meglevo falra a tartalyt (fali wcnel keretestul), majd lefedem gipszkartonnal es csempevel, majd ele vagy ra rakom a budit. ez nem is hangzik annyira bonyolultnak.

 

azt hiszem neheziti a dolgunkat, hogy az emeleti wcnel van vmi padka a fal elott amiben gondolom a cso van, abbol jon ki vhogy merolegesen a cso amibe csatlakozik a hatso kifolyasa a wcnek. ez gondolom szelesebb mint a tartaly + gipszkarton + csempe. ebben az esetben vhogy elorebb kell hozni a falat a padka sikjaba? nekem nem egyertelmu hogy ezt mikeppen szoktak megoldani. gondolom valami erosebb fal kell ami megtartja a tartalyt (es esetleg keretet is), meg fali wc eseteben meg azt is.. erre otlet? (bocsanat ha hulyeseget kerdezek, de egyaltalan nem ertek a temahoz :) )

Előzmény: Sony Black (84444)
kbmm Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84446

koszi!

az emeleti wc hatso kifolyasu, akkor ott elvileg mukodhet..

az also wc-t most hirtelen nem tudom milyen kifolyasu, de ha also kifolyasu akkor jol ertem h padlot kellene hozza bontani h arrebb rakjuk a csovet? mert akkor remenykedek h hatso kifolyasu az is :)

Előzmény: Sony Black (84443)
morgen66 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84445

Megveszed a vízórát , kicseréled magadnak, ( a régi vízórát és a plombát ne dobd el),előtte bemész a vízművekhez kérsz mellékvízmérő cseréhez formanyomtatványt,vagy ki is nyomtathatod.

Kész a csere bejelented a vízműveknél,hogy kérsz egy plombálást 8400 ft BP. ( kb 1,5 hét), közben elviszed a papírokat a közös képviselőhöz  aláírják neked , plombáló ráteszi az új plombát lefényképezi és kész. :-)

Előzmény: lapar (84439)
Sony Black Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84444

Azért ehhez egy 2 perces google rákeresés kell csak....

Vagy veszel egy ilyet, ez szabadon álló WC-hez való rejtett tartály: http://www.szaniteraruhaz.hu/alcaplast-a112-beepitheto-wc-tartaly-hagyomanyos-foldon-allo-wc-hez-a112/ fogod és felfúrod, majd be gipsz-kartonozod, majd rá a csempe.

 

Vagy veszel falra szerelhetőset: http://www.szerelvenyaruhaz.hu/alcaplast101sett_krom

Ugyan az a szisztéma csak itt a WC-t is a falra szereled, pontosabban a szerelőkeretre.

 

Az a nem mindegy, hogy neked milyen kifolyásod van jelenleg, mert azt lehet igazítani kell...

 

 

Előzmény: kbmm (84442)
Sony Black Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84443

Az attól függ... Alsó kifolyású a jelenlegi WC vagy hátsó? Ha alsó, mint általában akkor a 110-es PVC  csövet a padlóban kijjebb kell rakni a faltól. Ha hátsós akkor elméletileg össze lehet hozni.

Előzmény: kbmm (84440)
kbmm Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84442

illetve ha allo wc-re cserelnenk falba! epitett tartallyal, ahhoz pontosan mire lenne szukseg es milyen munkalatokkal jarna? ugyanolyan beepitheto tartaly kell hozza mint egy fali wc eseteben vagy masmilyen? illetve szukseg van keretre is vagy az csak a fali wc eseteben szukseges? ha nem szukseges keret akkor allo wc eseteben a falon beluli tartaly hogyan/mihez illeszkedik?

 

fali wc eseteben vhogy a keret tartja a tartalyt ha jol emlekszem, de a keretet pontosan hogyan/mihez kell illeszteni? a fal tartja vagy vhogy labon all? illetve hogyan kell utana beepiteni? egy falat kell ele huzni? vagy csak be kell burkolni? erdekelne hogy pontosan es reszletesen milyen munkalatokkal jarna ha lecserelnenk a hagyomanyos falon kivuli muanyag tartalyos allo wc-t az emlitett wc tiposokra..

Sony Black Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84441

Az attól függ hogy hol van a lakás. Budapesten a fővárosi vízművek az illetékes. A honlapján fent van minden!

http://vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek/lakossagi-ugyfelek/lakasmellekmeros_ugyfelek/mellekmeros_ugyintezes/lejart_hitelessegu_merok

 

Szerződéses vállakozók akik illetékesek a cserére és plombálásra: http://vizmuvek.hu/files/public/Fovarosi_vizmuvek/tarsasagi_informaciok/pdf/T-11._Tajekoztato_muszaki_atvetelt_vegzo_partnereinkrol.pdf

 

Tapasztalatból mondom, hogy az adminisztráció min 2 hónap a fővárosban.

1 óra cseréje 12-15e Ft átlagosan.

 

Előzmény: lapar (84439)
kbmm Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84440

sziasztok,

tudnatok abban segiteni, hogy ha egy hagyomanyos falon kivul levo muanyag tartalyos allo wct szeretnenk lecserelni monoblokkos wc-re, az jar-e valamilyen extra atalakitassal vagy csak leszereljuk a regi wct+tartalyt es a helyere rakjuk az uj monoblokk wc-t tartalyostul?

 

lapar Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84439

Urak, mennyibe kerül most egy mellékvízmérő csere?  Tudom, változó, de egy tól-ig érdekelne.

Hol tudom, megnézni, hogy ki jogosult erre? Azt tudom, hogy többen is hirdetik, de gondolom, kell jogosultság (lecserélni én is le tudnám, de plomba noincs otthon :-)

Sony Black Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84438

Elhiszem, hogy tetszik a hőszivattyú, meg a napelem, és jó is az.... de biztos megér 4-5 milla beruházást?

Annyiból szerintem az egész házat felújítod koppra! Mennyi idő annak megtérülése egy ekkora ház fogyasztására kivetve? 12-15év? Meddig akarsz ott élni 50évet? Mert akkor csináld! Egy kondis kazán az említett gáz átalakítással megvan szerintem 1-1,2 millából. Nem mindegy szerintem. Úgy kel gondolkodni, hogy a lehető legkörszerűbb és legköltséghatékonyabb legyen egy beruházás.

Előzmény: Peti1224 (84437)
Peti1224 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 84437

A házat most kezdem felújítani, ezért a padlófűtés csövek már idén bekerülnek, és a padlás is le lesz szigetelve már az idén. Ebben az évben a konyha és fürdő van soron. Jövő évben a szoba kerül sorra, ekkor lenne esedékes a falak szigetelése is, amit a gázcsövektől már nem is tudok normálisan szigetelni. Tehát mindenképp lépni kell valamilyen szinten.

Nem akarok mindent egyszerre. Annyira nem vagyok gazdag. Ezért is írtam, hogyha ilyen sokba kerül, akkor talán még egy évet maximum kettőt kihúzok gázzal.

A hőszivattyú azért tetszik, mert ha minden jól megy pár év múlva napelem is lesz a házon.

Előzmény: t.zsolti (84436)
t.zsolti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84436

Az elkepzelesed millios nagysagrendu

Előzmény: Peti1224 (84429)
.::Domino::. Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84435

Sziasztok! Bocsi,hogy így,de engem is ez érdekelne!

Fejér megyében,Dunaújváros környékèn gáz,stb bekötés,mindennel.

 

 Előre is köszi!

Előzmény: körte- (84410)
Calcitos Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84434

Peti háza egyébként Szabolcsban van. A konvektorokból és a z 1200 m3 -e fogyasztásból ítélve közepes, de a gázóra útban van ezért likvidálná a gázhálózatot.

 Én hagynám, áthelyeztetném a mérőt a kívánt helyre /terv + kivitelezés / majd szigetelnék és modernizálnám a konvektorokat .. vagy kondenzációs kazán.

 Mindenképpen szigetelnék is.

Calcitos Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84433

Én most nem ampereskedem, át lehetne számolni. Mindenesetre van kb. 25 kW elektromos teljesítményem,

 

 méghozzá  24 órás kb. 7 kW  / 32 Amp 6  és vezérelt  18 kW fázisonként 3db 16 Amp biztosíték / ha annyiteszek bele /

. Na de van gázteljesítményem is kb. 50 kW, amennyi a szokványos gázmérő áteresztőképessége.

Előzmény: Peter atyuska (84432)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84432

Akár 3x200A is simán kérhető ha van pénzed rá :). 3x80A-ig vannak szabványos tipizált mérőhelyek elfogadható árban, utána áramváltós lesz. 3x50A normál tarifás e felett már verseny szférás szolgáltató a villamos enregiában.

Előzmény: stevemegane (84430)
Sony Black Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84431

A Mika a legjobb alternatíva, ha a ház/lakás 60 m2 nem nagyobb. Kémény nem kell, gáz terv kell mert át akarod alakítani a gáz hálózatot. Szerintem az egész kijön a Mikával úgy 600-700ból max mindennel együtt. A hőszivattyús megoldás amiben gondolkozol nem rossz sőt, de 500-600-ért te nem veszel 6-8Kw-os hőszivattyút, hacsak nem valami ultra gagyit. Annak meg nincs értelme, mert 2-3év után vehetsz újat. Egy közép kategóriás, mondjuk egy LG pont a duplája. Egy Daikin, vagy egy Mitsubishi 2 milla, és akkor még nem is beszéltünk csak a gép áráról! A teljes kiépítés + beüzemelés sincs ingyen! A gép árának kb a fele...

Előzmény: Peti1224 (84429)
stevemegane Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84430

3x32 A-t simán lehet kérni, ha megfelelő hozzá a hálózatod az ingatlanban. Ki kell fizetni az Ampereket.

Előzmény: halaloszto (84427)
Peti1224 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 84429

Elnézést, hogy nem válaszolok egyenként, de így kevesebb helyet fogalalok el a fórumból. Igyekszem minden kérdésre válaszolni.

 

Tehát ez egy Szabolcsi kis településen lenne.

A gázfogyasztásom nem egy egetverő tétel, mert csak 1000-1200m3-ről van szó évente.

Helyette egyre jobban gondolkodom, a ház szigetelésén, mert jelenleg nincs szigetelve, és azután elektromos, azon belül is húszivattyús fűtésen.

Persze nem most azonnal, 1-2 éven belül tervezem kialakítani. ekkor a gáz mehetne is a házból.

 

A mika parapetes kazánokat néztem, tetszik is, ebben gondolkodtam eddig, de ha nagyon sokba kerül az órát áthelyezni(újratervezés+ilyen/olyan sarcok), akkor már nem éri meg, mert annyiból már a hőszivattyú is megvan.

500-600k-ből már tudok venni egy 6-8kW-os hőszivattyút.

 

A gázzal az a baj, hogy az óra olyan helyen van, ahol nem maradhat, tehát mindenképp át kell rakatnom majd.

A konvektoros fűtést viszont kellőképpen megutáltam, így azoknak is mennie kell. Talán még egy évet kibírok vele, de utána lépnem kell, és addigra összejönne erre az összeg is.

 

Padló és falfűtés lenne majd és ehhez jönne a fenti megodás.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!