Keresés

Részletes keresés

ottakring Creative Commons License 2015.10.23 0 0 81610

oda az az ón kell? olyanom is van.  elektromos páka nem jó?

 

Ez a helyes megoldás. De előtte le kell savazni a forrasztási területet.

Előzmény: murray (81609)
murray Creative Commons License 2015.10.23 0 0 81609

köv kérdésem van: a rézcső forrasztásához használt gázpalackos forrasztó + cin használható horganyzott ereszcsatorna forrasztására? vagy oda az az ón kell? olyanom is van.  elektromos páka nem jó? 

köszi

morgen66 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81608

A nyomógombot vagy azt a nagy" alátétet" kitekered ,most ennél melyiket pont nem látom,az szorítja le a porcelán tetőt.

 

http://alfoldi.hu/docs/szereles/91.pdf

Előzmény: szicsu1007 (81601)
morgen66 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81607

Nem lesz tökéletes,ha előrébb olvasol pont erről írtak.

Inkább egy ilyet tegyél be a fürdőbe.

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/pdf/Oventrop%20Unibox-RTL.pdf

 

Előzmény: fittt (81579)
forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81606

OK, köszönöm!

Előzmény: Kapocska (81604)
Irvine811 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81605

Egy új radiátoros rendszert szeretnék kimosni a használat előtt.

Van valami alkalmas szer a gyári elég drága mosó folyadékon kívül ami biztonsággal használható és később sem tesz kárt a rendszerben?

 

 Üdv: Irvine

Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81604

„áramlási zaj lép fel a gombbal alacsonyabb szabályozási egyenest állítunk be.”

Vagy válassz a 3 fordulat közül.

A padló szereti az állandóságot.

Figyeld a rendszert pár napig ,hogy a szabályozó miket állít be.

Előzmény: forme (81600)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81603

Nézd a képeket, különösebb rögzítés a tartály tetején nem látszik.

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Monoblokkos_WC_feher_porcelan_37032324.htm?first=1

 

Előzmény: szicsu1007 (81601)
C20NE Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81602

Ez egy monoblokk WC. Van 2 csavar ami átmegy a fajanszon arról szedd le az anyát és fölfelé emeld le a tartályt.

Előzmény: szicsu1007 (81601)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81601

Eddig bármit megoldottam, amire válaszoltatok:-)

Hogy ne kelljen több napig a budira járnunk, segítséget kérek.

Alföldi 6004 10 mélyöblítésű, hátsó kifolyású Wc, de valójában a tartály a probléma.

Ez egy porcelán, egybe építve a WC-vel.

Kérdés:

Nem merem feszegetni a tartály fedelét, félek, hogy eltöröm. Persze ha sikerülne levenni, akkor eldönthetném, hogy CSAK tisztítom, vagy cserélem a tartályt. Hogy kell levenni a porcelán tetőt?

 

forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81600

Autoadaptban kb. egy hetet ment, de nem változott semmi. Fixen beállt 1,6 m3/h-ra. A 2 fok deltaT-t akkor mértem, amikor csak picit melegített a rendszer (27 előre 25 vissza ha jól emlékszem). Kiváncsiságból feljebb vettem ma a nappali termosztátját, így 40-25 volt elég sokáig ez 15 deltaT, majd inkább levettem a termosztátot a szokásos 22-re, nehogy túlmelegítsem a házat.

Előzmény: Kapocska (81597)
C20NE Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81599

Stimmel, figyelmetlenül olvastam!

 

Amit én nem értettem, miért nem javíttatja a régit. Mondjuk ha a kémény állapota és a készülék együtt nem teszi lehetővé a CO mentes működést akkor hiába javíttatja...

Előzmény: Kapocska (81598)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81598

4.2.4.1. A Szabályzat hatálybalépését követően új felhasználói berendezés létesítése esetén, huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségekben és az azokkal légtér-összeköttetésben lévő helyiségekben

„B” típusú fűtő- és vízmelegítő gázfogyasztó készülék nem helyezhető el.

 

Megengedő rész:-)

 

Már üzemelő, a helyiség légterétől nem független üzemű „B” típusú gázfogyasztó készülék helyére lakó épületek, lakások és kommunális épületek huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségeiben és az azokkal légtér-összeköttetésben lévő mellékhelyiségeiben „B” típusú gázfogyasztó készülék kizárólag az  5.3. pont szerinti egyszerűsített készülékcserével építhető be.

 

Szerintem a kémény lesz a bibi.

Előzmény: C20NE (81596)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81597

Autoadapt üzemmódot,ha használni akarod akkor az öntanulás idejére pl. 2nap

hagyd magára a rendszert és figyeld meg,hogy mi változik.

„Alkalmazkodó

A kapcsolódobozon lévő gombbal az AUTOADAPT üzemmód, 6 szabályozási egyenes és 3 állandó fordulatszám állítható be. Ha áramlási zaj lép fel a gombbal alacsonyabb szabályozási egyenest állítunk be.”

A képlet azt mutatja meg,hogy milyen összefüggés van a paraméterek között.

Honeywell –en „víz minimum és maximum értéke” állítható ahhoz a 2 fokos delta T-hez

nagy vízáram tartozik ,inkább vedd magasabbra.

Előzmény: forme (81594)
C20NE Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81596

Az az érzésem, hogy folyamatosan félreérted a post-okat. Az egyszerűsített készülékcseréhez is kell a kéményseprő szakvéleménye. Ráadásul szerintem az egyszerűsített csere a Te esetedre nem alkalmazható, mert nyílt égésterű készüléket lakótérben már nem lehet elhelyezni így borul az azonos működési mód hiszen a mostanid nyílt égésterű.

 

Amúgy simán megjavíttatnám a jelenlegi készüléket, hiszen nem ördöglakat az, majd kérném a javítás után a visszakapcsolást, ez az egyetlen mód szerintem amikor nem kell semmi máshoz nyúlnod.

 

Attól, hogy találsz valakit aki kicseréli még a gázművek nem helyezi újra üzembe a rendszeredet.

 

Ha kiderül, mi a helyzet kérlek írd meg.

 

- őszintén kívánom, hogy ne legyen igazam! -

Előzmény: Mr. Teddy (81593)
fittt Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81595

Thermopartner Kft

1027 Budapest

Bem József u. 6.

20/9376222

thermogazpartner@gmail.com

 

LHB Kft.

1025 Budapest

Zöldlomb u. 11.

30/944-7626

szerviz@lhbkft.hu

 

ők ferroli szerződöttek, hogy még kivel mással, azt nem tudom

Előzmény: Mr. Teddy (81593)
forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81594

A képletedet nem tudom, hogy tudnám alkalmazni, mivel az előremenőm hőmérséklete folyamatosan szabályozva van egy kütyüvel (Honeywell HM80- Evohome kombó). Az evohome veszi a nappali hőmérsékletét (itt be van állítva a víz minimum és maximum értéke), küldi az infot a HM80-nak, ami egy háromjáratú szelep segítségével keveri a pufferből és a padló visszatérőjéből az előremenő hőmérsékletét. Sajnos a visszatérő és az előremenő hőmérsékletkülönbségét nem tudja fixálni (nincs rá opció), így lehet olyan is, hogy az előremenőm 40 fok, de a visszatérőm még csak 25. A padló felületén nem érzékelek ezzel gondot, mindenütt egységes a hőmérséklete.

Előzmény: forme (81592)
Mr. Teddy Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81593

II. kreületi kellene. Viszont egy kis bosch melegítőt is fel kéne dobni, annak az esélye kicsi, hogy az illetőnek van Bosch-ra is jogosítványa? Így egy kiszállás mellett a kettőt meg tudná hivatalosan garisan csinálni.

Előzmény: fittt (81590)
forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81592

A beszabályozást nem csinálta meg a szerelő, én meg laikusként anno nem tudtam, hogy ez szükséges! :(

A rendszer úgy néz ki, hogy a nappali-konyha-étkező egy légtér (kb.75 nm). Ide megy 6 kör a folyosón végig (kb. 10 méter x 1,5 méter). A másik két kör a tárolót és a mosókonyhát melegíti.

A rendszerem nyitott, 0,6 Bar nyomással.

Most a szivattyú CP 1-en megy 0,9 m3/h-val, így nem búg.

Autoadaptban fixen 1,6 m3/h-val tolja a vizet, de engem zavar a búgás.

Kevés lesz télen a 0,9?

Jó lehet így a beszabályozást, vagy esélyes, hogy túlfojtom a rendszert?

Kipróbáltam azt is, hogy kitekertem az összes szelepet, 1,6 m3/h úgy is autoadaptban és akkor is búg. 

Esetleg lehet kicsi a szivattyú?

Előzmény: Kapocska (81591)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81591

Az is egyfajta beszabályozás de, hogy ez miért így történt azt nem mondod.

 

     Q = m * c * (te – ti)

Q = hőmennyiség [kJ]

c = 4,19 kJ/kgK Víz folyadék fázisban

m = tömeg (mennyiség) [kg]

c = fajhő [kJ/kgK]

te = érkezési hőfok, melegítés végén [K]

ti = indulási hőfok, melegítés kezdetén [K]

 

Két dolog miatt szokták beszabályozni:

 

-ha a hurkok nem egyforma hosszúságúak

 

-ha a számítással ellentétben a hőmérséklet (az adott helyiségben)

nem megfelelő v. változott az igény

Előzmény: forme (81589)
fittt Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81590

ha bp-i kell, van egy teljes ferroli szakszervíz listám, írd meg hányadik kerületben lenne

Előzmény: Mr. Teddy (81587)
forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81589

A beszabályozást én csináltam az alábbiak szerint:

-Alpha2 3-as fokozatra állítottam

-összes kör előremenőt tökig kinyitottam, visszatérőt tökig elzártam

-körönként kinyitottam egy-egy visszatérőt, így láttam, hogy adott kör mennyi m3/h-val bír.

-6 köröm 0,6m3/h, 2 kör 0,5m3/h

-megnéztem, hogy hány szelepfordulatnál adja a 0,6-os kör a 0,5-ös értéket (2 szelepfurdulat), azokat beállítottam úgy, hogy 2 teljesér tekertem ki a visszatérő szelepekből, a 0,5-ösköröknél 4-et. (Összesen 9 fordulategy-egy szelep útja)

Jól csináltam?

 

Előzmény: Kapocska (81586)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81588

Meglévõ gázfogyasztó készülék cseréje egyszerûsített eljárással az alábbi feltételek egyidejû fennállása esetén

végezhetõ:

a)  az új készülék legfeljebb 36 kW hõterhelésû,

b)  az új készülék hõterhelése nem nagyobb a meglévõ készülék hõterhelésénél,

c)  a készülékcsere nem jár a fogyasztói gázvezeték cseréjével, átalakításával,

d)  az új készülék besorolása:

da)  megegyezik a meglévõ készülék besorolásával, a készülék elhelyezése a létesítéskor érvényes mûszaki

biztonsági feltételeknek változatlanul megfelel, továbbá kéménybe kötött készülék esetében az új

gázfogyasztó készülék csak olyan egyedi, önálló égéstermék elvezetõ berendezésbe csatlakozik, ami

megfelel az új gázfogyasztó készülék gyártója által elõírt követelményeknek; a kéményseprõ-ipari

közszolgáltató megfelelõ minõsítésû nyilatkozata rendelkezésre áll arról az égéstermék-elvezetõ

rendszerrõl, amelyhez az új készülék csatlakozik, vagy

 

db)  ha az új készüléket kizárólag a készülék részeként tanúsított égéstermék-elvezetõ és égési levegõ

hozzávezetõ rendszer elemeivel, a készülék gyártójának utasítása alapján szerelik, és a helyiséglevegõtõl

független üzemmódban helyezik üzembe.

 

http://www.egaz-degaz-foldgazeloszto.hu/media/download/GMBSZ_11-2013_ngm_rendelet.pdf

 

Előzmény: Mr. Teddy (81587)
Mr. Teddy Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81587

Rendben, köszi az infot. Én is így gondoltam. Csak az zavart össze, hogy felhívtunk egy gázszerelőt, és az kezdett olyanba, hogy "a kéményt mindenképp bélelni kell mert 2010 óta rendelet mondja ki, hogy bélelés nélkül nem lehet, tralalala..." Gondolom mivel anyámmal beszélt, ezért bejátszotta, hogy "naív nő nem ért hozzá, jól lehúzzuk".

 

Másik kérdésem, ha engedély megvan, felszereli a szerelő rendesen, utána kell még valami engedélyeztetési ellenőrzést is kikérni?

 

Illetve, ha van itt olyan aki tud ajánlani szerelőt, aki korrekt és Ferroli készüléket hivatalosan tud felszerelni (hogy a garancia le legyen pecsételve), azt szívesen fogadom.

Előzmény: morgen66 (81557)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81586

Ha már a körök bevoltak szabályozva akkor ne bántsd őket.

Nézd meg a visszatérő hűlését az új mennyiséggel és ha „túl nagy”

a dT akkor emeld az előremenőt, hogy ne legyen „mozaikos” a padló.

 

Előzmény: forme (81581)
fittt Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81585

köszi az infót, akkor a visszatérőt újratervezem vele

amit írtál sajnos nem tudom mi az (szőke ;-) ), utánanézek, kérdezek, h a mi rendszerünkbe beilleszthető-e.

nálunk is lesz törölközőszárító

Előzmény: digium (81583)
fittt Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81584

az aljzat most készül, teljesen új lesz

a csőmennyiség különbsége nem számottevő

újraszámoltatom a radiátorokat, de elméletileg tudja, h kondenz kazán lesz, amit kondenz üzemben szeretnénk használni

Előzmény: Kapocska (81582)
digium Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81583

Padlófűtésbe nem kötünk visszatérőt, főleg nem az egész rendszerét egy fürdőszobába! Lehet erre célra kapni szabályozót, például oventrop unibox rtl.

Nekem van egy felesleges vadi új (giga törölközőszárító lett helyette), krómozott színben dobozában.

Előzmény: fittt (81579)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81582

Az,hogy a kazán vizét osztóra v. egy gerincre fűzött radiátorok veszik le

majdnem mindegy. A különbség a beszabályozásban van mert a két v. több radiátor közötti

csőszakasz(körön kivüli)  hidraulikai ellenállását is be kell kalkulálni. Az osztón ez a távolság

nyilván kisebb. Azt,hogy melyiket válasszátok, nagyban függ az aljzat készültségi

állapotától és a rászánt cső mennyiségtől,esztétikától.

Az alacsony hőmérsékletnek megfelelően van méretezve a radiátor?

Előzmény: fittt (81579)
forme Creative Commons License 2015.10.22 0 0 81581

Akkor csavarjam beljebb a visszatérők szelepeit? Vagy esetleg kiljebb?

Előzmény: Kapocska (81580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!