Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81104

Teljesen másféle kell. De nyomban a kondenzációst szereltesd fel !!

áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81103

Tudom, hogy nem kéményseprő fórum, de biztos értetek ehhez is. A kondenzációs kazán beszereléséhez, illetve a hagyományos gázkazán beszereléséhez ugyanolyan kéménybélelésre van szükség vagy más jellegűre? Azért kérdezem, mert ha más kell, akkor nem érdemes a hagyományos új kazánt beszereltetni, hiszen mikor az elromlik, akkor újra ki kell fizetni a kéménybélelés borsos árát, és ez nagyon nem mindegy. 

Előre is köszönöm, ha megválaszoljátok! :)

áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81102

Köszi!

Előzmény: c-stahl (81099)
Wattocsak Creative Commons License 2015.10.03 -1 0 81101

Állítólag van terveződ és terved is. Azon mi szerepel? Miért nem a terveződet kérdezed meg? 

Előzmény: stevemegane (81100)
stevemegane Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81100

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni felületfűtés ügyben.

 

A nappaliban szeretnék csinálni az építendő gipszkarton álmennyezetbe mennyezet fűtést-hűtést 10x1,3-as csővel könnyűszerkezetes fém rendszerlemezbe bepattintva.

A nappali felett padlástéri szobák vannak, melyek padlója alatt van lépésálló hőszigetelés.

1. A nappali mennyezet építésekor kell tennem a fém rendszerlemez fölé hőszigetelést és párazáró fóliát vagy anélkül is fog rendesen hűteni-fűteni a rendszer?

 

2. Két cég kisosztói keltették fel a figyelmem. Az egyik a Qualitherm, a másik a TU-BA Trade.

A kérdésem az lenne, hogy az oldalukon lévő kisosztók közül a felhúzógyűrűs réz vagy a műanyag a megbízhatóbb?

Nem szokott ezekkel a kisosztókkal gond lenni, pl szivárgás?

 

A kötés tekintetében azt tanultam ki, hogy 3 módszer lehetséges.

- A 10x1-es csöveket kisosztókba kötni (pl. Qualitherm) és 18-as gerincvezetékkel csatlakozni a nagy osztókba.

- A 10x1-es csöveket Tichelmann kötéssel kötni a 18-as gerincvezetékbe.

- 14x1-es csöveket alkalmazva egyből beköthető a nagy osztóba a kör. 80m-es körök alakíthatók ki és nincs elburkolt kötés. Ezért nekem ez lenne a szimpatikusabb, de állítólag nagyon körülményes a 80 m-es csöveket feltekerni a plafonra.

Szerintetek melyik módszer az optimális (üzembiztos, és költséghatékony is)?

 

 

Tudnátok tanácsokat adni a kérdéseimre?

 

 

Köszönöm szépen.

c-stahl Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81099

tessék a szabályok:

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1300011.NGM

4.2.4.1 A készülékek elhelyezésére vonatkozó általános előírások

Előzmény: áttentő_redáz (81097)
nihill01 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81098

Sziasztok!

 

A következőhöz kérnék tanácsot:

A nemrég vásárolt házunkban a fürdőszobában van egy nyílt égésterű vízmelegítő. Ezt szeretném megszüntetni (és lecserélni egy villanybojlerre), a pincéből hozzá feljövő gázcsővel együtt. Kell ehhez valami engedély, vagy mi a hivatalos menete az ügynek?

 

köszönöm.

áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81097

A javítás lesz alighanem a megoldás, kerül, amibe kerül. (Mert csak ezt tudom kifizetni)
Ezt valami szellőzőnyílással egyébként nem lehet megoldani? Két vagy három éve ilyet szereltek be a szomszédomnál. Tettek egy szellőzőt a konyhájába. Most akkor ő halálra van ítélve? 

Nem értem, 10 éve meg 2 éve ez még nem volt halálos, csak mostanában?
Igazából a szabályokra voltam kíváncsi.

Ezek szerint nem szerelhető hagyományos kazán egy átlag lakásba? Van erre lehetőség vagy nincs?

 

Előzmény: kormi07 (81095)
áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.03 0 0 81096

Köszönöm a választ.
Lakótérről van szó, a fürdőszobában van a kazán. 

Amit leírtál, abból ha jól értem az következik, hogy csak turbós vagy kondenzációs kazán szerelhető be. Azaz nem úszhatom meg 1 millió forint alatt. A legolcsóbb ajánlat eddig látatlanban 1.100.000,- forint volt. Azt mondták, ez a legkevesebb, mert földszinti a lakás és van fölöttünk még három szint.

 

Előzmény: kormi07 (81094)
kormi07 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81095

Ja, a zárt égésterű kazánnak mindegy, hogy milyen ablakod van.A nyílt égésterű, ventilátor nélküli, kéményes (B típusú) kazánoknak szüksége van levegőutánpótlásra, mert a lakás légteréből használja az égési levegőt, ott fontos, hogy legyen levegőbeáramlás ablakréseknél, légbeömlőkön, különben benne leszel a híradóban.

 

-----

 

Próbáld megjavíttatni a junkerst, egyelőre úgy jössz ki a legolcsóbban.

Előzmény: kormi07 (81094)
kormi07 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81094

Lakótérbe csak ún. C típusú, zárt égésterű gázkazán szerelhető fel hivatalosan, ennek 2 típusa van, a hagyományos ventilátoros (turbós) kazán, és a kondenzációs, ami szintén ventilátoros, csak jobb a hatásfoka, kevesebb gázt fogyaszt.

A zárt égéstér azt jelenti, hogy egy csövön a lakáson kívülről szívja a friss levegőt, és egy másik csövön fújja ki, nem használja a lakás levegőjét, nincs CO/CO2 mérgezés veszély.

 

Az egy millió forint elég egy hivatalos kazáncserére, ha szaki csinálja, akkor is.Sokkal kevesebből akkor sem jössz ki, ha nekiállsz magad(kazán 150-300e, kémény 50-150e, engedélyek, szerelvények, üzembehelyezés, munkadíjak 250-400e), és ugye radiátorokat, ilyesmit nem kell cserélni.

 

Előzmény: áttentő_redáz (81092)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81093

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni:

A működő saunier duval turbó cirkómat,-régi már- a megadott dátum után is lecserélhetem ugyanolyan Készülékre saját magam, papirok nélkül?

Vagy kell akkor is valamiféle engedély?

Forgalmazás utána is lesz?

Vagy alkatrész ellátás, javítgatás lesz utána?

Beszéltem én is gázossal.

Azt mondta, csak az új létesítéseknél kell majd csak a kondenzációsokat beszerelni.

A turbosok és simák maradnak.

Kérdés, lehet-e majd kapni a boltokban pl. turbóst 2 év múlva?

kösz

 

áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81092

Köszönöm a felvilágosítást! 
Én is ezt a szeptemberi dátumot tudtam, de hallottam a rádióban valamikor félfüllel, hogy ez módosult, de nem tudtam, hogy pontosan hogyan. Ezért kezdtem el a neten keresgélni miközben hívogattam ajánlott szakembereket, és a neten sem kaptam semmi értelmezhető választ, pedig beállítottam, hogy csak az egy hónapon belüli találatokat szedje le.
De az egyik ajánlott mester meg azt mondta, hogy amennyiben műanyag nyílászáróim vannak (amik olyan jól sikerültek, hogy némelyik alatt befúj a szél, de ez nem releváns), akkor CSAK a kondenzációs kazán lehetséges, és ez már évek óta szabály.
 

Előzmény: c-stahl (81091)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81091

 

2016.07.01-ig készülék vásárlásra, tervezésre, engedélyeztetésre, kivitelezésre, sikeres gáz meo-ra és beüzemelésre.

Nem voltak naprakészek.

2015.09.26-i határidővel akarták bevezetni ezt a rendeletet. Ez volt a köztudatban, de módosították a rendeletet.

Előzmény: áttentő_redáz (81090)
áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81090

Köszönöm, ez világos. Tehát még jövő év júliusig a hagyományos kazán megvásárolható és telepíthető.Ugye jól értem?
Akkor miért mondta ma és tegnap 10 szakiból kilenc, hogy CSAK kondenzációs kazánra cserélhetem a meglévő elromlott kazánomat az összes járulékos költséggel, ami a kazán árával együtt legkevesebb 1.100.000,- forint???
Ennyire nem tudja senki, hogy mi van? 

Előzmény: c-stahl (81087)
áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81089

Wattocsak!

Igen egy már meglévő, de elromlott kazánt kell lecserélnünk. Nem turbós, hagyományos, vagy hogy kell tisztelni az ilyesmit. :) De akkor miért mondja majdnem az összes szaki, hogy csak kondenzációs kazánra lehet cserélni??? Schwarz művekben nem gondolkozom. 

Előzmény: Wattocsak (81088)
Wattocsak Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81088

Meglévő kazánt akarsz lecserélni? Vagy új telepítés lenne? Azért ez nem mindegy.

Még több mint fél évig bármilyen szutyok kazánt fel lehet szerelni, csak a légellátását kell biztosítani. Ha ez megvan akkor olyan ablakod van amilyet csak akarsz. A turbós kazán még teljesen elfogadott, de ha nem a Schwarcz művek csinálja, akkor a kéményseprőt nem tudod megkerülni. Hatóság megkerülésével viszont kockáztatod, hogy egy alkalmatlan pillanatban szabálytalan vételezés miatt piros plombát kapj, kizárva a gázszolgáltatásból.

Előzmény: áttentő_redáz (81086)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81087
Előzmény: áttentő_redáz (81086)
áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81086

Kedves mindenki!

Teljes zűr és zavar van a fejemben, ami az  új kazánra vonatkozó szabályokat illeti.
Beszéltem több gázszerelővel meg kivitelezővel (bármit is jelentsen ez) és mindenki mást mondott, és igyekeztem utána olvasni a neten is.

Volt olyan vélemény, hogy már csak kondenzációs kazánt lehet (szerintem ez téves), volt olyan, hogy attól függ, hogy milyen nyílászáró van, volt olyan, aki azt mondta, hogy még simán lehet műanyag nyílászárók mellett is a hagyományos kazánt beszerelni. Volt olyan is, hogy attól függ, mit engednek a kéményseprők. Most akkor mi van??

Egy kéményes kombi gázkazánról lenne szó.
Én most használt kazánban gondolkozom, de megőrjít, hogy nem tudom mik is a lehetőségek. :(
A kondenzációs kazán több, mint egymilliós költséggel jár, amit semmiképp nem engedhetek magamnak. 
Van valaki, aki tisztán lát a mindenféle új rendeletek sűrűjében?

 

áttentő_redáz Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81085

Szia  morgen66!

 

Írtam neked e-mailt, de nem tudok a gépemről, csak a táblagépről sikerült, valamiért itt nem engedi és nem tudom, hogy elküldte-e rendesen a címedre. A junkers kazán miatt írtam.

 

Üdv! 

Előzmény: morgen66 (81054)
cucu Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81084

Igen, csak ház nélkül. Úgyhogy azzal még sok munka van. Nem biztos, hogy megéri.

Előzmény: szipig1 (81083)
szipig1 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 81083

Nagyon sok gépben hasonló csapágycsere a megoldás. Kb. 10 éve whirlpool mosógépbe megvettem 12 000-é csapágyszettet, gyönyörű csomagolásban, kibontva ért a döbbenet, hogy 2300-é ugyanazt meg lehet venni a csapágyboltban.

Előzmény: Pompiere (81063)
morgen66 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81082
Előzmény: morgen66 (81081)
morgen66 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81081

Az indirekt tároló nincs rajta,de azt közvetlenül a kazán után kilehet kötni, persze a megfelelő vezérléssel.

Előzmény: morgen66 (81080)
morgen66 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81080

Talán most kitisztul

Előzmény: BakiBali (81079)
BakiBali Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81079

Sziasztok,

 

tanácsot szeretnék kérni az alábbi dologban.

A lakásunkban az alsó szinten padlófűtés, felső szinten radiátoros fűtés van kialakítva. Most van tervbe véve a kazán és radiátor csere.

Eddig egy rádiós termosztátról ment a szabályozás, viszont ezen szeretnék változtatni. A két szintet külön szeretném kezelni, szabályozni. Ezt hogyan tudom megoldani?

Oké kell plusz szivattyú, keverőszelep, stb. de valaki világosítson fel, hogy hova mit lenne érdemes berakni. Cél természetesen a hatékonyság meg persze a komfort.

Nem tudom milyen infóra van szükségetek, párat leírok.

Amit az új rendszerbe tervezek:

- Kondenzációs kazán

- indirekt tároló

- külső hőmérséklet érzékelő

- több radiátor, mint amennyi jelenleg van

- gondolkodom egy sensys vezérlőn

 

Ja és az emeleten is van osztó-gyűjtő a radiátoroknak külön. 

Sok mindennek utána olvastam, de csak nagyobb lett a zavar :)

 

Előre is kösz!

mistermekkmester Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81078

Ès melyik a jobb anyag, a polifoamos v a buborèkos?

Előzmény: lala1961 (81077)
lala1961 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81077

Ha felakarod rakni ,akkor most rakd,mert ha fent lesznek a radiátorok akkor már nem lehet a tartók miatt olyan korrektül felrakni!!!

Előzmény: Irvine811 (81076)
Irvine811 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81076

Igen ez az hogy talán senki nem mérte meg nem tudja, hogy na jó felraktam és így havi pl 1-5 m3 gázzal kevesebb fogy, melegebb van 0.2 fokkal.

Ez van. Vagy felrakom vagy nem. Bár most nagyon könnyű lenne amíg a radiátor nincs a falon. :)

Előzmény: lala1961 (81075)
lala1961 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 81075

Talán rosszul is fogalmaztam,nem is a viszonyítási alap a baj,hanem a 2 verzió közötti különbség nem mérhető,és alig érzékelhető.De viszont annyit kell hozzon(mivel nem a falat melegíti),hogy majd valamikor megtérüljön.

Előzmény: Irvine811 (81073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!