Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79791

Ilyen alapon az is lehet, hogy minél vízkövesebb a fűtőszál, annál jobban fogja melegíteni a vizet, miközben csökken az áramfelvétele.:)

Előzmény: Lacivill (79788)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79790

Nem kell a vízkövet kisavazni, kijön az magától a nyakadba, amikor leveszed az alaplapot...:)

Előzmény: Wattocsak (79789)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79789

Elektromos topikba nem járok, jó nekem a csöves is:-)

Energia megtakarítás miatt szerintem sem érdemes a vízkőtelenítés, ez csak egy kereskedelmi fogás. Az, hogy ha nagy a lerakódás és a hűtés hiánya kivégzi a fűtőszálat az igenis érv a vízkő eltávolítására. 

Megjegyzem szutyok olasz bojlerem van 8 éve üzemel és 16 ezerért vettem. Miért is savaztassam ki? Egyszerűbb cserélni. Ez a fogyasztói társadalom.:-) 

Előzmény: cucu (79787)
Lacivill Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79788

Amit felsoroltál azt  mérési eredmények is bizonyítják, vagy csak egy sima logikai sor?

 

Mi van azzal a ténnyel, hogy növekszik a hőátadó felület ha vízköves lesz a fűtőszál?

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79782)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79787

Ezt már alaposan kitárgyaltuk a villanyszerelős topicban, szerintem te is olvastad!

 

Arról viszont nem esett ott sem szó, hogy milyen összefüggés van a fűtőszál "teljesítmény csökkent" értéke, és a fűtőszál így kialakult hőátadó képessége között.

Mert nekem úgy tűnik, hogy egyenes arányosságot feltételeznek az e mellett kardoskodók. Márpedig ezt én kétlem. Igaz, nincs rá semmilyen mért vagy átadott adatom erre, de túl szép lenne, ha így volna. Mert akkor nem lenne sok értelme vízkőteleníteni az elektromos fűtő berendezéseket. 

Előzmény: Wattocsak (79784)
kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79786

Hely mennyi van hosszirányban?

 

Kissé kókány:

- gyártani egy szűkítő csonkot, és rárakni egy rövid 52mm-es csőarabbal a nagyobbik csőre. 

 

A kpe 50-es külső átmérőjű, nem hiszem hogy rámenne az idom az 52mm csőre. 

Esetleg a vékonyabbat felbővíteni és a vastagabbik átmérővel menni?

 

Mi menne rajta, milyen nyomással, hol?

Előzmény: Gepesz35 (79783)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79785

Embervérrel tapasztott sárral próbálkoztál már? :-)

Előzmény: Gepesz35 (79783)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79784

Köszönöm! Én is azt gondoltam, hogy nem lehet többlet energia felhasználás.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79782)
Gepesz35 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79783

Adott egy 52-es átmérőjű üvegszálas 8cm hosszú csonk és azt szeretném össze hozni egy 36,38 mm  belsejű vásznas gumitömlővel.milyen megoldás van kpe vagy más idomokkal? 

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 1 79782

"Ezt sosem értettem, hogy a lerakodott fűtőszál miért fogyaszt többet mint az amelyiknek tiszta a felülete. A vízköves fűtőszál 1 kWh csak 0,7 kWh ad le? De akkor hol a maradék?"

  

A válasz igen egyszerű: NEM fogyaszt többet. Talán onnan ered ez a tévhit, hogy a vízköves fűtőszállal tovább tart a víz felmelegítése, s ebből arra következtetnek a tévhit terjesztői, hogy ha azonos teljesítményfelvétel mellett tovább tart a víz felmelegítése, akkor több lesz a felvett villamos energia. A tévedésük ott van, hogy a teljesítményfelvétel nem marad azonos, hanem csökken.

  

A vízköves fűtőszál rosszabbul adja le a hőt (nagyobb a hőellenállás a fűtőszál és a víz között), tehát nagyobb lesz a delta T a fűtőszál és a víz között. Emiatt két dolog történik:

 

1) A fűtőszál hőmérséklete kissé megemelkedik.

 

2) A magasabb hőmérséklet miatt kissé megnő a fűtőszál ellenállása, vagyis csökken (nem nő!) a felvett teljesítmény. 

 

A két hatás eredőjeként a fűtőszál kissé magasabb hőmérsékleten kissé kevesebb teljesítményt ad le a víznek, de ennyivel kevesebbet is vesz fel a hálózatból.

  

Ha nagyon szigorúak akarunk lenni, akkor elmondhatjuk, hogy igen kis mértékben nő a villamos kábelen keresztüli hőveszteség, de ez nem komoly tétel. 

 

 

Előzmény: Wattocsak (79767)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79781

Még indirekt módon is jóval gyorsabb...

 

Villanybojler 1,8 kw teljesítménnyel felfűtési idő 15-ről 65 fokra 4,2 óra...

Egy gázkazán simán veri indirekt módon is... :-)

Előzmény: Tóni bácsi (79778)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79780

Tisztában vagyok vele.

 

 

Előzmény: Wattocsak (79779)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79779

Ha lassabban az nem azt jelenti, hogy veszteséggel.

OK ne menjünk bele. Maradjuk a légynél az jobban megy (repül) mindenkinek. :-)

Előzmény: cucu (79774)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79778

Hmmm, ezzel momentán nem értek egyet, bár a tévedés jogát fenntartom.

 

Tudniillik a gázfűtés az én esetemben indirekt módon történik, míg a villamos fűtés direkt módon. Az áttétel nem hiszem, hogy gyorsítaná a folyamatot.

 

Amennyiben mondjuk egy V4-es átfolyásos vízmelegítőről beszélünk, akkor természetesen igaz a megállapításod.

Előzmény: buga1 (79776)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79777

" Idő és energia takarékos gázzal fűteni mint villannyal..."

 

Mármint a vizet melegíteni...

Előzmény: buga1 (79776)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79776

S persze szintén nem elhanyagolható dolog:

 

gázzal sokkal, de sokkal gyorsabban lehet felmelegíteni a vizet!!! Idő és energia takarékos gázzal fűteni mint villannyal...

Előzmény: Tóni bácsi (79761)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79775

A légy a kétszárnyúak rendjébe tartozó rovarok egy részének hagyományos, mindennapi neve. A legyek nem alkotnak tudományos értelemben vett rendszertani csoportot, ahogy például a rendbe tartozó bögölyfélék, szúnyog-,méhtetű-, bagócs- és cseszlefajok sem. A légynek nevezett fajok többsége arövidcsápú kétszárnyúak alrendjébe tartozik. A légy elnevezést gyakran használják egyetlen faj, az ember környezetében leggyakoribb házi légy(Musca domestica) rövidebb neveként is.

A legyek rendkívül gyakori állatok. Sokuk számos betegséget terjeszt. A legyek étrendje változatos: vannak köztük vérszívók, nektárivók, rovarevők, de gyakoriak a bomlástermékeket fogyasztó fajok is. Ilyen értelemben különösen fontosak a természet „takarítása” miatt. A táplálékláncban is kiemelt fontosságú szerepet játszanak.

 

Előzmény: Wattocsak (79770)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 1 79774

nem kívánok ebbe belemenni, mert nem látom értelmét.

Csak annyit, hogy a vízkő hőszigetel. Lassabban fog felmelegedni emiatt a víz. Márpedig az élet időre megy...:)

Előzmény: Wattocsak (79770)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79773

http://www.ted.com/talks/michael_dickinson_how_a_fly_flies?language=hu

 

Rohadt legyek túlontúl tökéletesre vannak kitalálva.

Előzmény: cucu (79768)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79772

Erre még had reagáljak, ha már itt vagyok!

 

Az 1 kW-os (nem kWh-s) fűtőszál csak akkor adja le a szükséges energiáját, ha nincs elszigetelve a környezetétől!

A vízkő lerakódás köztudottan szigetel.

Gondolj arra, hogy mondjuk egy 3x1,5-es MT vezeték fázis ágában megy a 220, ha az egyik végét csatlakoztatod a hálózathoz. Nyugodtan megfoghatod középen, nem lesz semmi bajod! Pedig a feszkó ott van a vezetékben. Gyengébb szigetelés esetén már rázogatna, szigeteletlenül meg gyakorolhatnád a vitus táncot, ha megfogod. :-)

Előzmény: Wattocsak (79767)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79771

Nézd, tisztában vagyok vele, hogy sok újat nem mondtam, de azért le kellett írni, hogy én hogy gondolom. 

 

Nálam is pont ez a felállás van; V4-es vízmelegítő és c18-as lakásfűtő. 20 éve vettük a házat, akkor voltak 20 évesek...:) Semmi bajuk! Nem is cserélném le őket!

 

Van még e kolibrim a másik házban, ez egy beretta kombi, de közel nem vagyok olyan nyugodt vele, mint a régiekkel.

 

Jó étvágyat neked is!

Előzmény: Tóni bácsi (79769)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79770

Légy ügyben nem rendelkezem minimális ismeretekkel sem, még ilyen alapok is hiányoznak. NA de mi a helyzet a fűtőszállal?

Előzmény: cucu (79768)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79769

Köszönöm a részletes tájékoztatást, megfogadom a tanácsaitokat.

 

Nem akarok "sok" lenni, de elmondanám, hogy a másik lakásomban 27 éve egy V4-es és egy C18-as teszi a dolgát tökéletesen, mert ahogy nagyon praktikusan céloztál rá, a rendszeres karbantartás nagyon megnöveli ezen berendezések élettartamát, illetve használhatóságát. Én ezeket a rendszeres karbantartásokat minden évben elvégzem.

 

Remélem, még bírni fogják egy darabig a gyűrődést. Itt most egy FÉG ZCK-12 HE-T szolgáltatja az energiát, egyelőre kifogástalanul.

 

Még egyszer köszi mindnyájatoknak, jó étvágyat kívánok a vasárnapi ebédhez!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: cucu (79766)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79768

Nézd, a fizika szerint a légynek nem is kéne tudni repülnie...:)

Előzmény: Wattocsak (79767)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79767

Ezt sosem értettem, hogy a lerakodott fűtőszál miért fogyaszt többet mint az amelyiknek tiszta a felülete. A vízköves fűtőszál 1 kWh csak 0,7 kWh ad le? De akkor hol a maradék? 

 

Előzmény: cucu (79766)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79766

Alapvetően -a mai napig- olcsóbb hazánkban a gáz mint a villany. Ez alatt azt értjük, hogy olcsóbban kijövünk, ha ugyanannyi munkát akarunk elvégeztetni a gázzal. Igaz, a különbség mintha csökkent volna az utóbbi 25 évben, de még mindig a gáz a nyerő.

 

A mi részünk -mint felhasználó- annyi, hogy a berendezésünket megfelelően karbantartott állapotban tartjuk, mert így tudjuk gazdaságosan üzemeltetni. Erre van ráhatásunk. Ha ezt megtettük, akkor hátra dőlhetünk a fotelben, mert a gáz vagy villany árára amúgy sincs ráhatásunk. Ugyanakkor meleg vízre szükségünk van. Ennyit tudunk tenni az ügyért. Tehát Te a dolgodat a legjobb tudásod szerint megtetted, a többi nem rajtad múlik.

 

A fűtőszál rossz állapota amúgy tovább rontja a hatásfokot, ill. a költségeket, miközben a gáz égőfej ugyanúgy képes melegíteni a vizet. Erre utaltam. De mivel neked új berendezésed van, nyilván ez most egy ideig nem dominál.

 

(Úgy tudom, Amerikában még mindig olcsóbb a villany, ezért ott a lakásokat is villannyal fűtik.)

Előzmény: Tóni bácsi (79765)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79765

Aha, lassan kezdelek érteni.

 

Azért annyit had mondjak el, hogy a felhasználás módja, a felhasználók létszáma mindkét esetben azonosnak veendő, mint ahogy a vízkövesedés sem hiszem hogy változna a villamos, illetve gázfűtés különbözőségének függvényében. Egyébként a tároló 2014. októberben lett üzembe helyezve.

 

Nem merültem bele ilyen mélységig, de akkor elő kell(lett volna) vennem, hogy mennyi egy köbméter gáz, illetve 1 kWó villany fűtőértéke, és ebből kell a megfelelő következtetést levonni?

 

Igen, csak egy óra van a lakásban, nincs éccakai külön mért fogyasztás.

 

 

Előzmény: cucu (79763)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79764

Ja, és amióta az eszemet tudom, a gáz az olcsóbb...:)

Előzmény: cucu (79763)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79763

Úgy jön ide, hogy eléggé messziről indultál neki a kérdésnek, miközben csak egyszerűen azt kellett volna kérdezni, hogy melyik az olcsóbb mostanában, a gáz vagy a villany.

Nem mellesleg ez sok mindentől függ, tehát erre a kérdésedre csak elméleti választ lehet adni. 

(Olyan ez is, mint hogy melyik autóval járok jobban; a benzinessel, vagy a dizellel...)

Szóval függ a felhasználói igénytől is, csak, hogy egyet említsek. 

Meg attól is, hogy milyen állapotban van a fűtőszál, mennyire vízköves a rendszer, és végül, hogy melyikhez jutsz hozzá könnyebben...:)

Nem szólva, hogy nappali bekötésű-e a villanyod amiről működtetni akarod. 

 

Előzmény: Tóni bácsi (79759)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79762

Neked is nagyon köszi, csak nappalira gondoltam, mert nekünk nincs napszakonkénti külön mérés. Bekapcsolok valamit, a villanyóra meg kizárólag az igénybe vett teljesítmény függvényében forog napszaktól függetlenül.

Előzmény: halaloszto (79760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!