Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79661

Padlóba már szereltem, jól működik, az ablak nem párásodik,pedig nem ventilátoros. :-)

 

A szalagnak nem valami nagy a teljesítménye,és elég drága,viszont elég jól néz ki.

 

http://www.zonatherm.hu/szalagradiator_muszaki_adatok.html

 

 

 

Előzmény: FAQtyA (79612)
FAQtyA Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79660

Ebben az ügyben tud valaki információval szolgálni?

Köszi!

Előzmény: FAQtyA (79612)
Palási Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79659

 Nagyjából nálam is így zajlott le anno  4 éve a gázszolgáltatói ellenőrzés a tulajdon váltáskor.

 Azt azért megjegyezném, hogy 1960 ban társasházi lakásban még gázzal fűtés nem volt. Csak néhány kiváltságos  engedhette meg a cserépkályhájában a hérával való fűtést. Csak konyhai tűzhelyhez és vízmelegítőhöz adták azt a városi gázt.  Ami más mint a mai' natural gas'

   " A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. " 

 

 

 Mert azok a vezetékek vároisgázhoz épültek, csavaros kötéssel, kócós tömítéssel, lényegesen vastagabbak voltak mint a maiak, így ezért is nézhettek ki rondán. Aztán úgy a 70 -es évektől már megengedték pl. nálad a parapet konvektort, de akkor már más gáz folydogált a csövekben.

 A Mo. i földgázprogram a 60 as évek közepén, inkább a második felében kezdődött, de először csak az ipari nagyfogyasztók kaptak földgázt. A régi városi gázt dúsították földgázzal de ez csak a 70 -es évek közepére teljesedett ki.

 Az én egyik lakásomban 2011 ben voltak még ilyen bazi nagy vastagságú csövek. De a baj az volt, hogy eresztettek  - a szolgáltató mégis átvette. Végül lecseréltem. ( természetesen gázszerelővel, tervek alapján)

 

 

 De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

 

 Minek minek ? Hát ebből él, ezért kapja a pénzt.

Előzmény: Sony Black (79653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79658

  Köszönöm a választ. Ez egyértelmű. A gáz szolgáltatóval kell megvívnom a harcomat, megpróbálnak minél több pénzt kiszedni belőlem.

Előzmény: szigma1 (79655)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79657

nyilván nekik is az az érdekük hogy legyen fogyasztó. csak néha ez a gondolat elsikkad.

 

Vajk

Előzmény: Wattocsak (79656)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79656

Az elmúlt évben két átalakítás során kiderült, hogy a készüléket schwarz-ék építették be. Azt mondták semmi gond most az átépítés során a legalizálást is csináljuk meg és béke lesz. Beadtuk a terveket átvették és minden legális. Nagyon pozitív volt a hozzáállás.

Előzmény: Sony Black (79653)
szigma1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79655

Lehet, nekünk is úgy működik.

 

Előzmény: Törölt nick (79654)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79654

 Nem tudom értelmezni a választ. Ez most vicc akar lenni?

Előzmény: cucu (79652)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79653

"viszont pl olyan megvizsgálást, amit a gázművek végez tulajdonosváltáskor, olyat láttam már többet. csak az érdekelte őket, hogy van-e babrálva a mérő, és hogy nagyjából normálisan nézzen ki minden. fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven."

 

Ezt azért megcáfolom neked, mert én nemrég vettem egy társasházi lakást Budapesten, egy 1960 körüli házban.

Az átírásnál, pontosan tudta az ügyintéző a gázműveknél, hogy milyen fogyasztók vannak felszerelve, és rá is kérdezett, hogy "ugye ezek vannak, és ide, meg oda vannak bekötve?", mondtam hogy igen pontsan úgy van! (konvektor parapett, és gáztűzhely) A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. A helyszini kolléga valóban lefotózta a mérőt, de a fogyasztókat is szemrevételezte, hogy ott van e ahol kell lennie, és pipálgatta az előre kinyomtatott lapon. Az hogy normálisan nézzen ki pont nem érdekelte. (egy lelakott, lakhatatlan lakás volt) Ezen kivűl mást nem csinált. Mondjuk azt nem tudom mit szólt volna, ha mondjuk az egyik fogyasztó nincs a helyén stb... Szóval lehet, hogy nincs már meg a rajzuk a gáztervről, de valahogy mégis csak a gépben vannak azok az infók. A kérdés csak mi lenne ha változna a felállás a fogyasztók körül.... :-)

 

Jut eszembe... én inkább a kéményseprőtől vagyok ki! Nincs fogasztóm kéményben!

Sőt kéményem sincs! Illetve van fizikailag, de nincs kémlelő nyílás, semmi a lakásban!

Valahol a falban megy kémény úgy ahogy a stargok is...

De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

Ezt magyarázza meg nekem valaki! A jegyzőkönyvbe beírja, minden ok.

Előzmény: halaloszto (79602)
cucu Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79652

Lehet, de csak neked!

Előzmény: Törölt nick (79651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79651

 Jó napot mindenkinek. Szeretném megkérdezni, hogy a kombi gázkazánt lehet-e csak fütésre használni akkor, ha a használati melegviz csöveket lezárom? Csak a fűtés csövek lennének csatlakoztatva. Lenne-e üzemzavar.

   

c-stahl Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79650

Üdv.

 

Szerintem nem, mert kézzel is nyitható a szelep, ahogy látom.

Elvileg kell egy mérési jegyzőkönyv, hogy a terven szereplő légmennyiséget szállítja a ventilátor.

Gázműveket nem érdekli hova van bevezetve a légcsatorna, max. a lakótársakat, ha páraelszívó vmi miatt zavarni fogja őket (áthallás, gravitációs üzem kontra gépi üzem, OTÉK).

 

 

Előzmény: PSASA (79648)
PSASA Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79649

Készülék választásban kérek segítséget:

-turbós, beépített tárolósban (lehetőleg rétegtároló) gondolkodom

ARISTON CLAS B24FF - cca354eFt

http://kazanstore.hu/termek/ariston-CLAS-B-24-FF-Fali-Beepitett-Tarolos-Gazkazan/353

Saunier Duval Isotwin F 25 E H-MOD - cca337eFt

http://kazanstore.hu/termek/saunier-duval-isotwin-f25e-fali-beepitett-tarolos-turbos-gazkazan/77

Milyen kiegészítők kellenek még ehhez ami drága? (kémény indítóidom, termosztát..?)

 

Minőség, megbízhatóság, komfort, szerviz, bármi egyéb gondolat...

K Ö S Z Ö N E T T E L

PSASA Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79648

Üdv,

Gáztűzhely reteszeléshez ez a mágnesszelep megfelelő?

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/madas-no-gazmagnesszelepek/5748-madas-nogazmagnesszelep-dn15-1-2-os-230v-cikk-ev002008.html

Mert ez csak 3600 lenne, míg Honeywell és társai cca 20eFt.

Gáztűzhely feletti páraelszívó kivezetést elfogadnak gravitációs szellőzőcsőbe bekötve? (társasház, felettem még 2lakás)

MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79647

Ettől tartok, hogy meg kell egyezni. Az ominózus lakás a mi régi lakásunk. A házban többségében öregek laknak, akiket max. bírósággal lehetne kényszeríteni, ha egyáltalán. Akinek behal a kazánja szeptember után, tőlük meg is fagyhat a következő pár évben. (Persze, ha az övék döglene meg, azonnal lenne pénzük és azonnal cserélnie kellene a többieknek is.)

 

Nem hiszem, hogy egyedi problémáról lenne szó, még ha nem is százezreket érint a probléma.

Előzmény: c-stahl (79646)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79646

Körülményekhez kell majd alkalmazkodni.

Társasháznál, ahol gyűjtőkéménybe vannak kötve a huzat hatása alatt működő készülékek=szívás. Új kémény, új készülékek.

Ez egy olyan kérdés, amit a háznak közösen kell megoldania, esetleg legfelső lakók egyedileg tető fölé tudnak vinni kéményt, vagy olyan homlokzatuk van, ahol ki tudnak vezetni füstcsövet.

Előzmény: MZ/Y (79640)
MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79645

Ja, van több kémény -  1-1 az egymás fölötti 4 lakásnak. (Legalábbis úgy sejtem.) 

Miért a lakás közepéről? Mert ott a fürdőszoba, onnan indulnak a fűtéscsövek a padlóban. Az egész lakást szét kell verni, brutális a költség és hát baromi hülyén mutat a kazán mind a konyhaszekrény helyén, mind a lakószoba falán.

 

Ha netán minden egymás fölött lakó egyszerre cserélne (bár gyanús, hogy egy csővel nem lehet 4 szintet ellátni, 4 cső meg nemigen férne el) még ott vannak a valószínűleg ugyanebbe a kéménybe kötött átfolyós gázbojlerek, bár azok kiválthatók hmv tartályokkal.

Előzmény: Korundos (79641)
mileadr Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79644

Sziasztok! Immergas Eolo mini 24 kombi kazanom 03 hibakodot jelez Zolden villogva, es nem ad melegvizet. Mit tegyek vele?

cucu Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79643

Cserébe viszont nem kapsz CO mérgezést...

Előzmény: Korundos (79641)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79642

Az egyik hozzászólásabn írtam.

Előzmény: Égető1 (79639)
Korundos Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79641

 Egy kazán azért nem kerül 5 millióba. Egy  fűtési rendszer viszont igen.

 Mi helyzet a társasházaknál ? Változó.

 Azért a többsége a társasházi lakásoknak rendelkezik saját kéménnyel , sőt általában többel is.

 Miért a lakás közepétől kellene a kivezetni a füstgázt ? Oldalfalra kell telepíteni a fűtő aparátot és onnan vígan ki lehet vezetni az oldalfalra, ha megfelel a  szigorú előírásoknak. A tapasztalat az , hogy az esetek  97 % ban nem felel meg, így marad a kémény.

 De hát vannak olyan társasházak ahol központi fűtés van. Nincs gond vele  - kivéve hogy sokat kell a fűtésért fizetni.

Előzmény: MZ/Y (79640)
MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79640

Ha volt már róla szó, szóljatok és keresgélek tovább. 

 

Jön a kazán-mizéria. Mondhatni, hogy jogos, bár lesz érdekesség, mikor az 5 millát sem érő háznál 1 millába kerül egy javíthatatlanul elromló kazán.

De ami érdekesebb, mi a helyzet a társasházakkal? Ott a hagyományos közös kéménybe nyilván nem lehet bekötni. Ki kell vezetni oldalfalon a lakás közepéről is? Vagy 1-2 cég engedélyt kap nyílt égésterű kazánt árulni?

Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79639

 Ezzel kellett volna kezdened !

 Itt már pontosabban kell számolni.

Előzmény: stevemegane (79629)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79638

 Speciel a belső helyiségeimben nincsenek radiátorok.

Előzmény: Wattocsak (79632)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79637

 Vagy kintről és akkor már kell.

Előzmény: Wattocsak (79636)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79636

Az a sok sok köméter levegőt honnan veszi, a szomszédos helyiségekből ami ugyan olan hőfokú, ergó nem kell fűteni.

Előzmény: nedolaci (79635)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79635

Lehet,hogy abba a WC-be a tervező óránkénti sok-sok köbméter légcserével tervezett hőigényt?

Lehet,hogy az a betervezett légcsere,csak utólagos gazdaságossági,műszaki,vagy üzemeltetési okból szűnt meg? ;-)

Előzmény: Wattocsak (79632)
ja nyugi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79634

Szervusztok!

 

A Barátomnak ÉTI 35, vagy ÉTI 40 tipusu kazánja van.

Nem akar kéményt béleltetni, ezért szeretné a lehető leghosszabb ideig a régi kazánját használni.

1./ Meddig lehetséges, ilyen formában használni, ha a kazán egyébként jól müködik?

 

2./ Mivel valamilyen vizszivárgást észlelt, mit lehet az ÉTI kazánról tudni, mi hibásodhatott meg?

 

 

3./ Talán öntöttvas tagos kazán, és javitható?

 

4./Csak  komplett egységet, vagy tagokat is lehet hozzá kapni?

 

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv:

Józsi

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79633

Erre azt szoktam mondani, hogy a levél kézbesítő:-) kamionnal is ki tudja hordani a levelet, de ez kevésbé azdaságos megoldás. Ellentétben ha kerékpárral, mopeddel közlekedik az már költséghatékony.

Előzmény: stevemegane (79625)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79632

Bocs de ekkora badarságot ritkán hallok. Tehát az a helyiség amelyik a ház közepén van annak ugyan annyi a fajlagos hővesztesége mint a sarokszobának két ablakkal?

Sok helyen látni belső terű helyiségeket ahol nagy radiátorok vannak és alapból el van zárva. Menj be egy plazába és a WC-kben ott a nagy radiátor. Ott ahol télen is hűtési igény van. Tervezési hiba olyan helyre radiátort tenni ahol nincs hőveszteség.

Nem az a baj, hogy így csináltad a házad, hanem az, hogy hirdeted, és a sok kevéssé szofisztikáltan gondolkodó 1.0 user  meg rárepül. Aztán meg jön hozzám és kioktat, hogy hogyan kell méretezni. Ez nem fikció, volt hozzá szerencsém.

 

Előzmény: Égető1 (79626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!