Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79143

 Aki készítette, annak kell erről nyilatkoznia. Számítással igazolni hogy a füst kimegy é. Ahogy látom ez egy szétválasztott rendszer, a csövek is megfelelő méretűek, így nagy valószínűsége hogy kimegy. Éppen most voltam egy lakásban, ahol egy vailant kazán dolgozott egy cső a csőben rendszerbe. Volt a lakás felett vagy 5 emelet és a kazán kitűnően működött !!

Előzmény: salieri81 (79141)
c-stahl Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79142

Szia.

 

Miért ne lenne szabályos?

A kazán indításnál, a függőlegesben van egy ellenőrző idom.

(Amit linkeltél az egyébként hogyan akarnád beépíteni a könyök helyére?)

 

Előzmény: salieri81 (79141)
salieri81 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79141

Sziasztok !

A képen piros nyíllal megjelöltem a könyököt ,állítólag ez  kémény így nem szabályos!? Ilyen kell a helyére :http://www.ventil-team.hu/tricox-pet20-pps-80-ellenorzo-t-idom.9098.phtml

Hogy ez mekkora szívás szörnyű :(

 

 

Fagyosnapok Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79140

Jól tudod, de mi a kérdés ?

 

 Viszont korábban a Főgáz közzétette, hogy kérni kell. Mégpedig  dec. 31 -ig. A ki addig kérte annak a soron következő mérőcserénél elvégzik a vizsgálatot. Nyilván kapacitás problémái vannak, így ha nem kérik akkor nem végzik el.

 A vizsgálat pedig most is fontos. És ha bármi probléma akad, akkor a tulaj felel, mivel senki sem akadályozza meg , hogy bárki más hozzáértőtől megrendelje.

Előzmény: Törölt nick (79130)
Wattocsak Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79139

Ha szeretsz veszélyesen élni kulcsozzál. :-)

Előzmény: tomi524 (79138)
tomi524 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79138

5 rétegű csőhöz Kulcsos vagy Press-es idomokat ajánlotok?
Régebben a kulcsos mellett voltam, aztán azt olvastam neten hogy a press-es az megbízhatóbb.
Most meg egy ismerős mondta h nála kulcsos van, mert bármikor szét lehet szedni és nem kell kölcsönözni gépet hozzá!
????

kbelaiop111 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79137

Ja, es nem latok folyast sehol, se a kazannal, se a radiatoroknal.

Előzmény: kbelaiop111 (79136)
kbelaiop111 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79136

Szisztok! Most koltoztunk csaladi hazba. A gazkazan nyomasjelzoje 0-n allt, hideg allapotban 1 barra nyomatam fel vizzel. Beinditottam a kazant, meleg lett, de 10 ora mulva kihultek a radiatorok, nem futi a kazan oket. Nezem a nyomast, 0,2 bar! Hivjak szerelot, vagy ennyire levegos  a rendszer? Vagy varjak, adagoljam befele a vizet, amig minden levegot ki nem szoritok? Mit tanacsoltok?

 

Koszi,

Bela

C20NE Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79135

Egyik csőre rákötöd a slagot a másikat a lefolyóba vezeted és full hálózati nyomáson átöblíted jó párszor amíg csutkára ki nem tisztul.

Előzmény: murray (79134)
murray Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79134

fontos: az iszapizé szerelési útmutató azt írja hogy berakás előtt öblitsem át.  fogjam és hidegvizes zuhanyzóval nyomjak bele vízet illetve öblitsem át vele?

Előzmény: murray (79133)
murray Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79133

megvettem a iszapleválasztót , forraszvéggel együtt 23 ropi.  :-(

mondjátok hogy megéri mert fájdalmas volt...

Előzmény: C20NE (79115)
Wattocsak Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79132

Hülyékből túlkínálat van kénytelen vagyok megint szembesülni az állításommal. Még csak hétfő van, hol van még a vége:

  1. Gázkészülék szerelő szaki megállapítása: Azért nem lehet a konvektorokat begyújtani mert a gázfőcsap nem ereszti át a gázt rendesen. Én is megnéztem a készülékeket. Szikra nem volt egyikben sem, sőt az egyiknél az elektróda vezetéke a földön volt. Arra kérdésemre, hogy mivel magyarázza, hogy a gázvízmelegítő és a gáztűzhely problémamentesen működik ugyan arról a hálózatról, a válasz az volt, hogy én nem értek hozzá, mert egy tervezőnek semmilyen gyakorlati tapasztalat sincs. 

  2. Megrendelőnek két lehetősége van egy négylakásos ház gépészetére. 
    egyedi kombi kazánok, kémények, gázórák, a telken nincs gáz az út túloldaláról kell átcsalogatni. Split klíma előkészítés. Ez 11,5 milla
    levegős hőszivattyú, fűtés hűtés melegvíz előállítással zónaszabályozás nem ócska hőszivattyúval 10 milla

    Szerinted melyiket választotta? :-)

    Helyes megfejtők között bolondgombát sorsolunk ki.  
ddsteel Creative Commons License 2015.05.04 0 0 79131

Sziasztok, a kazános topicba írtam, de nem jött válasz, hátha itt:

Van egy SD themaclassic F24-es kazánom, ami eléggé rezonál és zavar is minket, mikor bekapcsol, pedig a pincében van. Arra gondoltam, vennék helyette másikat, amíg még lehet sima turbósat kapni. Kondenzációshoz nincs kedvem a teljes kéménycseréhez és így is csak 18 ezer volt a legnagyobb gázszámlánk, pedig 100 nm a lakás. Bár padlófűtésem van, szerintem soha nem térülne meg a kondenzációs a kéménycserével + ilyen gázfogyasztás mellett. Egyébként az SD bevált, talán a legegyszerűbb is elég nekünk, lényeg, hogy ne kelljen semmit átalakítani, régi le, új fel. Melyik csendes ebből a típusból, illetve milyen más típusú csendes készülék van, amihez nem kell semmilyen átalakítás az SD után? Meg persze bírja a HMV-igényt is....

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79130

Korábban szóba kerül a kötelező gázkészülékellenőrzés, akkor még azt hittem (voltak arra utaló infók), hogy legkésőbb a következő gázmérőcsere alkalmával kérni fogják.

 

Mérőcsere megvolt, a vizsgálati jegyzőkönyv senkit nem érdekel, sőt mióta vizsgálat költségeit a szolgáltatóra hárították, az egész nem olyan fontos senkinek.

 

Addig volt fontos, amíg valakik nagyon rá voltak gerjedve a témára, akik a lakosság lehúzásán nyerészkedni akartak, gondolom.

 

Azt viszont megtudtam a szolgáltató egyik emberétől, hogy amennyiben a társasházi gerincvezeték felújításra kerül, a lakások le lesznek kapcsolva, a visszakapcsolás viszont már szigorúan csak a vizsgálati jegyzőkönyv felmutatása után történhet.

ottakring Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79129

Ha mazochista vagy és szivatni akarod magadat, akkor csináld magad. Ellenkező esetben kérdezd a közös képviselőt, a házban lakókat, ki tud megfelelő szerelőt. A képekből úgy látom, ott nincs kivehető szerelőfal, csak egy szűk szerelőakna a strangoknak. Az óra előtt a vizet egy mozdulattal le lehet zárni, a nyomást a mosogatónál leengedni, majd visszabontani a T idomig. A képről nem tudom megítélni, mennyire hozzáférhető az idom a fogókkal, csak ez jelenthet nehézséget.

Panelokban a hasonló utólagos átalakításokat célszerű rézcsővel és idomokkal végezni. Ez a legkevésbé macerás és kockázatos, csak nem kell felgyújtani a házat.

Szakszerű munkavégzés esetén az átalakítás a többi lakót semmilyen formában nem zavarja.

Előzmény: mikober88 (79125)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79128

Látszik nem panelban laksz, aki ismeri az tudja mi merre megy. :-)

Előzmény: murray (79126)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79127

Vízóra előtt elzárható a hideg meleg víz,tehát ha elzár a vízóra előtti golyós csap akkor nem kell elzárni az egész strangon a vizet.

 

A wc hátfalat le kell szedni,hogy hozzá lehessen férni a T idomokhoz,így lehet hogy a wc tartályt is le kell szerelni.

Sok idom nem kell hozzá,kettő 16/1/2" külső menetes indító idom,két fali korong,két sarokszelep és a 16 os cső,mosogatónak elég.

Sok szaki nem kér kiszállási díjat,viszont ha parkolásért fizetni kell akkor azt fel szokták számolni.

 

Ki kell szedni a régi csöveket,érdemes melegíteni ha 30-40 évesek a csövek, óvatosan kell bánni e régi csövekkel , mert akár nagyobb kárt is csinálhat az ember,de még így is fenn áll az hogy szétreped a T idom,már jártam így.

Egy óránál azért több idő kell ezekhez a munkákhoz.

 

 

Előzmény: mikober88 (79120)
murray Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79126

én meg nem mondom hogy azt el kell-e záratni de az tuti hogy azok a csővek mindenkihez tartoznak és nyomás alatt vannak. külön hideg meleg stb.  egyszer anno a felettem lakónak elpattant a cső telibe áztatta a házat.  ezt a konyha felét sem igazán értem mit és hol?

 

ha van valami lakószövetkezet menj be az ő  vízesük  kijön,  mindent tud és fusiba megcsinálja. nálam is így volt, még a házamba is hívtam. eláztatod az alattad lakókat ott fognak arénázni. 

 

 

Előzmény: mikober88 (79124)
mikober88 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79125

123

 

Gondolom látszik minden lényeges.

Csak a konyha felé menő csövet akarom cserélni!

mikober88 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79124

Panel lakásról van szó, de a vízóránál van egy elzáró szelep!

Így is le kell záratni a főnyomócsövet?

Próbálok fényképet készíteni, és berakni ide.

Előzmény: murray (79123)
murray Creative Commons License 2015.05.03 0 1 79123

panelról van szó? ezek a wc mögötti lemez csővei?  mert ezek nyomás alatt vannak és le kell záratni a házban a vízet .  azért ha nekikezdesz egy komoly vízszerelő fogót de inkább kettőt szerezz be és egy embert aki tartja ellent mikor húzzátok. 

Előzmény: mikober88 (79120)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79122

Sziasztok!

 

Néhány bejegyzéssel lejjebb JS fórumtársnak ajánlottátok, hogy készíttessen felújítási tervet mielőtt bármibe is belekezd. Hasonló cipőben járhatok én is, alig két hete száradt meg a nevünk egy kicsivel nagyobb családi ház tulajdoni lapján és gyakorlatilag szinte minden cserés lesz, ha beköltözhetővé szeretnénk varázsolni. Elképzeléseink vannak, de mivel nem vagyunk szakmabeliek, így nem tudjuk melyik munkafolyamatért kb mennyi a reális ár. Szóval tudnátok ajánlani konkrét cégeket, tervezőirodákat, mérnök magánembert aki ilyen részletes felújítási terv készítésében otthon van és ezzel foglalkozik?

 

Köszönöm!

 

Üdv!

Robi

salieri81 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79121

Lesz EPH jegyzőkönyv is ,de az majd festés után szerelvényezéskor, most hétfőn a kéményesek jönnek átvételre.

Na meg még lezáratlan téma,hogy az előremenő és visszatérő 1/2"-ra van kötve.

Előzmény: ha4nz (79118)
mikober88 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79120

Szia.

Köszönöm neked is a választ.

Megmondom őszintén, az ajánlatokkal két bajom van:

- sajnos jelenleg nincs pénzem szakemberre (ha lenne, mint eddig mindig őket hívtam), és ezért kértem itt tanácsot, javaslatot.

- 2 db csövet kell kicserélnem összesen, mindegyik egy "T" csatlakozóba megy bele, és onnan

a konyhába. Kb. 2*1m vezetékről van szó. Na most lehet többe kerülne a kiszállási díj, mint a munkadíj.

Ha jól számolom kb 1 órás munka lenne, hiszen a 2db "T'"-be belemegy egy csatlakozó, utána a 2*1m cső, és 2db elzáró. Bár lehet rosszul mérem fel az időt.

Előzmény: morgen66 (79112)
ha4nz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79119

Én is szívesen adok neked árajánlatot, ha megkeresel mailben.

Előzmény: Jonny Sniper (79094)
ha4nz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79118

A villanyszerelő csak ezután jön? Mert az eph-t erősen hiányolom...

Előzmény: salieri81 (79095)
murray Creative Commons License 2015.05.03 0 0 79117

rendben, meggyőztetek, szólok a mesternek.  

morgen66 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 79116

Ez se rossz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MXVRHf4-DI8

Előzmény: murray (79110)
C20NE Creative Commons License 2015.05.02 0 0 79115

Mindegy, a lenyeg, hogy tiszta viz menjen a kazanba.

Előzmény: morgen66 (79114)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 79114

Meg van aki csak sima Y szűrőt tesz be. :-)

Előzmény: C20NE (79111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!