Keresés

Részletes keresés

einohyl Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75641

 Azért egy ép. gépészterv nem egy vagyon.

 

 Viszont cserénél miért kéne terv ? Megvan a rendszer  a kazán ennek egy fontos része, de nem ez a lényeg. Ha jó a rendszer tényleg minek a terv.

 A terv csak annyit tesz, hogy a kivitelező az csinálja amit valaki elképzelt.

 

De az lehet rossz is és jó is.

 

   Egy új rendszernél főleg egy vegyes padló és radiátoros fűtésnél viszont nagyon hasznos lehet. 

 A terv : mit csinálunk, milyen anyagokból, milyen mennyiségű az anyag, térbeli elhelyezkedés és az ár, ha külön kérik.

Az ár : van egy un. tájékoztató  és egy végleges . Ezt mindig a kivitelező adja meg. szuverén joga hogy mennyiért csinálja.

  A tervet sokan a rajzzal azonosítják, pedig lényegesen több annál.

  Radiátor csere  ? Hát legyen ugyanolyan teljesítményű és illeszkedjen a régi helyére.

 Összegezve : ha a fejedben tudod kontrollálni a műveleteket, akkor nem kell. Vagy megbízol a szerelőben.

 De nem árt ha a szerelő előre elmondja mit és hogyan csinálna  és ha ügyes vagy ezt rögzíted és kész a 'terv'.

 Akkor most ezt ki készítette ?

Előzmény: Yager001 (75637)
morgen66 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75640

Azért nem egy vagyon,harminc negyvenezer forintot ha neked megér,akkor nem kidobott pénz. Új ház építésénél meg ajánlott is. Radiátor cserénél egy jó szerelő kiszámolja a hőteljesítményt,és nem kell érte külön fizetni. Kazánt meg neked kell eldöntened,hogy mennyi pénzt van rá,persze más az eset ha gázterv is kell,akkor nem tudod kihagyni a tervezőt. Ha hivatalosan szeretnél mindent.

Előzmény: Yager001 (75637)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75639

Nesze semmi...Honnan tudom, hogy jó e? Zsáka macska...

Előzmény: pajaci (75638)
pajaci Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75638

Ha jó a tervező akkor megéri, ha nem az, akkor kidobott pénz.

Előzmény: Yager001 (75637)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75637

Mennyire fontos szerintetek, hogy a kazán vásárlást, radiátorok cseréjét ...stb. épület gépész terv előzze meg? Érdemes erre a szolgáltatásra egy vagyont költeni?

Zöldár Creative Commons License 2014.12.07 0 0 75636

 Jó kérdés !

A gázszerelők szerint igen.-

 A tapasztalatom.

 Volt egy salgótarjáni ... gáztűzhelyem, most 30 éves . Talán  7 -8 éve cseréltettem az  égésbiztosító termoelemét a sütőnél viszonylag elfogadható áron. Először telefonban még az egész szelep cseréjéről volt szó, de a kérésemre /határozott / csak a termoelem lett cserélve. Az szelep kb. 8 eft a termoelem pedig 1200 ft. Aztán gondoltam, hogy az égőkét is cseréltetem, de beláttam annyira össze van sülve, hogy nem érdemes.

 Azóta is megy igaz a gyújtáshoz hosszabban kell  nyomni.

 A másik  az elektrolux tűzhely, ami szikrával gyújtható 5 éve panaszmentesen megy, a harmadik a  slovén gorenje szintén szikrás 3 éves de  szikráztató már elromlott . nem csináltatom meg mert átvertek.  a sokat emlegetett 5 éves gari kamú, mivel 8 napon belül kellett volna interneten valami reg.gel érvényesíteni hát az elfelejtődött. marad a gyúfázás.

 Persze egy gáztűzhelyet tísztítani kell figyelni kell rá ( főleg a gáztömörségre ), de ezenkívül mit kell karbantartani , ha valaki megmondja a szemlén kívül, köszönöm.

 Nagyjából a gázkészülékeknél is hasonló a helyzet.

 Az egyik  készüléknél az egy éves karbantartás megtörtént kérdem van e további garancia  - nincs akkor meg minek nézegetnék. 3 éves, majd ha elromlik megjavíttatom.3 éves.

  A következő készülék na ez már volt többször javítva és karbantartva is a 20 év működés alatt. Volt amit szerelő volt amit én.

 Van aztán az előírt 5 éves gázrendszer ellenőrzés. Az más annak van egy  majd 10 pontból álló  tevékenységi művelete. ha azt tényleg lelkiismeretes végeznék, lenne legalább 25 - 30 eft.

 elvileg az meg  a szolgáltatók végzik, de a témáról nagy a hallgatás.

 Pénzbe kerül nekik vagy nekünk.

 Egyébként a 10 éves gázmérő cserekor elvégezhetnék a gyors ellenőrzést, az lenne a legpraktikusabb. igaz akkor a szerelők nem 5 perc alatt végeznének, hanem valamivel több időt kéne fordítani rá.

Előzmény: csiriz (75630)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75635

Nekem is 44-re van téve az előremenőm. A Q7 kapcsol +- 0.1 foknál kb 40 percenként ( kinti hőmérséklet függő) megy 6 percet, eléri a 44(+3) fokot a víz, kikapcsol az égő, keringtet 35 fokos vizet 7,5 percig aztán a szoba eléri a kívánt hőt, és szünet következik. Amikor kint -2 volt, akkor 15 percenként kapcsolta be a termosztát. Így megfelelő a komfort, és langyosak a radiátorok. Ha egyszer kinyiffan a turbós cirkó, veszek egy kondisat, és még aznap feltetetem. :)

Előzmény: joevagyok68 (75633)
sjohn Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75634

Persze, ha 8 konvektorod meg két bojlered van, meg feldobsz 20 centi nikecellt, meg 30 centi gyapotot a födémre, akár 90% is lehet:-)

Előzmény: joevagyok68 (75633)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75633

Hááát.....nálunk...majdnem.

2 őrlángos készülék  (ÉTI25 és ZV4) lett lecserélve , radiátorostul, egy kondis cirkó+indirektre + "túl"méretezett radiátorokra és egy picit több volt mint 30 % a megtakarítás.

43-44 fokos az előremenő állandóan.

 

Előzmény: sjohn (75631)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75632

Biztos vagyok benne, hogy hülyeség, de szerintem nem ez a lényeg ;)

 

- hivatalos adatok szerint 15-30 %-kal kevesebb gázt használnak fel egységnyi hőenergia előállításához, de a tapasztalati adatok azt mutatják, hogy egy kondenzációs kazánnal korszerűsített közepes méretű családi háznál akár 40% megtakarítás is elérhető

 

 

Előzmény: sjohn (75631)
sjohn Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75631

meglévő gázfogyasztást akár 40% -al mérsékelni tudja.

 

Muti má', hol olvastad ezt az eszement dolgot!

Előzmény: Yager001 (75629)
csiriz Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75630

Sziasztok!

A konyhai gáztűzhelyeket is kell időnként karbantartani, vagy csak a konvektorokat, kazánokat egyebeket?

 

Yager001 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 75629

Érdekelne, hogy mi a tapasztalatotok a kondenzációs kazánokkal kapcsolatban. Megéri e egy 14 év körüli gázkazán lecserélni egy korszerűbb kondenzációsra? Ha igen akkor ár / érték arányban mi lehet jó választás? Olvastam olyat is, hogy a meglévő gázfogyasztást akár 40% -al mérsékelni tudja. Ezt azért elég erősnek gondolom. Van benne realitás? Nektek mi a tapasztalat? Gondolom van köztetek olyan aki már túl van a korszerűsítésen. A kazán árán kívül még milyen költségekkel lehet számolni? Ha jól tudom akkor szükséges a kéménybe egy speciális béléscső. A kérdés itt is az, hogy ár/érték arányban melyik a legjobb választás?

..pözsó.. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75628

120.000Ft-ért vettem.

Előzmény: Törölt nick (75627)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75627

A komplett kazánra gondoltam :)

Előzmény: ..pözsó.. (75626)
..pözsó.. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75626

6 év működés.

 

Relé 500Ft.

 

Tranyók, diódák voltak a fiókban.

Előzmény: Törölt nick (75625)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75625

Mennyi lehetett a cuccos ára, és mennyi ideig ment amíg behalt a reléje?

Előzmény: ..pözsó.. (75624)
..pözsó.. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75624

Junkers Euroline ZW 23 kombi, zárt égésterű kazán vezérlő panel hiba javítása.

Hiba jelenség: nem megy a turbó ventilátor és nem vált át melegvíz készítésre.

Turbónál a relé érintkező megadta magát. Kép mellékelve.

Átváltónál a meghajtó tranyó adta meg magát. Mindhárom relé meghajtó tranyóját lecseréltem erősebbre, és a relé védő diódáját szintén jobbra cseréltem.

Megismertem a logikáját a panelnak (2 hetem volt rá), kérdezzetek nyugodtan 

t.zsolti Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75622
es ez a maganvelemenyem,
lehet az eloremenod 70 fok, ,a visszatero ne legyen 35 40 foktol melegebb es akkor ugyaugy kondenzal a kazan.
es persze van egy viszatero hofok ahol mar nem fog kondenzalni ( tan 50 fok korul ) es ugy mukodik mint egy jo turbos
Előzmény: kneissl (75621)
kneissl Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75621

Aha.... köszi a választ !

Előzmény: t.zsolti (75620)
t.zsolti Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75620
elvileg 2 db hocserelo va n a kondis kazanban. ezek lehetnek kulon vagy egybeszerelve.
a futesi visszatero a kondis (masodik )hocserelobe erkezik .a jobb hohasznositas erdekeben.
Előzmény: kneissl (75618)
halaloszto Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75619

a normális kazánban törekednek rá, hogy a hőcserélő ellenáramú legyen. nem tökéletesen az, de közelít. van olyan kazán, amiben tényleg van külön egy második hőcserélő ami a kimenet előtt a füstöt még a visszatérővel hűti.

 

Vajk

Előzmény: kneissl (75618)
kneissl Creative Commons License 2014.12.05 0 0 75618

Nem értem miért a visszatérő vízfőfok számít?

 

A kondenzáciős kazán azzal ad át több hőt a hőcserélőn, hogy a gáz elégetésekor keletkező vízgőzt lecsapatja (kondenzálja) és a gőz vízzé alakulásakor keletkező hő is megjelenik a hőcserélőn.

 

Ehhez az kell, hogy a hőcserélő elég "hideg" legyen ahhoz, hogy a kicsapódás megtörténjen.     Ugyanezen a hőcserélőn az előremenő víz megy keresztül...

Vagy..

a kondenzációs kazánban van egy külön hőcserélő a visszatérő vízre, és azon a külön hőcserélőn történik a kondenzáció?

 

Lehet hogy én tudom rosszul, de akkor valaki mutasson valami leírást, ahol ez kiderül...

Előzmény: c-stahl (75617)
c-stahl Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75617

Én eddig úgy tudtam, hogy a visszatérő vízhőmérséklet számít, nem az előremenő.

Ezek szerint változott a fizika...

60 fokos előremenő bőven jó (visszatérő 50-45-40 fok tömegáramtól függően). na és persze ez méretezési állapot esetén, tehát nagy átlagban mindig fog kondenzálni.

Szóval nem kellene butaságot terjeszetni.

Előzmény: kneissl (75615)
lala1961 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75616

A visszatérő a lényeg,legyen az inkább max.30.40 fok. !!

Előzmény: kneissl (75615)
kneissl Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75615

A kondenzációs kazán csak akkor fog kondenzálni, ha az előremenő víz 30-40 fokos. Ha csak 60 fokos előremenővel tudod kifűteni a házat, akkor nem lesz kondenzáció, és kidobott pénz a kazán ára.

 

Az alacsonyabb hőfokú előremenőhöz szigetelni kell az épületet, és lehet, hogy a hőleadókat is cserélni kell. Ez így már elég borsos összeg...

Előzmény: Yager001 (75603)
ottakring Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75614

Ez a gáz inkább robbanni szeret, mint mérgezni.

 

Valóban, a szénmonoxid mérgez alattomosan. De voltam pár helyen, ahol mindaddig nem akarták elhinni a szivárgás tényét, amíg le nem fújtam a helyét és saját szemükkel nem látták. Nagyon kismértékű szivárgás nem feltétlenül koncentrálódik olyan mértékben, hogy akár egy szikrától berobbanjon. De ha egy lakás levegőjében állandóan jelen van, az aligha tesz jót az egészségnek.

Előzmény: Gyurco78 (75613)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75613

Ez a gáz inkább robbanni szeret, mint mérgezni. Azzal meg nem csak magadnak ártasz, hanem még pár szomszédnak is elintézed a lakhatását egy időre.

Előzmény: ottakring (75612)
ottakring Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75612

Jól mondtad. A gáz azon kevés dolog egyike, amit nem célszerű félvállról venni, mert szó szerint nagyon megszivat. Vagy kifogástalanul működik vagy lezárni, más alternatíva nincs. Bármilyen más vezeték illetve berendezés ha megadja magát akkor legfeljebb valamilyen mértékű kárt okoz, amit adott esetben többé-kevésbé megtérít a biztosító. De egy esetleges gázmérgezéstől a legszuperebb életbiztosítás sem véd meg, csak a korrekt szerelés és a rendszeres kontroll.

Előzmény: Téli nap (75611)
Téli nap Creative Commons License 2014.12.04 0 0 75611

 

 

 " Valami gáztömör tömítópasztára gondolok itt, "

 

 

Nekem volt egy gázrendszerem, ami eresztett. Egy régi lakást vettem, ahol még a városi gázvezetéket alakították át földgázra.. Ja vastag csavaros kötésű vezetékek.

 Vétel után egy hónappal rájöttem, hogy ereszt a vezeték.

 Nos akkor gondoltam én is valami belső tömítő pasztára. Végül egy újabb hónap vacillálás után  elbontattam a vezetéket meg az egész rendszert és építettem újat kb. 800 eft ért.

 Vizsgáló persze akad volna aki megállapította volna hogy hol van a szivárgás  a lehetséges 28 helyen. Kérdeztem javítani lehet é - sunnyogott / akkor én már tudtam, hogy nem /

 A halottat nem lehet feltámasztani. k

Előzmény: Csuklósbusz (75609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!