Keresés

Részletes keresés

Poc2 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74842

Üdv!

Ha jól olvastam mika kazánod van!Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem hozzád.Az adatlapomon levő mail címemre írj rám légyszíves,nem akarom a fórumot offolni!

Köszi!

Előzmény: G.b.Reload (74823)
smith Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74841

Visszaolvastam a sztoridat, ahol a termosztáttal, meg túlfutásssal küzdesz.

Ez a 10 lemezes (ezt szoktál többnyire 10kW-osnak árulni )hőcserélő nálam 60m2-t fűt, a kazánoldalon 42-45 fokos vízből a szekunder oldalon max 30 °C-t előállítva. Igaz, ezt úgy, hogy a kazán szinte folyamatosan koppra lemodulálva, 4kW-on megy. Így nincs túlfutás és betonkihűlés sem, amivel te a túl magas előremenő miatt küzdesz. Az keverőt pedig nem úgy kell beállítani, hogy hamahama melegedjen, hanem meg kell érteni, hogy tonnaszám betont melegítünk, amihez idő kell. Ha komfortot akarsz, folyamatos meleget, akkor megkeresed azt az előremenő hőmérsékletet, amivel még éppen kifűti a szobát a padló. Persze ekkor közel folyamatos üzemről beszélünk, amikor meg elő fog állni az, hogy a c18 ki-be fog kapcsolgatni, mert az 51m2 padló olyan 3-5kW-ot fog kérni a hideg napokon. A helyzetet súlyosbítja, ha a radiátorok a padlótól független vezérléssel mennek és éppen nem kérnek hőt, mert a kazán-hőcserélő kör víztömege igen kicsi. 

Ja, a hőcserélő méretét leellenőrizheted itt:

http://portal.d-eg.hu/hocserelok-a-kereskedelemben/

 

Előzmény: szaki1111 (74824)
meszeske Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74840

Sziasztok !

 

Szeretném a véleményeteket kérni a következő problémával kapcsolatban.

Most készült el a fűtés rendszerünk amelyben egy westen pulsar 24 fali turbós kazán szogáltatja a melegvizet és a fűtést.

Az új fűtést és melegvíz ellátást  kb 1 hónapja használjuk de  minden probléma nélkül . De mivel a szobatermosztát nem volt a kazánba kötve így manuálisan kapcsolgattam a fűtést ki-be.

A garancia és termosztát bekötés miatt 4-napja szóltam a hivatalos márkaképviselet szerelőjének hogy jöjjön ki és végezze el a hivatalos beüzemelést és a termosztátot amelyet már bevezetékeltem kösse be.

 

A szerelő mitán kijött átnézte a kazánt és mivel vadiúj berendezésről van szó sok mindent nem kellett csinálnia. Annyit kért hogy nyissam meg a melegvizet és addig ő állít /finomhangol / rajta a műszerével.

A vizet kb. 3-4 perceg engedtem majd mondta hogy készen vagyunk . Bekötötte a szobatermosztátot amit ki is próbáltunk . Majd a munka végeztével a szükséges garancia levél kitöltése után rövid beszélgetés és fizetés után boldogan summáztam hogy megtettem mindent annak érdekében hogy biztonságosan és megfelelően működjön minden .

A gond ezek után jelentkezett mert este nem tudtunk fürdeni ugyan is nem volt melegvíz. Először azt hittem azért mert megy a fűtés / bár prioritást akkor is a melegvíz ellátásnak kellen kapnia / de akkor sem volt melegvíz ha a termosztát kikapcsolta a fűtési kört.

Kipróbáltam hogy kikapcsolom manuálisan a fűtést . Melegvíz így már volt de sokkal később / nagyobb mennyiségű víz kiengedése után / mint eddig és nem volt forró csak meleg.

Szóval vaéami nem stimmel. Felhívtam a szerelőt aki közölte kicsit kioktató stílusban hogy mire számítottam hiszen ezek a kazánok nem tudnak egyszerre két dolgot . A fűtési kör és melegvíz egyszerre nem fog soha menni. Mire én mondtam hogy ezt én is tudom , de eddig volt forró vizem ha kikpcsoltam a fűtést most meg nincs . És szerintem az sem normális hogyha csak a fűtés ikonja világít a kazán kijelzőjén és effektíve nem megy a fűtés mert a termosztát már kikapcsolta akkor sincs melegvíz. Mire ő közölte hogy ezt ő sem érti de állítsam magasabbra a mekegvíz hőfokát . Ha így sem jó akkor majd hívjam valamikor jövőhéten kijön.

Természetesen hiába vettem fel 52 C-ról 60 C ra a víz maximális hőmérségletét akkor sem történt semmi.

 

Szóval nagyon bosszús vagyok !!!

Van egy vadiúj fűtési rendszerem amire kiadtam egy szakajtó pénzt /minden hivatalos dolgot -gázterv -próbaüzem , -garanciális beüzemelést kifizettem /és  se mosogatni se fürdeni nem tudunk.

Ráadásul felháborító hogy egy kb. 20 perces munkáért  ami gyakorlatilag semmi sem volt hiszen vadiúj kazánról beszélünk kifizettem közel 20 ezer forintot. Jó van egy év garanciám de szerintem egy évig semmi baja nem lesz utána meg mehetek a sunyiba és fizethetek ha szétmegy valami benne.

 

 

Mi lehet a baj? Mit csinált ez a jó ember a beállításkor ?

Azt értem hogy egyszerre nem tudja kiszolgálni mind két kört a kazán , de azt nem értem miért nincs meleg /forró / víz he nem megy a fűtés csak a téli üzemmódban van a kazán. Azt is megértem hogy pár másodpercet várni kell a melegvízre /eddig is így volt / de hogy percekig engedjük a vizet és akkor is csak langyos a víz azt nem tudom elfogadni.

A szervízelés előtt olyan forró volt a víz hogy alig állta a kezem most meg simán arcot lehet vele mosni. 

Ha legközelebb kijön a szerelő akkor megint kiszállási költséget kér és lehet hogy még szervízköltséget is és nagylelkűen visszaállítja majd a VADIÚJ kazánomat úgy ahogy addig volt még hozzá nem nyúlt ?!

Várom véleményeteket !

Köszi

halaloszto Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74839

kemenysepro latta? nem akarlak idegesiteni, senki le sem szarja, de elvileg kellett kulon engedely is a seproktol, meg at is kellett vegyek a kemenyt.

Előzmény: pajaci (74838)
pajaci Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74838

Ez akkor új bekötés volt, más nem kellett hozzá. (állítólag)

Előzmény: halaloszto (74836)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74837

Na meg az is problémás szokott lenni hogy ami 2 éve még szabályos volt az most már nem (pl:kád fölé már nem engedik a cirkót, parapet mára felejtős mert lehetetlen betartani a telekhatár szabályt stb.)

halaloszto Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74836

nekem is. plusz ora leszereles, ora felszereles, gazmeo, kemenysepro szakvelemeny, kemenysepro atvetel.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (74835)
pajaci Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74835

Nem követtem végig a témát, nekem a gáztervezés 25ezer volt, a turbó cső kidugásához a falon az építési engedély tervezéssel meg 15. (8éve)

Előzmény: halaloszto (74833)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74834

Ha minden szabályos akkor csak 3-6 hétig lesz kizárva amíg el nem intézi az összes papírt ami nem egyszerű mert a kéményseprőnek kell gyártói megfelelőségi nyilatkozat,teljesitmény igazolás a kémény anyagáról+kivitelezői, a gázosnak eph, terv kivitelezői stb(ez utólag általában 170.000Ft szokott lenni de csak akkor ha zárt égésterű készülék van, ha nyílt akkor cserélni kell.Ami még divatba jött,hogy büntető feljelentést tesznek vagy a tulajok vagy a katasztrófások a szerelő ellen.

Előzmény: halaloszto (74833)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74833

a beleletlen kemeny, nyilt egester (elszivoval) az tiszta ugy.

 

de most nem errol volt szo. arrol volt szo hogy ha valakinek minden rendesen meg van csinalva, csak nem koltotte el a bo 100-ast a papirokra, akkor mi fog tortenni. 

 

Vajk

Előzmény: citcat 18-16v (74832)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74832

Az ilyen szerelők miatt van most annyi munkám hogy ma is menni kell mert heti 9-10 helyen kell cirkót cserélni kéménybéleléssel, gázcső cserével minden engedélyezéssel együtt, a tulajok meg nem tudom miből teremtik elő azt a minimum 600.000FT-ot amibe ez átlagosan kerül,mikor nemrég cserélték ki aranyáron a cirkót és akkor senki nem mondta nekik hogy nem szabad nyílt égésterű készüléket feltenni, de akinél nem lett a kéményseprő szakvélemény sem elintézve az azért szívja meg most mert a kéményseprő jelent a katasztrófásoknak azok meg a gázosoknak. Akinél viszont elintézték a kéményt az majd később fog szopni mert a kéményseprő új adatbázisa a gázművel össze lesz kötve és akkor fogják elővenni(ha lesz erre emberük és szándékuk)mert a két adat nem egyezik, persze mindezt a mi biztonságunk érdekében (még véletlenül sem azt akarom sugallni,hogy a felhasználható minősített anyagok nagy része ezen cégekkel összbeszéltek volna ne adj isten résztulajdona van a vezetőségnek ezekben a forgalmazó cégekben ez csak a véletlen műve lehet).

Előzmény: halaloszto (74820)
bokenzoli Creative Commons License 2014.11.01 0 0 74831

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132240723&t=9054448 Update:Ma volt nálunk egy szaki,szemből nézve a radiator bal alján levett egy kupakot,egy nagy inbusszal elzárt valamit,majd a mellete lévő nagyméretű anyát meglazította,elkezdet folyni  víz,kb 20l vízet leengedett,addigra már langyos lett a radiátor első tagja,anya elzár,inbusz megnyít,kupak vissza,figyeljük meg este hogy fűteni fog mint állat.Meg kérdeztem hogy kell-e jobb fent légteleníteni a nagy csavarral a végén,azt mondta nem kell most már minden rendben lesz,elment,1 óra múlva újra hideg volt a bejövő cső is,megpróbáltam légteleníteni jobb fent,iszonyat mennyíségű levegő jött ki,majd elkezdet egy adag rozsdás,barna víz folyni,akkor lezártam,de fűtés azóta sincs :(

Előzmény: joevagyok68 (74830)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74830

kep esetleg ?

hogyan van bkotve a hocserelo ?

jol ?? jo 'iranyba' ?

Előzmény: szaki1111 (74824)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74829

2-ről 3-ra

Előzmény: nixon70 (74804)
Lacivill Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74828

3 járatúnak nincs valami csőszondája, ami nem engedi jobban fel a hőmérsékletet?

Előzmény: szaki1111 (74827)
szaki1111 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74827

Sajnanem ez a gond at lett mosatva a rendszer. Minden ki van takaritva tiszta a rendszer.

Előzmény: Lacivill (74826)
Lacivill Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74826

Lehet le van rakódva valami a csőben, akár nem diffúziómentes volt a cső. Olvass utána, lehet tisztítani stb... 

Előzmény: szaki1111 (74824)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74825

Rendben, nem felejtem el! :)

Előzmény: G.b.Reload (74823)
szaki1111 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74824

Haz 1994ben epult. Nyilaszarok frankon zarnak azzal nincs gond. Nem azzal van a go.d hogy nem birom kifuteni a hazat hanem hogy a padlofutes mintha nem kapna eleg hot.

Tarsashazrol van szo. Ket oldalon nem futenek. Felettem alattam laknak.

 

Azt nem tudom hogyha kicserelem a hocserelot egy nagyobbra akkor hogy fog alakulni a futesem. Ezt nem tudom. Ja es ez a hocserelo hogy nez ki belulrol?

 

28 nm nappali, 14nm konyha, 9 nm furdo ennyin van padlofutes.

Előzmény: Rihi11 (74815)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74823

jövő május elsején konzultáljunk, hogy mennyi az annyi. :) Akkor egy hosszabb szolgálati közleményt adok ki, és utána elemezhetjük.

Előzmény: epitkezes1 (74821)
szaki1111 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74822

Hali fogalmam sincs milyen tipusu a h9cserelom. Anyit latok hogy lemezes. Nekem ugytunik mintha nem tudna levenni a hot a hocserelobol a padlofutes. Na a masik gond pedig az hogy a 3 utas szelepet ugy kell beallitani hogy csontra felvenni 10esre hogy elinduljonegyaltalan felfele. A kaza 55 fokon megy es a padlo eloremeno alig megy felfele. Feg c18 kazanom van tehat nem a kazan a gyenge.

Előzmény: nixon70 (74812)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74821

akkor meg főleg nem rossz. persze, nem lehet kettőt összehasonlítani egyáltalán. nekem pld. 21-21.5 a kazánnal fűtött rész, de van pince, meg garázs ahova jut a hőből.. jól szigetelt, de nyitogatjuk az ajtót stb. és a tiedhez nagyon hasonló számok jöttek ki tavaly, 12kW-os kazánnal + cs.kályhával. az alapterület itt is 120 netto.  mondjuk gondolom, 1200m3-es éves fogyasztásos házaknál sosem lesz brutál nagy különbség hasonló méretben, pld. nem lesz 400zal kevesebb senkinek sem. bár lehet, tévedek..

Előzmény: G.b.Reload (74819)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74820

ez a legszebb, amikor a polgar azt hiszi hogy kifizette a sokpenzt a rendes hivatalos utert, aztan valojaban ugyanugy svarcban van csak eppen szegenyebb egy kerek osszeggel.


Vajk

Előzmény: citcat 18-16v (74801)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74819

Te is 2012 végén építkeztél, ha jól olvasom.

 

Előzmény: epitkezes1 (74816)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74818

Re:

 

Nekem csak a kazán van radiátorokkal. Az asszony otthon van a gyerekekkel, így 22,5 mindig, az tényleg azt jelenti, hogy még akkor sem vesszük le, ha elmegyünk itthonról. 

 

óránként megy 5 percet a kazán mindenhol egységes meleg és jó hőérzet.

lala1961 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74817

Biztos nőni fog ,pláne ha az ember otthon tartózkodik !:-)))Az biztos ,hogy tudod cukkolni az olvtársakat!!!Nekem nehéz elhinnem(elképzelnem),ráadásul még nincs is vége a hónapnak.

Előzmény: G.b.Reload (74811)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74816

igen arra céloztam. :) amit írtál, az nem kirívó. persze, viszonyítás kérdése..én kb. 1 hete kapcsoltam be a fűtést. viszont szépen üzemel a cserépkályha (most is) :)

Előzmény: G.b.Reload (74814)
Rihi11 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74815

írhatnál kicsit  a házról!

hőszigetelés? falon,padlóba

alapterület?

Előzmény: szaki1111 (74805)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74814

Nekem egy legendásan szar kazánom van.

Előzmény: epitkezes1 (74813)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 74813

Azért az durva lehet. milyen brutál kazánod van? ide hallom, ahogy szürcsög :)

Előzmény: G.b.Reload (74809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!