Keresés

Részletes keresés

koii69 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74273

Sziasztok Urak!

Szeretném kérdezni tőletek ,mert nem találtam pontos infót arról ,hogy egy régi FÉG C21.3 fali gázkazánnak menyi lenne a levegőszökséglete?

Hány m3 -t kellene bevezethetővé tenni a kazán helyiségébe? Egyébként egy családi ház előszobájában van felszerelve.

5738g Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74272

Szereld le a termofejet (hollander)

A beragadt kis csapot WD-40-el, vagy valami hasonlóval fújd be!

Gyengén ütögesd meg a csapot, esetleg kombinált fogóval próbáld meg kihúzni.

Munkahelyemen több ilyen esettel találkoztam, mindet sikerült meggyógyítani szétszerelés és csere nélkül.

 

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (74265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74271

Üdv Szakik!

Egy Fég remek konvektor javításában kérnék segítséget.
A jelenség: nincs szikra.

A takarítás, burkolat le-fel előtt volt. A CR6 gázszelep gyújtógomb alsó, fekete merev drótját persze elszabta a burkolat. Ezt összesodortam. Nincs szikra. Máriaüvegen át gyufával begyullad, őrláng gyönyörűen ég. A szikráztatót kiszerelve a kazántesten ívet húz, de csak kb 1 mm-ről. Nagyon gyenge. A helyén csak akkor szikrázik át a réz elemre, ha nagyon közel teszem lengőben.
Lehetséges az, hogy a sodrás miatt nincs meg valami keresztmetszet? Vagy simán rossz a szikráztató? Cseréljem? Vagy a Cr6-ban valami? Piros led ég, zöld felvillan szikráztatásra. Elemet cseréltem.
Köszi!

Sanya

c-stahl Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74270

szia

 

A fej alapján ez Heimeier rad.szelep.

Elvileg lehet csak a termosztatikus szelepbetéteti is cserélni.

Fotó alapján viszont úgy látom, hogy nem zárható az alsó szeleptest.

Beszélsz a forgalmazóval, hogy nem tudnak kölcsönbe adni egy szerelőkészüléket (http://www.heimeier.hu/wp-content/uploads/2013/07/Standard_HU_low.pdf 11. oldal) (vagy szervízt ajánlani), amivel a rendszer leürítése nélkül cserélhető a szelepbetét.

ha szeremcséd van, akkor osztó/gyüjtőről van bekötve a radiátor, elzárod ezeket, és annyit eresztesz a radiátorból, hogy a felső szelep alatt legyen. Közlekedőedények elvére felhívom figyelmed.

 

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (74265)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74269

Az elzaronal nem lehet 'huzni' az anyan ? Ha leveszed a tekerentyxzt..

A masikat meg szerintem ki lehet cserelni vizleeresztes nelkul - ha vcan alul is elzaro/torlo, hogy

- radiator elott az elztarokat' elzarod

- a legteleniton elengeded a nyomast a radiatorbol, majd visszazarod azt !

- majd kezedben a felkocolt/tomitett Uj  'csavarral' kicsavarod a regit, az ujat meg be.

Szerintem minimalis, de lehet semennyi viz nem jon ki !/azert raknek ala egy tepsit, meg a falhoz is valamit /  :-) 

Szerintem...en legalabbis megprobalnam ugy...

Előzmény: pug206xs (74268)
pug206xs Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74268

Egyiknél az elzáró körül.

A másiknál meg a légtelenítő alatt, az alsó csavarnál!

Előzmény: joevagyok68 (74267)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74267

Milyen csavarnal ? Kep ?

Esetleg az elzaro szerelveny tengelye korul ?

Vagy ?

Előzmény: pug206xs (74266)
pug206xs Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74266

Srácok!

Van egy kis problémám!

Van egy ház, benne egy Junkers Euroline kazán! Meg lap radiátorok.

Ebből kettőnél enyhén csöpög a víz egy csavarnál! Tényleg csak minimálisan. De idegesít.

Így nem akarom elindítani most a fűtést...

Gondolom az nem lehetőség, hogy kicsavarom a csavart a radiátor végében, gyorsan kicserélem a tömítést és vissza teszem. Mivel az összes víz ki fog folyni belőle.

Hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megcsinálni? A kazánnál leengedem az összes vizet, majd csere és ha végeztem akkor feltöltöm az egész rendszert?

a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74265

Üdvözlet!

 

Szeretnék segítséget kérni a következő problémában!

 

Adott a képen látható radiátor és miután nem melegedett észrevettem, hogy a szelepnél a kis fém "biszbasz" hiányzik.

 

Hogy müködik ez a rendszer, le kell engednem az egészet, hogy ki tudjam cserélni, az egészet cserélni kell, vagy elég a belső részt? Egyáltalán kapható-e, elég réginek tűnik.

 

Szerszámok és műszaki érzék valamennyire adott. Hogy lássak neki a munkának?

 

Köszi!

 

 

 

pajaci Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74264

Erre minden vízi hulla tanúbizonyság :-)

Előzmény: einohyl (74263)
einohyl Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74263

 A sok fürdés egészségtelen egyes elméletek szerint !

Előzmény: nixon70 (74253)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74262

Ha eladó vagy,akkor a 2.rész vonatkozik rád.

Így nem kell a különbözetet szétdobni,az állja,aki nem mért fogyasztó.

Előzmény: einohyl (74261)
einohyl Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74261

 Köszönöm én is így gondoltam.

 Mármint az első felét a mondatnak.

 

 

 

" ,tehát a javadra."

 jelen esetben nem vevő, hanem eladó vagyok így az én érdekem volt a mérők cseréje.

Előzmény: nixon70 (74252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74260

:-D

Előzmény: c-stahl (74259)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74259

azért egyből nem kellene savazni :-)

Előzmény: Törölt nick (74258)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74258

Oké, a csaptelep vadiúj, a kád régi. Te az áramlás fos mivoltára gyanakszol. Nyomozok akkor erre. Kiszedem az új 0. km*res csapból. Érdemes átsavaznom a kazánt? Esetleg szűrő benne, membrán?

Előzmény: c-stahl (74257)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74257

nem árt levenni a csaptelepről a perlátort, ott is meg tud ülni a levált vízkő.

vagy a zuhany felxicsövéről letekerni a zuhanyrózsát, lehet, ott is van egy szűrő, ott kiengedni az esetlegesen felgyült vízkőlemezeket.

Előzmény: Törölt nick (74256)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74256

Igen, erre gondoltam én is. Ez mondjuk a női szerepkör miatt amúgy is kizárt, de a régi kád csaptelep is csak maxon hajlandó. Gyanakszom vízkőre, sosem volt jó, ?

Előzmény: c-stahl (74255)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74255

próbáld meg a régi csapteleppel.

az újnak nagyobb az ellenállása, ami miatt a készülékben a nyomáskülönbség kicsi a membrános szelepnél, így nem engedi a gázt az égőre.

Előzmény: Törölt nick (74254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74254

Üdvözletem Uraim!

Kis segítséget szeretnék kérni az alábbiakban.
Vettünk egy pici lakást ahol a felújítás alatt leszereltük a Junkers W11-2 kazánt, majd ma visszatettem. Amit tapasztaltam:
A kádnál csak teljesen kinyitva kapcsol (lobban) be a kazán, a takarékos új ikea mosdó csapra egyáltalán nem. Annyit tettem, hogy lekötöttem a csapot és a cső, teljes sarokszelep nyitásra belobbantja...
Nem látok átmenetet, vagy lángol vagy őrláng.

A hideg, meleg bekötés jó.


Én ronthattam el valamit? A régi tulaj szerint szuper(sic!) a készülék.
Tudom én ezt házilag javítani?


Nagyon nagyon köszi! <3

 

nixon70 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74253

Mari néne nem büdös? :-)))

Előzmény: einohyl (74247)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74252

Kevesebbet mér,tehát a javadra.

Tóth Misikére meg oda lehet sózni simán a főmérő és az almérők közti különbözetet,hidd el visítva fogja kérni a hitelesítést.

(ugyanis nem hiteles mérőre nem lehet elszámolni)

Előzmény: einohyl (74247)
Csavarhúzós Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74251

A tapasztalat az a mi társasházunkban, hogy az érzékenységét veszíti el a vízóra idővel, tehát a folyó vizet pontosan méri, de a csöpögőt vagy alig csorgót egyáltalán nem. 

 

Előzmény: einohyl (74247)
murray Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74250

Mester, átjött a gázos após és télleg valami a pókokkal volt, kitisztitotta és bekapcsolt a konvektor.

hihetetlen.

Köszönöm!  többi kollégának is a tippeket!

 

Előzmény: citcat 18-16v (74241)
C20NE Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74249

Sajnos már nem sokáig lehet kapni a nem gondolkodós szivattyút, viszont minden gondolkodóst be lehet fixre állítani. Ebben az üzemmódban tolja ki a csövön pont úgy mint a régiek.

 

Azért ha thermo fejek vannak a radiátorokon tudnak ezek a szivattyúk jók lenni!

Előzmény: citcat 18-16v (74242)
einohyl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74248

 Én már évek óta gyufával gyújtom be az egyik konvektoromat.  Ha  pár millimétert elmegy a szikra iránya  már nem gyullad be. Viszont van egy modern gáztűzhelyem. Mindig szikrával gyújtom. Eddig legalább  35  ezer begyújtás volt. Elektrolux  !!

 

 

 A Gorenje viszont lófaszt ér. Félév után elromlott a szikráztatója.

Előzmény: murray (74243)
einohyl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74247

 A napokban volt két vízórám cseréje. Mind a kettő almérő.

 Beszélgetek a cserét végző mesterrel. Állította, hogy a vízmérők az évek során egyre többet mérnek, azaz egyre gyorsabban forognak.

 

 Tény hogy az egyik mérő  egyre lassabban ment - egyre kevesebbet mért, végül  semmi vízfogyasztást jelzett.

 Az én véleményem . a mérők a kopás és vízkövesedés miatt egyre kevesebbet mérnek.

 

  Melyik állítás igaz ??

 

 

 Más : a vízórákat a szolgáltató 4 évente  cserélni köteles. nagyjából be is tartják hiszen az érdekük, másképpen ráfizetnének a boltra.

 A mellék vízmérőket korábban szintén 4 évente kellett cserélni, majd úgy 20 valalhány éve már csak 6, sőt talán egy éve már elég 8 évente cserélni.

 Nincs ebben semmi különleges. Amennyivel kevesebbet mutat  Tót Misiéknél a víz almérő, annyival többet a ház közös mérőén.

 

Van egy társasház pl.  10 lakással.  Az almérők össz.  75 /m3 /hó fogyasztása , a főmérőn meg  95 m3 van. Kifizetik egyenként a tulajok a 75 m3- t, a különbözetet, a 20 m3-t meg a ház és terület arányosan szétdobja  a

közös költségben.

 A probléma az ,hogy az említett  Tóth Misiék órája már csak  1 m3 mutat , de népes familia  7 -en vannak  + állandó vendégek ( feltehetően  jóval 10 m3 felett fogyasztanak ) és a többletet a szomszéd Mari néninek is kell állnia - pedig ő csak hetente egyszer fürdik.

 Szóval ha lejár valakinek a 8 év hitelesítés, akkor a háznak kell rávennie  a hitelesítésre  -különben  az illető potyázik  a ház kárára.

ja nyugi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74246

Szia, ha olyan, mint a ZV4, akkor az őrlángot adó cső alatt van egy fúvoka.

A fúvókához menő cső lehet eldugulva.

Ez, ha olyan, mint a ZV 4 roppantó gyűrűs megoldás, azaz minden esetben újat kell felrakni. /Egyszer használatos csőkötés/

Ha nem kapsz készen, akkor lehet rudban kapni, minden esetben új roppantó gyürü kell hozzá. 

 

Üdv:

Negyven évvel ezelőtt autószerelő Józsi

Előzmény: murray (74243)
rferi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74245

Ne aggódj a régi rendszer miatt, nem okoz problémát.

A vastag csövek éppen segítik a szivattyút, mert kisebb ellenállást fejtenek ki a víz áramlásával szemben.

Ebből adódóan éppen, hogy egy kisebb emelőmagasságú szivattyú is elég volna.

Mi még csak le sem cseréltük az öntöttvas rendszerünket a cirkóraáttéréskor, rengeteg víz van a rendszerben, pedig parányi a ház.

Előzmény: Soká (74235)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74244

Nem értem ezt a "hülye agya" dolgot. Mezei szivattyú nem dönt, hogy szállítsa a vizet, vagy sem. Vmilyen parancs alapján működik, vagy nem.

A kisebb "gondolkodós" szivattyúk esetében pedig lehet üzemmódot váltani, dP-c és dP-v között.

Ezekben az új szivattyúkban nem csak a fordulatszámváltás a nagy truváj, hanem hogy nagyságrenddel kevesebb a teljesítményigényük.

Egy gravitációs rendszernek is beszabályozottnak kell lennie. Ha a kazán előbb leáll, míg mint az összes helyiség fel lenne fűtve, akkor vagy vmi nem tervezett behatás éri azt a helyiséget, vagy nincs jól beszabályozva a rendszer.

Mondjuk egy hagyományos szivattyú kerül 20 Ft-ba, míg az új techonológiás 35be, a különbözet 15 Ft. Ezt, felhasználástól függően, akár 3 év alatt is visszahozza. 3 év múlva lesznek hagyományos szivattyúk? Mert javíttatás biztos nem, csak komplett csere. Én az új szivattyút venném. Persze kérdés, hogy befér-e a kazán burkolata alá :-) 

Előzmény: citcat 18-16v (74242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!