Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74253

Mari néne nem büdös? :-)))

Előzmény: einohyl (74247)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74252

Kevesebbet mér,tehát a javadra.

Tóth Misikére meg oda lehet sózni simán a főmérő és az almérők közti különbözetet,hidd el visítva fogja kérni a hitelesítést.

(ugyanis nem hiteles mérőre nem lehet elszámolni)

Előzmény: einohyl (74247)
Csavarhúzós Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74251

A tapasztalat az a mi társasházunkban, hogy az érzékenységét veszíti el a vízóra idővel, tehát a folyó vizet pontosan méri, de a csöpögőt vagy alig csorgót egyáltalán nem. 

 

Előzmény: einohyl (74247)
murray Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74250

Mester, átjött a gázos após és télleg valami a pókokkal volt, kitisztitotta és bekapcsolt a konvektor.

hihetetlen.

Köszönöm!  többi kollégának is a tippeket!

 

Előzmény: citcat 18-16v (74241)
C20NE Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74249

Sajnos már nem sokáig lehet kapni a nem gondolkodós szivattyút, viszont minden gondolkodóst be lehet fixre állítani. Ebben az üzemmódban tolja ki a csövön pont úgy mint a régiek.

 

Azért ha thermo fejek vannak a radiátorokon tudnak ezek a szivattyúk jók lenni!

Előzmény: citcat 18-16v (74242)
einohyl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74248

 Én már évek óta gyufával gyújtom be az egyik konvektoromat.  Ha  pár millimétert elmegy a szikra iránya  már nem gyullad be. Viszont van egy modern gáztűzhelyem. Mindig szikrával gyújtom. Eddig legalább  35  ezer begyújtás volt. Elektrolux  !!

 

 

 A Gorenje viszont lófaszt ér. Félév után elromlott a szikráztatója.

Előzmény: murray (74243)
einohyl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74247

 A napokban volt két vízórám cseréje. Mind a kettő almérő.

 Beszélgetek a cserét végző mesterrel. Állította, hogy a vízmérők az évek során egyre többet mérnek, azaz egyre gyorsabban forognak.

 

 Tény hogy az egyik mérő  egyre lassabban ment - egyre kevesebbet mért, végül  semmi vízfogyasztást jelzett.

 Az én véleményem . a mérők a kopás és vízkövesedés miatt egyre kevesebbet mérnek.

 

  Melyik állítás igaz ??

 

 

 Más : a vízórákat a szolgáltató 4 évente  cserélni köteles. nagyjából be is tartják hiszen az érdekük, másképpen ráfizetnének a boltra.

 A mellék vízmérőket korábban szintén 4 évente kellett cserélni, majd úgy 20 valalhány éve már csak 6, sőt talán egy éve már elég 8 évente cserélni.

 Nincs ebben semmi különleges. Amennyivel kevesebbet mutat  Tót Misiéknél a víz almérő, annyival többet a ház közös mérőén.

 

Van egy társasház pl.  10 lakással.  Az almérők össz.  75 /m3 /hó fogyasztása , a főmérőn meg  95 m3 van. Kifizetik egyenként a tulajok a 75 m3- t, a különbözetet, a 20 m3-t meg a ház és terület arányosan szétdobja  a

közös költségben.

 A probléma az ,hogy az említett  Tóth Misiék órája már csak  1 m3 mutat , de népes familia  7 -en vannak  + állandó vendégek ( feltehetően  jóval 10 m3 felett fogyasztanak ) és a többletet a szomszéd Mari néninek is kell állnia - pedig ő csak hetente egyszer fürdik.

 Szóval ha lejár valakinek a 8 év hitelesítés, akkor a háznak kell rávennie  a hitelesítésre  -különben  az illető potyázik  a ház kárára.

ja nyugi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74246

Szia, ha olyan, mint a ZV4, akkor az őrlángot adó cső alatt van egy fúvoka.

A fúvókához menő cső lehet eldugulva.

Ez, ha olyan, mint a ZV 4 roppantó gyűrűs megoldás, azaz minden esetben újat kell felrakni. /Egyszer használatos csőkötés/

Ha nem kapsz készen, akkor lehet rudban kapni, minden esetben új roppantó gyürü kell hozzá. 

 

Üdv:

Negyven évvel ezelőtt autószerelő Józsi

Előzmény: murray (74243)
rferi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74245

Ne aggódj a régi rendszer miatt, nem okoz problémát.

A vastag csövek éppen segítik a szivattyút, mert kisebb ellenállást fejtenek ki a víz áramlásával szemben.

Ebből adódóan éppen, hogy egy kisebb emelőmagasságú szivattyú is elég volna.

Mi még csak le sem cseréltük az öntöttvas rendszerünket a cirkóraáttéréskor, rengeteg víz van a rendszerben, pedig parányi a ház.

Előzmény: Soká (74235)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74244

Nem értem ezt a "hülye agya" dolgot. Mezei szivattyú nem dönt, hogy szállítsa a vizet, vagy sem. Vmilyen parancs alapján működik, vagy nem.

A kisebb "gondolkodós" szivattyúk esetében pedig lehet üzemmódot váltani, dP-c és dP-v között.

Ezekben az új szivattyúkban nem csak a fordulatszámváltás a nagy truváj, hanem hogy nagyságrenddel kevesebb a teljesítményigényük.

Egy gravitációs rendszernek is beszabályozottnak kell lennie. Ha a kazán előbb leáll, míg mint az összes helyiség fel lenne fűtve, akkor vagy vmi nem tervezett behatás éri azt a helyiséget, vagy nincs jól beszabályozva a rendszer.

Mondjuk egy hagyományos szivattyú kerül 20 Ft-ba, míg az új techonológiás 35be, a különbözet 15 Ft. Ezt, felhasználástól függően, akár 3 év alatt is visszahozza. 3 év múlva lesznek hagyományos szivattyúk? Mert javíttatás biztos nem, csak komplett csere. Én az új szivattyút venném. Persze kérdés, hogy befér-e a kazán burkolata alá :-) 

Előzmény: citcat 18-16v (74242)
murray Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74243

ez komoly? mondjuk pókokkal jól állunk..:-(

és akkor bontsam le az őrláng keverő csővet? ha rakok be képet róla megmutatod?  köszönöm!

tegnap begyújtottam a fég cr6 konvektort is. nagyon durva a szikráztató múanyag tartója eltört és nem adott szikrát.  próbálgattam van rajta egy kiálló fémdrót rájöttem hogy "testet" kell adni neki a konvektornál és akkor van lent szikra.  aztán beindult, de fostam eléggé.

Előzmény: citcat 18-16v (74241)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74242

Ezeknél a vastag csöves rendszereknél az új gondolkodós szivattyú mindíg leszabályozza magát  ami régen gravitáciősan müködött renszer esetén nem olyan nagyon rossz mert ha késve is de megfordul a víz mindegyik radiátorban,de ha csak kényszer keringetéssel ment akkor szivattyú úgy dönt nem dolgozik mert a hülye agya nem fogja fel hogy a legtávolabbi radiátornak is kéne egy kis melegség.

Lehet kapni még rendes szivattyút azt kell ide betenni vagy napokig tekergetni a radiátorok szelepeit hogy az a pár rendszervégi radiátor is működjön.

Szeretem amikor a mindent megmondók akarják megmondani hogy mivel világítsak, milyen szivattyúm legyen stb.én miért nem dönthetem el mire fizetem a villanyszámlámat? Egyébként a szép új szivattyú kb annyi idő alatt spórolja meg a bekerülési költségét hogy azt már meg sem éli,előbb döglik meg az elektonikája .(tervezett elavulás)

Előzmény: Soká (74239)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.25 0 0 74241

Nagy valószínűséggel beköltözött egy pók az őrláng keverő csövébe (Valami oknál ez nagyon népszeű náluk). Szét kell szedni és kipucolni.Egyébként ez a csoda konvektor a törökök bosszúja eger miatt.

Előzmény: murray (74237)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74240

irjal nekem egy levelet legyszi

Előzmény: Soká (74239)
Soká Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74239

"Elolvastad amit az emelőmagasságról írtam?"

 

Igen, elolvastam, és ennyit még meg is értettem is a dolog fizikájából. :) Előző hozzászólásomban elsősorban csak a forgatandó víz mennyiségét akartam érzékeltetni, ami jóval több, mint egy korszerű rendszerben, ahol vékony rézcsövek vannak. Ha ennek van jelentősége. Ezért említettem a magasságot is.

Közben beszéltem a sógorommal, aki ha nem is ebben járatos, de nagy épületek hőszabályzásának programozásával foglalkozik és ő azt emlegette, hogy 2013-tól ezekben a szivattyúkban kötelezően van valami frekiváltó (gondolom, ezért is drágábbak), amiről nekem fogalmam sincs, hogy a mi régi fűtésrendszerünkben bír-e jelentőséggel?

Beszéltem a fűtésszerelővel is, akinek megemlítettem ezt a Grundfos szivattyút és sokallta az árát. Azt mondta, hogy tud valami lengyel szivattyút, ami olcsóbb. De most nem tudott sem nevet, sem árat mondani. és persze azt sem mondta, hogy az elektronika hiányának okán lenne olcsóbb. Nem értek én ehhez, csak azt tudom (élettapasztalat...) hogy ha nem igyekszem tájékozottabbnak lenni, akkor ki vagyok szolgáltatva az adott szaki szakértelmének (és szakértelme hiányának) netán a szélhámosságának.

Előzmény: C20NE (74236)
cat5409 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74238

????................                                                               http://www.benedekszerelveny.hu/47-hirek/akciok-bal-oldalon/189-technorgaz-konvektor.html

Előzmény: murray (74237)
murray Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74237

nincs valakinek tapasztalata Sanica (török) konvektor bekapcsolására? nyilván gázcsap kinyit, szikráztatás közben mit kell nyomni? fég-es berögzödésből nyomni amigh szikráztatók vagy mi? (az nem vált be)  tavaly úgy emlékszem húzni kellett ki a tekerőt ( az anyázásomra emlékszem) de nincs ilyen állása... vártam hátha levegős a gázcső de fél óra után sem kapja el. 

ilyen: 

C20NE Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74236

Elolvastad amit az emelőmagasságról írtam?

Előzmény: Soká (74235)
Soká Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74235

Köszönöm a linket, ez tényleg az egyik legolcsóbb beszerzési forrás, a legtöbb helyen nettóban ennyi...

Én tényleg nem értek a műszaki részéhez, annyit tudok, hogy a korszerű rendszerekhez képest sok vizet kell megmozgatnia, mert amikor ideköltöztünk, akkor a régi radiátorokat lecseréltük ugyan lapradiátorokra, de a régi vastag acél fűtéscsövek megmaradtak és a rendszernek része egy (általunk) sosem használt vegyes tüzelésű kazán is. Lomha a rendszer, de miután mi egész nap itthon vagyunk, dolgozunk, így egyenletesen fűtünk. A 6méter talán elég, bár a legalsó és legfelső pont között inkább 7méter a távolság.

A tömszelence eresztett, ezt javította egy fűtésszerelő, aki szerint maradhatna a régi szivattyú, de szerintem elég hangosan kattog, főleg, amikor a fűtés leáll és még a szivattyú keringteti a vizet vagy fél percig. Úgy gondoltam, hogy jobb most lecserélni, ha már víztelenítve lett a rendszer, mint esetleg a tél közepén, ha tényleg megadja magát.

Előzmény: C20NE (74234)
C20NE Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74234

Nézd meg ezt is: http://www.pannonventil.hu/hu/webaruhaz.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=72&category_id=56

 

Szerintem egy 25-60 a legtöbb feladatra elég. Az emelőmagasságot nem úgy kell értelmezni, hogy ha 6m magas a házad akkor ekkora kell ami oda feltolja a vizet, mivel ez nem szabad kifolyású rendszer. Amit a szivattyú az előremenőn feltol az vissza is jön a visszatérőn, a gravitáció rá is hat :-) , a szivattyúnak csupán az áramlási veszteségeket kell tudnia legyőzni.

 

Ha egy biciklikerékre a kerület mentén súlyokat akasztasz, körbe - körbe, minden küllőre, nem lesz nehezebb forgatni, mert az egyik oldalon emeled a súlyt a másik oldalon meg visszahúzza a gravitáció. Elindítani lesz nehezebb, forgásban tartani ugyanannyi mintha nem lenne súly rajta.

 

A normál áron beszerezhető szivattyúk 60-asok, az ettől nagyobbak méregdrágák! Érdemes utánajárni, hogy tényleg kell-e!

Előzmény: Soká (74233)
Soká Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74233

"Fokozatszabályzós volt a régi?"

 

Volt rajta egy kapcsoló, amit mi sosem kapcsolgattunk... A boltos valami olyasmit mondott, hogy ez már nem szempont (nem értettem...)

 

Vajk, az a helyzet, hogy biztosan van sokféle szivattyú a kínálatban, de nem értem hozzá és legfeljebb csak elhinni tudom, hogy az árazásuk kifejezi a minőségüket. És azt sem tudom, hogy a drágább olyasmiben jobb, amire szükségem is lenne. A boltos egy WILO YONOS PICO 25/1‑6 típust ajánlott (nyilván, mert ők azt forgalmazzák...)

Előzmény: C20NE (74228)
pajaci Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74232

Ha kocsidból csöpög a víz valahol akkor megcsináltatod? Ha nem zavar hogy áll a víz alatta, vagy hogy szétrozsdásodik ahova csöpög, vagy hogy utána kell tölteni, akkor ne csináltasd meg.

Előzmény: Jellemmtelen (74193)
Jellemmtelen Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74231

Köszi. Megmenekültetek az alsó nacis képemtől :D

Előzmény: c-stahl (74219)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74230

es persze ezek az also kotesuek belul atlosra vannak kotve, tehat az also csatlakozotol megy belul egy cso az atellenes felso sarokba az eloremenovel.

 

Vajk

Előzmény: halaloszto (74229)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74229

akkor nem volt meg. 

 

minden radiatornak van a negy sarkan csatlakozo. a regimodi bekotes, hogy a megfelelo helyen a falbol kiall a cso, megy a radiatorra. meg persze van szelep kozben.  volt egy kis idoszak, amikor a meno az volt, hogy a padlobol jon, egy szep kromozott csovon megy fel a felso sarokig az egyik, es ugy megy a radiatorba. 

 

a most szokasos, modern modszer viszont az ugynevezett also bekotesu radiator. a radiator sarkan az also csonkokba dugo megy, a felso egyikbe a radiatorszelep, a masikba a legtelenito. az aljan meg balrol vagy jobbrol vagy kozepen van az igazi csatlakozas, ahova a padlobol vagy falbol jovo csovek mennek. igy a csovek alapbol egyaltalan nem latszanak. 

 

ez egy nem atlos hagyomanyos bekotes. azert lehet ennel szebben is:

 

ez a masik, szerintem ma mar nem szokasos:

 

 

ez meg a az also bekotes. a jobb also sarkan latod a bekotest, ott kell a falbol kialljon a cso. a szelep meg benne van a radiatorban magaban, csak a termofej/tekero latszik.

Előzmény: szergely22 (74227)
C20NE Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74228

Fokozatszabályzós volt a régi? Ha igen maximumon ment?

 

Lehet, egy 25-60  -as elég lenne, és az olcsóbb. Most sok helyen az Aplha2L akciós ami egy elég jó szivattyú és van 180-as belőle.

Előzmény: Soká (74225)
szergely22 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74227

Én szeretném a átlósan bekötni, elméletileg az a legjobb. A telefonon azt mondták, ezeknek 4 csatlakozója van oldalt (alul, fölül)

Előzmény: halaloszto (74215)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74226

a 25/70-bol a 70 az azt jeleni hogy a max emelomagassaga 7meter. szoval neked olyan szivattyu kell aminek a kotestavolsaga es a menetei azonosak, es 7m emelomagassagu. nagy a kinalat, penztarca alapjan lehet valasztani. 

Előzmény: Soká (74225)
Soká Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74225

Sziasztok!

 

Járatlan vagyok a témában (ebben is...) a tanácsotokat kérném. Adott egy öreg FÉG ZC 18.1-es parapetes nyitott rendszerű fűtési kazán. A szerelő szerint jó állapotban van, cserélni több okból sem szeretném, viszont a benne lévő keringtető szivattyú egyre hangosabb: SEVER RS 25/70V Már az ország sem létezik, amelyik gyártotta :) Mit ajánlanátok helyette, ami olcsó de elfogadható minőségű? Annyit tudok, hogy 180mm-es kell és bő 6 méter a rendszer alsó és felső pontja között a különbség. Milyen paraméterek szükségeltetnének még?

 

Köszönöm a tanácsotokat!

 

(Vajk, van ötleted?)

joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74224

"melyek úgymond átverhetőek"

Mind olyan ha meghekkeled a nyomásérzékelőjét  :-) Bár akkor meg kérdés a garancia...

vagy

azt se kell, ha a kazán működéséhez szükséges minimális nyomás alacsonyabb vagy annyi, mint a "felette" lévő vízoszlop általi nyomás > 1 méter= 0,1 bar.

Ha a megadott minimális 0,6 bar (sd ecosynal annyi) és van a kazán "felett" 6 méter "víz" már ok lehet !

Előzmény: Törölt nick (74222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!