Keresés

Részletes keresés

johannes. Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74203

Erre én is gondoltam de fűtést is lehet feketén ?....azt valakinek engedélyeztetni kell.....nem vágom....

Előzmény: pajaci (74202)
pajaci Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74202

Sokszor sokkal olcsóbb valamit feketén megcsináltatni, mint pályázattal fehéren. Főleg ha a végén nem is kapod meg a pályázati lóvét.

Előzmény: johannes. (74201)
johannes. Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74201

Üdv

 

Érdekelne a meghirdetett pályázati lehetőség, de ahogy néztem elég részletesen kell nyilatkozni, szükségem lesz egy szakemberre aki megtervezi a fűtés.Milyen árra számíthatok ?

 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74200
Előzmény: Ariel_500 (74198)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74199

Szia.

 

1. Vízhőmérséklet állítására tippelek.

2. Célszerűen, budáról, Pestről.

3. Vaillant Mag, de ha leveszed a burkolatot, biztos találsz egy felragasztott adattáblát rajta.

Előzmény: venuto (74194)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74198

Kerestem a Vaterán de nem találtam

 

Viszont tárgytalan

 

Mert beszéltem ismerős gázkészülék szerelővel. Nem megy csak úgy kapásbol

Kéményvizsgálat, EPH megléte, jegyzőkönyvek stb.

300ezer körül a cirkóval együtt

 

Mondtam a komálósnak, mi van

Majd XY. megoldja, ő "ismer szerelőt", az majd ócsóért lecseréli

Jobb is hogy kiszálltam ebböl. Kiváncsi leszek rá

 

Jókat!

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (74191)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74197

." Javítást vajon vállalhat rá valaki? "

 

 

 

Kicsi a valószinűsége, nem nagyon éri meg.

 A cserének gyakorlatilag semmi akadálya.

Gáztömör szerelés, flexi csatlakozó csővel ( nem a dróthálós hanem az inox  )

 Megjegyzendő , hogy a villanytűzhelynél vannak főzőlapok  itt főzőláng van  - már legalább 30 éve égésbiztosítóval.

Előzmény: ha4nz (74195)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74196

Én köszönöm,hogy segíthettem.:-)))

Előzmény: Palási (74147)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74195

Tisztelt Gázszerelők!

 

Jelenleg mi vonatkozik egy komfort-bs gáztűzhely cseréjére? Kezelőszervek szorulnak, lecsoffadtak. Javítást vajon vállalhat rá valaki? Én a cserére gondoltam, de van valami új eőírás a gmbsz-ben? Ez 3 főzőlap+sütő az új 4 főzőlap+sütő lenne. Konyha ajtón két szellőző az előszobára, fa nyílászáró 60 éve, 250-es magas erkélyajtó.Innen nyílik a spejz, ott két 25*25-ös szellőző az utcára, nincs betömve semmivel.

 

 

Előre is köszönöm!

venuto Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74194

Szervusztok .
Van  a  mellékelt  Vaillant  forróvíz-geyserünk . Már  gyakorta  kialszik (  ilyenkor  párszor  az  egyóra-pozícióból  párszor  11-óra  pozícióba  rakjuk , és  utána  még akkor  is  vagy  40 mp-ig  rajta  kell  tartsuk  a  kezünket -- ha menet  kötzben  alszik  ki , úgy , hogy  a  fej  forró , akkor  is 40 mp-ig  kell  nyomva  tartani  ezt  a  felső  csavart , ami  mutatja , nem  diesel . . . :--)  ).
3  kérdés  :
--1., Mire  jó  az  alsó  csavar ? ( 15  éve  nem  nyúlunk  hozzá , most  néha  MAGÁTÓL  leesik , leugrik ).
--2., Pesti  honnajt  hívjon  ki  szerelőt  ? Vagy  budai .  (  a  mostani  Ezermesterben  van  egy cikk  a  tisztításról , de én meseíró  vagyok , nem  merek nekimenni , sőt  ,  a  gázos  bácsi  is , amikor  porszívózta  a  fejet , aszonta , nem  mer  az  alsó  résznek  nekimenni , hátha  szétesik ). Nem  szeretnék  cserét  ( van  2  veteránautóm ), javíttatni  szeretnék .
--3., Mi  a  típusa  ennek  a  véllaaannak  ?

Köszönöm  szépen (  a  válaszok  után  majd  megy  ide  pár  fotó  a  2 kocsimról , kis  kikapcsolódásnak , tesók ).

Jellemmtelen Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74193

Ismételnék egyet:

 

Üdv.

Eddig csak az autós topicokat használtam de mivel ott is minidíg segítőkészek így gondoltam talán itt is hasonló szerencsével járok. Van egy Baxi eco 180.1 i kombi cirkóm.
Egy ideje csepegteti a vizet a képen jelzett rész körül.
Kérdés hogy mennyire kell ezzel foglalkozni? Napi fél és egy deci körül ereszt.
ha kell vele foglalkozni akkor kb mibe fáj egy ilyen szervizeltetés?

topikolos Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74192

Sziasztok!

 

Kértem árajánlatot egy gáz és egy vegyes kazán áthelyezésére, plusz némi gázcső nyomvonal átrakásra. Kicsit sok az összeg, de igazából nem tudom mihez mérni. A munkadíjat nem bontották, így nem tudom mi mennyi, az anyagköltség viszont ki van részletezve.

 

1. Ezzel kapcsolatban kérdeznék, acélcső esetén mi az, hogy "szavatolt"? 2"-os csőről van szó, a neten találtam 900 Ft-ért is, viszont a mellett nincs semmi írva, ez meg nettó 2337 Ft métere. A 6/4 és 3/4-esnél peig olyat látok, hogy "vezetékelt". Ilyet meg nem is találok a neten. Ez mi a búbánat?

 

2. 2"-ból egyébként van leszerelt radiátorszerűségem, az vagy 3x2 méternyi ilyen cső. Nem tudom milyen régi, ez esetleg vajon bevállalható újrahasznosításra, vagy úgy is csak akkor derül ki, ha szétvágom?

 

3. Még egy eszembe jutott: ha most berakok padló alá a szigetelésbe 2"-os csövet úgy, hogy a végei szabdon lesznek és csak jövőre lennének csatlakoztatva a rendszerbe, az mennyire "gáz" hegesztés szempontjából? Arra gondolok itt, hogy annyira felforrósodik hegesztésnél a cső, hogy szétolvasztja a hőszigetelést maga körül. A hegesztés a szigeteléstől kb. 30-40 cm történne.

 

Köszi!

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74191

Üdv,

 

Vaterán hirdet egy ember, aki javít ilyesmit... kazán elektronika szavakra keress.... ismerősömnek javított ilyet, postán jött ment a cucc, valami 10 rugó volt, azóta is működik.

Előzmény: Ariel_500 (74183)
e30nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74190

Ahh, vilagos. Bocs a sok kerdesert. Kb mindent magam csinalok meg, de szeretem erteni, hogy mit miert es hogyan kell csinalni, hogy a vege ne kokanyolas legyen.

Előzmény: C20NE (74189)
C20NE Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74189

Az ötrétegű nem szakítja meg a problémát, mert a rézionok a vízben vannak oldva, így eljutnak a vasig ha a folyásirányban az következne! De az fűtésnél és HMV cirkulációs vezetéknél van. A HMV-t védi az anód, a fűtés meg többnyire zárt rendszer szabad oxygén nélkül.

Előzmény: e30nick (74188)
e30nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74188

Jaja, de csak akkor egyseges rendszer, ha nincs utkozben 5 retegu cso. :) Nalam meg mindenhol az van, kiveve a kazan es a fal kozotti kis kozdarabot, ami rez.

Előzmény: C20NE (74187)
C20NE Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74187

Zárt rendszerű fűtésnél kevés az oldott oxygén a vízben, az első felfűtésnél a java kiválik, így a folyási szabály betartása nem annyira fontos, mint az ivóvíznél ahol folyamatosan oxygéndús víz áramlik. A lényeg vas után jöhet réz, fordítva nem. Az EPH részben érintésvédelem részben a rendszer csöveiben akadályozza az áramok kialakulását ami eltérő fémeken keresztülhaladva korróziós hatást gyorsíthatja.

 

A radiátorokat nem szokás EPH-ba kötni, hiszen a víz éa a csövek egységes rendszert alkotnak, elég a kazánnál  megtenni.

Előzmény: e30nick (74186)
e30nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74186

Koszonom a valaszodat, meg is fogom csinalni, amikor a cirko villanyos bekoteset rendbeteszem. Amiket leirtal ezek nekem eletvedelmi dolognak tunnek, amit ertek is, viszont volt ez a korrozios tema, ami nem teljesen vilagos. Kemiabol nem voltam vmi jo. :) Szoval ha mar mindent foldelunk, akkor a radiatorokat nem kellene?

Előzmény: C20NE (74174)
yushchenko Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74185

Találtam ma egy ilyet egyszerűsített gázkészülék cseréhez:

 

- vagy azonos az eredetivel (nem tervköteles csere eredeti feltételei),
- vagy nem azonos, de zárt rendszerű és az égési levegő ellátó, valamint az égéstermék elvezető rendszer a készülékkel együtt tanúsított  

 

Tehát ha semmihez nem nyúlunk hozzá (csövek), csak kibéleltetjük a kéményt és beteszünk a FÉG helyére egy zárt cirkót, akkor is mehet az egyszerűsített csere?

pajaci Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74184

A tévé szervízben se fogják azt mondani hogy hülyék a készülék megjavításához, hanem azt hogy nem éri meg.

Előzmény: Ariel_500 (74183)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74183

Jó napot!

 

Adott  Ocean, azt mondják ez ma már Baxi/?/, kéményes nem turbós cirkó, nem gyújt be se melegvíz használatra, se fűtés termosztátra

Gyújtóláng ég.

Szerelő volt, én nem voltam ott, annyit mondott jobb lecserélni mert olyan drága lenne a javítása

Ez a készülék kb 10 éves, de az utolsó 3-4 évben alig volt használva

 

Mi a fene lehet ebben olyan drága hogy jobban megéri 180ezer körül venni egy másikat + a szerelés és üzembehelyezési procedúra?

 

 

 

Vadkeleti Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74182

Sajnos én külföldön vagyok, a feleségemet a mester meg 1 napos munkával szédítette. Na mindegy, majd megoldjuk valahogy.

Előzmény: C20NE (74163)
Bagor1 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74181

Jó estét mindenkinek! Igyekszem rövidre fogni, de sajna elég sok kérdésem lenne.
Jelenleg: hagyományos, őrlángos kombi kazán Schiedel kéménnyel, radiátorok + hőcserélőn padlófűtés
Terv: kondenzációs + 200L két csőkígyós HMV tároló (4 fő) + 4m2 kollektor

Dilemma: később szóba jöhetne egy kandalló - esetleg vízteres - a nappaliba, de annak a füstelvezetését a régi kéményben lehetne egyszerűen (tetőtérben áthúzással) megoldani.
Ha jól értesültem, nem lehet majd egybekötni a kettőt, tehát ha most bevezetjük a kondenzációs csöveit a kéménybe, akkor abba később nem lehet fent sem bekötni a kandallóét.
A kondenzációst viszont most már nem engedik oldalt parapetszerűen kivezetni, max a frisslevegőt, ugye? A kettő tehát csak külön kéményen mehetne.

Kérdés, hogy mondjuk a kondenzációst érdemes-e / lehet-e most emiatt az épített kéménytől függetlenül simán a saját csövével kivinni magasra a tetőre?

A másik, hogy gépészetileg később összeköthető-e valami trükkel egy vízteres kandalló a HMV tárolóval? Hiszen az 2 csőkígyós lesz, amiből az egyik már a kazáné, a másik a kollektoré. Kiiktatható-e mondjuk egy váltószeleppel+elektromos vezérléssel a kazáné, hogy amikor a kandalló vízcsöveiben meleg a víz, akkor annak nyisson utat a 200L tároló felé, és a kazán el se indulhasson?

 

+1 kérdés: Ariston/Westen kazán közül melyik felé húzzak? Az Aristonban tetszik, hogy 2,5kW-ig le tudja szabályozni magát, míg a piaci többség ahogy nézem, inkább 5-7.


Ezer köszönet előre is!

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74180

Régebben az utcában vas cső volt mostanság meg műanyag ezért kell az eph mert sok helyen a vízcsőre kötik a földelést ezért főleg a régi belvárosi házakban lehet hihetetlen értékeket mérni az újonanletelepített földelés és a gáz- víz cső között volt ahol a gázcsőnél 71voltot mértünk és 09-1,4amper terhelést is elbírt feszültség esés nélkül!Csak azért kezdtük méricskélni mert a lakásban a vízmelegítő gumis flex csöve egyszer csak magától kigyulladt, szerencsére otthon volt a néni és el tudta zárni a gázóránál és csak az aeg vízmelegítő égett szét és áztatta el a fürdőt mert a vízarmatúrát valami okos műanyagból tervezte és elolvadt.

Előzmény: joevagyok68 (74170)
Sera26 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74179

Ez jó hír, akkor megoldhatom rézzel is.

Köszi!

Előzmény: pajaci (74178)
pajaci Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74178

Fűtésnél tökmindegy, nincs annyi oxigén mint a használati víznél.

Előzmény: Sera26 (74177)
Sera26 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74177

Gravitációs fűtési rendszernél hogy működik ez az építési sorrend dolog? Nem mehet réz idom az acélradiátor elé? Toldásnak jól jönne, mert kb 10 cm hiányzik a cső menetes végétől, mivel kissé eltérnek a méretek a régihez képest?

Vagy jobb itt kihagyni a rezet?

 

yushchenko Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74176

Sziasztok!

 

Lenne még egy kérdésem. Egyik lakásban ki van építve FÉG cirkó. Ahogy néztem a fűtőcsöveket, kicsit vastagabbak, mint az újaknál, viszont a radiátorok már modernek. Cirkócserénél ugye nem gond a vastagabb cső?

 

Üdv. Yush

c-stahl Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74175

Szia

 

Légutánpótlás nem megoldott, kéményhuzat nem megfelelő. ( pl.: fokozott légzárású nyílászárók, páraelszívó üzeme)

Előzmény: Dante001 (74152)
C20NE Creative Commons License 2014.09.21 0 0 74174

Szerencsés voltál, egyszerű dolgod volt.

 

Azokat a réz csődarabokat EPH bilinccsel össze kell kötni egy 6mm^2 zöld/sárga vezetővel és az egészet a ház földelésével is összekötni. Ha van tartály és azon van kialakítva csavar, azt is ugyanide kötni. A gázórát szintén áthidalni a fent említett bilincsekkel és vezetékkel.

 

Illik FI reléről járatni a kazánt és ha van a tárolót is. Ha aktív anódos a tároló, azt 2 évente ellenőrizni.

 

Nem egy nagy ördöngösség, egy villanyszerelő egy óra alatt megcsinálja.

Előzmény: e30nick (74173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!