Keresés

Részletes keresés

vargaa86 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 73560

Kedves Forumozók!

 

Lakásvásárlás előtt állok. A lakás tégla építésű, 1. emeleti, függőfolyosós és jelenleg a fűtése konvektorokkal, a melegvíz előállítás bojlerral van megoldva. Érdeklődni szeretnék, hogy a jelenlegi szabályozás mellett kialakítható-e központi fűtés és melegvíz ellátás kombi kazánnal és ha igen melyik típust ajánlanátok. Amennyiben nem alakítható ki, milyen más lehetőség van a konvektorok mellett (én pl.: a MIKA 6e-ről nem hallottam túl sok jót)?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

nixon70 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 73559

A melegvizes csapjával ha kinyitod, hideget küldesz a tartályba,ami kinyomja maga előtt a melegvizet a kifolyón keresztül.

A hidegvizes csappal tudod keverni a kifolyón jövő melegvizet,ha túl forró,vagy önmagában hidegvizet is tudsz vételezni.

Kb ez a lényege.

Előzmény: ha4nz (73558)
ha4nz Creative Commons License 2014.08.01 0 0 73558

Köszi, bőven elfér.

Elvileg azt írták, hogy ezek nem nyomás alatt álló vízmelegítők. Jól gondolom, hogy az ehhez való csaptelep lényege, hogy direkt megy belőle a hideg fel a vízmelegítőbe és a meleg csap nyitásával meg onnan a kifolyócsövön keresztül a mosogatóba? Akkor elzárt melegcsap mellett a tartálya nem nyomásmentesített, mert a hálózati nyomás uralkodik a tartályában.

Vagy tévedek?

Előzmény: morgen66 (73545)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 73557

1; Igen.

2; Jók.

Előzmény: I.POLY (73555)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 73556

gugli > "Gázkazán hitelre"...nem kevés találat

Közülük egy

http://www.kazanwebshop.hu/hitellehetoseg

Előzmény: I.POLY (73555)
I.POLY Creative Commons License 2014.08.01 0 0 73555

Sziasztok!

 

Még mindig turbós cirkó beszerzés témában lenne kérdésem.

Tudtok olyan boltot, ahol hitel lehetőség van?

Baxi készülékekről véleményetek?

stevemegane Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73554

Értem, akkor ha berakom a biztonsági vezetéket miden más jó?

 

Azt viszont nem teljesen értem, hogy a biztonsági szelep miért nem elég?

Elmagyaráznád?

Előzmény: c-stahl (73553)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73553

Szia

 

Igen, de ez a két különbség lényegi.

A biztonsági szelep nem egyenértékű a tág.tartállyal, illetve visszakanyarodtunk oda, amit már leírtam a gőzképződéssel kapcsolatban.

A szivattyú tág.tartály miatt van az előremenőben.

Gondolatébresztőnek ajánlom ezt: http://gepeszcsoport.hu/index.php?page=magazin&id=534

Persze, lehet a visszatérőben is (nem tudom miért a kell megfogalmazás), de akkor össze kell hangolni a biztonsági előremenő vezetéket, a szivattyúval. Ha ez megtörtént, akkor oké.

Egyébként meg ugyanúgy birnia kell a szivattyúnak az előremenőben is.

 

 

Előzmény: stevemegane (73552)
stevemegane Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73552

Szia!

 

Köszi a rajzot.

 

Gyakorlatilag első ránézésre két különbség van az én rajzomhoz képest.

 

1. Van a direkt felszálló ág a tágulási tartályba, ami nálam nincs (még). Viszont van (lesz) a kazánon egy 1,8 bar-os biztonsági szelep.

 

2. a kazán puffer között a meleg ágon van a keringtető szivattyú a te rajzodon. Itt szerintem nincs jó helyen, mert a kazánvédő szelep után kellene lennie a hideg ágban.

 

 

 

Előzmény: c-stahl (73551)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73551

Klikkelj rá a 73549 hsz-ben lévő halovány képre, akkor elvileleg előjön egy újabb ablakban, ahol már kedvedre nagythatsz, de itt a direktlink:

 

http://kepfeltoltes.hu/140731/kapcsol_s_1-page-001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: stevemegane (73550)
stevemegane Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73550

Köszi a segítséget.

 

Fel tudnád tenni nagyobban?

 

 

Előzmény: c-stahl (73549)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73549

 

Előzmény: c-stahl (73548)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73548

Itt egy vázlat, amit lehet finomítani és természetesen ki is kell még egészíteni.

Előzmény: stevemegane (73541)
Kara_kán Creative Commons License 2014.07.31 0 0 73547

Erről a Hévíz gázkazánról sehol nem találok infót.

Az a bajom vele, hogy a víz nyomáscsökkenése esetén (lejjebb veszem a vizet, mert kevesebb is elég zuhanyozás közben) a vízmelegítés kikapcsol. Csak erős vízátfolyás esetén működik ez az öreg készülék? Valamilyen alkatrész (pl. szelep) cseréjével nem lehetne javítani rajta?

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.07.30 0 0 73546

Nem a biztonsági vezetéknek kell a tágult vizet a tágulásiba vezetni, a másik pedig, hogy a biztonsági vezetéket felülről engeded be a tartályba, mérte minimum 1 coll, és rögtön a kazán után az előremenőből kötöd ki! Ha nem így van megcsinálva, ne is foglakozz vele, mert másképp nincs értelme. 

Nem olvastam vissza, nem akarok fölöslegesen okoskodni, de a fentieket  be kell tarani....elvileg. 

A gravitációs kiáramlásokat pedig hurkokkal tudod kivédeni.   Üdv

Előzmény: stevemegane (73541)
morgen66 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 73545

Kis calád 5 liter , nagy calád 10 liter :-)

 

Én 10 literest vennék, ha elfér.

Előzmény: ha4nz (73544)
ha4nz Creative Commons License 2014.07.30 0 0 73544

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni: hajdú átfolyós vízmelegítővel szeretném kiváltani a jelenleg nem működő ismeretlen vízmelegítőmet. Csak a mosogatót kell ellátnia, de vajon 5 vagy 10 literes változatot válasszak? Mi alapján lehet ezt méretezni, vagy mi alapján lehet szakmailag ezt eldönteni?

 

A régiről majd rakok fel egy képet, mert sajnos az adattáblája már nincs meg, de szerintem ez is valami magyar csoda lehet.

stevemegane Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73543

Ez a rajz az általad javasolt, vagy rosszul  emlékszem?

 

 

Előzmény: mjevsrsh (73542)
mjevsrsh Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73542

mi volt azzal a baj amit én javasoltam még régebben? :)

Előzmény: stevemegane (73541)
stevemegane Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73541

Kezdem érteni, hogy mi a problémád a rajzommal.

 

1. A 2"-os golyóscsapokat vedd úgy, hogy mindig zárva vannak. Ezek a régi rendszer részei, amikor is nyitott tágulási tartállyal gravitációs módon üzemelt a rendszer.

 

2. Az új rendszerben a puffer-kazán körben lesz keringtető szivattyú, az fogja a vizet keringtetni. Az alsó lengőnyelves visszacsapós ág biztonsági szempontokat szolgál, ha nincs áram, akkor még valamennyi hőt el tud szállítani a kazánból a pufferbe gravitációsan. Ez szerinted felesleges?

 

3. A biztonsági felszálló ág útját a következőként gondoltam eddig: a kazánon keresztül a pufferbe, onnan pedig a kilépő meleg csonkon és a keverőszelepen keresztül a keringtető szivattyú felé. Megnéztem, lehet olyan üzeme a keverőszelepnek, hogy zárja a pufferből kilépő meleg ágat. Ekkor lehet probléma.

Viszont nem tudom, hogyan és mekkora átmérőjű csövet kössek be, ha nem akarom, hogy azon keresztül kigravitáljon a melegvíz a pufferből és a kazánból.

 

4. "Mellesleg a biztonsági felszállón kell a táguló víznek a tágulási tartályba (felülről) jutnia, nem a tartály aljába." Ez szerintem nálam így van a régi rendszerben ami 30 éve üzemel. Mi nem jó????

 

5. A puffer kizárhatatlanul van összekötve a kazánnal (a golyóscsapok csak arra szolgálnak, hogy szereléshez ne kelljen a teljes rendszert üríteni) a puffer hideg ága pedig kizárhatatlanul a nyitott tágulási tartállyal. Ez nem akadályozza meg az esetleges nyomásnövekedést a rendszerben?

 

 

Légyszíves rajzolj bele a rajzomba, hogy Te hogyan csinálnád!

 

Köszi.

 

Előzmény: c-stahl (73539)
morgen66 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73540

" A puffer tetején keresztül kilépő ág kizárhatatlanul kapcsolódik a tágulási tartályhoz"

 

De nem így van a rajzodon. Én értem mit akarsz de a biztonság mindennél fontosabb,szerintem se tökéletes így a rajz,most vagy rosszul rajzoltad le vagy jól de akkor ez így nem biztonságos.

 

Próbáld meg itt a rajzodat lemeóztatni és írd meg légyszi mit írtak.

 

http://biosolar.hu/home

 

 

Előzmény: stevemegane (73534)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73539

Ne haragudj, elnézésedet kérem.

Valamint nem jól érthetek a leírásodban (egyszer akarod a gravitációs fűtést üzemeltetni, egyszer nem), illetve biztos rosszul látom a kapcsolási rajzodon az elzárókat a kazán és tág.tartály között.

 

Épületgépészetben a tágulási tartályokat, biztonsági szerelvényeket a hőtermelőhöz közel szerelik.

Ahogy a régi rendszerednél is, a fő fűtési előremenőre volt kötve a biztonsági felszálló (kapcsolási sémád szerint).

Ennek az lehet az oka, hogy víz szabad tágulása biztosítva legyen, ráadásul arra tágul, amerre van az áramlási irány, illetve a felfűtéskor, esetlegesen a kazánról nem lévő hőelvételnél keletkező gőz, a rendszerben levő víz kiszorítása nélkül távozhassék. Számomra, ezen a kapcsoláson nem tűnik biztosítottnak. Én nem alakítanék ki ilyen rendszert.

Biztos azt is kiszámoltátok, hogy a tiszta gravitációs üzem esetén, vígan fog keringeni a víz, a kazán és puffer között. Fajsúlykülönbség, magasságkülönbség, tömegáram, 6/4" csőátmérő, alaki és súrlódási ellenállások. Én szkeptikus vagyok, hogy az esetlegesen keletkező gőz, majd ki fog tudni jutni a kazánból.

Mellesleg a biztonsági felszállón kell a táguló víznek a tágulási tartályba (felülről) jutnia, nem a tartály aljába.

A gázkazán szivattyús üzemekor a tágulási tartályban nem kering a fűtővíz?

 

Előzmény: stevemegane (73534)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73537

 

 

Előzmény: halaloszto (73536)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73536

Egy otlet: https://www.youtube.com/watch?v=fjsSr3z5nVk

Előzmény: Törölt nick (73535)
stevemegane Creative Commons License 2014.07.29 0 0 73534

Jelenleg úgy üzemel a rendszer, hogy a kazán van puffer nélkül és a 2" gerinc megy fel a radiátorokba.

A kazán a szuterénben van, a radiátorok a földszinten és a nyitotott tágulási tartály a padláson.

A 2"-os golyóscsapok arra szolgálna, ha ki kell venni a kazánt, ne kelljen leüríteni a rendszert. Természetes a a karjuk le van szerelve, nehogy valaki elzárja.

 

Az átalakítás utáni állapot a következő:

- 2"-os golyóscsapok elzárva (ezeket csak azért nem szüntetjük meg, mert ha ki kell valamiért venni a puffertartályt, akkor  is tudjunk fűteni a golyóscsapok kinyitása után a jelenlegi módon. Ekkor persze a puffer ki lesz zárva.

 

- A puffer tetején keresztül kilépő ág kizárhatatlanul kapcsolódik a tágulási tartályhoz (a rugós visszacsapó simán kinyit nyomáskülönbségre, a VTA szelep és a szivattyú pedig átengedi a vizet minden esetben a puffer felől.) De akár betehető egy 1/2"-os biztonsági ág is, de ekkor mindig fel fog gravitálni a melegvíz a pufferből.

 

- A radiátorok termosztatikus szelepei alkalmasak gravitációs fűtésre, most is így van használva. Amúgy szerintem nem érted a kialakítást,mert ezután lesz keringtető szivattyú, tehát nem kellene gravitációs fűtéshez alkalmas termosztatikus szelep.

 

A régi vastag csövezés megmarad, csak a szuterénben lesz átalakítás.

 

Ha a régi ág 2"-os golyóscsapjai zárva vannak, akkor az új ág üzemel, keringtető szivattyúk működtetésével. Ha a puffert valamiért ki kell zárni, akkor a 2"-os golyóscsapok nyitása után a mostani rendszer üzemel gravitációsan.

 

 

Azért megjegyezném halkan, hogy télen kezdtem el rajzolgatni a rendszert és itt is mindig kértem segítséget.

Addig alakítgattam, ameddig mindenki azt mondta, hogy helyes a rajzom.

 

Miért van az, hogy egyszerre most rossz lett??????????

 

Ha tanácsod van ,akkor kérlek írd le. Az nem segítség, hogy nem jó.

 

 

Köszi.

Előzmény: c-stahl (73533)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.28 0 0 73533

Szia!

 

Én nem alakítanám ki így a rendszert.

Csináljatok egy önálló biztonsági felszállóvezetéket.

Jeleneleg hogy üzemel a rendszer?

 

A termosztatikus szelepek amik be lesznek/vannak építve milyenek? Gravitációs fűtésre alkalmas kivitelűek?

 

 

Előzmény: stevemegane (73532)
stevemegane Creative Commons License 2014.07.28 0 0 73532

Sziasztok!

 

Puffer beszerelése előtt állunk és érdekelne a véleményetek a kialakítandó fűtésrendszerről.

Másik fórumban most azt írják, hogy fel fog robbanni a kazán.

 

Megnéznétek?

 

A jelenlegi kazán bekötéshez szeretnénk betenni úgy a puffertartályt, hogy szükség esetén a régi gravitációs módon is lehessen fűteni.

 

Normál állapotban a kazán csonkjain lévő 2"-os golyóscsapok zárt állapotban vannak. Ezek csak akkor lennének kinyitva, ha valamiért ki kell szerelni a puffert, vagy napokig nincs áram. Ebben az esetben működne az eredeti gravitációs fűtés.

 

Azt is megköszönném, ha jeleznétek, hogy a szerelvények jó helyen vannak-e.

 

Köszi.

 

 

 

c-stahl Creative Commons License 2014.07.28 0 0 73531

Most erre mit válaszoljak? Ezen a fórumon általában a minimális költségekkel megoldásokat keresik az emberek. Picit fura nekem ez a lavírozgatás. Ha hivatalosan csinálnák persze,hogy nem díjmentes. Terv, mérő le- és felszerelés, MEO. Ja, hogy meglehetbezt oldani kettő gömbcsap elzárásával is? :-) 

 

Mellesleg nem olvastam a honlapot, csak a készülék miatt linkeltem.

Előzmény: pajaci (73529)
Alapi42 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 73530

 Ez nem igaz.  Van díja aki és visszakapcsolásnak.

 Viszont minek ?

Egy gáztűhely cserénél se végzik el ezt a műveletet.

 A gázvezetékekben minimum kettő elzáró van. Egyik a mérő előtt a másik a konkrét készülék előtt. Ezeket kell elzárni és biztonságos a szerelés. Szvsz.

Előzmény: pajaci (73529)
pajaci Creative Commons License 2014.07.27 0 0 73529

"Az átalakítás ideje alatt a gázszolgáltatás ki és visszakapcsolása díjtalan"

 

Ez biztos?

Előzmény: c-stahl (73527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!