Keresés

Részletes keresés

sixdays Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73378

Üdv  - de  ne felejts el  előtte  kalibrálni is  -   és  ha nem vég állásos a gép  akkor nagyon vigyázz  meddig nyomod  a gombot  mert át  ver -(  rems  - rothenberger  )  és  azt is nézd meg minden  préselésnél  hova rakod  a  pofát ill az idom  végén  hogy  benne legyen a cső  végig  -,  ja és hogy  nehogy  kis  dimenzióval  nagyot préselj  -    jó  munkát  -  !!!!!!!!!!!!

Előzmény: ha4nz (73376)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73377

le szokas rakni egy samlira a lapot, es siman atveszik. legalabbis 7 eve igy volt, leirva ez sincs sehol.

 

eladasra epitett lakast is at kell vegyek, pedig butor csak akkor lesz benne ha mar eladtak.


Vajk

Előzmény: kisidi (73375)
ha4nz Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73376

Ma kellemes meglepetés ért: Elmentem árajánlatot kérni csőszerelésre, eladó is elmondta, hogy falba csak press idomokkal szereljek. Mondom, oké, de szerszám hiányában nekem ez nem fog menni. Válasz: ha nálunk veszed a cuccokat akkor tudunk ingyen adni présgépet. Király! Marad a press idom! :D

Előzmény: ha4nz (73355)
kisidi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73375

Pár hét múlva kiderül! :) csak még seholsem állunk.  Ahhoz, hogy átvegye a meo, be kell legyen építve!  Ahhoz meg mi kell? Konyhabútor!  És,  hogy azt beszereld, padlólapozás, villanyszerelés, festés. 

Előzmény: halaloszto (73373)
kisidi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73374

Ezért lesz kerámialapos gázfőzőlap. :)

 

Ez!

Előzmény: C20NE (73360)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73373

"Állítólag,  ha csak gázfőzőlap van nem tűzhely,  lehet elzárót szekrénybe dugni!"

 

Allitolag persze, de ezt igy leirni senki sem meri. Es ha leirna es lepecsetelne, akkor is siman mondana egy het mulva hogy bocs, megsem.

 

Vajk

Előzmény: kisidi (73372)
kisidi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73372

Jelentem megjött a gáz engedély a turbós, kondenzációs,  fali kivezetős kazánra.

Állítólag,  ha csak gázfőzőlap van nem tűzhely,  lehet elzárót szekrénybe dugni!

mjevsrsh Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73371

És ezt orvosi vagy műszaki egyetemen tanultad?

Előzmény: gabrielke (73368)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73370

Mennyire igazad van! 

 

Valojaban ugye a mezei villanyfozolap is sugaroz csak maskepp. De van aki ettol is fel, es van a haloszobaban aramtalanito kapcsolo hogy amig alszik ne is legyenek aram alatt a vezetekek a falban. Nem vicc!


Vajk

Előzmény: gabrielke (73368)
ficere50 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73369

Bocs, de én a működési, nem hitéleti oldalról, közelítettem. Ugyanis az indukciós működése azon alapszik, hogy a mágneses erővonalak az edényben (ha mágnesezhető anyagú) záródnak. Tehát minimális mértékben szóródnak. Ezért is ismeri fel a készülék, ha nincs edény a lapon. (ha szóródnak az erővonalak, akkor be sem lehet indítani!)

Továbbá az erőtér frekvenciája is alacsony, tehát a sugárzási effektus sem lényeges.

Sokan a mikróval veszik egy kalap alá, pedig lényegi a különbség! Ott nagyfrekvenciás sugárzás a működés alapja, amit a készülékház árnyékol, jó-rosszul...

Én ezért vagyok indukciós-párti. (amúgy rém gyorsan és nagy hatásfokkal üzemelő eszköz!)

De nem akarok én sem végtelen vitát generálni, csak a saját véleményemet fejtettem ki...

Előzmény: C20NE (73367)
gabrielke Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73368

Hitéleti kérdés mindenkinek aki nem tanult erről (pl. az egyetemen). Én tanultam.

 

Előzmény: C20NE (73367)
C20NE Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73367

Mert a kutya sem vizsgálta, hogy a gáztűzhely fölött álldogáló Anyu és a közben meccset néző sört vedelő Apu között milyen egészségügyi különbségek vannak és azokat mi okozta. Az edényt, pláne ha nagy kb 1kW teljesítmény melegíti az indukciósnál, ez pedig senki ne mondja, hogy a környezetbe nem sugárzódik. Lehet, hogy nem okoz semmi gondot, de inkább nem próbálnám ki, a gáztűzhelyt is száműztem, marad a kerámialapos sima villanytűzhely. Bevált és nem kell ilyeneken gondolkodni amíg használod.

 

 

-Nem vitát akartam generálni, hiszen a vizsgálatok hiánya miatt ez hitéleti kérdés mindenkinek!-

 

-szerintem!-

Előzmény: halaloszto (73366)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73366

miert, az mar kiderult hogy a nyilt lang okozta megemelkedett co2 szint milyen egeszsegugyi hatasokkal jar? par szaz ev latt nem derult ki.

 

Vajk

Előzmény: C20NE (73363)
C20NE Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73365

Meg van a megoldás! Igaz kompresszor alkatrészek között, de van belső kulcsnyílású dugó!

 

Előzmény: sixdays (73327)
Dunit Creative Commons License 2014.06.27 0 0 73364

"Nem tudom ha meg van szüntetve a gáztüzhely, csak simán ledugózza a gázszerelős és annyi?"

 Attól függ hogy van e egyéb fogyasztó a lakásban, pl. kazán. Ha igen, akkor a szolgáltatás tovább él , fizetni kell az un. alapdíjat.

 

Ha az a gáztűzhely nem kell, akkor azt le lehet szerelni  - szakszerűen. Azaz lezárjuk a gömbcsapot és ledugózzuk a vezeték végét  és  és meggyőződünk a gáztömörségről egy tetszőlegesen választott módszerrel.

 Aztán a tűzhelyet raktározzuk, kidobjuk vagy elajándékozzuk.

Előzmény: szasa6 (73361)
C20NE Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73363

Azért ez a babona mérhető, hogy milyen hatást gyakorol a szervezetre az majd évek múlva kiderül.

Előzmény: ficere50 (73362)
ficere50 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73362

Az indukciósnál engem a mágneses sugárzás zavarna, de ez lehet hogy csak babona :-)

 

Igen, az...

Előzmény: C20NE (73360)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73361

A mostani tűzhelyünk full elektromos volt a panelban, teljesen megszoktuk, és a mi főzési szokásunkkal se volt extra a villanyszámla...

Én is inkább erre fele hajlok, de az indukcióst is nézegetem

 

Nem tudom ha meg van szüntetve a gáztüzhely, csak simán ledugózza a gázszerelős és annyi?

Előzmény: Mindenváró Ádám (73359)
C20NE Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73360

Egyetértek! Mondjuk a tisztítás a pengével amit vettem hozzá, a még meleg! lapon kb. 10mp, sokkal jobb mint a gáztűzhely vackait sikálgatni.

 

Az indukciósnál engem a mágneses sugárzás zavarna, de ez lehet hogy csak babona :-)

Előzmény: Mindenváró Ádám (73359)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73359

Ha bírja a hálózatod átalakítás nélkül, akkor meg.
Én sokáig idegenkedtem tőle, de mára megszerettem az előnyei miatt. A fogyasztása nem vészes és sokkal finomabban szabályozható mint a gáz, pl. tejberizst is simán tudsz főzni anélkül hogy folyton kavarnád és mégsem ég le.

Az enyémnek egy hátránya van, mégpedig az hogy ha kifut, vagy kifröcsköl az étel, akkor rendesen odaég a lapra. Ezért ha legközelebb kéne vennem , akkor indukciósat választanék, sztem az a tökéletes megoldás.
Ott csak az edény melegszik, igaz csak vas edény használható rajta....

 

Előzmény: szasa6 (73350)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73358

 Ha új készüléket tetetsz fel, akkor eleve csak kijelőlt szerelő teheti fel (dupla árért) és ő egyben a szolgáltató  megbízott Meósa is.

 Természetesen más is felteheti, de akkor ugrik a garancia  - jól ki van ez találva.

 

 

 A kijelőlt szerelőről  : egyszer vásároltam volna egy gáztűzhelyet és kérem a PB. gázra való átállításkori fúvókát.

 Mondja az eladó, hogy azt hozza majd a kijelőlt szerelő. Mondom ha utánam jön  ' Űj Zélandba', akkor ok. 

De kicsi valószínűsége.

 

 Így mivel csak nem adta,  nála nem vettem tűzhelyt.

 

A másiknál simán oda adták.

Előzmény: Mezőföldi 2 (73357)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 73357

Nos ha ott hagyja ha nem a tűzhelyet, Te akkor is lecserélheted.

 

Természetesen szak - emberrel. Annak meg kell tudnia a szabályokat.

 Addig is : egy tűzhelycserénél gáztömör szerelés kell sárga/inox flexibilis csővel. A légutánpótlásnak meg kell lenni.

Olyan ablaknak kell lenni ami ezt biztosítja.

 De legjobb ha megkérdezitek a helyi szolgáltatót. Írásban !

Előzmény: szasa6 (73350)
c-stahl Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73356

Végülis akkor kell egy bontási terv, vagy egy készülék cseréről szóló terv /jelenkori előírásokanak megfelelően/.

Vagy egyszerűen beraksz egy másikat, nem hivatalosan. Nem tudom, hogy ki vizsgálná hogy milyen tűzhely volt anno a terven és most mi van beépítve.

 

Előzmény: szasa6 (73354)
ha4nz Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73355

Köszönöm a válaszokat, sajnos én is tisztában vagyok vele, de a kedves ismerőst nem tudom lebeszélni a műanyagról, de bérelni sem tudok préselőgépet a kialakításához. A rezet bármikor összeforrasztanám, de így marad a műanyag.

Lehet én érzem rosszul, de ha falon kívül nem tekeredik le a hollander, akkor a falban miért tenné? Nyilván nem tudok minden idomhoz szerelőnyílást tenni, de mitől lazulna a hollander? Vízütéstől?

Előzmény: nap50 (73341)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73354

Ez az, amit nem fog ott hagyni, belealkudni nem sikerült, illetve olyan árat kért volna érte, ráadásul ronda is...

Ezek szerint a tűzhely is a gázrendszer része, azaz gyakorlatilag a házzal járna?

Előzmény: sixdays (73351)
pajaci Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73353

160-as vogelem van egy oldalról bekötve, eleje-vége csontra egyforma meleg, minden magasságban.

Előzmény: sixdays (73352)
sixdays Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73352

A radiátort  azért kötjük keresztbe  - főleg ha  nem osztóról  van     szerelve  hanem  t -vel  aljzatban  vagy falban vagy falon kívül  - és  messze van a cirkótól  kazántól  -  mert  egyszerűen  félig  fog  át fűteni  nem egyszer megesett  :  1600  as radiátor  fele  volt meleg  -azaz  kötéstől  a radiátor fele  meleg  attól hátra felé  meg  langyos és  hideg  - persze  lehetett az elsőket szűkíteni  szabályozni  de  az sosem  lett jó  - keresztbe  kötés után  :  a radiátor  teljesen át fűtött  -  persze  aki  profi  és  hosszú  gerincen  vezet radiátor  csinál  egy tichelman  féle  kötést és  meg oldódott  minden  probléma :-))

sixdays Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73351

Elvileg  a  gáztűzhelyet  ott kéne hagyni a régi tulajnak  , ha  minden  úgy van mint a mesébe  -még a gyári száma is  rajta van  a  meós  papiron   -  Tavaly már  mágnes szelepet  kell  beépíteni a tűzhely  csapja  után  ami   csak akkor nyit ki  ha  megy az elszívód  -ez újabb   35 000  költség  kb  -és ha nyilás zárót cserélsz  akkor egy lég be eresztőt  is kell tenni  ami  20 000 kb - 

 

Előzmény: szasa6 (73350)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73350

Sziasztok!

 

Most tervezünk egy házat venni, ahol eddig gáztűzhely volt (illetve kombi, a ütő elektromos) Ez nem marad a házzal együtt.

Ha mi is gázfőzőlapot szeretnénk, milyen plussz költségekkel kelle számolni? Gondolom már a sárga flexibilis csővel kell bekötni, de egyéb átalakítandó várható-e plusszban? (a konyha viszonylag nagy, 18 nm + az előtér. Ablakok régiek (30 év) cseréjük nincs hirtelen tervbe véve. Gázkazán van, de az teljesen máshol.

Olvasgatok mindenféle új követelményről, 100e+ -os kiadásokról... lehet megéri inkább villanyfőzőlapot vennem?

c-stahl Creative Commons License 2014.06.25 0 0 73349

Nem találtam meg a VGF archívumban.

De itt egy link, ahol hőkamerás képek vannak különböző radiátrok, különböző kötésekkel.

http://www.megismerhetetlen.com/node/44

Ha csak részleteket akarunk kiemelni: "Az ellentétes oldali felső alsó kapcsolás minden szituációban pangó területeket okoz."

És tényleg mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de ezek alapján is simán védhető az egyoldali kötés :-)

Előzmény: nixon70 (73347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!