Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2014.05.19 0 0 72998

Értem. Fektetett ágban van valami jelentősége?

Előzmény: morgen66 (72997)
morgen66 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 72997

Ahogy titusz írta , kinyomja a dugulás a dugót ezt nem.

Előzmény: Beer Monster (72994)
morgen66 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 72996

Jó mind a kettő,de a gombaölő a jobb.

Előzmény: sziakivagy (72993)
titusz99 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 72995

Amikor még panelban laktam dugulás volt nálunk.

Y-idommal oldották meg a tisztító nyílást!

A dugót persze kilökte és minden elárasztotta a tárolónkat!

Ennél a tisztítónál ilyen (talán) nem fordulhat elő.

Meg aztán könnyebb letekerni mint kihúzni a dugót.

Előzmény: Beer Monster (72994)
Beer Monster Creative Commons License 2014.05.19 0 0 72994

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezeknek a lefolyócső tisztítóidomoknak nagyobb a szája, mint egy T-idomnak? Milyen előnyük van egy T-idom és dugóval szemben?

 

http://bth.eu/ftp/termekek/lefolyo_idomok_-_pvc//kare.jpg

sziakivagy Creative Commons License 2014.05.16 0 0 72993

Sziasztok!

 

Lenne egy gyors kérdésem:

BLANCO gránit mosogatót be lehet rakni ecetesavas szilikonnal vagy ecetsavmentes (neutrális) kell neki? Melyik a jobb vajon?

 

Előre is köszönöm!

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.05.16 0 0 72992

A ventilátoros rád fújja a meleget nem felfelé.ha odébb mégy, odébb viszed, felteheted az ablakba is ha ott fér el. Az a lényeg , hogy ott legyen meleg ahol te vagy, 1 méterrel odébb csak másodlagos.Régi trükk, hogy a csajok a hivatalban az iróasztal alá eldugnak egy ventis hősugárzót. Ülnek a jó melegben ,nem fáznak fel, az ügyfél meg ugyis kabátban jön be az utcáról.

Előzmény: Palási (72979)
cucu Creative Commons License 2014.05.15 0 0 72991

A membránnak van egy füle. Ha az eldugul valamiért, akkor ez is azt okozza, hogy nem kapcsol le a gáz. Ez inkább akkor szokott előfordulni, ha rosszul lett összerakva.

 

Érdemes szétszedni a membrán házat és mindent kicserélni benne. Pár Forint az egész.

Előzmény: erga45 (72981)
sjohn Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72990

Szorul a tömszelence,

-szorul a szelepemelő rúd,

-"elfogyott" a golyó a gyújtásfékből,

-levegős a rendszer,

-eltörött a rugó a vízmennyiség-szabályzóban.

Nagyjából ennyi.

 

Előzmény: erga45 (72981)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72989

Hogy ez nem a termosztát baja, arra hajlandó lennék fogadni is.

Előzmény: bohrer (72988)
bohrer Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72988

Tudja -e valaki mi lehet az oka annak hogy a Vaillant WuW242/3 kombicirkó ( turbós )

amikor fűtésnél indulna kétszer háromszor elkezdi a begyujtási folyamatokat, pár másodpercre elindul az előszellőztetés , majd vagy sikerül másodjára begyujtania, vagy kigyullad a piros hiba led, és hiba törlésig nem is indul el.

Lehet ez valami termosztát baj ? A legegyszerűbb Vaillant VRT40 van ( nem programozható ) Vagy a keringető szivattyú áramlásérzékelőnél lehet gond? 



Melegvízcsap megynyitásnál viszont azonnal begyujt és ha 20 percig zuhanyzom akkor sem kapcsol ki.

 

Tehát csak fűtésnél indul betegesen, a használati melegvíznél azonnal és biztosan indul.

 

Köszönettel az észrevételeket.

vaclav Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72987

Köszönöm, tisztul a kép...

Előzmény: halaloszto (72986)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72986

a beepitett tarolosok plane dragak. ha van helyed, persze hogy mezei kulso tartaly kell es mezei futo kazan. a legtobb mai kazannak legalabb a vezerloje egybol kezeli a kulso valtoszelepet es tartalyt, de van amelyikekben a valtoszelep is bennevan helybol, csak ra kell kotni a tartaly csokigyojat meg homerojet.

 

Vajk

Előzmény: vaclav (72985)
vaclav Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72985

Hahó!

Köszönöm!

Indirekt tárolós kondenzációs kazánból viszont nem nagyon láttam még két hőcserélős kivitelt. Akkor már nem lenne jobb egy mezei kondenzációs kazán, ami a fűtés mellett egy külső váltószeleppel dolgozik a külső tárolóra, HMV prioritásos vezérléssel?

Üdv,

Előzmény: halaloszto (72984)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72984

- harom hocserelos tartaly nem kis penz

- ha van gaz, azzal barmikor lehet vizet melegiteni, nincs ertelme sokat tarolni belole

- a napkollektorhoz mindenkeppen kell a nagy tartaly, ha kell a ketfele melegviz is, akkor kb nincs mas megoldas mint amit irsz

- amit irsz az nem kombi kazan. a kombi az, ami atfolyos vizmelegito egyben. a te rendszered futokazan indirekt boylerrel nevre hallgat.

- jol gondold meg hogy lesz-e napkollektor. en is azt hittem hogy lesz, es mara kijott hogy nem lesz sosem, mert nem eri meg. potyara vettem 300l tartalyt.

 

Vajk

Előzmény: vaclav (72983)
vaclav Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72983

Sziasztok!

Családi ház teljes felújítása előtt vagyok, az egyik még megoldatlan problémám, hogy nem csak ivóvízből, hanem kútvízből is szeretnék meleget, szerencsére elég jó minőségű fürdéshez, két gyerekkel pedig fogyasztunk is rendesen.

A házban kondenzációs kazános padlófűtéses rendszer lesz, így az eddigi legjobb ötletem, hogy

egy kombi kazán HMH része közvetlenül fűtene egy tárolót fix hőfokra, abból venném ki egy-egy hőcserélővel a meleg ivóvizet és a kútvizet. Emellett szól, hogy később tervezek napkollektort HMV-re, így a tároló harmadik hőcserélőjével a kollektor körét is be lehetne vezetni a tárolóba.

 

Kérdéseim, problémáim, amiben segítséget kérnék:

-Működik-e ez így? Nem lesznek túl nagyok a tárolt víz lehűléséből adódó veszteségek? A későbbi kollektorra gondolva ugyanis elég nagy tárolót (200-300l) kellene beépíteni. Vagy legyen egy kisebb tároló és egy nagyobb külön a kollektornak?

-Csökkenti-e a veszteséget, ha tároló nélkül, két külső hőcserélő lenne sorba kötve a kazán HMV körére,

ezekből menne a két meleg víz kör, és a vízmelegítőt a két körbe helyezett áramlásérzékelők indítanák?

Ez esetben hogy lehetne később integrálni a napkolis rendszert?

-Létezik jó gyári megoldás a problémára, pl. két melegvízkörös átfolyós melegítő?

 

Köszönöm!

erga45 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72982

Vagy egyszerűen a gázszelep rúdja nem mozog elég könnyen valami miatt.

Előzmény: erga45 (72981)
erga45 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72981

Urak, ha egy FÉG V-4 átfolyós fali vízmelegítő főégője égve marad a víz elzárása után, akkor mi a leggyakoribb hiba? Olyasmikre tudok gondolni, mint pl. a kombinált gázszelep rugója, vagy mondjuk vízkövesedés a vízcsapházban. Ti mire tippeltek?

 

(tudom, hogy nem játék, de nem volt gond, azonnal elzártam a gázcsapot, és újra megnyitottam a vizet, hogy hűljön ki)

 

Köszi!

gabrielke Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72980

Számold ki, hogy a 160 liter víz az mennyi hőt tud tárolni.

Ebből rá fogsz jönni, hogy mennyi ideig tudja helyettesíteni a 2kW-os villanyradiátort.

 

Aztán számold ki, hogy mennyibe fog fájni az összes szükséges segédberendezéssel együtt az egész szerkezet.

Aztán nézd meg, hogy hány napot használnád egy évben.

Aztán oszd le, hány év alatt "térülne meg".

 

Aztán gondolkozz el azon, hogy -15-ben majd dönthetsz hogy melegvíz vagy fűtés.

 

Ezután már talán fogsz tudni dönteni. 

 

Előzmény: Tomekkk (72978)
Palási Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72979

És a ventillátorossal ólcsóbb az áram ?  A kettővel dettó ugyan annyi. Az olajradiátor talán annyiban jobb , hogy kevésbé tűzveszélyes.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (72975)
Tomekkk Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72978

2kW az 2kW, akár ventilátoros hősugárzóval, akár olajradiátorral, akár kenyérpirítóval fűtesz.

Bojlert mindenképp cserélnem kell, nem sokkal drágább az indirekt sem, innen jött a gondolat, hogy 120 helyett 160literesre cserélem, úgy talán már rá tud segíteni a fűtésre is, és meleg vizem is marad, később pedig akár egy levegős hőszivattyút, akár napkollektort rá lehet kötni a bojlerre. Persze ehhez nem árt ha két hőcserélős.

Azért köszönöm a javaslatokat.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (72975)
Tomekkk Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72977

Az olajradiátor az normál tarifás áramról működik, az indirekt bojler pedig vezéreltről, ezen kívül később ráköthető napkollektor is.

Előzmény: gabrielke (72974)
gabrielke Creative Commons License 2014.05.14 0 0 72976

Elolvastad, hogy mire válaszoltam? 

 

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (72975)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.05.13 0 0 72975

Már bocs de ez (hülyeség) butaság. Szart sem ér, 2 KW a max. teljesítménye , meg lehet fagyni mellette, nappali árammal megy (40/kw)x2=80 ft /óra ! Ez a legrosszabb amit tehet ! Ettől minden megoldás jobb.( Ha már mindenáron villanyt akar akkor 4000 ft egy ventilátoros hősug.  az is 2 kW. és oda viszi , oda irányítja a levegőt ahol épp van. (1 kg a súlya).

Előzmény: gabrielke (72974)
gabrielke Creative Commons License 2014.05.13 0 0 72974

Tök felesleges. Vegyél egy olajradiátort.

Előzmény: Tomekkk (72973)
Tomekkk Creative Commons License 2014.05.13 0 0 72973

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget, illetve véleményeket szeretnék kérni a hozzáértőktől az alábbi, (kisegítő) fűtési rendszer működőképességét illetően.

Kis, 40nm-es lakásról van szó, aminek fűtése klímával megoldott, az tökéletesen bevált, egyedül a légmozgást tudom hátrányként említeni. Illetve -15°c alatt, még nem kellett bizonyítania az elmúlt enyhe tél miatt.

 

Kiegészítő, tartalék fűtésként a tervem a következő:

Indirekt bojlerre cserélném a jelenlegit, és a csőkígyóra fűtési kört alakítanék ki, ellentétesen a hőcserélő eredeti funkciójával. Láttok ennek valami akadályát?

 

Tomekkk

 

mini24 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 72972

A levegőt bevezető cső  a fürdőszoba keleti oldalán van, igaz hogy a hegyoldalban(Farkasrét) lakunk, tehát meglehetősen szeles a vidék. A füstelvezetőt megnéztem, egy kúp alakú szerkezet, a füstáramlást nem akadályozza semmi a közelében. A kémény kiemelkedik a környezetéből.

 

Amit mondtál, ( a légterelő felszereklése) az jónak tűnik, de gondolom ezt a rendszeresen karbantartó szervízzel ( Krakatau kft) kellene megbeszélnem. Én nem akarok barkácsolni.

 

Felvetődött, hogy ez a probléma más cirkótipusnál is előfordul-e? Gondolom, a nyomáskülönbség figyelése más tipusú cirkókészülékeknél is be van építve. Tehát nem megoldás, hogy kicserélem a készüléket, mert egyébként jól működik.

 

Köszönöm a válaszodat!

huger Creative Commons License 2014.05.12 0 0 72971

Szia! Amikor a szél fúj, akkor a friss levegő utánpótlás csövébe bele tud fújni? Úgy értem, elképzelhető, hogy direktbe kapja a friss levegőt, nagyobb nyomással? Illetve a kéménybe, ahova be lett húzva a füstgáz elvezetéshez a cső, a tetején mi található?  Van rajta valami "kalap", vagy dísz? (amibe a szél bele tud kapni? )

 

Elvileg a cucc egy nyomáskülönbség kapcsolóval nézi, hogy a kimenő levegő nyomása illetve a belső oldal hogyan alakul. Ha ez a viszony megborul, akkor a cirkó leáll, mert azt hiszi, nem megy a ventilátor, nem vezeti el a füstgázt, és emiatt megfulladnátok :) Ezért tilt..

 

Ennek 2 oka lehet.

1., A friss levegő oldalba akkora légáram tódul bele, ami összemérhető a kimenő oldali propeller szállításával

2., A kimeneti oldalon van valami, ami meggátolja a levegő távozását (egy szélkakas, vagy olyan kémény dísz, ami féloldalas, és pechedre onnan fúj a szél..)

 

ha a bejövőbe bele tud fújni a szél, valami gombát, kupakot, légterelőt kell eszkábálni oda, hogy direktbe ne úgy fújjon bele, mint kezdő kisiskolás a furulyába...

 

ha a kéményes szitu van, akkor meg a díszt le kell szedni, vagy olyan "gomba" kell rá, ami nem pofázik vissza...

Előzmény: mini24 (72969)
morgen66 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 72970

11 méter nem túl magas,lehet hogy a ventilátor gyengélkedik.

Kazán gépkönyvébe benne kell lennie , milyen magas kéményhez elég a ventilátor.

 

Nem vagyok készülékszerelő,próbálj meg más szerelőkkel is beszélni.

Előzmény: mini24 (72969)
mini24 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 72969

Segítséget szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

 

Van egy Immergas (Eolo mini24) tipusú kombikazánom. Fontos, hogy egy 3 szintes társasházban lakom a földszinten. A füstelvezető csövet  a kéménybe helyezték el ( 11 m hosszú) a légbeszívó csövet pedig a fürdőszobából ( f.sz) vezették ki a szabadba, vagyis innen kapom a fűtéshez szükséges levegőt.

 

Nagyon gyakran, amikor erős  szél van, egyszerűen nem ad meleg vizet a cirkó. A kijelzőn un. 11-es hiba jelenik ami a kézikönyv szrt. füst presszosztát meghibásodást jelent. Ez akkor fordul elő a kézikönyv szrt., ha a csövek eltömődtek, vagy a ventillátor leállt.

Ellenőriztem ,a csövek nem tömődtek el, valószínű a ventillátor leáll. Ez a hiba a szél elmultával megszűnik. Gond az, hogy az ember beszappanozva nem várhatja meg míg a szél eláll.

Kérdésem hogy tapasztaltak-e ilyen hibát, és mi a megoldás? A szerelő kitérő válaszokat ad, mintha ez természetes jelenség volna.

A válaszokat előre is köszönöm! 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!