Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72425

12M az nem keves. Ha ujonnan keszul minden, aljzat is, akkor en a veteli helyekhez kozel egy mosdo alatt kialakitanek egy csillagpontot, es onnan vinnek mindent mindenhova.

 

Vajk

Előzmény: _istvan_ (72418)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72424

es ha ugyis van strangszellozo, abba bele is lehet kotni, de tenyleg kell szifon buzzarasnak, raadasul golyos, mert nyaron ki fog szaradni.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (72419)
coburg1 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72423

Az emberfia olyan 4-5-6 éves korában megtanulja, hogy a fém egy kategória, és azt hiszem, ezt vannak néhányan, akik nem tanulták meg. Aztán kémiaórán is csak bambultak ("úgyse lesz rá szükség"), és az a meglátásom, hogy néhány ember felőtt korára abban a tudatban él, hogy van vas, réz, alumínium, arany, ezüst, ólom, ón, és "fém" az is egy elem.
(Ez persze nem túl meglepő, inkább csak az, hogy ez a nagyvárosi, középfokú iskolázottságú rétegben van jelen.)

coburg1 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72422

Ez legalább jól hangzik (de fenntartom, hogy télen nem a szobában kell gubbasztani).

Előzmény: Infomaker (72408)
coburg1 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72421

"fém fém milyen fém ?"

 

Bevittem egy tálcát a bizományiba, a csaj megreszelgette a lábát, rácsöppentett valami barna szmötyit, majd az épp érettségizett "értelmes" kislány kijelentette nekem szemtől szembe, hogy "Fém."
Mondom jó, hogy fém, ezt a 4 éves unokaöcsém is meg tudja mondani.

Előzmény: Grossbau (72405)
Infomaker Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72420

nálunk is ez van, és ha kinyitja valaki a meleget, hideg lesz a zuhany, ezen a termosztátos sem segít, mert lassan vált át.

mondjuk tudunk vele együtt élni, le van ejtve. általában amikor zuhanyzás van, már nincs mosogatás, stb.

Előzmény: _istvan_ (72414)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72419

Tetőn kívülre menjen a cső , és "közbe" iktassatok be egy kondenz szifont a padlásra. (mondjuk egy lefenekelt Y vagy T idom )

Előzmény: ONBeáta (72417)
_istvan_ Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72418

Szia!

 

Tárolós vízmelegítő lesz, cirkulációt nem terveztünk és a bojler és a legutolsó vízvételezési hely távolsága kb 12m.

 

Előzmény: halaloszto (72415)
ONBeáta Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72417

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha tud valaki segíteni nekem! A következő a problémám, ikerházban lakunk ami 8 éves, a cserép alatti fólia bramac és szerintem nem engedi ki a párát mert lecsapódik rajta, a Wc és a fürdőszoba belső falon van és a két helyiség szag-páraelszívójával van a bajunk.

Mindent kipróbáltunk már először sima csövet vettünk amit a tetőn kívülre vezettünk ki bramac tetőszellőző segítségével és a téli hónapokban lecsapódott a pára és visszafolyt, mivel gipszkartonos a födémünk a gipszkarton átázott a sok víztől, lecseréltük a csövet szigetelt hajlékony csőre ami kb 5 cm vastag a fala és közte gyapot szigetelés van a helyzet ugyan az így is visszafolyik a víz, a födém és a tetőkivezető távolsága kb 3,5 méter, próbáltuk nem kivezetni csak egy sima 1 méteres csövet elhelyezni és hagy szellőzzön a padlástérbe akkor pedig a fólián csapódott le a pára, már nincs több ötletünk, a férjem már azt mondta, hogy kiveszi a ventilátort és betömíti a lyukat és a keletkezett pára hagy menjen szét a házban és reggel kiszellőztetjük, de ez sem megoldás 2 gyerek mellett.

halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72416

ja, es ezek nem kivitelezesi kerdesek, hanem tervezesiek.

 

Vajk

Előzmény: _istvan_ (72414)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72415

a dolog fugg a tavolsagoktol is. van par eldontendo

 

1. lesz-e melegviz cirkulacio? Ha lesz, akkor sokminden eldolt, muszaj egy karikara felfuzni a vizveteli helyeket. Es akkor mar a hidegvizet is, mert a legrosszabb ha nyomaskulonbseg van a hideg es a melegviz kozott. Az egymasrahatas csokkentesere jo vastag gerincvezetek kell.

 

2. mi csinalja a melegvizet? Ha atfolyos vizmelegito vagy kombikaza, akkor az 1-es pont storno. Ha tarolo, akkor hol van a tarolo, mennyire messze? Ha kozel, akkor lehet felesleges a cirkulacio

 

3. ha nincs cirkulacio, es uj aljzat is lesz, akkor lehet csillagpontosan vezetni a vizet, hideget es meleget is. igy a legrovidebb a cso minden csaphoz, lehet vekony a cso mert csak egy csapot taplal, igy keves vizet kell kiengedni hogy odaerjen a melegviz. kicsit tobb cso kell, meg kell szerelveny ami elosztja az egeszet, de pl nem kell a kadhoz csempeszelep.

 

es meg amit kihagytam.

 

Vajk

Előzmény: _istvan_ (72414)
_istvan_ Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72414

Sziasztok!

 

Mi a gyakorlat egy lakás vízhálózatának kivitelezésénél akkor, ha 2 mosdó, egy fürdőkád, egy mosogató, egy mosó- és egy mosogatógép is van a rendszerben?

Nem lesz így gond, ha valaki zuhanyzik, és másvalaki pedig megnyitja a mosdó csapját, esetleg még a mosógép is vizet vételez?

 

Vagy termosztátos csapokban gondolkodjak? :)

 

 

Infomaker Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72413

Hát a fene tudja. A turbó ventije modulál, de a szivattyút fixnek hallom. (BAxi Prime storage HT)

 

 

Előzmény: digium (72412)
digium Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72412

Ha jól tudom a Baxi-ban modulációs keringető szivattyú van, a tömegáramot is tudja állítani a teljesítményhez, nem csak a hőfokot!

 

Előzmény: Infomaker (72408)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72411

"a régi sárga,"

AZ nagyon valószínű, hogy RADAL lesz.

Ha meg az, akkor azon csak "átszalad" a víz...90/70-re van méretezve..

Előzmény: halaloszto (72410)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72410

Azert a 3.4kW-hoz ennyi radiatornak elegnek kellene lenni. Minden radiator hasonloan meleg? (nincsenek elzarva? termofejek?) Esetleg olyan radiator, aminek az alja-teteje egyforman forro?

 

A kazan azert kapcsolgat, mert az altala a vizbe tett homennyiseget a radiatorok nem veszik ki. Ezert a viz tulmelegszik. Lehet a ho a tul sok, de ha 3.4kW-ig lemegy a kazan akkor ez nem lehet. Lehet a radiator a keves, de azert ezek jo nagyok, ezt is kizarnam. Marad az, hogy a radiatorok nem dolgoznak. Vagy el vanna zarva (lefojtva), vagy van egy kakukktojas, aki atengedi a vizet pikkpakk azonnal vissza a kazanba forron.

 

Vajk

Előzmény: MP83 (72404)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72409

Ez a lenyeg! Olyan fagycsapot ami par ev alatt nem valik problemassa en meg nem lattam.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (72407)
Infomaker Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72408

egyelőre on-off jelet fog adni a kazánnak, DE mivel írtam, hogy most Baxi opentherm protokollos vezérlőm van, az sem csinál többet, ahogy nézem..feltolja az előremenőt 55 fokra, és modulálja lefele, ahogy melegszik a visszatérő. Ez egy relés megoldással is ugyanúgy csinálja...

 

én is azt hittem, hogy ez majd figyeli, hogy _mennyivel_ van hidegebb a szobában mint kellene, és az alapján fog fűteni, de nem...

 

ugyanakkor sok funkciót fejlesztünk az új cuccba, állítható hiszterézis, és például a "Hűlési" hiszterézis kétszintű lesz:

pár tized fokkal ha egy adott szoba kevesebb, akkor már nyitjuk a körét, de a kazánt még nem indítjuk (hátha más szoba miatt már megy eleve, és akkor ezt a szobát is fűti fel)

ha nem megy a kazán, akkor tovább hűl, és akkor már benyomja a kazánt is. 

Aztán lesz benne állítható kazántiltás, default érték 15 perc lesz, tehát ha ment, utána 15 percig nem kapcsolhat be újra.

 

Minden paraméterezett lesz, ezért ha nem frankó valami, át lehet állítani. 

Kíváncsi leszek a komplett működésre, ha nem válik be, legfeljebb kidobom az egészet, de jónak kell lennie.

Előzmény: digium (72397)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72407

"Ez valami speciális leeresztőcsap?"

Fagycsap lesz az !

Nálunk már 2 megadta magát a kerti csapnál. Most T idom van ott 2 sima golyós csappal.

DE állítólag lehet "készen"venni ezt a konfigot. Egy nagyobb és egy kisebb golyós csap van benne. Valami 1600 volt...

Előzmény: ha4nz (72403)
C20NE Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72406

Én otretegu csövet használnék. A csap lehet fagycsap, tegyel be kepet.

Előzmény: ha4nz (72403)
Grossbau Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72405

fém fém milyen fém ?

 ólom ?  horg.  acélcső ? réz  ? Na ez kizárt,  60 éve a réz hadianyag volt eccerű állampolgár nem használhatta.

Előzmény: ha4nz (72403)
MP83 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72404

Vajk!

Maximális teljesítmény 20 kW Minimális teljesítmény 3,48 kW, ezt írja. A Radiátorok száma nem túl sok 5, ebből 4 lapradiátor egy régi sárga. Méretek: 1 db 500*1500 1db 500*2000 és két 500*1000 méteres illetve a régi sárga, ami nem lapradiátor 1 méter hosszú és kb 50 vagy 60 magas.

 

Előzmény: halaloszto (72400)
ha4nz Creative Commons License 2014.03.07 0 0 72403

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy egy 60 éves nyaralóban felújítási munkákba fognék. A bejövő víz kpe az óráig, innen fém csőben megy végig és elosztódik földszint és emeleti gerincre. A földszint felújításánál kezdeném. Milyen megoldások jöhetnének szóba? fém újból, réz, ötrétegű? A nyaraló csak nyáron van használva, télire vízmentesítjük rendszeresen.

A másik kérdésem: A vízóránál szolgáltatótól a ház felé van egy golyóscsap majd óra és utána még egy golyós csap ami fél állásban mindíg folyik. Ez valami speciális leeresztőcsap? Én arra használom, de valóban arra való? A két végállásán a nyitva és zárva működés van rendesen.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72402

Milyen kazán is ez pontosan ??

Kombi ?  Mikro/beépített tárolós ?

"De, van egy olyan funkciója, hogy készenléti víz hőmérséklet lehet állítani, amelyet a kazán beszerelő tanácsára 60 fokra állítottunk,"

Mert azoknál van ilyesmi ...>" "készenléti víz hőmérséklet" hogy melegen tartsa a hőcserélőt , így egyből legyen melegvíz..

 

A másik meg azért van mert a kazán minimális teljesítménye nagyobb, mint a radiátorok által leadott teljesítmény ..

"1.:Járt így már valaki, ha igen okozott-e kazánban gondot?"

Igen...sokan

"2.:Hosszútávon jót tesz ez a kazánnak vagy teljesen normális a jelenség?"

Valószínű nem

"Ha nem , hogy oldottátok meg, mit tegyek, mi lehet a megoldás?"

Nagyobb radiátorok ....

Majd a szakik......  DE esetleg szivattyú tömegárammal lehet variálni, ha állítható.

 

Előzmény: MP83 (72399)
Markolóstejó Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72401

Ott van a PDFben, én egy másikat néztem, abban is világosan benne volt, hogy 230ról megy a vezérlés. valaki be is irt, hogy kimérte. A termosztát pedig kisfeszen lesz, vagy rádión, mert már egy csőbenjön fel az emeltre az UTPvel meg a riasztókábellel, oda már nem engedek 230t. Bontani meg nincs kedvem.

 

A felállás a következő lesz.

Baxi Luna Duo tec 24 fütő kazán 3 körrel: HMV indireket tárolóval, radiátoros kör (földszint + tetőtér), padlófütéskör (csak földszint).

 

Lenne egy szpbatermosztát lent és fent is. A lenti szobatermosztát padlóérzékelővel ellátva.

 

Ezenkivül lenne gondolom a HMV tárolóbak még egy hőmérője. Külső hőmérőt nem tervezek, igazából nem értem, minek az, én a szobát akarom szabályozni.

 

A Baxihoz állitólag meg kell vennem az AGU 2.550 kiterjesztést, hogy modulálni lehessen, bár annak is 230V os jelei vannak, bár gondolom modulálhatóak, nem csak on off.

 

Ehhez ajánlották még a Siemens Albatrost vezérlésnek, ami hajtaná a szivattyúkat és az érzékelőket bele kéne kötni. Gonodolom ez a cucc tudja a szobaterosztátokat is hajtani kisfeszültséggel, bár ezt konkrétan nem találtam meg a datasheetben, általán os célú érzékelőket láttam a kisfesz panelén.

Ezenkivül nyitott vagyok bármilyen szabályzóra, pl valaki irta az openthermet, ez is érdekesnek hangzik.

 

Amit most mindenképpen meg kéne csinálnom, hogy a lenti szobatermosztátot és a padlóérzékelőt letegyem. Most úgy érzem, elég ha megveszem a legolcsóbb mechanikus padlóérzékelős modellt, majd a szabályzó megoldja.

Előzmény: Lacivill (72384)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72400

Hany kW-os a kazan?

 

Mennyi es mekkora radiatorod van?

 

Vajk

Előzmény: MP83 (72399)
MP83 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72399

Sziasztok!


A következőben kérek tanácsot. Vásároltunk egy kivezetős(nem kéményes) BAXI kondenzációs fali kazánt, ami szuperál minden ok. De, van egy olyan funkciója, hogy készenléti víz hőmérséklet lehet állítani, amelyet a kazán beszerelő tanácsára 60 fokra állítottunk, elmondása alapján ezen fok felett, nem gazdaságos. Namost bekapcsol a fűtés, amikor a termosztáton beállított hőmérséklet alá esik a hőfok, a rendszerben lévő víz a kazán üzemelése alatt 60 körül mozog, DE amikor a radiátorok tűzforróak lesznek / kinti hőmérséklettől függően kb. 20 perc alatt /, akkor véleményem szerint a rendszerben visszatérő víz már meghaladja a 60 fokot. Ekkor a kazán a gázt kikapcsolja és visszahűti a víz hőmérsékletét 55 fokig kb. majd ismét begyújtja a gázt, felfűti a rendszerben lévő vizet 60-61 fokra és kb. 1 perc múlva ismét elveszi a gázt és ismét lehűti és ez egészen addig ismétlődik, amíg a beállított szobahőmérsékletet el nem érjük, amikor leáll a kazán.

A kérdéseim. :

1.:Járt így már valaki, ha igen okozott-e kazánban gondot?

2.:Hosszútávon jót tesz ez a kazánnak vagy teljesen normális a jelenség?

3.:Ha nem , hogy oldottátok meg, mit tegyek, mi lehet a megoldás?

coburg1 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72398

Ááá, most hogy ilyen meleg lett, el is feledkeztem a fűtésről. Egyik este levettem 19-re szokásosan. Reggel sütött valószínűleg a nap, elfelejtettem feltekerni. Aztán két napig úgy maradt, csak akkor vettem észre. Ez tegnap volt, és letekertem teljesen, mert mentem el. Este megint elfelejtettem följebb rakni, és amikor kezdtem fázni, 17,5 C volt. Máskor meg 22-24-ben érzem jól magam. Semmit nem számít az ingadozás.


Szobalakó, aki ezernyi szabályozási ciklusokat akar programozni; ma 1 másodperc hasogatni - behordani a fát - begyújtani, mit kell még ezen tovább automatizálni? Menjetek el síelni amíg van még hó, ne gubbasszatok az egyenletes lakásban.

digium Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72397

Már csak az a kérdés, hogy mindez milyen jelet ad a kazánnak?

Előzmény: Infomaker (72396)
Infomaker Creative Commons License 2014.03.06 0 0 72396

Azta termosztátot ajánlom, amit most fejlesztünk, PICes vezérlés, szobánként érzékelő, és az osztónál minden kört külön tud nyitni zárni.

napi 8 időpontban programozható, PIDes stb stb..

 

egy a hátrány: minden szobába be kell húzni hőérzékelőt...

 

nyárra elkészülünk :) (szép lesz tesztelni a melegben :) )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!