Keresés

Részletes keresés

gabrielke Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72316

Még ott lehet gondod, hogy a tágulásiban a levegő nyomása (előfeszítés) a régi nyomásértékekhez képest van belőve és az túlnyomja a rendszeredet (nálam is volt ilyen).

Azt kisebbre kell venni értelemszerűen. A beállítást nyilván csak fesztelenített (melegvíz bejövő elzár, csapon keresztül leereszt) rendszeren lehet elvégezni.

 

Előzmény: nézek (72315)
nézek Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72315

igen, ez nekem is feltűnt, de most nem nyúlok hozzájuk. 

tervbe  van véve, hogy megnyomatom ezeket műszeres padon, akkor kiderül, hol a turpisság. 

ehhez még fel kell kutatnom egy szakembert, akinek van műszeres nyomópadja..vagy mi...

 

de köszönöm a segítő szándékot, rajtavagyok a témán.

 

Ha megtalálom azokat a tanulmányokat, miért kell kettő, akkor ide felteszem...sőt, még azt is olvastam, hogy kell egy kis vezetékszakasz a kettő között...kár, hogy töröltem...

még senkinél nem láttam kettőt felszerelve...lehet, hogy egyszerű szopatás, mint a reszelőzsír...akkor bebuktam.

mindenesetre most jó a nyomás.ez tény.

Előzmény: gabrielke (72312)
t.zsolti Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72314

nekem okc 200 ntz/

hőcserélős, elektromos fűtőbetét nélkül.

a hajdúhoz viszonyítva ( azt cseréltem ) kb 20kg-al nehezebb de a gyár álltal leírt sulyt nem éri el , kevesebb 10 kg-al.

A hőcserélőt a készülék felrakása előtt ki kell csövezni oldalra ,mert felrakva nem férsz hozzá.

Hőfokkapcsoló benne van , visszajelző is .  

Előzmény: Houdy82 (72302)
C20NE Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72313

Nálam pici túllendülések voltak, ha nagyon hirtelen zárt el valami, de az ivóvizes tágulásik a megfelelő helyekre megoldották, azóta pár tizeden belül állandó a nyomás.

Előzmény: gabrielke (72312)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72312

Egész egyszerűen nem tudok fizikai magyarázatot adni a dologra "egy kevés volt". Arra tudok gondolni, hogy vagy rossz volt az első, vagy rosszul volt beállítva.

Nálunk is időnként megvan a 10 bar vezeték oldalon, mégis gond nélkül tartja az 1 db nyomáscsökkentő a 4 bar-t, amit beállítottam.

 

Előzmény: nézek (72311)
nézek Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72311

több tanulmányban hivatkoznak erre a megoldásra...nem szarakodtam, volt a műhelyben még egy új, azóta jó...     honeyewell ide, honeywell oda, egy kevés volt. még szerencse, hogy a műszer pontos rajta.

 

most nem szivárog a kombináltszelep, csak akkor ha fűt...

 

de köszönöm a tanácsot, megoldva.

Előzmény: gabrielke (72310)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.03 0 0 72310

Szerintem nem jó ötlet többet egymás elé rakni, minek... A honeywell pont elég egymagában. Ha több db. van egymás mögött eleve nehezebb a komplett "fesztelenítést" megoldani, márpedig ez kell a pontos beállításhoz. A honeywellnek van korrekt leírása, azt kell betű szerint betartani. Ha nem sikerül, még mindig hívhatsz szakembert, neki menni fog.

Előzmény: nézek (72301)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.02 0 0 72309

2hetente, 60ra.

 

van benne egy 3kW-os patron, de nem viszi feljebb...

Előzmény: Lacivill (72307)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 72308

ÉS az nem lehet, hogy "csak" simán vízkő ??  :-)

 

"Mi lehet az",

vízkő

"mitől keletkezett,"

Kemény a víz

"és hogyan lehet ezt kitakarítani?" "

"savazni"

"Ill. hogyan lehet megelőzni hogy újratermelődjön?"

vízlágyító

Előzmény: Pitylogós (72306)
Lacivill Creative Commons License 2014.03.02 0 0 72307

Időnként meg volt emelve  75 fokra?

Előzmény: Pitylogós (72306)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.02 0 0 72306

Sziasztok, a HMV tartályunkba kamerával belekukkantva fehéres, algaszerű lerakódás van a hőcserélő csöveken. Elég undi...

 

Mi lehet az, mitől keletkezett, és hogyan lehet ezt kitakarítani? Ill. hogyan lehet megelőzni hogy újratermelődjön?

gtoto Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72305

Köszi!

 

Igen.

Ez volt a baj. Csak leírom, hátha másnak is szüksége lenne erre az infóra később, mert ezzel önmagában még nem sokra mentem volna, ha a szomszéd nem járt volna már korábban egyszer így...

 

Szóval, alulról, ha benézünk a kazánba, van egy nyomás jelző. Az, ha leesik 1 alá, akkor van gond. állítólag 1,3-1,4 körül ideális.

A mi kazánunkon ettől a kijelzőtől balra található a kazán belseje felé felfelé egy fekete fejű csap. Azt kell nyitni, amíg az emben nem kezdi el látni a nyomás emelkedését, illetve egyidejüleg ezzel a víz beramlását. Párszor megismételni, mert utána mindig kicsit lejjebb megy a szint, mint ahol megálltunk vele. Kicsit játszani, és ennyi. A miénk automatikusan ki is kapcsolt, ahogy ezt a műveletet elkezdtem. Utána a ki-bekapcsoló gombot menyomni, és be is indul.

Ennyi...

sjohn Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72304

Alighanem kevés benne a víz, töltsd fel!

 

Előzmény: gtoto (72303)
gtoto Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72303

Hi!

 

Új vagyok itt, fogalmam sincs, hogyan működnek a dolgok. Mindegy, felteszem a kérdésem, hátha tud rá valaki válaszolni...

 

Egy Westen Quasar D van itthon. A kijelzőjén ez villog: E10 (kép csatolva)

 

Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek? Természetesen nem fűt, és vizet sem melegít..

 

Köszi!

 

Houdy82 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72302

Vissmann Vitopend 100W kazánhoz szeretnék indirekt tárolót, kombi kivitelben?


2 típust néztem ki, de nem tudom melyiket válasszam:


1.- Concept Neptun 120l , ez az olcsóbbik, de nem látok rajta hőfokkijelzőt.


2.- Drazice OKC100/1m2, ez drágább, de tetszik benne a száraz kerámia fűtőtest kialakítás (bár villany üzemben csak gázhiány esetén használnám), vastagabb szigetelés, de a falra rögzítése más és mivel a csatlakozások a hátulján vannak, félek nem férnek el a bekötőcsonkok.

Illetve nem látom rajta, hogy a kazán hőérzékelőjét hova lehetne bekötni.

 

Akinek van tapasztalata, vagy komolyabb hozzáértése ezekkel kapcsolatban kérem segítsen

nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72301

nos elolvasván néhány tanulmányt, kettő helyett három különböző típust szereltünk sorba a bojler elé...szűrővel, nehogy az is hiba legyen..egy db honeywell műszeres, a másik kettő hazai, csak más gyártóktól..

 

finomabb a vízelvétel, nem üt, nincs lengés, látványos a nyomáscsökkenés, aztán....    egy percig  álldogál is hat bárnál, mad szép sunyiban két-három perc után felkúszik 7 ig,..(de mégsem 8 )...ennyit haladtunk...

 

most következik Öveges professzor szerű kisérletsorozat,  a precíz beállítás...

Előzmény: gabrielke (72299)
nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72300

igen, köszönöm...most próbálkozom..

rákerestem a gúglin, és megtaláltam a precíz magyarázatot, amit még értek is...

Előzmény: gabrielke (72299)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72299

Állítsd be kisebbre. Nekem is van nyomáscsökkentőm, hajszál pontosan tartja amire be van állítva.

 

Előzmény: nézek (72298)
nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72298

A nyomáscsökkentő gyárilag hat barra van állítva...a lefúvó biztonsági szelep is 6,5 nél már ereszt..ez a dolga persze..így védi a bojlert..

ezzekkel a nyomáscsökkentőkkel az a bajom, hogy nem áll meg 6 barnál, hanem lassan átenged...és ugyanott vagyok..

namost a hálózatban itt Budafokon nálam 7.7 van...ezt a biztonsági szelep nem szereti...

Előzmény: morgen66 (72294)
inifini Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72297

Tisztelt Urak!

Fég típusú átfolyós vízmelegítőm van, és sajnos nem melegíti megfelelően a vizet (tegnap esti fürdésnél jelentkezett először, kezdetben meleg a víz, majd átvált hidegre). Csak meleg vizet használunk, tehát nem keverjük hideggel. Most a fürdőben jó (gondolom kevesen használják a házban jelenleg), de a konyhában kis nyomásnál már csak langyos víz jön. Gondolom egy tisztítás megoldaná, budai oldalon van vki megbízható szaki, akit ajánlanátok esetleg így hétvégén is?

pajaci Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72296
cucu Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72295

Fűts addig másképpen, vagy a másik helységből.

Előzmény: tatu2dtb (72291)
morgen66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72294

A nyomáscsökkentőt hány bárra állították?

 

A biztonsági szelep hány báros?

 

"Nyomáscsökkentő használata akkor szükséges ha az alap víz nyomás nagyobb érékű mint a beépített biztonsági szelep nyitásának értéke."

Előzmény: nézek (72290)
tatu2dtb Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72293

Elzártam a kék csapot. Köszönöm a választ.

Előzmény: cucu (72292)
cucu Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72292

Igen.

Előzmény: tatu2dtb (72291)
tatu2dtb Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72291

Sziasztok!

 

Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni.

Régi FÉG gázkonvektorunk van, néhány perce, mikor feljebb vettem a fűtést, akkor "berobbant". Kiesett az első ablak, amin az őrlángot lehet látni, égett szag terjengett a szobában, kiszellőztettem. Átmentem a szomszéd gázszerelőhöz, aki nyugodtan közölte, hogy nincs semmi baj, majd holnap kijön. Tegnap is csinált ilyet, de az sokkal kisebb volt. Kell aggódnom? Mi lehet a baj? Zárjam le a konvektort, amíg szerelő nem látja?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

nézek Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72290

Most cseréltem karos csaptelepet a mosdómon....  a régi tíz éves volt, de már nem zárt rendesen, és zúgott is egy kicsit.(nagyon)

A szakboltban megmutattam a kiszerelt régit,  azt mondták ez áruházi darab, ami igaz is..    ajánlottak egy Mofém darabot ami csendesen, finoman működik, és kellemes a fogása is.

 

A csaptelep cseréje csak kapcsolódott a boiler cserémhez...a kilukadt olasz gázboiler helyett egy kifogástalan minőségű Hajdú gázboilert szereltem fel, ahogy az  a nagykönyvben meg van írva. Problémám  a kombináltszeleppel van. A nyomáscsökkentőn van egy műszer, ami 7, - 7.5 bart jelez nyugalmi állapotban. Ebből következik, hogy nem csak felfűtéskor, hanem fűtés nélkül is csorog a víz a kombináltszelepből.

A szomszéd lakásban ugyanez a szitu, csak ők nem foglalkoznak vele.Ott is majdnem 8 bart mutat a műszer.

Teljesen tanácstalan vagyok, mert a nyomáscsökkentő cseréje sem oldotta meg a problémát. 

Mit lehet tenni?

 

(mindez Budafokon, 2014 elején)

haliholaci Creative Commons License 2014.02.27 0 0 72289

Nagyon igazad van, még akkor is, ha az előzőket is ott vettem, és több mint 10 éve jók. Sajna eltelt az a 10 év, és minden egyre silányabb. Én most feladtam a kísérletezést, és mindenkinek ugyan ezt javaslom.  Bementem a szakáruházba (DÉG) és vettem egy Kludit. Félve (bár már komoly rutinnal...) szereltem fel, de jelentem ez nem búg, finoman működik. 

Szóval Sanimix Alfa, Verona, és a többi gagyi csapot senkinek nem ajánlom. Én személy szerint úgy gondolom ez tudatos átverés, nem hiszem,h csak ilyet tudnának gyártani-forgalmazni. Engem, mint vásárlót minden esetre elveszítettek. 

Előzmény: morgen66 (72288)
morgen66 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 72288

Barkács áruházba ne vegyél csaptelepet , inkább egy szerelvény boltot javasolnék ,igaz ott is van occó kínai.

 

Nevesebb gyártók csapjai nem zúgnak,Mofém ,Kludi , Hangsrohe  stb.

 

És a lényeg, minden karos csaptelep elé ajánlott szűrős tömítést vagy központi szűrőt használni,különben nincs garancia.

Előzmény: haliholaci (72287)
haliholaci Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72287

Halihó! 

Egy nagy áruházban vásároltam karos csaptelepet. Eddig is (több mint 12 éve) névnélküli volt, most sem gondoltam nagy márkára. A csere egyébként a króm hibás tisztítása miatt lett. Az első Sanimix Alfa mosdócsaptelep, eszméletlen büdös bekötőcsővel, és ezzel vetekedő zajjal örvendeztetett meg minket. Nosza vissza, csere, Verona névre hallgat az új, már az üzletben kibontva, nincs szaga, irány haza. Beszereltem, ez is zajos. 

Kicsi olvasgatás után erre jutottam: az új csapok mind 35mm-es betéttel készülnek, ha visszazárom a sarokcsapot megszűnik a zaj. De persze honnan lehet tudni mekkora a betét, hiszen nincs ráírva. Ez tényleg nincs, de írnak rá varázsszavakat! pl takarékos, 6-9l, 3bar. Ez -szerintem- azt jelenti, kisebb a betét, nincs meg a kellő keresztmetszet, persze ez mellett még igénytelen az áramlási kialakítása, ezért az üzemi nyomáson már nagy az áramlási sebesség. Szóval ehhez már nyomásszabályzó kell. 

Jól gondolom? Tehát ha nem márkás a termék, akkor van esély halk csapra ha 40mm-es a betét? Illetve ez a nagy nevekre is igaz, tehát ott is a nagyobb méretű kell?

Köszi:

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!