Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.24 0 0 70554

Mondjuk az,hogy meg kell vele tanulni vezetni,folyamatosan figyelni kell több dologra,(ha nem,búcsú az alacsony fogyasztásnak)akku cserekor horror kiadás,dinamikus és kényelmes utazást csak nagyobb fogyasztással érhetünk el,stb.,(van a családban toyota,amit vezettem is)

Előzmény: KalásziM (70552)
KalásziM Creative Commons License 2013.12.24 0 0 70553

 Mondjuk 8,5 millióért nem kellene, de ez egy test autó volt.

Előzmény: KalásziM (70552)
KalásziM Creative Commons License 2013.12.24 0 0 70552

Mostanában autóztunk vagy 200 km -t hibrid autóval.

 

Mi a bűne ??

Előzmény: Törölt nick (70549)
kendu Creative Commons License 2013.12.24 0 0 70551

Emberek! Egészen biztosak vagytok benne, főleg a hitetlenkedők, hogy a termosztát a hibás? Az nem lehet, hogy hálátlanul bántak vele? Például konyhába, fürdőbe vitték és párát kapott, vagy macska lelökte, gyerek megnyaggatta...

Esetleg a távolság irreális volt, vagy nem minőségi elemet raktak bele...?

Először én is 100 forintos elemet tettem bele és 2 hónap után sírt, hogy éhes. Azóta csakis minőségi, márkás, alkáli elemet adok neki. Nem feltétlen duracell (mondjuk most pont az van benne), de már a Sony alkálival is kivállóan működik. Mikor az occsóval hamar megéhezett elolvastam újra a kézikönyvet és abban írta is, hogy alkáli kell bele. Azóta no problem.

Szóval 100%-ig meg vagytok győződve, hogy nem user error okozta a meghibásodást?

 

Vagy még egy eshetőség: Ha jól figyeltem a vita elején a Q7RF volt a fekete bárány és közben is írta valaki, hogy meghalt neki ugyanezen készüléke, nem tartott behúzva a relé, vagy ilyesmi. Márpedig ez két dolgot is sugall:

1. Nem feltétlen jelenti az egész vezeték nélküli tehnológia alkalmatlanságát, csupán egyetlen termékét. Hányszor hallunk olyat, hogy vezető autógyártók visszahívnak több ezer autót gyári hiba miatt? Ha jól emlékszem Toyotánál is előfordult, mégis inkább toyota, mint dacia.

2. Ha jól emlékszem a vevő romlott el abban az esetben, ami itt elhangzott az egyik sorstársunktól. Nem maradt behúzva a relé. Az pedig javítható. Akármelyik műszakis tanuló, villanyszerelő, háztartási gép szerelő megcsinálja 5 perc alatt. Lehet, csak fellazult a relé forrasztása. Sőt! User error itt is: a beszerelést végző ember jót akart és leforrasztotta a vezeték végeit és így szorította be a csavarok (sorkapcsok) alá. Csakhogy az ón puha, kilazul. Ezért is tilos így vezetékezni, ezért vezették be az érvéghüvelyt. Bár itt megjegyezném, hogy régebben én is csináltam ilyet (mármint ónozást), de azok a dolgok azóta is mennek, nem lazultak ki.

 

Szóval itt egyetlen típus, lehet egyetlen hibája miatt van lehúzva az egész tehnológia. Azért ez így nem túl helyes megközelítés!

 

Mondjuk azt én is furcsának tartom, hogy a Q7 szarakodik, a Q3 meg nem. Pedig nem hiszem, hogy sok különbség lenne köztük a kapcsolattartás terén. Itt inkább olyan meghibásodásról lehet szó, aminek abszolut semmi köze nincs a vezeték nélküli dolgokhoz, hanem valami más jellegű hiba lehet.

MZ/Y Creative Commons License 2013.12.24 0 0 70550

De mitől gagyi? Pont azt tudja, mint a drótos társa.

 

A gps pedig teljesen felesleges és szar, Lacivill már megtanulta a villanyszerelős topikban.

Előzmény: Törölt nick (70549)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70549

A világ egyik legjobb dolga a gps!-),viszont a vezeték nélküli termozstát nekem is olyan gagyi mint pl.a hibrid autó,jó-jó-gazdaságos biztos, de nekem nem kéne ingyen sem...

Előzmény: MZ/Y (70547)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70548

Ne is vitatkozz velem :-)

Előzmény: MZ/Y (70547)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70547

130-nál többet menő autó is az, ha nem tervezi valaki a német autópályát.

 

Van, akinek hülyeség a gps, van, akinek nem.

Van, akinek az egész okostelefon, van, akinek nem.

 

Nálam speciel nincs javítófesték, az átkebelezéshez minimum 5 kötődoboz tetejét kellene leszedni, én nem tudom megcsinálni, fizethetnék szerelőnek-festőnek - nekem nem hülyeség.

 

De én inkább hanyagolom a témát, mert ez részedről hitvita, nincs az az isten, aki meggyőzne se érvvel, se adott helyzettel.

Előzmény: pajaci (70546)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70546

A hülyeséget kritizálom.

Előzmény: MZ/Y (70544)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70545

Lásd egyel lentebb.

Nem attól fog elhullani, mert rádiós, hanem mert xy "gyártja".

Előzmény: t.zsolti (70543)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70544

Ez márka összehasonlítása, Te meg egy funkciót kritizálsz.

 

A jó analógia az lenne, hogy turbósat nem veszel, kettőstömegű lendkerekest nem veszel, meg még az ég tudja milyet nem veszel, mert hamarabb elhullik, mint a szívódízel mondjuk.

Előzmény: pajaci (70542)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70543

de mennyi km alatt, vagy év alatt ? 50E,100E 500Ekm nem mindegy

de a rádióshoz oda van írva , ha vastagabb a fal nem biztos a kapcsolás, mennyi a hatótávja mondjuk 3*50 cm-es téglafal után egy gengélkedő elemmel?

Előzmény: MZ/Y (70541)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70542

Dacia vs Toyota Corolla.

Előzmény: MZ/Y (70541)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70541

Mind az. Mind elromlik.

Előzmény: pajaci (70540)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70540

Szart nem.

Előzmény: MZ/Y (70539)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70539

Remélem, autót sem veszel. :o)

Előzmény: pajaci (70538)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70538

Átviszi, csak néhány év alatt bedöglik.

Előzmény: t.zsolti (70537)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70537

fellehet tenni a kapcsolóegységet ( vevőt ) a lakásba és a termosztátot viheted 1-2 szobával odébb ,ennyit csak át tud rádiózni.

Előzmény: pajaci (70489)
kendu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70536

Aha! Szóval léteznek rá megoldások. Már féltem, hogy át kell alakítanom más méretűre, de a mofémeknél még írja is, hogy mivel egyezik meg a hosszúsága. Hát úgy néz ki jövőre szerelgetek. Nálam külső szenzort, anyusnál meg szelepet.

Köszi!

Előzmény: pajaci (70534)
MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70535

Ilyet nem is kérdezett senki, csak sarkítottam. :o)

Előzmény: Lacivill (70529)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70534
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70533
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70532

Az egycsöves rendszerhez való szelepeket nézegesd.

Előzmény: kendu (70531)
kendu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70531

Más téma: Létezik olyan teljesen szabványos méretű (Emmetti) radiátorszelep helyére beépíthető nagy átfolyású radiátorszelep? Fél colos méretben.

 

Anyámnál az a helyzet állt elő, ami nálam volt régen, de nála nem tudom már hova szabályozni a dolgokat. Vannak emberi méretű radiátorai, meg egy marha nagy, 2 méteres. Utóbbinak az még a bűne, hogy utolsó is a körben, tehát eleve nem kap túl meleg vizet, legalábbis a többihez képest. Az összes többi rohadtul le van már szabályozva és az egész lakásban minden hőmérséklet egyforma: ugyanannyi a levegő, az előremenő és a visszatérő hőmérséklete is. Ebben a helységben viszont érezhetően hűvösebb van és a víz ami be és kilép a radiátorból, az is hidegebb a többinél néhány fokkal.

Egyik évben kicseréltem neki golyós csapokra, de nem váltak be. Az meg már túl nagy keresztmetszet volt, azon folytani kellett és akkor meg elkezdett csilingelni a víz, tehát az kiesett.

Azon gondolkodtam, hogy nem az a baj, hogy túl későn ér oda a víz, vagy ilyesmi, hanem annyira kicsi a szelepek keresztmetszete, hogy nem tud annyi víz átfolyni, amennyi a nagy radiátor hatásos működéséhez kellene. Legalábbis a többihez képest, melyek jóval kissebbek. Szóval egy olyan radiátorszelep kéne, ami külső és csatlakozási méretben megeggyezik a jelenlegiekkel, de a belső keresztmetszet és átengedési képessége nagyobb. Ja, egyenes szelepekről van szó.

 

És még mielőtt azt mondaná valaki, hogy tegyek termoszelepeket a többire: Az van! 

Vagy, hogy folytsam le a többit, már kurvára le vannak folytva! Már zajos a rendszer emiatt!

Épp ezek miatt gondoltam, hogy a szelepek kicsik a nagy radiátorra. A többi 40cm és 120cm között van, szerintem ez a nagy különbség a gond.

kendu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70530

Termófej minek? 

:))))

(Nekem tényleg nincs!)

Előzmény: Lacivill (70529)
Lacivill Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70529

Termófej minek kérdést csak az tesz fel akinek nincs. pl. télen besüt a nap egy adott helyiségbe akkor egyből visszavesz, és nem fűt túl. 

1 fok többlet = 6% energia!

Előzmény: MZ/Y (70527)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70528

Egy szónak is száz a vége, ez a tipus sajnos megbízhatatlan, mit ahogy sokan tapasztalták. 

MZ/Y Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70527

De akkor tolassunk tovább az időben:

Minek az a sz.r termoszelep (termofej), egy normálisan megtervezett háznál nincs rá szükség. De amúgy is, pár fokos ingadozás nem számít.

 

Megérteném, ha egy színes, szagos, hangvezérelhető, különböző színű ledekkel 25 féle programot villogtató, "7 zenés" termosztátról lenne szó néhány 10e ft-ért. De itt eg 10k körüli, barkácsolni nem szerető/tudó ember életét megkönnyítő cuccról van szó.

Előzmény: pajaci (70525)
kendu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70526

Jó ezt folytathatnánk napestig, nekem bejött. Neked még nem is volt soha? Csak mert, lehet neked is tetszene.

 

A hurcolászást ne úgy értsd, hogy naphosszat sétálunk a termosztáttal a lakásban. Ez a szobák és lakás hűigényének változtatása néhány évente merül fel. Jó a takarítás-szellőztetés-gyerek alvás az már szinte heti rendszerességgel történik, tehát az már jóval sűrűbb.

 

Takarításkor miért kell hurcolászni a termosztátot? Egy óra alatt, hül max fél fokot egy szoba, ha be van csukva az ajtaja.

Mutass már nekem egy nőt amelyik egy óra alatt kitakarít! Nálunk vagy 3 órán át nyitva vannak az ablakok olyankor (persze nem -10 fokban, hanem mint ma is). Ezt is meg lehetne oldani, ha mondjuk folyosón lenne egy drótos termosztát. Lehetne azt is kapcsolgatni, állítgatni, de nem egyszerűbb így? Egy mozdulat és nyugodt vagyok.

Hallod! Lehet, hogy nem is a fűtés rendszeremmel van gond, hanem az asszonnyal? Ááááá! Mostmár mindegy! Megtartom! Az asszonyt is, meg a termosztátot is.

Előzmény: pajaci (70525)
pajaci Creative Commons License 2013.12.23 0 0 70525

Tehát ha a kazánét rágja el, akkor is leáll.

Én is magam csináltam az egész fűtésrendszert, 1500-ért vettem a termoszelepeknek darabját a vakerán.

Takarításkor miért kell hurcolászni a termosztátot? Egy óra alatt, hül max fél fokot egy szoba, ha be van csukva az ajtaja.

 

"Most, hogy nagyobbacska lett, az az elvárás, hogy az egész lakásban legyen egyforma meleg, csak a mi szobánkban kicsivel hűvösebb. Ezért most nálunk van a termosztát."

 

A síma radiiátor szelepen tekersz kettőt jobbra, és máris hűvösebb lesz a szoba, hurcolászás nélkül.

Előzmény: kendu (70523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!