Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2013.10.30 0 0 69241

 Felhívnám a szives figyelmedet, hogy ne szakembert, hanem szakembereket keress. Ezek egymástól független vállalkozók.

Van tervező, van gázos és van kéményes (sőt kéményesnél kétféle, egy akik dolgozik béleléssel, egy aki elllenőriz ).

 Vagy fogadj fel egy un. fővállalkozót, az majd hoz mindenféle szakit. A villanyosról se feledkezzél meg  !!

 Ott is kétféle van van, aki szerel és van aki papírozz (EPH).

  Sőt tovább sorolom, más aki az üzembehelyezést csinálja, nem a gázos igaz az már addigra beindítja a kazánt füthet is vele, de a papírt, azt a fránya papírt főleg pöcséttel csak az üzembehelyező adhatja meg. Feladatai között szerepel még a tájékoztatás is, na ezt is ehanyagolják, mert az ügyfél általában nem érti,  nekik meg kevés az idejük, nem férbele a 18 -  28  eft ba.

 Nem árt ha képben vagy !

Előzmény: motorolaj (69238)
Radio1970 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 69240

Köszi. Jön majd a napokban a "villanyászom" és megszakérti, hogy mibe fog ez kerülni nekem...

Előzmény: dejódió (69237)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 69239

Dobj egy mailt.

Előzmény: motorolaj (69238)
motorolaj Creative Commons License 2013.10.29 0 0 69238

Sziasztok!

 

Segítségre, ajánlatra lenne szükségem:

 

Kazáncsere komplett végrehajtására (gázterv+falikazán csere+kémény+kivitelezés) keresek szakembert, Gyömrő, Üllő, Monor térségéből. 

Ajánljatok legyetek szívesek valakit, akivel Ti is dolgoztatnátok, mert én nem igazán ismerek senkit itt, és sajnos tennem kell valamit. 

 

Köszi előre is.

 

 

dejódió Creative Commons License 2013.10.29 0 0 69237

A H tarifát ha kiépíted a mérőhelyet és a klíma adott ami tudja a feltételeit nem kell megérdeklődnöd, hanem   kötelessége a szolgáltatónak biztosítani.

 

Ha a sima hideg kültéri levegővel szellőztetsz 5 emberre folymatosan  teljesen mindegy mivel fűtesz a számla combosabb lesz szerintem, ezért javasoltam a kis Marley t pl mert az ára 50K-ért nem horror. Üzemelési költséggel együtt hamar visszatérül.

 

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDwQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.fke.bme.hu%2FStaff%2FHenrik%2Fpublic_html%2FBK1zh2k.doc&ei=uK5vUp7gBc3IswbAk4HoBg&usg=AFQjCNECkPzjB1rHfZis5gq-6u7h3ES0Uw&bvm=bv.55123115,d.Yms

3. példa.  Kicsit idealizált, de itt sem szerepel a hideg levegő. Ha nagy deltaT-gvel megkapja 5 ember a légzéséhez szükséges oxigént azt a levegőt fel kell melegííteni valahogy.  A minimális levegőszükséglet pára és hőmérséklettartalom alapján számolható a szükséges energia.

 

Meg az emberi test is sugároz.

 

 

 

http://www.mozaik.info.hu/Homepage/pdf/folyoirat/A_biologia_tanitasa_2012-1.pdf

 

Meg a hőszigetelés épület hővesztés amit mindenképp figyelembe érdemes venni.

 

Inverteres klíma esetén ezt a vezérlés szépen követi.-és tiszta üzemű a fűtés.

 

 

 

Előzmény: Radio1970 (69235)
Dunit Creative Commons License 2013.10.29 0 0 69236

 Sok jó ember kis helyen is elfér  !

 Ezzel csak az a baj hogy az emberek bizonyos része nem jó ember !!

Előzmény: Radio1970 (69235)
Radio1970 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69235

dejódió:

a "H" tarifát megérdeklődöm és megfontolom ezt a lehetőséget is, hogy inverteres klíma, köszönöm.

(sok hő a gépekből nem fog keletkezni, laptopok, az emberekből talán de arra meg ott lesz a szellőzés folyamatosan, kell a friss oxigén ekkora helyre, két faláttörés egy-egy légáram és hangcsillapítóval (légbevezető), az egyiknél egy szívó ventillátorral és kész)

halaloszto: esetleg egy hordozható cserépkályha is megfelelhet a célra?

Ekkora a hely és kész, sajnos nem jókedvünkben akarunk majd itt melózni, ahol most vagyunk ott sincs sokkal több hely egy főre de ez még kezdetnek olcsóbb a kiváló kis csapatnak, mintha fizetett albérletbe mennénk (meg van egy olyan is, mivel szellemi munka, nyugodtan ki lehet menni az épületből az elé, a kertbe, stb.)

Mariusi: írtam is, hogy 3 méter széles, 5,4 méter hosszú és 2,35m a belmagassága (~38 légköbméter), nem olyan kicsi, hidd el, hogy sajnos egységnyi helyen van, hogy többen is melóznak... - a hosszanti falra ráteszünk egy 75cm mélységű munkaasztalt, akkor 4 embernek jut 130cm-es asztalszélesség, ami egy laptopos munkához elegendő és van a háta mögött is hely bőven, tud a székével gurulni, stb...

(igen, az ötödik embert már be kell szorítani velük szembe vagy elfordítva de erre még alszom egyet, lehet majd valaki/valakik feljönnek a főépületbe velem dolgozni.)

 

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69234

Szerelheted az előremenőbe is meg a visszatérőbe is, gondolom zónaszelepeket raksz fel. viszont érdemes a két kört hidraulikus váltóval kötni, így kevésbe lesznek ráhatással egymásra a körök, persze akkor 2 szivattyú is kell! Neked mennyi lesz benne?

Előzmény: Laudat (69204)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69233

Minden ami atjarhato (ajto valasztja el) az alvas celjara szolgalo helyiseggel. Tehat ha jol emlekszem, akkor a lakasbol megkozelitheto kazanhazba sem.

 

Vajk

Előzmény: Teaway (69232)
Teaway Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69232

És azt ki mondja meg, hogy mi számít lakótérnek?

Előzmény: mjevsrsh (69231)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69231

Lakótérbe nyílt égésterűt (B-típusú) már nem lehet beszerelni. Csak zártat.

Előzmény: Gyurco78 (69230)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69230

Ó, már azt sem?

Előzmény: halaloszto (69229)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69229

kell. azaz azert nem kell, mert ujonnan nem szerelhetsz be kemeny nelkuli gazboylert lakoterbe.


Vajk

Előzmény: Gyurco78 (69228)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69228

Én csak azt kérdezném meg attól, aki ezt kitalálta, hogy a kémény nélküli gázbojlerekhez akkor miért nem kell az elszívó?

Előzmény: Törölt nick (69226)
janman Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69227

Köszi, de tiszta padlófűtésem van, radiátor egy szál se.

Előzmény: cucu (69224)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69226

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi cikkben említett szagelszívó most már minden esetben kötelező, vagy csak a cikk fogalmaz félreérthetően?

Teljesen hagyományos, téglaépítésű, gázos lakásról lenne szó, 30 éves ablakokkal, ahol legalább 30 éve működik a gáztűzhely, gond nélkül. Sőt, 15 éve kisebb teljesítményűre lett cserélve, egy 2 égő+sütős Vesta képében.

 

Vagy talán még az ablakperemen házilag felragasztott tömítést is tépjem le, ami úgysem zár rendesen?

 

Kezd most már elegem lenni ezekből a baromságokból. Nemrég azt olvastam valahol, hogy a kötelező ellenőrzés során előírhatják a lakás összes golyósszelepének cseréjét is. Ezt milyen alapon? Mérik a szivárgást, vagy attól függetlenül, csak úgy? A lakosság szívatása alapján?

 

http://hvg.hu/gazdasag/20131028_Igy_jar_aki_villany_helyett_gaztuzhelyet_

 

Egy tavaly óta érvényben lévő szabály ugyanis előírja, hogy az úgynevezett „A” kategóriás gázkészülékek fölé (amilyen a gáztűzhely is) égéstermék-elvezető készüléket (szagelszívót) kell telepíteni, valamint a helység átszellőztetését is meg kell oldani. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a helyiségben biztosítani kell a megfelelő mennyiségű levegő-utánpótlást. Magyarán, ha a lakásban a felújítás során légmentes nyílászárókat szereltettünk fel, akkor egy vagy akár két lyukat kell fúrni a falba, hogy a külső levegővel az "átöblítés" megoldhatóvá válhasson – ami nyilvánvalóan a fűtési költségek csökkentése érdekében beépített modern ablakok hatásfokát teszi zárójelbe.

Mariusi Creative Commons License 2013.10.28 0 0 69225

 Már ne heragudj, de ez az épület ilyen munkára alkalmatlan. Több főnél.

 Tipikus melléképület 38 lm3 ( amúgy ha 15 m2 akkor 3 m belmagasságnál hogyan jön ez ki. ? )

 Az én egyik csoda kéglim  : 28 m2  2,2 belmagassággal is csak   62 lm3 és abban csak egy ember lakik . Tipikus volt melléképület  kisméretű téglaból 30 as falavastagsággal  + 10 hőszig.

 Így úgy ahogy lakható.

 van ott minden  - még számító gép is csak a tér kicsi és nyomasztó, de hát akinek ennyire telik.

 Érdekes anno amikor meghirdettem bérletre  az első bérlő jelölt (akit szabályosan kidobott a volt neje ) azt mondta feldob a köjálnál  a kis belmagasság miatt. vissza kérdeztem : lakásnak hirdettem , nem épületnek helyiségnek, aztán elkotrodott. Az utánuk jövők viszont mind elégedettek voltak (mind egyedül álló )

Előzmény: Radio1970 (69219)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69224

Jut eszembe, a radiátorok vakdugóit nézd meg, mert lehet, hogy nincsenek jól meghúzva és ekkor -lehűléskor- beszívja a levegőt a hálózatba!

Előzmény: janman (69214)
dejódió Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69223

Szerintem a hőszivattyú és fancoil ide drága azért javasoltam direktelpárologtatós energiatakarékjos gépet az kisebb beruházás és egy ilyen  frekvenciaváltós EEV adagolós gép takarékosságban komfortban vezérelhetőségben a fancoil/hőszivattyú kombónál  sokkal jobb. Nyáron meg külön ezt a részt hűteni is tudja. Ha van hőszivattyúja az más de ha az nem hűt a klima akkor is kell előbb utóbb.  És ennyi hőleadásra kb annyi áramot fogyaszt mint 2-3 pc.

 

Mindkettő lényeges.

A kályha azért számitástechnika mellet a por miatt aggályos lehet.

 

Ha az emberek és gépek hőleadását benn tartjuk a helyiségben és a szellőzést egy mini  hővisszanyerős Marleyvel (valaki árulta  a hőszivattyú v hasonló topikban 50k-ért)esetleg segitjuk úgy megy el a legkevesebb energia, és a  fehérjealapú technika friss levegőt is igényel ugyebár... Abból fedezi az oxidációs folyamatait és disszipál serényen.,

Előzmény: halaloszto (69222)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69222

A hoszigeteles tuti. A legegyszerubb a fodemre plusz gyapotot tenni, meg az ajto-ablak tomiteset javitani kicsit.

 

A 15 m2-en nem 5 embert akarsz leultetni ugye? Mert az ugy nemkicsit szukos am!

 

Szerintem a fafuteses kandallo nem elvetendo. Keves beruhazas, ha nem valik be eladhato, gyors felfutest biztosit, viszont nem a legkomfortosabb. A hoszivattyu es fan-coil sem tunik rossznak, plane hogy nyaron mindenkeppen kelleni fog a klima.

 

Vajk

Előzmény: Radio1970 (69219)
dejódió Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69221

Esetleg belülre egy vékonyabb falszigetelés még a 2 cm  is segíthet. Ha kívülre nincs lehetőség.

 

A szigetelés a legolcsóbb beruházás, a  4-5 számítógépes rendszer disszipációs hőjét így tudod a legjobban megfogni.

Előzmény: Radio1970 (69219)
dejódió Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69220

Ilyen helyre ideális lenne egy hűtő-fűtő inverteres klíma.

 

Ha H tarifás a géz alatt jössz ki, ha nem  de jó a hatásfoka akkor  gázár környékén+ beruházás.

 

Vannak olyan gépek amik 8 vagy 10 C fokon képesek a helyiséget temperálni is.

 

Többféle-fajta, alső határ a gépárban br 125e FT kb ami ezt tudja.

 

Nyáron hűt is:)  És garantáltan tiszta üzem. Van olyan is ami légtiztítós. Felső határ kb 250000 FT azért már a csúcskategóriás Mitsubishi klíma is megvan vagy egy távmenedszelhető wifis vezérlésű  Samsung....

 

 

 

 

 

Előzmény: Radio1970 (69219)
Radio1970 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69219

Mariusi, halaloszto: tégla fal, ami 33-34 cm vastag (vakolattal), egy helyen van megbontva, ahol már ki lett véve egy belső válaszfal, valamilyen blokktégla de még nem vertem le a vakolatot annyira, hogy előtűnjön egy egész, ahol megbontottuk, meg csak az látszódik, hogy nem kisméretű tégla, hanem blokk..., padlás födémen ha jól láttam üveggyapot lett elterítve, az ablak nem napos, mert udvarra néz és felette van egy előtető vagy mi, tehát ki lehet álni az ajtaja, ablaka elé de sok fényt - és meleget - nem enged be.

Ma délután több ponton is megmértem (SZxHxM) 3x5,4x2,35), tehát olyan 38 légköbméter lenne a kifűtendő hely.

4-5 számítógépes állomás lenne beállítva, tehát nem nehéz fizikai hanem "nehéz" szellemi munka folyna a már említett napi 8-10 órában (H-P)

Ezek szerint megfontolandó a kéménnyel kezdeni valamit és rátenni egy pl. fával is üzemeltethető kis kályhát?

cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69218

Akkor ezt több lépésben végezdd el! De leygen felfűtve a rendszer majd leállít, és akkor!

Előzmény: janman (69214)
janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69217

A kazánomnál abból próbálok kiindulni, hogy az újabb kivitelnek (2010-es) megtaláltam a szerelési és beüzemelési útmutatóját, és ott is csak két helyet írnak légtelenítéshez. A szivattyú tetején lévő légtelenítőt és a szivattyú tengelyén lévő légtelenítő csavart. A leírás szerint ezeket kell megnyítni a fűtőkör feltöltésénél. Ott még azt ís írják, hogy a kezelőgombok bizonyos kombinációjának megnyomásakor, különböző ügyes üzemmódok érhetőek el, pld. rendszer légtelenítés. Viszont azt nem tudom, hogy esetemben (Renova Mini 2010 előtti verzi) létezik-e ilyen lehetőség. Pedig jó lenne, mert még mindig eléggé zajosan indul. Amit írtál, hogy fűtés esetén a légbubik a fűtési körön eltávoznak az nem játszik, lévén egynelőre jó meleg idő.  

Előzmény: halaloszto (69215)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69216

mibol van az a helyiseg? tegla/tegla szigetelve/konnyuszerkezetes/beton/ytong/mittomenmi?

mi az a tevekenyseg, amit ott vegeznel? konyveles szamitogep elott ulve/cipofelsoreszkeszites/nehez fizikai munka?

 

Vajk

Előzmény: Radio1970 (69205)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69215

Szia!

 

A megoldas engem is erdekelne!

 

Nekem masmilyen SD kazanom van, de a tortenet ugyanez. En nem jottem ra hol lenne a kazantest tetejen legtelenito, es a beuzemelo szerint sincs. Elcseszett egy konstrukcio, hogy a legtelenito alul van a szivattyun, a kazan maga meg fent a tetejen a keszuleknek. Raadasul nekem a rendszer legmagasabb pontja a kazan.

 

Ket megjegyzes ami kozelebb vezethet

 - a thema condensnek (de gondolom a tobbinek is) van legtelenito uzemmodja. kulon a melegviz korre, meg kulon a futesre. sajnos csak 5 perc, ott kell ulni mellette es ujrainditani. ilyenkor nem fut, csak forgatja a vizet

 - amiota megy a futes is neha, szepen aprodonkent atkergeti a futesrendszerbe a bubikat a hmv rendszerbol, es ott van egy csomo legtelenito mindenfele, szepen lassan eltunnek.

 

Vajk

Előzmény: janman (69214)
janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69214

A szivattyú tetjén lévő légtelenítőt - ahogyan javasoltad - egy kicsit megnyomtam, és tényleg jött ki egy kis levegő, nameg jó fekete víz is. Mindezek után kiengedtem  a melegvizet, hogy a kazán újra kapcsoljon be, de még mindig "szörcsög" az elején. Még valószínű van mindig benn a fűtükörben levegő. Próbálkozom... A kazántest tetjén nem találtam légtelenítőt.

Előzmény: cucu (69212)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69213

A kiegyenlítő akkor gyanús, ha ingadozik a nyomás! (Vándorol.)

Előzmény: janman (69211)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69212

Az kevés, hogy levetted a kupakot! Kocogtasd meg, vagy óvatosan, nagyon kicsit nyomd meg felülről de egy ronggyal takard le közben.

Szerintem a kazántest tetején is kell legyen egy légtelenítő!

Előzmény: janman (69211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!