Keresés

Részletes keresés

Donibcsi Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69144

Sziasztok!

 

Kondenzációs kazán hibával foglalkozik a topic?

 

halaloszto Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69143

ket tagulasi nem kell, hiszen a szelep boven eleg ha csak az eloremenot vagy visszaterot zarja/nyitja.

 

olyan motoros szelep kell, amin van vegallaskapcsolo. a termosztat kapcsolja a motort, a motor nyitja a szelepet, a vegallaskapcsolo inditja a kazant. a ket szelep vegallaskapcsoloi paralell vannak kotve, es ugy a kazan termosztat bemenetere.

 

 

Lehet eleg lenne a tulfutott hazba/helyisegekbe termofejeket tenni a radiatorokra.

 

Vajk

 

Előzmény: Laudat (69142)
Laudat Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69142

Na szóval, volt nálam egy kedves ismerős, és  átbeszéltük a fűtési  gondomat.

Adva van egy 100nm-es,és egy 56 nm-es ház,  egy közös kazánnal, és fűtési kőrrel

A termosztát a nagy házban van, (kazán lakótéren kívül, kazánházban, közel a másik házhoz)és amikor az bekapcsol, akkor fűti mind két házat, sokszor teljesen feleslegesen ( kis ház)

Abba maradtunk , hogy szétválasztjuk a két fűtési kőrre, két termosztáttal  !

A víz szereléssel nincs is gondom, a két termosztáttal már igen L(

Arra gondoltunk, hogy mind két kőrbe beépítünk, egy elektromos szelepet, és

amikor bekapcsol a termosztát, az nyitja a szelepet, majd termosztát zárásánál lezárja azt.

Ez mind két kőrnél így gondoljuk, hogy működne , két darab tágulásira is gondoltunk.

De mi van akkor, ha egyszerre nyit mind két termosztát ??

Minden véleményre nyitott  vagyok J)

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (69119)
gombagyár Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69141

Köszönöm a rávezetést!

Megcsiszoltam+"forrasztóvíz" és sikerült!

Mégegyszer köszönöm!

gombagyár Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69140

Csak bekentem "forrasztóvízzel,meg nem csiszoltam.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69139

Mindkét felületet megpucoltad (megcsiszoltad)?

Használtál folyasztószert?

Nem volt vizes?

Előzmény: gombagyár (69138)
gombagyár Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69138

Üdvözletem!

 

Bocs ha off vagyok-de nem olvastam végig az eddigi hozzászólásokat.

Nem vagyok képzett szerelő.

Réz csővel akdt egy kis gondom. Nem sikerül a forrasztás- egyszerűen nem fut körbe a forrasztó ón-Kérlek segísetek mi lehet a gond?

Köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69137

Előfordulhat hogy rosszul gondoltam. Köszönöm a pontosítást (helyreigazítást).

Előzmény: smith (69120)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69136

Manapság is lehet kapni RBC- t. Eladni max alkatrésznek...

Előzmény: zezoka3b (69135)
zezoka3b Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69135

Köszi! Neked is G.b.Reload! Akkor ezek szerint nem mai darab? Esetleg eladni használatan? Új ára 139k jelenleg, max nem veszik! :)

 

Most anyóséknál fogunk lakni, jövő nyáron tervezzük a beköltözést, addig gyatyába kell rázni a házat.

Előzmény: halaloszto (69134)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69134

igy van. viszont keszenletben tartani egy koteg penzt meg par olajradiatort. mert ha februarban leheli ki a lelket, akkor nagy a szopacs. megjavitani alsohangon 50 rugo, az uj kazant megterveztetni, engedelyeztetni, felszereltetni meg 2-3 honap.

 

Vajk

Előzmény: G.b.Reload (69133)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69133

Gazdaságilag racionálisabb megvárni míg kileheli a lelkét

Előzmény: zezoka3b (69131)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69132

Üdv.

 

Nekem is ilyen kzánom van, csak zárt, 9méternyi termotechnic radiátorral, és ma reggel 30perc alatt érte el a 22,7 fokot 22,3 ról.(termosz 22,5re van állítva), 40 fokos vízzel. Méretezni kell(túl), és akkor mehet alacsony hőfokkal

Előzmény: zezoka3b (69130)
zezoka3b Creative Commons License 2013.10.22 0 0 69131

Ja, és még valami: Házban jelenleg egy Radiant RBC24 kombi nyílt égésterű kazán van.  Mennyire elavult az (technikailag, fogyasztásilag, biztonságilag)? Nekem egy zárt égésterű, kondenzációs, lángmodulálós jobban tetszene, de ha azt mondjátok ,h annyira nem szar, akkor egy-két évig lehet megtartnám.

 

Köszi!

Előzmény: zezoka3b (69130)
zezoka3b Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69130

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, meggyőztetek! Akkor marad asszem a radiátor (de valami alacsony hőfokú)... 

Előzmény: halaloszto (69124)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69129

igazibol akarbarhova is rakhatod, ahol eler hozza a futes csove egyszeruen.

 

Vajk

Előzmény: Chesky (69128)
Chesky Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69128

Konyhában van a kazán, közvetlenül mellette nincs hely, és elég csúnyán festene egy tartály a helyiségben valahol :-/

Előzmény: C20NE (69126)
Schmidi Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69127

Sziasztok,

 

Nectra Top 2.18 CF típusú készülékkel kapcsolatban kérnék segítséget.

 

A jelenség: a fűtés önállóan szépen működik, a melegvíz önállóan szépen működik, azonban ha olyankor nyitom ki a (melegvíz) csapot, amikor megy a fűtés is (keringető szivattyú üzemel), akkor kinyit a szemből nézve jobb alsó sarkában levő szelep (túlnyomás szelep?) és elkezdi elárasztani a helyiséget. Ebben a pillanatban a keringető szivattyú azonnal lekapcsol és kb. fél perc alatt szépen visszazár a szelep is.

 

Az előlapon levő műszer szerint a nyomás valamivel 1 bar felett van, a beállított vízhőfok kb. 60 fok.

 

Az elmúlt két szezonban ugyanilyen értékekkel használtam a rendszert probléma nélkül, most az első beindításkor ez a meglepetés fogadott. Valami beállítási, karbantartási feladatom lenne vele, vagy ez hibajelenség, amihez szakember kell?

 

Használati útmutatóm nincs hozzá, így kérlek részletes leírással segítsetek, ha egyedül is tudnám orvosolni a problémát.

Ha valaki tudna útmutatót küldeni, vagy linket adni, azért is hálás lennék.

 

A segítséget előre is köszönöm!

üdv.

Schmidi

C20NE Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69126

Nincs hely mellette? Miért nem teszel mellé egyet és hagyod a fenébe ami benne van?

Előzmény: Chesky (69125)
Chesky Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69125

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy Saunier Duval Renova Star kazánnal kapcsolatban! Döglik a tágulási tartály.
2005-ös kazánról van szó, 5 literes gyári kerek tartállyal. Rendre elengedi a nyomást, újra kell pumpálgatni.

Nem akarnék 38 ezret adni egy szintén gyári, de megnövelt űrtartalmú, 7 literes (téglalap alakú) tartályért.
Nincs infója véletlenül valakinek, hogy vajon a 2008-as évjáratú kazánba is ugyanazokat a viszonylag kicsi,
5 literes kerek tágulási tartályokat építették-e be, vagy már a nagyobbat?

Továbbá aki már cserélt vagy szerelt ilyen kazánt esetleg tudhatja, hogy legfeljebb milyen vastagságú tartály
fér be a kazán mögé a gyári helyett, ami így kiváltható lenne nem gyárival. Köszönöm!

halaloszto Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69124

Ha nekem nem hinnel:

 

http://www.zonatherm.hu/szalagradiator_muszaki_adatok.html

 

Ez egy komplett radiator, a kisebbik 13.5cm magas, ami azert nem keves. Es ez tud 230W-ot meterenkent 85 fokos vizzel!!! 55 fokos vizzel 93W per meter, ennel hidegebb vizre meg meg sem adnak adatot. 

 

Tehat 55 fokos vizzel a minta 16m2-es szobaba be tudsz tenni belole 1400W teljesitmenyt, ami kb eppen eleg, ha a haz rendesen szigetelt, nincs a szobanak extrem meretu ablaka, max ket fala kulso fal, es nem pakolod tele a falat szorosan butorokkal. (szekreny mogott lehet rest hagyni, de falraszerelt polc mogott pl nem.

 

Az arakat meg majd megnezed magadnak, szep szamok repkednek. Ha 93W/meter alapon be akarsz epiteni 10kW futoteljesitmenyt, az ugye 107meter ebbol a cuccbol.

 

Vajk

Előzmény: zezoka3b (69121)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69123

Ez nem csak arra jó, hogy a radiátorhoz esztétikusan lehessen a csövet falon kívül vezetni?

Előzmény: zezoka3b (69121)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69122

Nem vagyok nagyon benne a temaban, de nekem gyanus hogy ez nem mukodik alacsony hofoku vizzel. 

 

Egy 4x4m szoba 16m2 es 16m a kerulete, ha az ajtokat nem vonom le. Ha 16m2-en eleg a padlofutes 40 fokos vizzel, akkor kizart hogy a hatod ekkora feluletu szegely eleg legyen 40 fokos vizzel.

 

Vajk

Előzmény: zezoka3b (69121)
zezoka3b Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69121

Sziasztok! Mi a véleményetek a szegélyfűtésről manapság? 2005ös, 2007es hsz-eket láttam, de azóta már csak fejlődött ez is, nem?

 

Melyik jobb? Mi számít márkásnak? Melyik jó márka, melyik pénztárcabarát, kiket ajánlotok? Fő fűtési forma lenne, és alacsony hőfokú vízzel lenne használva.

 

Két fajtát látok alapvetően: lemezes lamellás, alul-felül nyitott, vagy pedig a másik, mikor csak egy alu lapra a két csö fel van integrálva, és full zárt, nincs alul felül lyuk. Nekem ez utóbbi azért szimpibb, mert ha a porcicák megtelepednek a lamellákon, akkor romlik a hatásfok, ezen meg ugye nincs olyan:

 

Ti hogy látjátok?

 

Először padló és plafon (közös helyiségek) és fal+plafonfűtés (szobák - padlószőnyeget akarunk, ezért padlófűtés off) volt betervezve levegő-víz hőszivattyúval, hogy télen fűteni, nyáron hűteni is tudjak a rendszerrel (fal és plafon a hűtés miatt, h a padló ne legyen nyáron hűtve). CSak sjana be kell látnom, hogy nem az én pénztárcámhoz lett méretezve.

 

Plafont mindenképp be kell gipszkartonozni (sk fogom megcsinálni), és a fél házat (ikerház lesz összenyitva, összesen 128m2) mindenképp kell betonozni, de a meglevő beton alatt sincs szerintem szigetelés. Amúgy a házon (38as km tégla) ablakcsere és szigetelés (10-12cm grafit) lesz majd később, meg persze a padlás is le lesz szigetelve.  Egy hét múlva lesz kulcsátadás.

 

Előre is köszönöm az infókat!

smith Creative Commons License 2013.10.21 0 0 69120

Csak az egyszerű logika szerint vagy a régi helyére (ha nem fér be fizikailag akkor a házon kívülre), vagy a meglévővel párhozamosan.

Sorba (a meglévő "mögé") semmiképp, hisz az új őrülten nyomna, a régi pedig veszettül dolgozna ennek csökkentésén...

 

Már miért csökkentené? Nem szembe köti be.

A szivattyúk tömegáram/emelőmagasság karakterisztikája erős egyszerűsítesben egy fordított arányosság. Változatlan rendszerellenállás mellett a régi szivattyúra kisebb emelőmagasság létrehozása hárul, így képes lesz a nagyobb által létrehaozott emelt tömegáramhoz igazodni.

Mellesleg ha párhuzamosan kötöd a nagyobb emelőmagasságút a kisebbel, akkor abba fog megőrülni a másik, hogy a kimenetén ott a nagyobb által előállított nagy nyomás.

Ld. eltérő feszültségű áramforrások párhuzamos kapcsolásakor fellépő kiegyenlítőáram...

 

Előzmény: Törölt nick (69119)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 69119

Csak az egyszerű logika szerint vagy a régi helyére (ha nem fér be fizikailag akkor a házon kívülre), vagy a meglévővel párhozamosan.

Sorba (a meglévő "mögé") semmiképp, hisz az új őrülten nyomna, a régi pedig veszettül dolgozna ennek csökkentésén...

 

Bár nyilván az lenne a legszerencsésebb ha befér az új nagyobb teljesítményű.

Előzmény: Laudat (69113)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.20 0 0 69118

Akkor jól jártam a szelepcserével, kár hogy egy évet vártam vele :/

Előzmény: G.b.Reload (69117)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.20 0 0 69117

na, helyre tettem a nickem.

4,3? hmm az nem rossz. :)

Előzmény: joevagyok68 (69114)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 69116

"Sajnos nincs kellő hely, nagyobb keringető szivattyúra."

Ezt nem értem..

Nem "fizikailag " kell nagyobb legyen a szivattyú !

Hanem teljesítményre/emelőmagasságra...Ami meg nagyobb az lehet ugyan akkora méretű mint a mostani..

 

"Oldalirányú terjeszkedés ."

De ez honnan lett "kivéve" ?

Nemlehet, hogy  az 1ik radiátorhoz menő "vékonyabb" csőből és nem a "gerincből" ?

Előzmény: Laudat (69113)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 69115

Az meg 7,9 kw-nak felel meg..kb.

:-)

Előzmény: Galgabacsi (69106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!