Keresés

Részletes keresés

dlina Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68925

sziasztok,

 

a segítságeteket szeretnénk kérni, a fűtésünket egy grassin 8E szobatermosztát szabályozza, viszonylag egyszerű a kezelése, arra azonban még nem jöttünk rá, hogy hogyan lehet azt beállítni rajta, hogy hagyjon egy kis hőmérséklet esést a beállításhoz képest, azaz ha a beállítotthoz képest egytizeddel csökken a hőmérséklet, azonnal indítja a kazánt, mi azt szeretnénk, hogy a beállított hőmérséklet alá essen mondjuk három tizeddel a hőmérséklet és csak akkor kapcsoljon a termosztát.

 

Valaki tudna esetleg segíteni?

 

előre is köszönöm:

 

edina

smith Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68924

A kazáncserénél valószínűleg olcsóbb a lefúvó és a tágtartály cseréje együtt is. Mert kb. erre mutat a hiba.

Ha utána is mutatja a tüneteket, akkor kicsi a kazán beépített tágulásija, kell akasztani mellé egy külsőt.

Előzmény: szicsu1007 (68920)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68923

Sziasztok!

 

Adott egy br. 90nm-es magánház radiátoros, kond.gázkazán fűtéssel.

A magánház mellett van egy kis bicikli tároló, mellete pedig egy kb. 16nm-es melléképület.

(a két épület lett összefalazva a bicikli tárolóval)

 

Szeretném megoldani "gazdaságosan" a 16nm-es melléképület fűtését (B30-as falazat, 1 szint, cseréptető, 3,2m belmagaság, szig. nincs)

 

Szerintetek ha a fő épület fűtését kötöm rá a melléképületre és term. a bicikli tárolón áthaladó (az fűtetlen marad) csöveket leszigetelem, majd egy 1600-os vagy 1800-as radiátort beállítok megfelelő lehet?

 

Továbbá arra gondoltam, mivel 1 körös a mostani fűtésrendszer, a főépületben a mért (kazánvezérlő termosztátos) helyiséget leszámítva minden radiátorra tennék termosztátos szelepeket és a melléképületbe is kerülne egy második kazánvezérlő termosztát, ami a kívánt hőfoknál kapcsolná csak be a fűtést.

 

Járható lehet ez így vagy egyszerűbb és olcsóbb javaslatotok van a meléképület állandó fűtésére?

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68922

Bocsánat, hogy többször elküldtem, de elsőre látszólag nem ment el (aztán Ctrl+V) és aztán többször elment.

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68921

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68920

Hali!

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

T4R Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68919

Kérem, hogy adjatok tanácsot!

 

Meglévő központi fűtéses rendszerbe kötött meglévő 19kw-os vegyes tüzelésű kazánhoz szeretnék puffertárolót (1500l), illetve  fűtésrásegítésnek napkollektort amit a nyári medence fűtésére is tudunk használni.
A lehető legolcsóbb de jó minőségű termékekkel.

Vákumcsöves? Heat pipe? síkkollektor?

Hőcserélős puffer? Milyen vezérlőegység?

 

Egyszóval mire figyeljek, hogy a Tisztelt vállalkozó ne kopasszon meg túlzottan :-)

605srdt Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68918

Sziasztok !

 

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok a fűtésszerelés nagy tudósa, de imádok barkácsolni.

A felállás a következő: Van egy nem egészen 70 m2 -es lakásom, amit jelenleg egy C20-as kandallóval fűtök. Ezzel nincs is semmi gondom, soha nem fáztunk még, mármint amikor égett a kandalóban a tűz :-D. A gondot a reggelek okozzák mikor már nem ég és hát hőszigetelés ide, hőszigetelés oda, reggelre azért hűl a lakás. 

Úgy alakult az élet, hogy egy bontásból a Jóisten hozzám vágott egy pár darab fan coilt, pár kisebb radiátort, egy Vaillant gázkazánhoz tartozó 150 literes használati melegvíz tartályt és néhány szelepet meg szivattyút.

Az elképzelés a következő: A kandalló 180 mm es füst csöve köré egy hőcserélő spirál, melyel fűteném a melegvíztartály hőcserélőjét, így az elképzeléseim szerint tudnék némi melegvizet előállítani a tartályban amit amolyan puffer tartályként használnék a rendszerben. Erről a tartályról üzemeltetnék 3 fan coilt a szobákban és konyhában és két kisebb radiátort wc-ben és fürdőben. Ha ugy jobb akkor a fürdőbe is jut fan  coil. Nos szóval az elképzelés ennyi. 

A kérdés: Működhet ilymódon a rendszer vagy felejtős.

 

Ja és hát azt tudni kell pénz az kevés van, lelkesedés annál több.

 

Előre is köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat. 

 

Pisti

 

morgen66 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68917

Nem a legolcsóbb 

 

http://www.homor.hu/unical_kazanok

Előzmény: motorolaj (68910)
ja nyugi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68916

Úgy látom, egy picit átnézik a beírást a censorok, mielött a honlapra kerülhet.

Üdv:

Józsi

ja nyugi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68915

Szia!

Elsőre nézd, hogy légmentes e, légtelenitsed. Ha nincs külön légtelenitő, akkor a felső záródugó, esetleg a felső hollandi.

Üdv:

Józsi 

Előzmény: Antal Norbi (68902)
ja nyugi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68914

Nézd meg elsőre, nem e levegősödött le. Ha nincs légtelenitő, akkor az utsó fenti dugó, esetleg a hollander meglazítása, és visszahuzása.

Üdv:

Józsi

Előzmény: Antal Norbi (68902)
Palási Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68913

 Így igaz !

 Csakhogy korai az öröm, mivel a felülvizsgálat fillérekbe kerül, viszont annak megállapításai által végzegzendő teendők súlyos százezrekbe  és azt már a fogyasztó fogja fizetni !

 Egy gázóra csere alkalmából történő ellenőrzéskor a jó szemű gázos akár 5 perc alatt is kiszúrja a hiányosságokat, leírja, jegyzőkönyvezi ennek költsége majd semmi, de ajavítások amit elrendel naa zt már ti fizetitek.

 

Tény egy társaház  gáz  rendszerének vizsgálata kissé bonyolultabb, de nem egetverő,  főleg ha a javításokkak vetjük össze.

Előzmény: molcajete (68912)
molcajete Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68912

A szolgáltató fizetheti a kazánok felülvizsgálati díját

 

Az egyetemes földgázszolgáltatóra terhelné a csatlakozó vezetékek és a felhasználói berendezések, például a gázkazánok műszaki-biztonsági felülvizsgálatának költségét az Országgyűlés fogyasztóvédelmi bizottságának a rezsicsökkentést tartalmazó törvényjavaslathoz benyújtott módosító indítványa, amelyet a gazdasági és informatikai bizottság is támogatott hétfői ülésén.

 

http://www.penzcentrum.hu/energia/a_szolgaltato_fizetheti_a_kazanok_felulvizsgalati_dijat.1037894.html

mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68911

12kw nál kisebb nagyon nincs, nagyobbat nem érdemes venned sokat fog kapcsolgatni. Melegvíznek pedig indirekt tároló.

Előzmény: motorolaj (68910)
motorolaj Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68910

Értem!

Sértődés ne essék, azt hittem itt tudtok segíteni egy kis útbaigazítással, mivel tök értelmes hozzászólások voltak végig.

De valaki kiszámolta pl. az űrhajók és tengeralattjárók szükséges adatait is és láss csodát, nem volt leírva a könyvekbe és     volt benne sok mi lesz,ha és főleg sok teszemfel :-) 

 

Ok!

Előbb leírtatok mindent, de a válasz  még nem született meg.

Max. 6kW-al kel pótolni a ház hőveszteségét, -15Co külső hőfok esetén.

2-3 kW-al, +4 Co hőm. mellett. 

Jobban teszem fel a kérdést:

3 és 24 kW közötti teljesítményű kombikazánt kell beszereznem. 

Ajánljatok valamit kondenzációs megoldásból, több embernek több a tapasztalata és a megoldás mindig abból jön.

 

Köszi :-)

 

Előzmény: joevagyok68 (68895)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68909

Nem tudtam, hogy ennek van hivatalos hőfoka, de logikusnak tűnik. Viszont nekem jobban tetszene, ha max., min. és átlag teljesítményt is számolnának(jó kérdés hogyan, de biztosan lehetne).

Pl. nekem min. 1kW, max. 4,6kW, átlag 2,96kW volt a teljesítmény igényem a múlt idényben(ezeket mértem).

Épp most írtam az apríték égetős topicban, hogy mára 24óra alatt 8,87kg fűrészpor fogyott folyamatos égés mellett. Ez 106MJ/24óra(12MJ/kg-al számolva(nem teljesen száraz fa)), azaz 1,23kWh.

Fontosnak látnám, hogy ne csak a max, hanem a minimum igényt is tudnia kellene kiszolgálnia a készüléknek. A fejem 15..20kW-ig elmegy és 500W körülire tud visszaszabályozni...

 

Előzmény: joevagyok68 (68895)
nixon70 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68908

Hali!

Az automata légtelenítőket zárd le,lehet ott szív be levegőt.

A radiátornál: zárd el az alsó elzárót,nyitott előremenő szelepnél lazítsd fel a csavarzatot(rongy,vödör,feltörlő legyen!)járó szivattyú mellett ki fog jönni a levegő a csőből.Ha kell, a visszatérővel is csináld meg.(zárod az előremenő szelepet,nyitod a visszát,ugyanúgy a szelepcsavarzatnál engedd ki a levegőt)

A vízutánpótlásról folyamatosan gondoskodj.

Ha így nem megy,hívj szakembert.

Előzmény: ihi007 (68907)
ihi007 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68907

Sziasztok!

Nyitott fütés rendszerem van. 2 évig probléma mentes volt.A minap a 2 utolsó radiátor nem melegedett.5 rétegű 16-os műanyag csővel vannak a radiátorok bekötve.A csövek felül futnak és ugy álltak le a radiátorokhoz.Ugy gondoltam,hogy valószínüleg levegős lehetett a rendszer megbontottam és beiktattam két automata légtelenítő szelepet/a kazánnál is van kettő /. Ám azóta  feltöltés után rosszabodott a helyzet ugyanis most már az egész házban nincs fütés.A kiegyenlítő tartályon tele van, de mégsem kezd el keringeni a rendszer a szivattyú szörcsögve müködik gondolm levegős és ez miatt nem fordul át a víz.Egyszerűen nem tudom légteleníteni a csöveket.Gyanítom /mivel felül futnak a falba/ nincsenek megfelelöen lejtetve. Ma azt próbáltam ,hogy leszedtem a visszatérőről a szivattyú egyik csatlakozóját és a kazán töltőről hálózati vizzel megnyomattam a rendszert bízva abban,hogy az talán kiviszi a levegőt,de nem sikerült.

KÉRLEK BENNETEKET SEGITSETEK !

Már elég hidegek vannak füteni kellene de....

Lacivill Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68906

Kezd azal, hogy a közelieknél zársz az alsó torlón.

Előzmény: Antal Norbi (68904)
t.zsolti Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68905

immergas victrix 12 ,  1,9-12kw

Előzmény: motorolaj (68890)
Antal Norbi Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68904

köszi 

 

sokat segítettél::))

 

Előzmény: gmkiev (68903)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68903

Ettől kicsit összetettebb egy ilyen baki!

Első körben vágd nyakon aki csinálta!

Utána hívj olyat aki érti is amit csinál.

 

Előzmény: Antal Norbi (68902)
Antal Norbi Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68902

sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni.

családi házban plusz ráadiátorok lettek bekötve, azóta az utolsó pár radiátor nem fordul meg rendesen.

 

ha plusz keringető szivattyút akarok bekötni azt az előre vagy a visszatéröbe kössem be?

 

 

Köszi a válaszokat 

 

norbi

 

Elementes Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68901

Sziasztok!

 

Adott egy feltöltött radiátoros rendszer 1,6 b nyomáson de az érték lecsökken 1,1 b nyomásra.

Se csöpögés se szivárgás. Kazán(kondenzáviós fali) nem üzemel jelenleg....

Ez rendben van, vagy gond van a rendszerrel?

Elementes Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68900

Sziasztok,

 

adott egy feltöltött radiátoros rendszer 1,6 b nyomáson. Miért van az, hogy a nyomás lecsökken 1,1 b-ra?

Se csöpögés se szivárgás. Kazán nem üzemel (gáz kondenzációs)....

Ez normális jelenség vagy valami hiba van a rendszerben?

G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68899

Ma találtak a kazánom gázszelepébe fél marék eps-t.Mostmár tényleg tudom mi az a moduláció... :))))))))

mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68898

Akkor éjjel nappal megy a kazán és a ház lassan elkezd kihűlni. Azért lassan mert van pár tonna felmelegített fala, födéme (hőtároló tömege). Kétlem hogy itt túl sokáig lenne -30 -40°C .

Előzmény: joevagyok68 (68896)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68897

Ha hozzáértő számolta ki akkor MSZ-04.140-3/87 szerint számolta :) Földrajzi elhelyezkedés szerint vagy -11 vagy -15 re.

Előzmény: Totya3 (68891)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 68896

És ha 1x bejön egy -30...-40 fokos hideg..

Mármint a -15(-20) fokra számolthoz képest....

Akkor mikor max ?

:-))

Előzmény: gabrielke (68892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!