Keresés

Részletes keresés

Keno1982 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 68853

Sziasztok!

 

Előre hagyom, abszolút 0 a tudásom a gázkazánokról...

 

Gázkazános lakásba költöztem. Egy régi FÉG kazán van a rendszerben. Mérnöki szemmel nem így képzelek el egy hatékony fűtést, ezért kérnék kis segítséget.

Úgy gondolom létezhet olyan kazán, amin beállítom, hogy hány fokos vizet szeretnék a fűtésrendszerben (pl 65°C), majd a kazán ezt nem úgy kezeli le, mint az enyém, hogy ki be kapcsolgat percenként, hanem ha eléri, vagy megközelíti a kívánt hőfokot, akkor a gázlángot kezdi el szabályozni. (leveszi takarékra, mint a gáztűzhelyen) Amíg a termosztát azt ne mmondja, hogy elértük a hőmérsékletet, addig tartja nekem a beállított vízhőmérsékletet.

 

Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem ez jobb megoldás lehet a gázmennyiség csökkentésére. Esetleg ha létezik ilyen kazán, akkor egy típust megköszönnék, hogy utána olvashassak kicsit.

 

Vagy ha az ötlet teljesen elvetemült, akkor azt is mondjátok meg légyszives!

 

Köszi,

 

András

ArpiCBR Creative Commons License 2013.10.06 0 0 68852

Igen, így képzelem, meg ezt mondta az egyik szerelő is. Ha beszagolok érződik hogy az a cső az a cső....

Arra gondoltam még hogy a sok kis szorgos pókocska esetleg jól beszőtte és ezért nem áramlik kellően befele a levegő, de ezt elvetette a szaki.

 

Passz.

Előzmény: szigma1 (68846)
ArpiCBR Creative Commons License 2013.10.06 0 0 68851

Azt nem tudom nekem hol csatlakozhat be és nem is tudom hogyan tudnám megnézni....

A 110es teljes keresztmetszeté gondolatom szerint akár a víz is kitöltheti amikor nekizúdul az öblítővíz. Nem?

Viszont ami  legérdekesebb hogy többnyire csak úgy van ez a gond, hogy reggelre megy le. Este pedig nincs használatban semmi. Gondoltam ezért hogy valami városi szennyvízvezeték malőr lehet, és ez generál vákumot, dehát erre meg ott lenne a vasfedlapos akna a kertben, ami ugye nem zár tökéletesen, és ott is kaphat némi levegőt, meg ugye ott a padlásra kivezetett 110es szellőző. Amúgy a cseréphez nincs közel, van még függőlegesen vagy 4-5 méter, meg vízszintesen is:)

Azt nem nagyon hinném hogy leszükül valahol, legalábbis direkt tuti nem. Max lehet valami lerakódás itt-ott, amit mondtam is a szakiknak, mikor próbálták megfejteni a dolgot, de azzal lett elvetve ez, hogy akkor gyakrabban és rendszeresen jelentkezne ez a gond, nem csak úgy össze vissza időpontokban.

Azért köszönöm a tippeket.

Előzmény: latolgato (68836)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.06 0 0 68850

A feladat meghatározása nélkül, bármelyiket választhatod!

Biztosan gázzal akarsz fűteni, vizet melegíteni????

Előzmény: Maisbitte (68849)
Maisbitte Creative Commons License 2013.10.06 0 0 68849

Sziasztok,

 

A segítségeteket kérem gázkazán választással kapcsolatban:

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Immergas Nike Mythos 24 kW kéményes kombi gázkazán

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Bosch ZS 24-2 KE 24 kW kéményes fűtő gázkazán

 

st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Bosch ZW 24-2 KE 24 kW kéményes kombi gázkazán

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Vaillant atmoTEC pro VUW 240/3-3 XE 24 kW kéményes kombi gázkazán

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Radiant R20 E Elite 24 kW kéményes fűtő gázkazán

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Unical Eve 05 CTN 24 F MET 24 kW kéményes kombi gázkazán

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Unical Eve 05 CTN 24 F GPL 24 kW kéményes kombi gázkazán

 

Ezek közül melyiket válasszuk, melyiket ajánljátok?

 

Illetve, kombi vagy fűtő gázkazánt vegyünk?

 

 

 

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68848

A gázok hőtágulása miatt minél hidegebb annál jobban jársz mert te köbmétert után fizetsz, de inkább a bejövő nyomás miatt érdemesebb aggódni mert az szinte sosem éri el a 20mbar-t és ugye 1köbméter 18mbar-os nyomású gázban kevesebb gázmolekula van.(ezért lehet megcsinálni azt az okosságot,hogy a nyomás csökkentőt túlnyomásos dobozba teszik, vagy csak a légköri nyomás belépő pontjára csővel és valamilyen kicsi akvárium pumpával megnyomatják és máris spóróltak 25-60%-ot a számlán)DE EZT NE PRÓBÁLD KI mert ha túl jól sikerül akkor min. kinyílik a gázora max . repül a kégli!

Előzmény: ja nyugi (68840)
cat5409 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68847

van egy a padláson, 23 évet ment, csak azért cseréltem le, mert már snasssssz volt - egyébként ma is működőképes.....

Előzmény: gmkiev (68845)
szigma1 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68846

A padlástérbe vezetet csövön keresztül tudna beáramlani levegő ha vákum lenne a szenynvíz csőbe?

Előzmény: ArpiCBR (68826)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68845

Érdekes, az A'§ nekem kimaradt az életemből.

40 év alatt 3 db.-ot ha javítottam!

(nem hiányzik)   :)))))

Előzmény: sjohn (68844)
sjohn Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68844

Múzeumban jártál?

Nem is olyan retro, mert tegnap előtt A10-est javítottam.

Előzmény: gmkiev (68843)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68843

 

Mai retro!

 

mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68842

A gázcső szigetelése nem hiszem, hogy befolyásolná a fogyasztást(mérhető szinten). A bányalég pedig szintén metán mint a földgáz, a fűtőértékét nem tudom, de igazából "gázbányában" sem voltam még..

De amúgy változik a szolgáltatott gáz fűtőértéke amit elvileg a szolgáltató közöl is. De nem akkora mértékben hogy az észelhető lenne.

Előzmény: ja nyugi (68840)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68841

akkor nem sok a 15m3. ZÉRÓT csak akkor fog ha kikapcsolod... :D 

Előzmény: fehér lászló89 (68839)
ja nyugi Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68840

De biztos, hogy hidegebb lett.

Éppen ezen filozom, hogy vajjon a két méter magasban menő szigetelés nélküli (tudom, hogy nem szabad szígetelni.) gázcső hossza, átmérője, hőmérséklete vajon milyen irányba befolyásolja a mindenkori gázfogyasztást?

Az előbb ellenőriztem a számításaim eredményét.

El írtam két dátumot, ezért fals lett az eredmény.
Két dátumot is más hónapnak írtam be. 
Nem tudom egzakt módon bizonyitani.
Sok változós tételekből áll össze a fogyasztásunk, bárcsak melegviz, és sütés- főzés.

 

Az összeseküvés elmélet a mindenkori hatalom bélyege.

Minden esetre, arra nincs garancia, hogy a bányába lenyomott gáz feldúsulva  a bányaléggel az ugyanolyan fűtöértékü legyen, mint, amit lenyomtak. A bányalég, alacsonyabb fűtöértékű. 

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: mjevsrsh (68832)
fehér lászló89 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68839

Hello !!

Köszönöm a válaszod 20.á-tól fogyott el mai napig és ketten alkotunk csak családot még eddig.

Teljesen nyitva vannak a radiátorok most az előre menő viz 45o de igy sokszor be kapcsol rövid időre és sokára fűti fel a lakást 22ora.

 

Előzmény: G.b.Reload (68835)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68838

"Kvázi" lehet olcsóbban úszod meg az ajándékozást, mert úgy nem kell hat hónap szavatosságot adnod rá!

Bár ezt is úgy rendeli a törvény, hogy ebben az esetben is jár az ajándékozottnak.

A többit a fantáziádra bízom.

Előzmény: Törölt nick (68837)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68837

Hát nem tudom, szerintem elég nyomós indok, hogy a gáz ára számunkra megfizethetetlen magasságokba emelkedett, elég nagy a kontraszt az ingyen fához képest. Még a fólia is rajta van a gépen, legföljebb a pókhálókat szedem ki belőle, mielőtt eladásra kínálom, három év kikapcsolva állás után biztos van benne egy-kettő. De hát ha olyan alacsony áron adnám el, akkor annyi erővel akár el is ajándékozhatnám, csak hogy ne foglalja a helyet... De komolyan, kvázi eladhatatlanak a használt cirkók?

Előzmény: gmkiev (68834)
latolgato Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68836

 Arra gondolok, biztos kiszellőző, az a cső és honnan inditotta aki beépítette? Szóval megy le az anyag, mennyiségtől függően ekkor vákum keletkezik-het, erre szoktak beszellőzőt beépíteni, magyarul 1 kis visszacsapó szeleppel ellátott pvc. idom. Nekem ez van a padláson a 32-es pvc csőre helyezve. ha nincs ez a szellőző akkor ki-be jár a levegő. De lehet üresen is hagyni, ekkor ha közel a cserép, télen, arra csapódik a pára és idővel széthullik a pld. cserép. Az enyém a csésze alatt lett egyből ágaztatva  a padlás felé. Azon is el kell gondolkodni, hogy mi az ami a 110-es pvc cső teljes méretét kitölti, mert ekkor keletkezhet a vákum. Esetleg leszűkül valahol?

Előzmény: ArpiCBR (68826)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68835

Üdv.

 

Pár nap=2-3 nap ? Melegvízet is ad több személynek?

Nekem 15m3 szept 28.-a és pont ma között fogyott, (100nm jól szigetelt).

Lehet rajta állítani visszavenni a teljesítményéből, akkor lassabban fűt fel. (p7)

 

Előzmény: fehér lászló89 (68828)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68834

De! Csak senki sem hiszi, hogy meg voltak vele elégedve és mégis eladják.

Előzmény: Törölt nick (68827)
5738g Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68833

Az is lehet, hogy a vízmelegítő  hőcserélőjét ki kellene savazni!

Előzmény: ja nyugi (68830)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68832

Az nem lehet, hogy közben hidegebb lett kint? Ebből adódóan a vezetékes víz is hidegebb lett?

Előzmény: ja nyugi (68830)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68831

Önnek pedig ezt a fórumot ajánlanám:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9211057

 

Előzmény: ja nyugi (68830)
ja nyugi Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68830

Uram, szerintem  a szolgáltatott gáz fütőértékénél kellene a probléma gyökerét keresni.

Én ugyan csak egy fogyasztó vagyok, ebből a szempontból, de észre kellett vennem, hogy a ZV4-ből kiengegedett maximális hőfokra feltolt hőmérséklet mellett, az eddigi forróviz helyett csak langyos viz folyik 10-15 liter kiengedése után is.

Megnézve az átlagfogyasztás emlkedését, az eddigi 0,9 napi átlag helyett 1,297 köbméter napi fogyasztás jelentkezett, az utolsó 47 napban.

Üdv:

Józsi

Előzmény: fehér lászló89 (68828)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68829

3 radiátorra 24kW...

 

Állítsd alacsonyra az előremenőt. A szivattyút ha lehet akkor magas fordulatszámra úgy talán nem kapcsol annyit, vagy ha ezt nem lehet akkor a radiátorokra engedj több vizet(nyiss a beszabályzószelepeken). Ha így is ki be kapcsol akkor marad a 60°C os előremenő.

 

Hosszútávon ha nagyon zavar akkor kisebb kazán indirekt tárolóval. Sajnos igazából csak ennyit tudsz tenni. Majd ha már hidegebbek lesznek akkor kevesebbet kapcsol.

Előzmény: fehér lászló89 (68828)
fehér lászló89 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68828

Jó napot uraim !!!

 

Azt szeretném önöktől kérdezni hogy Radiant Elite RBS 24 kazánnál mi a megfelelő előremenő víznek a hőmérséklete hogy ne fogyaszon sokat.Budapest társasházban van műanyag nyilászárókkal felszerelt lakásban 3 db lemez radiátorral.Ha azt akarom hogy gyorsan meleg legyen akkor 60 fokon szoktam fűteni de elvileg ezeknek a kazánoknak 40-45 fok  a jó csak nekem akkor ki be kapcsol.Tippeket tanácsokat nagyon várom pár nap alatt 15 köbméter gáz ment el.

 

Válaszokat előre is köszönöm !!!

 

üdv laci

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68827

25-40? Nem túl nagy értékcsökkenés az egy újszerű állapotban lévő kombi cirkóért, amit 151-ért vettünk? Amikor mi még hat éve használt 28 KW-osat kerestünk, 30-ért csak pusztulatokat találtunk, azóta meg volt még egy kis infláció is.

Előzmény: gmkiev (68818)
ArpiCBR Creative Commons License 2013.10.05 0 0 68826

Sziasztok!

Nekem egy szennyvízelvezetési gondom akadt. Nem újkeletű már, tapasztaltuk már korábban de most már eléggé idegesít és a környezetemben eddig senki sem tudta a megoldást.

Családi házról van szó, 2 szintes. A gond pedig, hogy teljesen rendszertelenül eltűnik a wc bűzzárójából a víz, és ugye nagyon büdös lesz. Van amikor 2 hónapig semmi, van amikor hetente 2x is megtörténik. Dugulás nincs, szépen lefolyik a cucc mindig, nincs olyan feltorlódik, és szépen lassan szivárog el.  Van amikor az emeleti wc-ben van ilyen, van amikor a földszintiben. A padlástérbe ki van vezetve egy 110-es pvc, ami egy kiszellőztető cső a szennyvízvezetékbe, mert amikor beleszagolok hát érződik. Az udvaron egy beton aknába megy ki a szennyvíz, megnéztem, ott sincs semmi gond.

Van valakinek ötlete?

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 68825

Így már érthető, mert zavarszűrésre, szikrázás ellen 4,7 µ túl sok is lenne, arra kisebbet szokás alkalmazni. Ezért azt a részét rögtön utána már legszívesebben töröltem volna a hozzászólásomból.

Előzmény: molcajete (68823)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 68824

Szia! Amit írtál az rendben van. Én úgy értettem a történtek után, hogy olyan funkciót hiányoltak, ami nem is létezett soha. Az utókerigetés csak a cirko termosztát lekapcsolásakor van(vízhőfok túllendülés), a szoba termosztát lekapcsolásakor nincs. Tehát valószínű nem ment tönkre semmi, csak félre érés volt.

Előzmény: Törölt nick (68821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!