Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66322

kivágod és ujjracsövezed azt az 0,5- 1m-t  , pvc -t húzol rá ,

vagy ha ez nem megy és saját kézzel akarod megoldani ahhoz is kell egy - két szerszám .

Előzmény: halaloszto (66320)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66321

Akkor vedd le a logót, és vidd el a burkolatot egy autófényezőhöz!

Kevésbé igényésen magad lecsiszolod, és lemázolod :)

Előzmény: <Tycoon> (66312)
halaloszto Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66320

persze hogy vedocsobe kell tenni, de mostmar cseszhetem. azert idegolo a dolog, mert ugytunik hogy szep sorban minden falattoresnel szet fog rohadni? 

 

tulajdonkeppen 30 evig problemamentes volt. mondhatnank hogy elerte az elettartama veget. ez ok is, csak mi a fenet csinaljon vele az ember? uj rendszert nem igazan eri meg ebbe a szazeves valyoghazba csinalni. de ezt a regit javitgatni is sokba kerul es idegolo. 

 

Vajk

Előzmény: gmkiev (66316)
t.zsolti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66319

vagy vascső volt  ( ha volt ) és az is lekorrodált már

Előzmény: gmkiev (66316)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66318

Van némi rálátásom az építőiparra, megszoktam az agyament hülye törvényeket, amiket aztán fél év múlva megváltoztatnak, csak tisztában akartam lenni avval, hogy ez valóban így van-e, vagy én értettem félre. Tehát valóban így van?

Előzmény: gmkiev (66315)
t.zsolti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66317

előbb meg kell szüntetni az okot ( ráfolyik a víz )

Előzmény: <Tycoon> (66303)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66316

Én úgy tanultam, hogy mindig védőcsőbe kell tenni faláttörés esetén.

 

Előzmény: t.zsolti (66314)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66315

"  Ez nem tűnik túl logikusnak."

 

Ki beszél itt (bármely téren) logikáról?

Hozzá nem értő, dilettáns "sisere" had erőfitogtatásáról van szó.

Természetesen a mi, ilettve a ti zsebetekre!

Előzmény: vikiviki (66310)
t.zsolti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66314

ha nedves volt a vájog a lyukadás előtt, akkor a fal a hibás a dologban, ezért célszerű védőcsőbe rakni a faláttőréseknél a vezetéket

Előzmény: halaloszto (66272)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66313

nem volt aluminium a falba? Vagy timföld?:) 

Előzmény: halaloszto (66301)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66312

Vaillant szerint nem való nedves közegbe.

Szerintem szarul rakták rá a logót, mert érdekes módon csak a logó környékén és alatta rozsdásodik máshol nem.  És igen, amikor tusolsz akkor a logó peremén megáll a víz és előbb utóbb kirozsdásítja :(

Előzmény: Lacivill (66307)
John_locke Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66311

 

"a junkerset meg úgy is drágának fogod találni de az 4,8kw-tól indulnak boscht meg ne vegyél mert sz@r"

 

A Bosch és a Junkers egy és ugyanaz már kb 3 éve.

Előzmény: citcat 18-16v (66255)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66310

Kérdés: ha az ember cserél egy db. gázkazánt, onnantól fogva nem lehet a házban semmiféle gázos gépezet (bojler, gáztűzhely, gázos öngyújtó:), ami nem kintről, hanem a ház légterméből veszi ki a zoxigént? 

Ez nem tűnik túl logikusnak. Most van a jelenlegi helyzet: veterán állókazán (bentől veszi, égéstermék kintre megy), három gázbojler (bentről veszi, égéstermék bent marad), egy gáztűzhely (bentről veszi, égéstermék bent marad). Ha csak a kazán az új beszerelés, akkor miért nem maradhat a többi úgy, ahogy van? Tehát miért kéne átépíteni a gázbojlereket is csak azért, mert beraknánk egy kazánt, ami turbós vagy kondenzációs, az oxigén szempontjából asszem tökmindegy? 

Előzmény: citcat 18-16v (66280)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66309

Első körben kerestem egy gázszerelő embert, aki állítólag jó szaki, ő mond a rendszerről valamit, hogy mit hogyan kéne csinálni. (Veszprémben van a ház). Aztán majd valami lesz, beszámolok róla:) 

Előzmény: Lá Kreacione (66304)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66308

Az ötlet egyébként nem rossz, hogy cikket kéne írni ebből a felújításból, csak ahhoz kellene legalább egy riportalany, aki lektorálná is, mert az elég nyilvánvaló, hogy nem értek a témához. Mondjuk kérdezni tudok, mint egy vallatótiszt, mint lentebb kiderült :D

Plusz ehhez nem ártana, ha legalább minimális rálátásom lenne a modernebb rendszerekere is (a PLC-s vezérlésre, kazántechnológira pl), mert összehasonlítani csak úgy lehet, ha tudjuk, mi a kiinduló állapot, tudjuk, hogy mit tudna egy igazán modern rendszer és tudjuk, hogy mi az a nagyjábóli kompromisszum, amit érdemes kihozni. 

De amúgy tényleg érdekes lenne egy ilyen cikk, csak egyáltalán nem szakterületem, totál laikus vagyok a témához. Anno volt egy "kalorikus gépek és rendszerek" jegyzetem a főiskolán, múltkor kerestem valami tök mást, belenéztem ebbe a könyvbe, aztán elborzadva csuktam össze. És ez már 10 éves, tehát tuti elavult:)

 

Valaki vállalja a riportalanyságot némi ingyen reklámért cserébe, vagy majd ezt is a Construmán?:) Azért nem akarok pl. egy Vaillantot vagy egy Junkers-t megkérdezni a témáról, mert félő, hogy ingyenPR-cikk lenne csak belőle. 

Előzmény: Dunit (66286)
Lacivill Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66307

Szerintem annak kéne utána nézni, hogy mitől lett rozsdás.

Előzmény: <Tycoon> (66303)
Lá Kreacione Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66306

 valószinű un. lyukkorózióvak állsz szemben !!

 És a vályog sohasem tök száraz !!

Előzmény: halaloszto (66301)
csicso76 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66305

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem!

chaffoteaux et maury elexia comfort kazánánom van.Sokszor áll ki a kazán reset-re, újra kell indítani, ilyenkor a fűtés is leáll.Kihívtam szerelőt, aki szerint a vezérlő panel miatt van a hiba, de ezt ök nem tudják, akarják javítani, cserélni kellene, de áz ára horribilis, ezért kérdezem hogy, és hol lehet javítani ezt a vezérlőpanelt?Aki tud írjon, megköszönöm a segítséget

Lá Kreacione Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66304

Viki !

még egy napja sem foglakozol itt a témával tehát van időd !

Írod :

 

nem én vagyok a döntéshozó, én csak a döntéselőkészítő vagyok:)

 

A szüleid a döntéshozók, te segítesz neki.

Van egy többszintes ház - ugyan nem írtad hány / szuterén, földszint, 1. e m. lehet ez úgy 120 - 160 m2 /

Van egy régi un. vastagcsöves, gázkazános rendszeretek. Ez valamikor etázs fűtés lehetett, majd később egy gázkazán lett telepítve, az is már vagy 20 éve.

Vannak problémák, ezeket próbálod elemezni ,segítséget kérni itt, van is rá válasz csakhogy elvesznel a részletekben.

Tehát el kell dönteni, hogy az egész rendszer új lesz, vagy csak a régit igazítsátok.

De mi a probléma ? nem tetszik akkor tényleg ki kell dobni, ha más akkor lehet változtatni. A radiátorokról és a vastagcsöves rendszerről. Az sok vízet tartalmaz, akár 600 -800 litert is, de mi ezzel a baj ? A modern radiátorokkal épített, a vékony csövekkel vezetett viszont kb. ilyen háznál úgy 100 - 140 litert.

Azok az öntöttvas radiátorok tény, hogy nehezek . Néha két ember is kevés a helyre tevéshez, azonkivük mi a baj vele. Az nem igaz hogy sok hőt tárol, az semmi a házban tárolthoz képest. Persze ha nem tetszik, az ellen nincs orvosság ! Vagy ha folyik, az ellen sincs kidobáson kivül más megoldás .

 

 

"és zárom le a radiátort, még mindig önti a meleget jó egy óráig...:-/" az a jó, de azért kizárt hogy egy 40 -45 liter víz és egy 30 kg vas ennyi idő alatt ne hülne ki. Ez egy téves észlelés. Az a hőmennyiség is jelentéktelen a szoba összhőjéhez képest, amit az lead a kihűlése során. Mondjuk hűl 70 fokról 22 fokra.

Ez mint írtam egy pszihikai tévedés, mint az is amikor valaki bemegy egy rendesen kifűtött szobába és tapogatja a radiátorokat és mivel hidegek, azt állítja, hogy hideg van - pedig a szoba momentán pont 23 fokos. Ez persze nem rátok vonatkozik.

Nos elsőként azt kell a döntéshozóknak eldönteni, hogy kitakarítják a egész fűtési rendszert - kazánostúl, csövestül, radiátorostól és építtetnek egy új modern rendszert. kb. 1 milla.

Kondenzációs kazánnal, vékony csövekkel, modern, nem nehéz radiátorokkal és kevés vizzel. Az hogy az egyes szobák hogyan lesznek kifűtve, szabályozás és radiátor méret kérdése.

De lehet nem is olyan rossz az a rendszer, némi igazítássl rendbe lehet hozni.

Előzmény: vikiviki (66249)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66303

Sziasztok

 

Van egy Vaillant thermoTOP plus - VUW 200 típusú kazánom aminek a fém burkolata a logó környékén elkezdett rozsdásodni.

 

 

 

Megkérdeztem a Vaillant-ot ahol azt mondták hogy 50 ezer körül van egy ilyen burkolat, de keressek gázszerelőket, mert valahol lehet kapni újjonan utángyártottatt 8-10 ezerért, vagy használtat 3-5 ezerért.

 

 

Kérdésem az lenne, hogy menthető-e ez a rozsdásodás, ha ledrótkefézem és lefestem valamilyen hasonló festékkel (gondolom nem lesz szép, és csak szívás lesz vele)

 

Tudnátok ajánlani valami helyet, vagy szakit aki ilyen burkolatokkal foglalkozik?  Mibe kerül egy ilyen cseréje?

(meg az se árt, ha gázszerelő, mert akkor kitisztítattnám a már 4 éve ki nem takarított kazánomat, mert egyre többször fagy le a rendszer + van egy Mora gáztűzhely is amit be kéne szabályozni majd)

 

Segítségetek köszönöm. 

ledorgol Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66302

Köszi a választ. De itt van egy földszinti és egy emeleti lakás . Az emeleti már be van kötve. Én azt szeretném, hogy a csonktól lehessen bekötni az alsó lakást. Mivel a gázcsonk kiépítéséért én már fizettem annó. Akkor ilyen elosztó nem létezik amit a csonkra lehet feltenni és onnan úgy elvezetni ahogy Én szeretném. Akkor elvileg elé ha a mérő előtt a csövet megbontani és onnan elvezetni ?

Előzmény: Brikk stone (66299)
halaloszto Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66301

Megkeresem a kepet amit csinaltam a csorol amit ket eve csereltek ki. El is volt vekonyodva, meg borsonyi lukak mindenfele. Kivulrol. A falba ugye festes nelkul kerult, es valahogy a valyogban megette valami. De nem ertem hogy mi, a fal elvileg szaraz. Onnantol hogy van egy kicsi luk, onnantol ok hogy azik a fal, es megeszi a rozsda a csovet.

 

Ahol falon kivul van, ott minden ujszeruen nez ki.

 

Ebbol a bcg-bol mennyi kellene egy saccra 200literes rendszerhez? (6 nagy lemez tagos radiator - vagy 90 magas es masfel meter hosszu, 2 kicsi, 2 colos csovek, vegyeskazan.)

 

Vajk

Előzmény: citcat 18-16v (66278)
Brikk stone Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66300

 Hol van az előírva hogy hány dugalj kell egy házba ?

Előzmény: citcat 18-16v (66293)
Brikk stone Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66299

 Úgy hogy először engedélyt kérsz a második fogyasztó belépésére ( ha az első már üzemel )  kb. 60 eft,  majd terveket készítetsz,  azt engedélyezik és megbizol egy gázszerelőt  és fizetsz  !

 Műszakilag nagyon egyszerű  - kétfelé ázazik  a  mérők előtti acélcső !!

 Kitől kéred az engedélyt ? Hát a gázhálózat tulajdonosától!!

 Családiházas övezetekben nagyon gyakori megoldás ! Amikor gázosítottak az egyik lakás tulajánok tettszett a gáz,  bevezettete,  a másik ózdkodott vagy pénze nem volt  - később meggondolta magát.  Aztán jó 10 évmúlva  ő is csatlakozott,  pénzért !!

 Az ilyen cs. házas övezetekben sok az un. szétdarabolt lakás.

Előzmény: ledorgol (66297)
Brikk stone Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66298

 És hány olyan háztartás van ahol ez nincs ?

 Ok. ez a modern megoldás ! Mint D. ba'átom írta, vagy 15 éve már van EPH. Rendben !

 Még az is elmegy hogy egy vizeshelyiségben  kell Fi relés áram kör, de egy gáztűzhelyhez ??

Előzmény: Lacivill (66290)
ledorgol Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66297

Üdvözlet !

Egy olyan kérdésem lenne ,hogy egy gázcsonk van és azt két lakáshoz lett kiépítve.

Ezt hogyan és milyen eszközzel lehet megoldani (kettéosztani)?

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66296

HD 60364-5-53 szabvány

Előzmény: Lacivill (66294)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66295

A malyer vill nagykerben kaptam egy szerelőtől , de csak új építésű házaknál kell.

Előzmény: Lacivill (66294)
Lacivill Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66294

???? Ilyet hol találtál?

Előzmény: citcat 18-16v (66293)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66293

Ja most nézegetem az új villanyszerelési szabályokat, ez őrület azt írja,hogy 2db!konektoronként kell év relé?!!Ki az aki ezt ki tudja fizetni nem a relé sok hanem külön vezetékelni!

Előzmény: Lacivill (66290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!