Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66061

 ha a szerelőnek kell beszerezni azt általában boltból teszi mert arra nem kell várni és ott drágábban adják és el is kell a boltig menni,

 

Iszonyat nagy marhaság, már bocs.

Pont fordítva.

A mocskos W...t, 53400 Forintért adja azt a mágnesszelepet, amit boltban 21.300 Forintért adnak, pusztán az a varázslat az egészben, hogy a mágnesszelep gyártója. direkte a cégnek, W....t-os lgóval ellátott dobozba szállítja ugyanazt a szutykot és a szerelő előtted bontja ki és közli, hogy ezt csak neked csak most...


Előzmény: citcat 18-16v (66052)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66060

25 > csatlakozó mérete ?? talán, de nem biztos

60 > emelési magasság (wilonál méterben ott 25/6 van, Grnál dm-ben)

180 > beépítési méret 180mm (hossza)

Előzmény: Zsal (66059)
Zsal Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66059

Bocsánat, de az előbb még egy fontos kérdés lemaradt amivel nem vagyok tisztában. A szivattyúknál márkafüggetlenül mit jelent a következő jelölés:

 

(Grundfos) ups 25-60 180

Előzmény: Zsal (66058)
Zsal Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66058

Sziasztok!

 

Azt mondja meg nekem valaki, hogy az mitől lehet ha megy a mosógép és elkezd szivattyúzni, a falban a csövek erősen "morognak". Egyrészt ez nagyon idegesítő tud lenni, másrészt félek, hogy előbb-utóbb esetleg szívárgáshoz fog vezetni. Találkozott már valaki hasonló tünettel? Ha igen akkor van erre valami megoldás emivel ki lehet küszöbölni?

 

Üdv.

joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66057

"Akkor mi az az ár-érték arány definíció?"

Ugyan az mint az autónál-motornál !

Neked milyen motorod is van ?

Úgy emlékszem nem keeway...tehát neked tudnod kell !   :-))))

 

Előzmény: gmkiev (66043)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66056

"sunier olcsóbb és jobb a szervize az ariston kevesebbet fogyaszt,"

Ezt honnan lehet tudni ?

Mármint a "kevesebbet fogyaszt" ...

Van olyan hely ahol 1-1 ilyen van felszerelve ugyan abban a lakásban és ugyan arra "rendszerre" ? És felváltva  múködnek ? Természetesen ugyan olyan időjárási körülmények (szél, benapozás,külsőhőm) között...

Vagy honnan ? 

Előzmény: citcat 18-16v (66039)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66055

"Joe fejből megmondja neked a méretét is :D"

 

Most akkor kóstolgatsz, és diszkriminálsz , hogy így írtad a joe-t? 

OMbuccmann lesz a vége !!  :-))


"fejből megmondja neked a méretét is"

Csak akkor ha válaszol a szokásos kérdésre !

"Mennyi volt a gázfogyasztása a leghidegebb napokon egy nap alatt (csak gázzal fűtve), illetve mennyi időt szeretn áthidalni a pufferból fűtve ?"

Előzmény: mjevsrsh (66029)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66054

Kazán típus alapján nem lehet,mert a gyárban mindíg változtatnak attól függően hogy épp honnan vehet olcsóbban vagy talán a széljérás miatt....

Előzmény: runner 125 (66053)
runner 125 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66053

Ok, világos, csak azt hittem kazán típus alapján ismered, de max holnap lefotózom.

 

 

Előzmény: citcat 18-16v (66052)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66052

Azt én innen nem tudom mert az eredetit nem láttam de az interneten mindíg olcsóbban lehet megvenni mert ha a szerelőnek kell beszerezni azt általában boltból teszi mert arra nem kell várni és ott drágábban adják és el is kell a boltig menni, ha így nézzük akkor már nem is olyan sok csak azt kell eldönteni hogy mennyire sürgős.

Előzmény: runner 125 (66051)
runner 125 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66051

Szia,

 

Köszi a válaszod.

 

Volt itt egy gázszerelő, azt mondta, hogy ez szar benne: Honeywell gázszelep vk4100c

 

Ő 35-öt mondott az újra + 8k a beszerelés, de qrvára sokalltam, így felírattam vele a típust, gondoltam rákeresek...

 

Itt találtam 20.142FT-ért. Ez ugyanaz, ugye?

 

http://webaruhaz.comtherm.hu/php/wtermresz.php?tid=928

 

Köszi!

 

 

Előzmény: citcat 18-16v (66025)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66050

  Mi újság Komlón ?  A Mama költözik vagy tik ??

Előzmény: Szabi983 (66048)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66049

 A jelenlegi melegvíz gyártásról egy szót sem szóltál :

 

 

 Mosófazékban a tűzhelyen ?

 villanybojlerrel ?  Nappali áram v. vezérelt ??

 

netán egy fali fég vízmelegítővel ?   gázzal !!

 

 

felelőségteljes válaszokat vársz,  ugyanakkor sok mindent elhallgatsz !!

 

 

 Hogy jön így össze az ár /érték arány ??

Előzmény: goji bogyó (66035)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66048

Üdv topikosok,és fórumozok.

Rég írtam,lehet feldobok valami kérdést. :)

Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66047

 Pici lakásokkal példálóztam,  nem hatalmas 'palotákkal '.

Előzmény: citcat 18-16v (66046)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66046

Én mindíg elmondom a megrendelőnek,ha csak 1szobát fűt és használ akkor a konvektor kevesebbet fogyaszt mint egy cirkó de már 2 konvektor használata esetén minimum 40%-kal kevesebb lessz a gázszámla. megbízhatóság szempontjából a fég verhetetlen de fogyasztásból azért már eljárt felette az idő,csakaz elmúlt évben 57db semiát szereltem fel 3db30kw-os thema classic condens 1db 24kw-os thema classic condens 1db semia condens-et egyikkel sem volt gond,ugyanezt a bosch,junkers készülékekről már nem mondhatom el átlag 10-ből1totál sz@r 1 meg a garanciás srác havi stációja.  

Előzmény: Calcitos (66045)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66045

 Nekem van egy ilyen is     a sunier-duval semia...., 2 Radiánt,  2 Fég és kettő  fég -parapet konvektor.

 A fég a nyerő.

De a versenyben nem eccere indultak, más pályán így összehasonlítás nem lehet !!

 De az infók  : a fégek 20 évesek az egyik radiánt  8 év után kinyiffant,   végleg, a másik még birja a vessenyt 7 éves,   a parapet konvektorok meg kis jóindulattal örök életűek.

 

 Azért dobják ki az emberek (kov. ) mert csúnya és piszkos és elhiszik azt a rágalmat , hogy nagyon sokat fogyaszt. Amiben van valami, de egy 39 - 42   m2 -es  lakásban ilyeneket likvidálni pénz pocséklás. De ha valakinek van pénze,  hát csinálja !!

Előzmény: citcat 18-16v (66039)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66044

Majdnem elfelejtettem ha gyüjtő kéményed van akkor marad a mika és a vízmelegítő az úgy a leg olcsóbb!

Előzmény: goji bogyó (66035)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66043

Amiket felsoroltál, egytől egyig mindegyikre igaz.

Az alkatrész léte, a szervizes fügvénye, nem a gyártóé, terméké!

A külső hőmérséklet érzeékelő meg már a nagymamám asztali tűzhelyében is helyet kapott.

Ha kinn hidegebbre fordult, több, ha melegebbre akkor kevesebb csutkaízíket rakott a tűzre! :)

 

Akkor mi az az ár-érték arány definíció?

 

Előzmény: citcat 18-16v (66041)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66042

 " hogy miután eleve gázfűtéses a ház, így eredendően béleltek a kémények és avval nekem már nem kell foglalkoznom." 

 

 ahogy a móricka elképzeli

 Azok a bélések  már nem jók egy új , valószinűleg   sőt biztos hogy zárt égésterű  túrbós  kazánhoz. Teljesen másféle kell. Írtad, hogy falifűtők és vízmelegítő van azokba kötve - annak jó,  de nem egy új kazánhoz. Azon lehet tökölni, hogy szétválasztott lesz é vagy cső a csőben,  máson nem !!

Előzmény: goji bogyó (66034)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66041

Az értékét sokféle képpen kell nézni PL:ha karácsony előtt bedöglik mert az egyik idióta szomszéd elcseszi a ház elektromos betápjában a null bontó sint és kiég gyakorlatilag minden ami be volt kapcsolva és acirkód szervize azt mondja hogy csak január 5 után tud alkatrészt hozni mert bezárnak az nem kicsit ront a készülék értékén,de ide vehetjük azt is hogy milyen tudással rendelkezik a cucc mert az sem minegy,hogy lehet-e rácsatlakoztatni külső hőm. adót vagy nem,ionizációs,teljesítmény szabályzás,stb.

Előzmény: gmkiev (66037)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66040

 Ezen én is sokat töprengek, de setét ló eddig még mindig . Sokat használt kifejezés, de szerintem nem egzakt. Én pl. soha sem használom !!

 

 

 Ja most talán egy pl. egy kémény seprői szakvélemény kb. 38 eft,  ennyi az ára  az értéke majd a nulla, legtöbbször annyi ír hogy a ventillátor kinyomja a füstöt a ha nem  túl hosszú a füstcsatorna. A gyártó pontosan megadja  mit tud a kazánja, a bélelő és  a gáztervező ha csak nem hülye eleve nemcsinál / nem tervez olyant,  ahol ez a feltétel nem teljesül. Az az a füstcsatorna és kémény össz ellenállása nagyobb mint a készülék képessége. pl egy 28 m es   füst csat/kéménynél már nem biztos hogy jó, de egy 4 m-es nél 4 töréssel minek számolgatni,  ránézésre is jó.  (szét választott rendszer  - cső a csőben azért rosszabb )

Előzmény: gmkiev (66037)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66039

Szerintem a most kapható kazánok közül a legjobb ár-érték aránya a sunier-duval semia-nak és az ariston kondenzzációs cirkónak van,a sunier olcsóbb és jobb a szervize az ariston kevesebbet fogyaszt,de volt már úgy hogy két hétig nem volt hozzá vezérlő panel és az is elég sokba került.Akéményt pedig bélelteni kell mert már csak zárt égésterű készüléket szereltehetsz fel és ahoz kell a kéményt csináltatni. A csövezést ha nem tudod a padlóban vinni akkor csak rézcsővel érdemes csináltatni mert azt szebben lehet vezetni és tartósabb is. Aradiátorok kiválasztásakor inkább nagyobbat vegyél mert akkor alacsonyabb előremenő vízhőmérséklettel is kifűtheted a lakást. Ha valami okos meg akarja dumálni,hogy minek ide gázterv+meo azt zavard el,mert 5 évente ellenőrzést kell csináltatni a gázrendszeren és akkor ha nem a gázterv szerinti készülék van ott akkor az nagyon sokba fog kerülni!

Előzmény: goji bogyó (66035)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66038

 Ismétlés a tudás anyja , de nem itt!

 Még mindig csepegteted az infokat. kérték, hogy  a lakás fekvéséről írj többet. Ok 1. emeleti, de feletted van é lakás.

 Ez  hőntartás szemponjából előnyös  ha van legalább még egy , de a kéménynél bonyolítja a dolgot.

 Megint olyanon aggódsz, ami nem igaz, hidd el teljesítményileg nincs probléma, más miatt viszont lehet.  Pl. a melegvíz ellátás bonyolult  , de ez sem biztos. Döntened neked kell.

 

 

  A beruházásod  650 és  950 között lesz sok mindentől függően !    

 

 

 "felelősségteljes válasszal: lenne ilyen????"

  Ezt hogy érted ? ez fórum és nem ingyenes  tanácsadás.

 

 Természesen létezik ez a fogalom,  akkor amikor pénzért kérsz bármilyen tanácsot !!

 

 

 Jogi tanácsot   egészségügyi tanácsot és a többi.  ha valaki véleményt kér akkr az illető azt vagy megfogadja vagy sem.

 Az un. igazságügyi szakértők is csak véleményt mondanak és a biró dönt. Itt most Te vagy a biró !!

 De tudod mit !

 Felkéérsz egy ép gépész tervezőt olyat aki nemcsak gázengedélyezési terveket  készít, hanem járatos a fűtésterevezésben is. Megtervezi   felelőségteljesen, viszont neked kell dönteni ,hogy akkor most mikázol vagy kéményezel.

 Ja ilyen eseteben eleve két terv kell az is pénz  duplán !!

 Viszont árat a tervező se ad legfeljebb egy un. költségbecslést, az is lehet jól eltalált,  de lehet nem. Na mindjárt megnézem  M. földi ba ' átom mit is írt !!

Előzmény: goji bogyó (66035)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66037

Mit jelent az "ár-érték" arány?

Az ár rendben. Mi az érték?

Ha valaki megvilágosítaná lassan fehérbe forduló halántékom alatt leledző nyíló tudatomat!

Köszönöm.

Előzmény: goji bogyó (66035)
Zsal Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66036

Szia!

 

Nagyon köszönöm a gyors választ és a képet ami szemlélteti a megoldást. Örülök, hogy mindig vannak segítőkész emberek! 

 

Üdv.: Zsal

Előzmény: mjevsrsh (66029)
goji bogyó Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66035

goji bogyó válasz | megnéz | könyvjelző 2013.03.28 17:39:44 © (65996)

Sziasztok!

  Hozzáértő szakemberek  válaszát kérném, felelősségteljes válasszal: lenne ilyen???? Egy 60  négyzetméteres  lakás cirkó fűtése hogyan oldható meg legegyszerűbben és legkisebb ráfordítással?? Ez a MIKA 6 E mini gázkazán alkalmas lenne-e erre?? Vagy milyen más kazán??  Parapetes  gázkonvektoraim vannak, ill. a fürdőszobában-konyhában  ú.n. fali-fűtők,  kéményesek. Leszigetelt  40 éves tömbházról lenne szó. Melegvíz vételi lehetőséggel együtt lenne jó.Tudna valaki  valami gazdaságos  megoldást javasolni ???? Előre is köszönöm  mindenkinek!!!!!! Több véleményt is  elfogadnék  és mérlegelném a lehetőségeket!! Köszi!!

 

 

Mezőföldi2-nek is köszönöm a választ, ha van még valaki aki  véleményt tudna formálni  "ütköztetném"  a variációkat. Idáig azt szúrtem le, hogy nem járok jobban a mikával, vagyis az ár-érték arány nem jó. Jobb lenne egy cirkó?? De milyen egy megbízható kazán?? Köszi!!!!!

Előzmény: citcat 18-16v (66012)
goji bogyó Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66034

Köszi  Calcitos a választ!  Első emeletes  vagyok, de én azt gondoltam, hogy miután  eleve gázfűtéses a ház,  így eredendően béleltek a kémények és avval nekem már nem kell foglalkoznom. Leginkább attól félek, hogy a 60 négyzetméterhez kis teljesítményű a mika??!! Állítólag  csak három db radiátor köthető rá és  min. négy helységbe kellene radiátor, + melegviz. A kedvezőbb ár és talán a kisebb felfordulás miatt gondoltam a mikára, de ha a teljesítménye nem bírja,  - meg anyagiakban sem járok jobban-  akkor melyik mási kazánnal járnék jól?? Köszi: goji bogyó.

Előzmény: Calcitos (66018)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66033

Ebben az esetben a helyzet változatlan. Egyszer a Bihari úti Gettóba elvittem magammal a 15 éves lányomat. Volt ott egy ottfelejtett nagyon tiszta rendes néni, évtizedekig jártam hozzá javítani. Amikor kijöttünk, a lányom utána sokkal jobban tanult, és "emberkerűlő" lett!

Előzmény: citcat 18-16v (66032)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.29 0 0 66032

És az sem árt ha tudjuk hol kell csinálni!  Most menekültem a hős utcai gettóból a paraszt azt mondta,hogy ő védelme alatt lesz a kocsi nyugodtan mejek fel és csináljam a melót...Denem ma jöttem le a falvédőről. Oda  a gyerekorvosi ügyelet, mentő se megy be mindegyiket kirámolják pillanatok alatt.

Előzmény: gmkiev (66031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!